Šláger kola pre Nitru, Detva zbíjala v Budapešti

Hokejisti Liptovského Mikuláša prehrali v stredajšom zápase 32. kola Tipsport ligy s Popradom 4:5 po samostatných nájazdoch. Hralo sa v Spišskej Novej Vsi.

19.12.2018 20:07 , aktualizované: 21:43
SR hokej TL 32. kolo Nitra Zvolen NRX Foto: ,
Judd Blackwater (Nitra) a Davis Vandane (Zvolen) v súboji o puk.

Liptáci vstúpili do stretnutia lepšie a už v 11. min viedli presným zásahom Rudolfa Hunu. Na 2:0 zvýšil ešte počas prvej tretiny Martin Kriška. Hostia odpovedali v druhej časti gólom Martina Belluša, ale domáci získali späť dvojgólové vedenie zásluhou Tomáša Nádašdiho v 34. min.

Za kamzíkov vzápätí skorigoval Marcel Petran a na 3:3 v 50. min vyrovnal Patrik Svitana. Keď na zásah Patrika Števuliaka reagoval Radoslav Macík gólom 9 sekúnd pred treťou sirénou, muselo sa predlžovať. Rozhodli až v nájazdoch a v nich zásah Belluša.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 4:5 po sam. nájazdoch (2:0, 1:2, 1:2 – 0:0, 0:1) – hralo sa v Spišskej Novej Vsi
Góly: 11. Róbert Huna (J. Sukeľ, Richard Huna), 18. Kriška (Róbert Huna, Richard Huna), 34. Tamáši (Nádašdi), 58. P. Števuliak (M. Piatka, A. Lišiak) – 23. Belluš (R. Macík, L. Paukovček), 35. Petran ( R. Macík, L. Paukovček), 50. P. Svitana (Mlynarovič, Fabian), 60. R. Macík (Belluš, Fabian), rozhodujúci sam. nájazd Belluš. Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin (SR), Rencz (Maď.) – Šoltés (SR), Vincze (Maď), 235 divákov.
Liptovský Mikuláš: Kislicyn – R. Suchý, J. Nemec, M. Bača, Nádašdi, Mezovský, Lenďák, Žiak, Fereta – Richard Huna, Róbert Huna, Kriška – J. Sukeľ, A. Tamáši, Uram – A. Lištiak, M. Piatka, P. Števuliak – Oško, Uhrík, Vybiral
Poprad: Vošvrda – Salija, Petran, Ťavoda, Fabian, K. Karalahti, Erving, Česánek – P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra – S. Takáč, Zagrapan, Abdul – R. Macík, L. Paukovček, Belluš – Kundrik, Heizer, R. Svitana

Majster stíha Košice

Hráči majstrovskej Banskej Bystrice zvíťazili 6:3 nad Novými Zámkami. Prvý gól síce dosiahli v 5. min hostia zásluhou Adam Zbořila, domáci „barani“ sa ešte pred prvou prestávkou dostali do najtesnejšieho vedenia, ktoré v druhej tretine zvýšil na 4:1.

V tretej dvadsaťminútovke si už víťazstvo ustrážili a pripísali do tabuľky tri body. V hodnotení sú na druhom mieste len bod za vedúcimi Košicami.

HC '05 iClinic Banská Bystrica – MHC Mikron Nové Zámky 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)
Góly: 9. Asselin (É. Faille, Southorn), 12. Selleck (Asselin, É. Faille), 26. Asselin (É. Faille), 30. Biro (Češík), 44. Selleck (Bartánus), 47. J. Sýkora (R. Varga, A. Šťastný) – 5. Zbořil (J. Jurík, H. Ručkay), 41. R. Hruška (Rogoň, Kudla), 60. Zbořil. Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: Zbořil (Nové Zámky) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, D. Konc. st. – Výleta, Tvrdoň, 2366 divákov
Banská Bystrica: S. Williams – B. Marshall, Southorn, K. Sloboda, Nemčík, Kubka, Ďatelinka, Török, Biro – Asselin, É. Faille, Selleck – J. Sýkora, A. Šťastný, R. Varga – Bartánus, Zigo, Matoušek – Gabor, Češík, Kabáč
Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hain, A. Hatala – Šimun, B. Fábry, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Rogoň, R. Hruška, Nejezchleb – M. Henderson, Ondrušek, Slávik

Dan Ceman tréner B. Bystrice: „Do mužstva prišiel Tomáš Matoušek, odviedol dobrú robotu, dodal mužstvu energiu, ľudia ho poznajú. Aj ďalšia posila Jordon Southorn odohral veľmi dobrý zápas. Veľmi dôležité bolo, že sme prekonali forčeking súpera, a tým sme puky z obranného pásma posielali dopredu lepšie. V útoku sme boli veľmi efektívni a zápas vyznel tak, že sme napokon spokojní.“

Jerguš Bača, asistent trénera N. Zámkov: „Chýbala nám väčšia agresivita pred bránkou, v tom bol najväčší rozdiel. Samozrejme, začali sme dobre, vyhrávali sme, len sa žiadal lepší pohyb, viac šťastia, niektoré situácie sme zle riešili. Po prestávke je každý zápas iný, ten pohyb bol naozaj iný, aký sme očakávali.“

Košice stále na čele tabuľky

Hokejisti Košíc získali na ľade Žiliny dva body za triumf 2:1 po predĺžení. Skóre duelu otvoril až v 45. min domáci obranca René Piegl. O päť minút za Košice vyrovnal v presilovke líder produktivity celej súťaže Ladislav Nagy.

V predĺžení druhý bod pre „oceliarov“ zariadil Petr Kafka. Košičania na čele tabuľky majú náskok jedného bodu pred druhou Banskou Bystricou.

MsHK DOXXbet Žilina – HC Košice 1:2 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 – 0:1)
Góly: 45. Piegl (Balej, M. Hudec) – 50. L. Nagy (M. Haščák, Kafka), 63. Kafka (Brophey). Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano (SR), Németh (Maď.) – Gegáň (SR), Kis-Királi (Maď), 625 divákov
Žilina: Mikoláš – Turian, Kučný, M. Hudec, Piegl, Žilin, Dubeň, Bagin, Mendrej – Rudolf Huna, Húževka, Jenčík – Barta, Podešva, Balej – Beránek, Surovka, Hvila – J. Milý, D. Rehák, Síkela
Košice: Habal – Pulli, McDowell, Šedivý, Čížek, Koch, M. Dudáš, Pretnar, Vrábeľ – L. Nagy, Ignatuškin, M. Haščák – Kafka, Brophey, Š. Petráš – P. Lušňák, Suja, Spilar – Hričina, Galamboš, T. Klíma

Stanislav Škorvánek st., tréner Žiliny: „Hneď v prvom zápase po zmenách v klube a troch dňoch prípravy nás čakal jeden z najťažších súperov. Sme však v situácii, kedy sa musíme pokúsiť bodovať s každým súper bez ohľadu na to, kde sa v tabuľke nachádza. Nabádali sme hráčov k zvýšenej obetavosti a bojovnosti, ktorou sme chceli nahradiť kvalitatívny rozdiel medzi nami a súperom. V prvej tretine sa nám to darilo, paradoxne nám to trochu uškodilo, pretože v druhej tretine sme začali pri prílišnej snahe dopredu prepadávať vzadu. V tretej tretine sme sa dostali do oslabenia, ktoré súper využil. V predĺžení prišla chyba, trochu smolný moment a dostali sme gól. Pred zápasom by sme brali bod s Košicami ako zlatý a sme s ním spokojní aj po zápase. Verím, že nás to povzbudí do ďalšej práce. Ďakujem celému tímu za oduševnenosť a obetavosť.“

Roman Šimíček, tréner Košíc: „Vedeli sme, že nás nečaká ľahký zápas. Každé mužstvo sa chce pod novým trénerom ukázať. V prvej tretine nás Žilina zaskočila dobrým pohybom, nevedeli sme sa vôbec dostať do hry. Šance sme nepremenili, ale podržal nás Škorvánek. V druhej časti sme riešili zle prečíslenia, z ktorých sme mohli a mali dať gól. V záverečnej časti sme šťastne v presilovke vyrovnali a v predĺžení rozhodli zápas aspoň za dva body. Po prestávke v súťaži neboli hráči v takom pohybe, ako sme si predstavovali. Verím, že to v ďalších zápasoch bude lepšie.“

Dukla preskočila v tabuľke Nové Zámky

Hokejisti Trenčína doma zvíťazili 3:1 nad maďarským Miškovcom. V prvej tretine skóroval iba domáci Jozef Švec, za hostí vyrovnal na 1:1 Nikandrosz Galanisz. Najtesnejší náskok vrátil Dukle v 30. min obranca Adam Špankovič a konečnú podobu výsledku dal Peter Sojčík v 51. min.

Trenčania sa ziskom troch bodov prepracovali v tabuľke TL na šieste miesto o skóre pred Nové Zámky, Miškovec je priebežne ôsmy.

HK Dukla Trenčín – DVTK Jégesmedvék Miškovec 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Góly: 10. Švec, 30. Špankovič (Pardavý, Krejči), 51. Sojčík (Luža, Radivojevič), 59. Mikula (Holenda) – 23. Galanisz (Miskolczi). Rozhodovali: M. Novák, Adamec – Durmis, Krajčík, vylúčení: 2:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2131 divákov.
Trenčín: Valent – Krejčí, Bohunický, Holenda, Rýgl, Frühauf, Luža, T.Bokroš – Hecl, Sojčík, Radivojevič – Bartovič, Sádecký, T.Varga – J.Pardavý ml., R.Dlouhý, D.Hudec – O.Mikula, J.Švec, M.Luhový – Špankovič
Miškovec: Vay – Kiss, Crawford, T.Slovák, Szirányi, Milam, Göz, Láda – Kulmala, J.Vas, Pance – Magosi, Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó, Hajós, Ritó

Ján Pardavý, asistent trénera Trenčína: „V prvej tretine hostia lepšie kontrolovali puk. My sme však boli viac hladní po víťazstve. Presvedčili sme sa, že zápasy rozhodujú detaily. Hostia si zaslúžia pochvalu, pretože boli veľmi nebezpeční. Tri body si vážime.“

Glen Hanlon, tréner DVTK: „Gratulujem Trenčínu k výhre. Hrali lepšie ako my. Boli tímovejší a zaslúžene brali všetky body.“

Šláger kola pre Nitru

Stredajší šláger lepšie zvládli hráči Nitry, ktorí v priamom súboji o 4. miesto v tabuľke zdolali Zvolen 5:2. Na zásah domáceho Lana Scheidla odpovedal Peter Šišovský.

Nitra rozhodla o triumfe v druhej tretine gólmi Graema McCormacka, Judda Blackwatera a opäť Scheidla. Potom síce hostia skorigovali zásluhou zásahu Marka Frasera, ale konečnú podobu výsledku dal Blackwater. Nitra sa v tabuľke TL dostala pred Zvolen na štvrtú priečku.

HK Nitra – HKM Zvolen 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Góly: 8. Scheidl (McCormack), 31. McCormack, 33. Scheidl (K. Morrison), 38. Blackwater (Lantoši), 52. Blackwater (Lantoši, Marek Slovák) – 13. Šišovský (Kytnár, Drgoň), 50. Fraser (Michal Chovan, P. Zuzin). Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: Rais 10 min za nešp. správanie, M. Versteeg – Mitchell (obaja 10 min za bitku), presilovky 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Müllner – Šefčík, Synek, 2377 divákov
Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, K. Morrison, Rais, M. Versteeg, Miroslav Pupák, Pätoprstý, Korím – Blackwater, Marek Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – Hrušík, Bortňák, S. Buček – Minárik, J. Šiška. E. Čaládi
Zvolen: Tomek – Fraser, Vandane, M. Roman, D. Růžička, Pöyhönen, Drgoň, Pufahl, Zeleňák – Handlovský, Špirko, Šišovský – Obdržálek, S. Petráš, Mitchell – Michal Chovan, Kytnár, P. Zuzin – Andrisík, Holovič, Halama

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Keď sme hrali naposledy vo Zvolene, tak som závidel Zvolenčanom ľahkosť, s akou dávali góly. Teraz je vidieť, že tá pohoda sa vytratila. Nám vyšli presilové hry, dali sme z nich dva góly. Celkovo sme mali lepší pohyb. Sme radi, že po reprezentačnej pauze sme to dobre odštartovali. Teraz máme dva zápasy vonku do Vianoc, takže by sme radi priniesli nejaké body.“

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Myslím si, že na začiatku bolo vidno, že bola prestávka. Do prvého gólu Nitry to bolo vyrovnané, bez šancí. Od prvého gólu bola Nitra lepšia a vytvorila si veľa šancí. Čakali sme, že Nitra bude hrať nátlakový hokej. Po vyrovnaní na 1:1 sme sa z toho dostali. Na začiatku druhej tretiny sme boli podľa mňa lepším mužstvom. Tam sme mali dať v presilovke gól, ale v poslednej dobe nám práve presilové hry nejdú. Rozhodli dva naše fauly a následne sme si dali vlastný gól na 2:1. Odvtedy bola Nitra lepšia a zaslúžene vyhrala.“

Cenný triumf Detvy

Detva začala lepšie a v prvej tretine bola lepším tímom. Do vedenia však išli zásluhou Burta domáci. Skóre úvodnej dvadsaťminútovky však uzavrel Král. V druhej tretine už hostia hernú prevahu zvýraznili dvoma zásahmi.

Najskôr sa svojim druhým gólom v zápase presadil Král a o necelé dve minúty po ňom zvýšil Surový na rozdiel dvoch gólov. Najzaujímavejšia bola tretia tretina.

Domáci sa nadýchli k náporu a zásluhou Dansereaua a Browna v rozpätí dvoch minút vyrovnali. Odpoveď Detvy však prišla o ďalšie dve minúty, o triumfe hostí rozhodol Hraško.

MAC Budapešť – HC 07 Detva 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
Góly: 6. Burt (Odnoga, Pápa), 47. Dansereau (Brown), 49. Brown (Dansereau) – 19. Král (Gašpar), 29. Král (Hodgson, Sládok), 31. Surový (Mat. Chovan, Valent), 51. Hraško (Ščurko, Murček). Rozhodcovia: Lokšík, Fridrich – Orolin, Valo, vylúčení: 5:6 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0.
MAC Budapešť: Bálizs – Pozsgai, Macaulay, Vokla, Dudás, Negrin, Burt, Szigeti, Fejes – Nagy, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, Terbócs, Pápa – Szabad, Majoross, Kreisz
HC 07 Detva: Petrík – Mar. Chovan, Betker, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Jendroľ, Gachulinec, Mat. Chovan – Ščurko, Murček, Puliš – Ďaloga, V. Fekiač, Žilka – Král, Gašpar, Hodgson – Surový, Valent, Ľupták

Viac na túto tému: #hokej #Tipsport Liga