Mladíci sa rozlúčili vysokou prehrou, vyrovnali negatívny rekord

, 05.12.2018 19:46, aktualizované: 19:56
Trenčín, hokej
Hokejisti Trenčína sa tešia z gólu. Autor: ,

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v stredajšom zápase 30. kola Tipsport Ligy nad tímom HK Orange 20 jednoznačne 5:0.

Zápas mal v prvej tretine slabé tempo, Trenčín sa ujal vedenia v 12. minúte, keď sa bekhendovou strelou presadil Hecl. Na začiatku druhej časti mala „dvadsiatka“ veľkú šancu na vyrovnanie, Juščák s Lunterom ale svoj brejk nedotiahli do gólového konca.

Favorit sa potom naplno rozbehol a tromi presnými zásahmi v priebehu piatich minút zlomil odpor súpera. Už na 4:0 zvyšoval Ján Pardavý ml., pre ktorého to bol premiérový gól v tomto ročníku Tipsport ligy. V tretej tretine už neboli hráči SR 20 schopní zdramatizovať duel. V 43. minúte Varga gólom vo vlastnom oslabení spečatil skóre na konečných 5:0 pre Duklu.

Mladíci sa tak pred odchodom na svetový šampionát do 20 rokov v Kanade nedočkali víťazstva ani v jednom z 24 zápasov v najvyššej slovenskej súťaži.

HK Orange 20 – HK Dukla Trenčín 0:5 (0:1, 0:3, 0:1) – hralo sa v Piešťanoch
Góly: 12. M. Hecl (Sojčík, Radivojevič), 27. Holenda (Sádecký, T. Varga), 31. M. Hecl (Sojčík, Radivojevič), 32. J. Pardavý ml. (Luhový, R. Dlouhý), 43. T. Varga (L. Bohunický)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Štefik, M. Novák – Gegáň, Krajčík, 242 divákov
HK Orange 20: Sklenár (32. Hlavaj) – E. Švec, Dlugoš, Kupec, Boldižár, Nahálka, Brincko, J. Štefanka, Golian – Fafrák, A. Kollár, Giertl – Urbánek, Havrila, Köver – Juščák, Čenka, L. Lunter – Minárik, Sojka, Džugan
Trenčín: Šimko – Holenda, Rýgl, Frühauf, Luža, Husár, L. Bohunický, Špankovič, Dúžek – M. Hecl, Sojčík, Radivojevič – Bartovič, Sádecký, T. Varga – J. Pardavý ml., R. Dlouhý, D. Hudec – O. Mikula, J. Švec, Luhový

Získali len dva body

Tím pod hlavičkou HK Orange 20 odohral od začiatku septembra do úvodu decembra dovedna 24 duelov, v ktorých získal len dva body za domáce prehry 3:4 po samostatných nájazdoch s Novými Zámkami a 4:5 po predĺžení s MAC Budapešť.

Pre zverencov Ernesta Bokroša je to vyrovnanie najhoršieho výsledku v histórii fungovania centralizovanej prípravy „dvadsiatky“. Rovnako dva body nazbieralo aj mužstvo zo sezóny 2011/2012, ktoré však odohralo len desať duelov proti klubom z najvyššej súťaže.

Hráči HK Orange 20 dosiahli v 24 stretnutiach iba 30 gólov a inkasovali až 128-krát. Vo ôsmich prípadoch vyšli strelecky naprázdno a len v piatich súbojoch prekonali súperových brankárov viac ako dvakrát. Najproduktívnejším hráčom tímu bol útočník Miloš Fafrák, ktorý absolvoval všetky tipsportligové duely s bilanciou 10 gólov a 7 asistencií.

Zo zvyšných 26 hráčov, ktorí nastúpili v poli, sa dostal cez desaťbodovú hranicu jediný – center Andrej Kollár so súčtom 6+5. V bránkovisku sa striedali štyria gólmani, z ktorých mal najviac priestoru Juraj Sklenár. Zasiahol do 15 súbojov s úspešnosťou zákrokov 88,51 %. Okrem neho sa v zápasoch objavili Jakub Kostelný, Juraj Ovečka a Samuel Hlavaj.

Hlavný tréner hokejistov do 20 rokov Ernest...
Hlavný tréner hokejistov do 20 rokov Ernest Bokroš (vpravo) so svojimi zverencami na archívnej snímke. Autor: SITA, Tomáš Somr

Účinkovanie v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži bolo pre mladíkov prípravou na majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov, ktoré sa uskutočnia od 26. decembra 2018 do 5. januára 2019 v kanadských mestách Vancouver a Victoria.

Okrem toho sa reprezentanti predstavili aj v jedenástich stretnutiach St. Nicolaus I. ligy, kde zaknihovali 13 bodov za štyri víťazstvá v riadnom hracom čase a jednu prehru po predĺžení so skóre 32:38. Poradili si však iba s tímami zo spodnej polovice tabuľky, keď zdolali Spišskú Novú Ves, Trnavu, Prešov a Nové Zámky „B“.

Od nedele 9. decembra začne slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov so záverečnou prípravou na MS. V Piešťanoch sa stretne 26 hráčov pôsobiacich v európskych ligách, ktorí budú môcť do 13. decembra zabojovať o miestenku v užšej nominácií. O dva dni neskôr odletí slovenská výprava do Kanady, kde sa k mužstvu pripoja aj viacerí hokejisti účinkujúci v severoamerických ligách.

Pred štartom turnaja absolvuje „dvadsiatka“ dva prípravné duely – 19. decembra nastúpi v Nanaime proti Česku a 21. decembra si zmeria sily vo Victorii s domácou Kanadou. Následne ju čakajú šampionátové boje v základnej B-skupine, kde budú jej súpermi rovesníci z USA, Fínska, Švédska a Kazachstanu.