Banská Bystrica doma zničila Budapešť. Košice zasa odišli z Miškovca naprázdno

Hokejisti Nitry zvíťazili 6:1 nad domácimi hráčmi Popradu v piatkovom stretnutí 36. kola Tipsport ligy.

28.12.2018 19:56
HK Poprad, HK Nitra Foto: ,
Momentka zo zápasu HK Poprad - HK Nitra.

Skóre otvoril v 18. min útočník hostí Marek Slovák. V polovici zápasu viedli Nitrania už o štyri góly a do konca stretnutia nedovolili domácim pomýšľať na obrat.

Poprad si na svoje konto pripísal druhú prehru na vlastnom ľade za sebou, keď predtým podľahol Trenčínu podobne vysoko 1:5. Troma kanadskými bodmi za gól a dve asistencie sa zaskvel útočník „corgoňov“ Samuel Buček.

Nitra sa ziskom troch bodov dotiahla v tabuľke práve na Poprad, obe mužstvá majú po 74 bodov.

Hokej – Tipsport liga 2018/2019 – 36. kolo – piatok:

HK Poprad – HK Nitra 1:6 (0:1, 1:4, 0:1)
Góly: 33. P. Svitana (Mlynarovič) – 18. Marek Slovák (Morrison, Lantoši), 23. Hrušík (Buček, Mezei), 25. Scheidl (McCormack, Majdan), 29. Buček (Marek Slovák, Miroslav Pupák), 38. Pätoprstý (M. Versteeg , Bortňák), 56. M. Versteeg (Buček)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Štefik, Soós – Durmis, Muzsik, 3580 divákov
Poprad: Vošvrda (38. Nechvátal) – Erving, Petran, Ťavoda, K. Karalahti, Česánek, Š. Fabian, Brincko – P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra – Takáč, Zagrapan, Abdul – Lichanec, L. Paukovček, Belluš – R. Svitana, Heizer, P. Koyš
Nitra: Foltán – McCormack, Mezei, Morrison, Rais, M. Versteeg, Miroslav Pupák, Korím – Blackwater, Marek Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – Hrušík, Bortňák, Buček – Minárik, Šiška, Čaládi – Pätoprstý

Hlasy

Roman Stantien, tréner Popradu: „My sme čakali slušnú návštevu, čo sa aj potvrdilo. Chceli sme si napraviť pošramotenú povesť z posledného domáceho zápasu a spraviť lepší výsledok, ale opäť nám to nevyšlo. Začiatok sme mali výborný, ale nevyťažili sme z neho žiadny gól. Druhú tretinu sme úplne prepadli z taktiky. Spravili sme hrozné chyby a Nitra vie takéto chyby potrestať a aj ich trestala.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „My sme posledné zápasy mali obrovské problémy s produktivitou. Domáci to mali ťažké, obaja ich brankári si vybrali slabší deň. Ich výkony zdecimovali hru Popradu. V búrlivej diváckej atmosfére sa potom hralo našim hráčom veľmi ľahko.“

Liptovský Mikuláš si poradil s Trenčínom

Hráči Liptovského Mikuláša zdolali Duklu Trenčín 3:1. Vyše 250 divákov na štadióne v Spišskej Novej Vsi sa gólu dočkalo až v druhej tretine, presadili sa Adam Nechaj a Andrej Lištiak. Trenčan Martin Rýgl desať minút pred koncom ešte zdramatizoval záver, ale Róbert Huna pri záverečnej power-play uzavrel skóre. Liptáci tak ukončili trojzápasovú sériu prehier.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Trenčín 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 26. Nechaj (L. Žiak), 37. A. Lištiak (M. Piatka, Lenďák), 60. Róbert Huna – 52. Rýgl (O. Mikula, Dlouhý)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Denis Hudec 10 min za napadnutie krku a hlavy a Jozef Švec (obaja Trenčín) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Adamec, Rencz – Krajčík, Árkovics, 254 divákov
Liptovský Mikuláš: Kislicyn – R. Suchý, Kurali, M. Bača, Nádašdi, Mezovský, Lenďák, Fereta, J. Nemec – Richard Huna, Róbert Huna, Kriška – Oško, Uhrík, P. Števuliak – A. Lištiak, M. Piatka, J. Sukeľ – Nechaj, A. Tamáši, L. Žiak
Trenčín: M. Valent – Krejči, T. Bokroš, Holenda, Rýgl, Luža, Gula, Husár – M. Hecl, Sojčík, Radivojevič – Bartovič, J. Švec, T. Varga – O. Mikula, Dlouhý, D. Hudec – Jakubec, J. Pardavý ml., Špankovič – Luhový

Bystrica nemala problémy s Budapešťou

Hokejisti Banskej Bystrice zdolali na vlastnom ľade MAC Budapešť 7:2. Ako jediný Slovák z tímu aktuálneho majstra skóroval Ján Sýkora a v 26. min zvýšil už na 4:0. Lenže potom sa domáci uspokojili a nechali súpera vrátiť sa do zápasu dvoma gólmi v priebehu 62 sekúnd.

V tretej tretine domáci nedopustili drámu, Guillame Asselin celkovo zaznamenal 3 góly a jednu asistenciu. MAC nebodoval už v piatom stretnutí v sérii.

HC '05 Banská Bystrica – MAC Budapešť (Maď.) 7:2 (2:0, 2:2, 3:0)
Góly: 14. Asselin (Faille, Selleck), 20. Asselin (Higgs, Faille), 22. Higgs (Mihálik, K. Sloboda), 26. J. Sýkora (Mihalik, K. Sloboda), 46. Asselin (Faille, B. Marshall), 51. J. Sýkora (Higgs), 59. Faille (K. Sloboda, Asselin) – 31. Terbócs, 32. Pápa (Burt)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše R. Varga (Banská Bystrica) 10. min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc st. – Valo, Gegáň, 2772 divákov
Banská Bystrica: S. Williams – B. Marshall, Southorn, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, Biro – Asselin, É. Faille, Selleck – J. Sýkora, Higgs, M. Bartánus – Koper, Zigo, R. Varga – Gabor, Češík, Kabáč – T. Török
Budapešť: Rajna – Macaulay, Pozsgai, J. Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla – Bodó, C. Langkow, B. Orban – Dansereau, K. Nagy, T. Klempa – Terbócs, J. Brown, Szabad – Pápa, B. Majoross, Odnoga – Szigeti

Hlasy

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „V prvej tretine sme hrali dobre, svoju hru, fyzicky do tela, s dôrazom. V druhej tretine od stavu 4:0 sme začali byť ľahkovážni, chceli sme až príliš útočiť, z čoho pramenili brejky súpera a z nich znížil. V tretej tretine sa presadili naše top lajny, dali dva góly a upokojili sme sa. Začali sme hrať znovu svoju hru. Tak ako sme hrali prvú či tretiu tretinu, tak musíme hrať celý zápas.“

Gergely Majoross, tréner Budapešti: „Banská Bystrica mala skvelý štart, vyletela na nás agresívne a strelila góly. Potom akoby sa domáci uspokojili, čo sme využili a znížili sme aj tak troch šťastnými gólmi. Bystričania majú najlepší tím v lige, čo ukázali dnes a napokon si víťazstvo postrážili.“ Guillaume Asselin, autor hetriku za Banskú Bystricu: „Som veľmi rád za hetrik, dlho som na neho čakal. Pri mojich góloch odviedol dobrú robotu Éric Faille, všetci sme však hrali dnes dobre. Som šťastný za góly, no po každom góle sa teším, že pomôžem tímu. Hlavne pri tom druhom mi to sadlo na hokejku, ten bol najkrajší spomedzi tých troch.“

Líder z Košíc prehral v Maďarsku

Líder hokejovej Tipsport ligy Košice nezískal po prehre 4:5 ani bod na ľade Miškovca. Košičania doplatili na nedisciplovanosť, druhú tretinu prehrali 1:3, keď v nej všetky góly inkasovali v presilovkách.

Na začiatku tretej časti hry Tomáš Netík strelil kontaktný gól, lenže následne Nikandrosz Galanisz skóroval pre zmenu v oslabení. Košice však súťaž naďalej vedú, o bod pred Banskou Bystricou.

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) – HC Košice 5:4 (1:1, 3:1, 1:2)
Góly: 3. Galanisz (Somogyi), 22. Kulmala (J. Milam, Vas), 39. Magosi (J. Milam), 40. Somogyi (Loiseau), 48. Galanisz (Szirányi) – 20. Pulli (Brophey, Kafka), 33. Hričina (Dudáš), 45. Netík (Dudáš, Suja), 60. Netík (Dudáš)
Vylúčení: 2:7 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: T. Orolín, Snášel – Bogdaň, Jobbágy, 1990 divákov
Miškovec: Adorján – D. Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Göz, Láda – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó, Hajós, Ritó
Košice: Habal – Dudáš, McDowell, Pulli, Pretnar, J. Cibák, Čížek, Michalčin – L. Nagy, Brophey, Kafka – Marcel Haščák, Suja, Netík – P. Lušňák, Vrábeľ, Spilar – Hričina, Galamboš, Žitný – Klíma

Detva získala so Zvolenom dva body

Bitka o rieku Slatina prilákala do hľadiska v Detve vyše 1200 divákov, ktorí videli víťazstvo domáceho tímu nad Zvolenom 6:5 po predĺžení.

Podpoľanci väčšinu zápasu viedli a keď Jakub Žilka v jedinej úspešnej presilovke v stretnutí zvýšil v 47. min na 5:3, smerovali domáci za troma bodmi. Lenže potom zabrala dvojica Adam Drgoň – Petr Obdržálek a zariadila predĺženie. V ňom rozhodol o víťazstve domácich už po 36 sekundách Radovan Puliš.

HC 07 Detva – HKM Zvolen 6:5 po predĺžení (2:2, 2:1, 1:2 – 1:0)
Góly: 4. Murček (Puliš, Hraško), 12. Murček (Ščurko, Betker), 30. Hodgson (J. Žilka, V. Fekiač), 33. P. Hraško (J. Žilka, V. Fekiač), 47. J. Žilka (Martin Chovan, V. Fekiač), 61. Puliš – 9. Michal Chovan (Fraser, Michal Roman), 18. Drgoň (P. Zuzin, Michal Chovan), 34. P. Zuzin (Michal Chovan), 51. Obdržálek (Drgoň), 56. Drgoň (Obdržálek, Zuzin)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Korba, Kalina – Tvrdoň, Výleta, 1245 divákov
Detva: Zalivin – Betker, Martin Chovan, P. Hraško, J. Sládok, Gachulinec, F. Fekiač, Jendroľ, M. Šimon – Puliš, Murček, Ščurko – J. Žilka, V. Fekiač, Z. Král – Hodgson, R. Gašpar, Matúš Chovan – J. Tibenský, P. Valent, M. Surový
Zvolen: Skapski (30. T. Tomek) – Fraser, Vandane, Michal Roman, Drgoň, Zeleňák, D. Růžička, Pufahl, Ulrych – Handlovský, Špirko, Šišovský – Michal Chovan, Kytnár, P. Zuzin – Obdržálek, Pöyhönen, Mitchell – Andrisík, Holovič, S. Petráš

Hlasy

Josef Turek, tréner Detvy: “Výborne sme začali prvú tretinu, dali sme gól, to nás nakoplo, ale bola škoda, že vždy keď sme dali, tak sme rýchlo inkasovali. Druhá tretina bola tiež výborná z našej strany, keď sme sa dostali do vedenia 4:2, bohužiaľ sme dostali nešťastný gól. Poslednú tretinu sme málinko povolili, čo bolo spôsobené tým, že súper doťahoval, ale napriek tomu sme dali gól. Výborne sme sa začali pohybovať, zostavu sme stiahli na menej hráčov, mali toho plné zuby, ale dreli, za čo im chcem poďakovať. Nemôžem dnes zabudnúť na výborných divákov, ktorí nás podporovali a hnali dopredu a aj vďaka nim sme mali v predĺžení šťastie a dotiahli sme to k historicky prvému víťazstvu nad Zvolenom.”

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: “Za to čo sme tu predviedli dve tretiny, sme si nezaslúžili vyhrať. Dostávame strašne veľa gólov, dnes sme ich dostali šesť, na začiatku nás nepodržal gólman prvé tri góly. Robíme strašné chyby u nás v pásme, sme laxní, nedostávame puky von, pred zápasom sme si hovorili, že Detva hrá agresívne do brány, majú pred bránou dvoch hráčov a nesmieme prehrávať súboje. V tretej tretine musím pochváliť chalanov, že to nevzdali, začali sme hrať to, čo sme si povedali od začiatku, viac strieľať, viac sa tlačiť do brány a nehrať to po rohoch. Detva výborne využívala protiútoky a v predĺžení to jeden na jedného nejdem ani komentovať. Musíme ísť ďalej, máme zápas doma v Nedeľu a na ten sa musíme pripraviť, aby sme vyhrali.”

Nové Zámky nedali šancu Žiline

Hokejisti Nových Zámkov zdolali na vlastnom ľade jednoznačne 6:0 hráčov Žiliny. O prvý gól Nových Zámkov sa postaral v 16. min Andreas Štrauch. V druhej tretine sa presadili domáci Richard Nejezchleb a Tomáš Pospíšil. Štrauch si v záverečnej časti hry pripísal na svoje konto druhý gól. Skóre uzavreli v poslednej desaťminútovke Henrich Ručkay a Adam Zbořil.

Domáci zvíťazili vo štvrtom zápase za sebou a poistili si šieste miesto v tabuľke, Žiline naďalej patrí 12. priečka.

MHC Mikron Nové Zámky – MsHK DOXXbet Žilina 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
Góly: 16. Štrauch (Kudla, Šimun), 24. Nejezchleb (Pospíšil), 40. Pospíšil (B. Fábry), 45. Štrauch (R. Hruška, Rogoň), 51. H. Ručkay (Dundáček), 53. Zbořil (Dundáček)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 3:0 , oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, M. Novák – Konc ml., Kacej, 1456 divákov
Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hain, A. Hatala – Rogoň, R. Hruška, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Bajtek, Šimun, Nejezchleb – M. Henderson, B. Fábry, Pospíšil
Žilina: Mikoláš (45. Fučík) – M. Hudec, Kučný, Žilin, Piegl, Bagin, Dubeň, Mendrej – Rudolf Huna, Húževka, Jenčík – J. Milý, Surovka, Hvila – Beránek, Podešva, Barta – Hrazdíra, D. Rehák, Síkela – Valášek

Hlasy

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: „S prvou tretinou som nebol spokojný, chýbal väčší pohyb, väčšia agresivita a väčší chtíč. Som rád, že sme to potom v druhej a tretej tretine rozbalili. Tretím gólom sme súpera zlomili, následne sme si vypracovali množstvo šancí a zaslúžene sme vyhrali. Keďže je to posledný zápas na domácom ľade v tomto roku, chcel by som poďakovať našim fanúšikom a fanklubu. Sú perfektní a prajem im všetko najlepšie v Novom roku.“

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: „Do Nových Zámkov sme prišli s úmyslom pokračovať vo výkonoch, ktoré sme podávali v posledných zápasoch. Ešte v prvej tretine sme ako-tak dokázali so súperom korčuľovať a dodržiavať veci, na ktorých sme sa dohodli. Potom sme sa už v oslabeniach, aj pri hre 5 na 5 dostávali pod čoraz väčší tlak. Domáci boli všade o krok vpredu a my sme na ten pohyb nedokázali reagovať. V priebehu zápasu sa nám zranili dvaja hráči, ktorí odstúpili. Aj keď sme sa dostali do šancí, tak Košarišťan všetko pochytal. Ťažko sa mi to hodnotí, domáci zaslúžene vyhrali a gratulujem im.“

Viac na túto tému: #HC Košice #DVTK Jegesmedvék Miškovec