Košice aj vďaka Nagyovi sfúkli Trenčín, šesťgólový Miškovec i dráma v derby

Hokejisti HC Košice zvíťazili v zápase 29. kola najvyššej slovenskej súťaže nad Trenčínom 4:0. Oceliari si napravili chuť po dvoch tohtotýždňových prehrách a zároveň bodovali už v šiestom dueli v sérii. Naopak, Trenčín prehral na ľade súpera už jedenásty zápas v sezóne.

02.12.2018 18:36 , aktualizované: 20:59
Ivan Ďatelinka, Miloš Klemen Foto: ,
Ivan Ďatelinka (vľavo, Banská Bystrica) a Miloš Klemen (Zvolen) v šarvátke počas zápasu 29. kola Tipsport Ligy.

Domáci v 1. tretine postupne prevzali iniciatívu a častejšie sa dostávali do šancí. Skóre však otvorili až v druhej tretine. V 25. minúte sa pred Valentom ocitol nedôrazne bránený Brophey, ktorý pohotovo otvoril skóre – 1:0.

V 28. minúte nevyšiel Trenčanom protiútok, v ktorom Radivojevič neusmernil puk za Habala. V rušnom úseku hry zaujala aj strela Dudáša, pri ktorej ešte Valentovi pomohla žŕdka, no trenčiansky brankár o dve minúty inkasoval druhý gól.

Suja v presilovke posunul puk z rohu klziska pred bránku, kde ideálne našiel hokejku Ignatuškina, ktorý si otvoril strelecký účet v Tipsport Lige. Trenčania sa snažili hroziť najmä z protiútokov, ale rozbehnutí Košičania ich bez väčších problémov marili.

Už dvanásť sekúnd po druhej prestávke bolo o víťazovi rozhodnuté. Košický kapitán Nagy presne namieril spoza obrancu a Valent bol bezmocný – 3:0. Košičania kontrolovali hru, hráči Dukly sa síce viackrát usadili v útočnom pásme, ale chýbal im moment prekvapenia. Skóre zápasu uzavrel po spolupráci s Kafkom Nagy – 4:0.

HC Košice – HK Dukla Trenčín 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Góly: 25. Brophey (Kafka), 32. Ignatuškin (Suja, Spilar), 41. L. Nagy (Kafka), 59. L. Nagy (Kafka)
Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Štefik – Tvrdoň, Smrek, 3583 divákov
Košice: Habal – M. Dudáš, McDowell, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, Pretnar – L. Nagy, Brophey, Kafka – Suja, Ignatuškin, M. Haščák – Šoltés, Galamboš, Spilar – Š. Petráš, Klíma, Hričina – Jokeľ
Trenčín: M. Valent – D. Krejči, Rýgl, Holenda, L. Bohunický, Luža, Pač – Sojčík, Radivojevič, J. Švec – Bartovič Sádecký, T. Varga – J. Pardavý ml., R. Dlouhý, D. Hudec – O. Mikula, Špankovič

Marcel Šimurda, tréner HC Košice: „Prvá tretina nebola z našej strany ideálna. Druhá a tretia boli už opakom prvej. Zvýšili sme aktivitu, rýchlo sme si posúvali puky a vytvorili sme si aj šance. Viaceré z nich sme premenili a zaslúžene sme vyhrali dnešný zápas.“

Peter Oremus, tréner HK Dukla Trenčín: „Na to, aby sme boli úspešní v Košiciach, je potrebné viac zapracovať v útočnej fáze. Vytvorili sme si veľmi málo šancí na to, aby sme vyhrali. Košičania dnes zaslúžene zvíťazili.“

Víťazná séria Nitry pokračuje

Hokejisti Liptovského Mikuláša podľahli v dohrávke 18. kola Nitre 2:3 po predĺžení. Zverenci Antonína Stavjaňu vyhrali ôsmy duel po sebe a patrí im piate miesto tabuľky so ziskom 57 bodov.

Lepšie začali hostia, Lantoši ale šancu nevyužil, rovnako ako o pár minút Slovák. A tak gólovo udreli na ZŠ v Spišskej Novej Vsi Liptáci, keď v 10. minúte z ničoho nič pri prieniku do útočnej tretiny nahodeným bekhendom vystrelil Bača a otvoril skóre.

O tri minúty už bolo 2:0, keď sa do brejku dral Róbert Huna, priťukol lepšie nakorčuľovanému bratovi Róbertovi a ten rutinérsky prestrelil Šimbocha. V druhej tretine sa presadil iba Nitran Scheidl, ktorý dostal medzi kruhy spätnú prihrávku od Lantošiho a jeho zakončenie znamenalo kontaktný gól. V závere tretiny sa dosť vylučovalo, gól už ale nepadol.

V 42. minúte sa po chybe obrany hostí dostal do samostatného úniku Tamáši, ale v zakončení zlyhal. V záverečnej desaťminútovke Nitra stupňovala tlak v snahe otočiť nepriaznivé skóre a podarilo sa jej vyrovnať v 55. minúte po bekhendovom zásahu Kerbashiana. Súboj dospel do predĺženia, v ktorom rozhodol o víťazstve Nitry po 48 sekundách Buček.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Nitra 2:3 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 – 0:1) – hralo sa v Spišskej Novej Vsi Góly: 10. M. Bača (Uram, Uhrík), 13. Richard Huna (Róbert Huna, Kriška) – 31. Scheidl (Lantoši, McCormack), 55. Kerbashian (Lantoši, Blackwater), 61. S. Buček (Bortňák)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Korba, Soós (Maď.) – Jobbágy, Soltész (Maď.), 180 divákov
Liptovský Mikuláš: A. Kislicyn – Nádašdi, M. Bača, Mezovský, Kurali, Košecký, Fereta, R. Suchý, J. Nemec – Heikkilä, Oško, Uram – Róbert Huna, Richard Huna, Kriška – A. Lištiak, Uhrík, Žiak – A. Tamáši, M. Piatka, Števuliak
Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, K. Morrison, Korím, Rais, Miroslav Pupák, A. Sloboda – Blackwater, Marek Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, S. Buček – Hrušík, E. Čaládi, J. Šiška

Žilina uspela proti Budapešti

Hokejisti Žiliny opäť po troch dueloch okúsili chuť víťazstva, MAC Budapešť zdolali 4:2 v nedeľňajšom stretnutí 29. kola Tipsport ligy.

Na gól Petra Beránka z prvej tretiny dokázalo družstvo z hlavného mesta Maďarska ešte zareagovať, keď sa presadil v úvode druhej časti hry István Terbócz. Lenže po zásahu Jiřího Kučného už žlto-zelení vedenie nepustili.

Žilina je naďalej posledná, na svojho nedeľňajšieho súpera, ktorý drží pozíciu zaručujúcu play off, stráca päť bodov.

MsHK DOXXbet Žilina – MAC Budapešť 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Góly: 12. Beránek (Barta, J. Ručkay), 27. Kučný (Hvila), 42. J. Ručkay (Beránek), 60. Rudolf Huna (J. Ručkay, Kučný) – 22. Terbócs (Odnoga), 59. Terbócs (Burt, J. Dudás)
Vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Daniel Konc st., Müllner – Daniel Konc ml., Šefčík, 503 divákov
Žilina: Mikoláš – Dubeň, Kučný, M. Hudec, Jankovič, Bagin, Piegl, Hrazdíra, Žilin – Balej, Podešva, Hvila – Rudolf Huna, Húževka, Jenčík – Beránek, J. Ručkay, Barta – J. Milý, D. Rehák, Síkela
Budapešť: Rajna – J. Dudás, Negrin, Fejes, Burt, Macaulay, Pozsgai – Bodó, C. Langkow, K. Nagy – Dansereau, J. Brown, T. Klempa – Szabad, Terbócs, Odnoga – Szigeti, Majoross, Pápa

Pohronské derby rozhodol Faille

Hráčom Zvolena chýbal iba malý krok, aby po troch dueloch bodovali naplno, no napokon na regionálneho rivala z Banskej Bystrice nestačili 2:3 po samostatných nájazdoch v zápase 29. kola.

V prvej tretine mali viac gólových príležitostí domáci hokejisti, ale nedokázali ich premieňať. Do vedenia teda išla Banská Bystrica. Asselin najprv pred Skapskim neuspel, ale v ôsmej minúte ho prekonal z prečíslenia po chybe Pufahla a prihrávke Higgsa.

V strednom dejstve mal znovu viac z hry Zvolen. V 27. minúte Kytnár vyslal delovku od modrej a Pöyhönen účinne puk tečoval – 1:1. Domáci mali drvivý tlak, Kytnár zakončoval pred prázdnou bránkou, ale obranca hostí Ďatelinka v poslednej chvíli zasiahol hokejkou a zažehnal celú situáciu.

V tretej tretine pokračovala zvolenská aktivita a v 44. minúte priniesla svoje ‚ovocie‘. Po peknej kombinácii a zadovke Šišovského sa presadil z kruhu Obdržálek – 2:1.

Bystričania mali možnosť na vyrovnanie v presilovke, Sýkora však mieril vedľa odkrytej bránky a už v hre piatich proti piatim ho parádne vychytal Skapski. Prekonať ho potom chceli i Faille a Zigo, nepodarilo sa im to, no 43 sekúnd pred koncom v šestici bez brankára sa napokon ujal Failleho bekhend a duel dospel do predĺženia.

V ňom veľkú šancu nevyužil pred odkrytou svätyňou Williamsa Špirko, na opačnej strane neslávilov úspech sólo Šťastného. Rozhodli teda samostatné nájazdy, v ktorých uspeli ‚barani‘. Víťazný zásah zaznamenal v štvrtej sérii Faille.

HKM Zvolen – HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 27. Pöyhönen (Kytnár, Handlovský), 44. Obdržálek (Šišovský, D. Růžička) – 8. Asselin (Higgs), 60. É. Faille (T. Surový, Nemčík), rozhodujúci sam. nájazd É. Faille Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Adamec – Výleta, Vyšný, 2914 divákov
Zvolen: Skapski – Pufahl, Vandane, Zeleňák, D. Růžička, Pöyhönen, A. Drgoň, Fraser, Holovič – Obdržálek, Špirko, Vandas – P. Zuzin, Mitchell, Kelemen – Michal Chovan, Kytnár, Handlovský – Šišovský, S. Petráš, Andrisík
Banská Bystrica: S. Williams – B. Marshall, Nemčík, K. Sloboda, Biro, Kubka, Ďatelinka, Petrinec – Asselin, Higgs, Selleck – J. Sýkora, É. Faille, Zigo – Kabáč, Češík, Gabor – Lichanec, T. Surový, A. Šťastný – R. Varga,

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: My sme si dnes vytvorili tlak, mali sme množstvo šancí, ale nemáme šťastie v zakončení. Keď už sme aj otočili stav z 0:1 na 2:1, tak sme ten tretí gól nedali, navyše sme nastrelili asi tri žŕdky. Hrali sme dobre ofenzívne, no musíme ešte lepšie brániť, pretože súperi využívajú aj naše malé chyby a inkasujeme po nich góly. My sa na ne nadrieme. Musíme teda znovu začať od obrany a nájsť cestu ako zápasy vyhrávať.

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: Videli sme veľmi dobrý výkon na oboch stranách. Vedeli sme, že Zvolen na nás vyletí, čo sa aj potvrdilo v úvodných minútach. Držali nás domáci na dištanc, boli odhodlaní, my sme urobili pár zlých rozhodnutí v obrannom pásme s pukom a súper mal tak niekoľko šancí. Ale prežili sme ich bez ujmy a nám sa pre zmenu podarilo dať dva góly. Škoda, že nám ten druhý rozhodcovia neuznali. V druhej tretine nám dobre zachytal brankár, odhodlanie na našej strane nechýbalo, ale hralo sa viac v našom pásme, než by sme chceli. V tretej tretine sme sa zlepšili až po inkasovanom góle a v závere sme mali aj trochu šťastia. To sa naopak od Zvolena odklonilo, čo sme využili. Po vyrovnaní nechýbalo hráčom sebavedomie. Skvelý hokej napokon vyvrcholil v nájazdoch. Mohlo to skončiť dnes aj opačne, no chcem chalanom poďakovať za bojovný výkon a získané dva body.

Éric Faille, autor dvoch gólov Banskej Bystrice, vrátane víťazného: Čo sa týka vyrovnávajúceho gólu v závere riadneho hracieho času, dostal som dobrú prihrávku a snažil som sa to zakončiť klasicky, nič nevymýšľať. Podarilo sa. Bol to dôležitý moment. Veľmi nás teší siedma výhra v rade, pretože sme nemali dobrý vstup do sezóny. Teraz sa nám celkom darí, verím teda, že v takomto trende budeme aj naďalej pokračovať.

Poprad takmer premrhal štvorgolový náskok

Hokejisti Popradu zdolali v zápase 29. kola Detvu 4:3.

Štyridsať minút dominovali, strelili štyri góly, pričom sa hetrikom zaskvel Patrik Svitana. Vyzeralo to na vysoké víťazstvo „kamzíkov“, ale domáci sa v tretej tretine obdivuhodne vzchopili. Po góloch Jakuba Žilku, Michala Murčeka a Michaila Kukleva znížili náskok hostí na rozdiel gólu a na vyrovnanie mali k dispozícii ešte jedenásť minút.

Zverenci Josefa Tureka si vypracovali tlak, záverečných 40 sekúnd hrali v šestici, ale štvrtý gól sa im nepodarilo streliť. Poprad to napokon zvládol a vďaka plnému bodovému zisku sa dotiahol na druhý Zvolen. Naopak, Detva prehrala šiesty duel v sérii a figuruje až na jedenástom mieste.

HC 07 Detva – HK Poprad 3:4 (0:2, 0:2, 3:0)
Góly: 41. J. Žilka, 43. Murček (Hraško, Puliš), 49. Kuklev (V. Fekiač, Matúš Chovan) – 4. P. Svitana (D. Bondra, Mlynarovič), 6. Kundrik (R. Václav), 26. P. Svitana (Fabian, Mlynarovič), 29. P. Svitana (D. Bondra, Mlynarovič)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Németh (Maď.) – Krajčík, Árkovics (Maď.), 264 divákov
Detva: Zalivin (29. Petrík) – Kuklev, F. Fekiač, Hraško, Sládok, M. Šimon, Matúš Chovan, Gachulinec – Puliš, P. Valent, M. Surový – J. Žilka, Z. Král, Martin Ďaloga – R. Gašpar, Murček, Ščurko – Giľák, V. Fekiač, Tibenský
Poprad: Vošvrda – Salija, Petran, Ťavoda, Fabian, K. Karalahti, Erving, Česánek – P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra – S. Takáč, Zagrapan, Abdul – R. Macík, L. Paukovček, Belluš – R. Václav, Kundrik, Valigura

Miškovec doma rozstrieľal Nové Zámky

Hokejisti Miškovca si nečakane hladko poradili s Novými Zámkami 6:2 a bodovali naplno v štvrtom stretnutí po sebe.

Začiatok zápasu poznačilo veľa nepresností na oboch stranách, gólové šance neprichádzali. V 15. minúte dostal trest do konca duelu hosťujúci Bajtek a domáci využili presilovku hneď dvakrát, keď skórovali Vas a Milam. Hostia mohli v záverečných sekundách znížiť, Nejezchleb však kontaktný gól nedal.

Hráči Miškovca zvýšili na 3:0 v 22. minúte presným zásahom Panceho. O necelé tri minúty využili Nové Zámky početnú výhodu a Fábry znížil. V 37. minúte vrátil Miškovcu opäť trojgólový náskok Magosi.

Na začiatku tretej tretiny mohli Novozámčania znížiť, domáci brankár Vay však niekoľkým pokusom hostí odolal. V 47. minúte pridal Miškovec piaty gól, keď skóroval druhýkrát v zápase Pance a definitívne rozhodol o osude stretnutia. O štyri minúty využil presilovku 5 na 3 takisto svojim druhým presným zásahom Magosi a zvýšil na 6:1. Konečný výsledok 6:2 stanovil v 55. minúte hosťujúci Fábry.

DVTK Jegesmedvék Miškovec – MHC Mikron Nové Zámky 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
Góly: 17. J. Vas (Szirányi), 18. J. Milam (Magosi, Kulmala), 22. Pance (Kulmala), 37. Magosi (R. Harrison), 47. Pance (J. Vas), 52. Magosi (J. Vas) – 25. Dundáček (J. Jurík, Zbořil), 55. B. Fábry (Ondrušek, Hain)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše Bajtek (Nové Zámky) DKZ za napádanie rozhodcov, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Snášel – Gajan, Frimmel, 1110 divákov
Miškovec: Vay – Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Göz, Láda – Kulmala, J. Vas, Pance – Magosi, Loiseau, R. Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó, Hajós, Ritó
Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Dundáček, M. Henderson, Ordzovenský, M. Novák, Hain, Zaťko – Bajtek, T. Urban, Štrauch – Rogoň, Zbořil, J. Jurík – Jakúbek, B. Fábry, Nejezchleb – Ľ. Buc, Ondrušek, Slávik