Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Šnúra Bystrice pokračuje, nitrianska sa končí. Mladíci uchmatli Budapešti bod

Hokejisti Zvolena zvládli zápas predohrávky 35. kola Tipsport Ligy a na ľade Spišskej Novej Vsi dokázali zvíťaziť nad Liptovským Mikulášom 4:1. Zvolenčania sa po prerušení šnúry štyroch prehier v sérii vrátili na čelo súťaže so 66 nazbieranými bodmi. Druhé Košice ich momentálne majú na konte 65, avšak majú k dispozícii taktiež zápas k dobru.

04.12.2018 20:06 , aktualizované: 20:38
Miroslav Pupák, Mitch Versteeg, Peter Lichanec Foto: ,
Nitrania Miroslav Pupák a Mitch Versteeg a Peter Lichanec z Banskej Bystrice.

Zvolen mohol otvoriť skóre už v 1. minúte, ale Obdržálek zblízka prestrelil bránku. Liptáci odpovedali šancou Lištiaka, ale ujal sa až nájazd Števuliaka, ktorý dokázal skórovať napriek nedovolenému atakovaniu zo strany Pöyhönena. Domáci mali v úvodnej tretine miernu streleckú prevahu, ich náskok mohli zvýšiť Uhrík a Vybiral, ale pred Skapskim neuspeli.

Zvolenu famózne vyšiel vstup do druhej tretiny, keď vďaka presným zásahom Kytnára a Mitchella otočil skóre. V 29. minúte Kytnár pekne prenechal puk Handlovskému, ktorý vypálil nad bránku. V 38. minúte sa však po prihrávke Špirka nemýlil a v presilovke potrestal vylúčenie domáceho Žiaka.

O necelú minútu mohol Handlovský pridať štvrtý gól rozbehnutých hostí, ale trafil len bočnú sieťku. Úsilie Liptákov spraviť niečo s výsledkom dostalo ďalšiu ranu už v 50. sekunde záverečnej časti hry, keď Zuzin z otočky prestrelil Hollého – 1:4. Liptákom na zdramatizovanie nepomohli ani tri presilovky a pripísali si štvrtú prehru v sérii.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Góly: 14. Števuliak – 23. Kytnár (Handlovský), 25. Mitchell (Kelemen), 38. Handlovský (Špirko), 41. Zuzin (Obdržálek, Vandane)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Orolin – Durmis, Šoltés, Kramár, 174 divákov
Liptovský Mikuláš: J. Hollý – Mezovský, Fereta, M. Bača, Nádašdi, R. Suchý, J. Nemec, Števuliak, Košecký – Richard Huna, Róbert Huna, Kriška – Sukeľ, Oško, Uram – A. Lištiak, M. Piatka, A. Nechaj – V. Vibíral, Uhrík, Žiak
Zvolen: Skapski – Fraser, Vandane, Zeleňák, D. Růžička, Pöyhönen, A. Drgoň, Michal Roman, P. Marcinek – Obdržálek, Špirko, Šišovský – P. Zuzin, Mitchell, Kelemen – Michal Chovan, Kytnár, Handlovský – S. Petráš, Holovič, Andrisík

Budapešť zlomila bojovných mladíkov

V dohrávke 29. kola si hráči MAC Budapešť dokázali poradiť s reprezentačným výberom HK Orange 20 po výsledku 5:4 po predĺžení.

Góly tohto stretnutia začali padať až po 12. min a ako prvý sa do listiny strelcov zapísal slovenský útočník vo farbách maďarského mužstva Tomáš Klempa, a to dokonca v oslabení. V druhej tretine napodobnil Klempu ďalší útočník Chris Langow a navýšil na 2:0.

Dvojgólové vedenie hosťom dlho nevydržalo a už o minútu neskôr znížil Andrej Kollár. Vedenie hostí zvýšil opäť na rozdiel dvoch gólov John Negrin, no aj na tento zásah našli domáci odpoveď zásluhou Oliviera Giertla.

V tretej tretine sa juniorom z reprezentačnej „dvadsiatky“ podarilo zaskočiť súpera a po dvoch góloch Miloša Fafráka v početnej výhode poslali duel do predĺženia.

V ňom mali hokejisti HK Orange 20 na dosah vôbec prvé víťazstvo v tejto sezóne, avšak víťazný gól Chrisa Langowa zo 4. minúty predĺženia im túto vidinu triumfu oddialil. Budapešť zdolala reprezentačnú dvadsiatku po predĺžení.

HK Orange 20 – MAC Budapešť 4:5 po predĺžení (0:1, 2:3, 2:0 – 0:1)
Góly: 28. A. Kollár (Giertl), 40. Giertl (Fafrák, Kupec), 57. Fafrák (A. Kollár, Giertl), 58. Fafrák (Urbánek, Dlugoš) – 12. T. Klempa (Negrin), 27. C. Langow, 32. Negrin (Bodó, K. Nagy), 37. Dudás (J.Brown, Dansereau), 64. C. Langow (Bodó, Dudás) Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky 3:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: P. Jonák, Milan Novák – Valo, Orolín, Čavojský, 142 divákov
HK Orange 20: Hlavaj – E. Švec, Kupec, Dlugoš, Boldižár, Nahálka, Brincko, Štefanka, Golian – Fafrák, A. Kollár, Giertl – Urbánek, Havrila, Köver – Minárik, Sojka, Čenka – Juščák, Džugan, L. Lunter
Budapešť: Rajna – Macaulay, Pozsgai, J. Dudás, K. Vokla, Burt, Negrin, Csollák – Bodó, C. Langkow, K. Nagy – Dansereau, J. Brown, T. Klempa – Szabad, Terbócs, Odnoga – Kedves, Majoross, Pápa

Bystrica zdolala Nitru po predĺžení

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v dohrávke 26. kola nad hráčmi Nitry 3:2 po predĺžení. „Corgoni“ tak po tejto prehre prišli o svoju osemzápasovú šnúru víťazstiev. Naopak, pre Banskú Bystricu to bolo práve ôsme víťazstvo v sérii.

Po prvej tretine boli k jej natiahnutiu oveľa bližšie Nitrania. V 5. min za bránkou stratil Faille puk a Majdan zblízka otvoril skóre. K druhému gólu pomohla hosťom presilovka o dvoch hráčov a v 8. min po odrazenom puku skóre vďaka Rapáčovi navýšili skóre.

‚Baranom‘ sa nedarilo strelecky, pomalšie korčuľovali, k pukom sa dostávali neskôr a z toho vyplývalo aj zriedkavé vytváranie šancí, alebo menší počet striel.

Hostia vyžarovali zo seba dosť sebavedomia, ktoré ešte viac narástlo po dvoch góloch, a to ešte v 15. min Šiška nepremenil dobrú príležitosť a v 18-tej Morrison v oslabení nezakončil razantnejšie samostatný nájazd. Kontaktný gól dotlačili do siete domáci až 50 sekúnd pred záverom druhej tretiny. V početnej výhode sa trafil do siete tečovanou strelou Sýkora a pretrhol aj kus streleckej smoly.

Celá druhá tretina bola v znamení častých nepresností, puk dosť odskakoval od čepelí a aj preto v rozhodujúcich chvíľach sa nedostávali hráči do zakončenia.

V tretej tretine sa očakávalo hraničné nasadenie na oboch stranách, hlavne u domácich, ktorí sa snažili odvrátiť na vlastnom ľade prvú trojbodovú prehru sezóny na domácom ľade. Nitrania predtým vo vzájomných zápasoch prehrali za sebou s ‚baranmi‘ 11-krát a aj táto neúspešná štatistika ich dosť motivovala.

Ku koncu sa hral vzrušujúci hokej a v 57. min doprial pri vyrovnávajúcom góle Selleckovi, ktorý tečoval bombu Marshalla. V predĺžení nepremenil samostatný nájazd Lantoši, potom hrali domáci presilovku štyroch na troch a v nej rozhodol o dvoch bodoch pre domácich v 62. min Faille.

HC '05 iClinic Banská Bystrica – HK Nitra 3:2 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)
Góly: 40. J. Sýkora (B. Marshall, Asselin), 57. Selleck (B. Marshall, K. Sloboda), 62. É. Faille (A. Šťastný, J. Sýkora) – 5. Majdan (Scheidl), 8. B. Rapáč (Blackwater, McCormack)
Vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše Lichanec (Banská Bystrica) 10 min osobný trest za napadnutie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Stano – Rojík, Synek, Majling, 2491 divákov
Banská Bystrica: S. Williams – B. Marshall, Nemčík, K. Sloboda, Biro, Kubka, Ďatelinka, Bodnár – Asselin, É. Faille, Selleck – J. Sýkora, A. Šťastný, Török – Kabáč, Češík, Gabor – R. Varga, Zigo, Lichanec
Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, K. Morrison, Rais, Versteeg, Miroslav Pupák, Pätoprstý, Korím – Blackwater, Marek Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, S. Buček – Hrušík, E. Čaládi, J. Šiška

Dan Ceman, tréner B. Bystrice: „Začali sme trochu zaspato, v prvej tretine sme nehrali tak, ako sme chceli. Postupom času, už v druhej tretine, sa zápas vyrovnal, fanúšikovia sa dostali tiež do varu, podarili sa nám aj nejaké presilovky, z našej strany to bol vydarený zápas.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Z môjho uhla pohľadu to bol vyrovnaný zápas, tak ako sme prehrali, mohli sme aj vyhrať. Určite rozhodujúce a dôležité boli presilovky, domáci mali na ne vynikajúcich hráčov a v zápase im boli dosť dopriate. Potvrdili, že majú v nich veľkú silu, inak zápas mal podľa mňa dobrú úroveň.“

Ján Sýkora, autor jedného gólu B. Bystrice: „My sme prvú tretinu dobre nezahrali, no bojovnosťou, srdcom a energiou tímu sme sa dostali do zápasu a doviedli ho až do víťazného konca. Moja gólová strela trafila plece brankára a od neho puk padol do bránky. Mohli sme z presiloviek streliť viac gólov, škoda. V zápase sme sa na góly napracovali, niekedy padajú, teraz to bolo iné. Nitra hrala výborne, v defenzíve skákali jej hráči hneď na puk, ťažko sa dalo presadiť.“

Juraj Majdan, strelec jedného gólu Nitry: „Škoda, zápas sme veľmi dobre rozohrali, no zbytočne sme si ho chybami a oslabeniami prehrali. Mrzí ma to, naša séria sa skončila, no nevadí, máme na čom stavať a dúfam, že nakopneme ďalšiu. Proti Banskej Bystrici sa nám dlho vo vzájomných zápasoch nedarilo, veril som, že to teraz zlomíme, nepodarilo sa, možno to máme v hlavách. Strelil som síce úvodný gól, teší ma, trochu som to nakopol, no boli sme veľa vylučovaní, hra sa kúskovala. Hrali proti sebe mužstvá s dlhou víťaznou sériou, ale ten hokej bol viac opatrný, málo pre oko diváka.“

Viac na túto tému: #HKM Zvolen #SR 20 #HK Nitra #HC 05 Banská Bystrica #MHk 32 Liptovský Mikuláš