Nitra zahanbila Poprad sedemgólovou nádielkou, Nagy hrdinom v Miškovci

Hokejisti Zvolena ako líder tabuľky Tipsport ligy 2018/2019 zvíťazili nad Detvou 4:3 po predĺžení v piatkovom zápase najvyššej domácej súťaže.

23.11.2018 20:46
Nitra, radosť Foto: ,
Hokejisti Nitry sa tešia z gólu v zápase proti Popradu.

Tím spod Poľany viedol u súpera 1:0 gólom Michala Murčeka, ale Zvolenčania zásahmi Michaela Vandasa a Milana Kytnára v druhej časti otočili na 2:1.

V tretej dvadsaťminútovke sa Detve podarilo zvrátiť nepriaznivý stav na 3:2, no v 53. min Vandas vyrovnal a v predĺžení Petr Obdržálek rozhodol o druhom bode pre tím spod Pustého hradu. Detva si pripísala druhú prehru za sebou.

HKM Zvolen – HC 07 Detva 4:3 po predĺžení (0:1, 2:0, 1:2 – 1:0)
Góly: 21. Vandas (Špirko), 39. Kytnár (Vandane, Michal Chovan), 53. Vandas (Špirko, Michal Chovan), 64. Obdržálek (Michal Chovan, Špirko) – 20. Murček (Puliš, F. Fekiač), 42. Martin Ďaloga (Sládok, Murček), 50. Sládok (Murček, Hraško)
Vylúčení: 0:3 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, D. Konc st. – Kacej, Vyšný, 2883 divákov
Zvolen: Skapski – P. Ulrych, Vandane, Zeleňák, D. Růžička, M. Pufahl, A. Drgoň, Pöyhönen – Handlovský, Špirko, Vandas – Obdržálek, P. Lušňák, Šišovský – Michal Chovan, Kytnár, P. Zuzin – S. Petráš, Holovič, Marcinek
Detva: Zalivin – Kuklev, Martin Chovan, Hraško, Sládok, Gachulinec, F. Fekiač, M. Šimon – Puliš, Murček, Ščurko – R. Gašpar, V. Fekiač, Martin Ďaloga – J. Žilka, Matúš Chovan, Tibenský – M. Surový, P. Valent, Z. Král – Giľák

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: Začali sme dobre. Vytvorili sme si šance a tlak, no práve z neho sme trikrát prepadli a mohli sme prehrávať. Čo sa napokon udialo dvakrát v tomto zápase. Myslím si, že Detvu dnes podržal brankár. My sme mali veľmi gólových príležitostí, no na opačnej strane si vytvoril súper množstvo protiútokov. To sa nám nemôže stávať, nemôžeme takto hazardovať s výsledkom. Chcem napokon poďakovať chalanom, že to zvládli a vyhrali aspoň za dva body.

Josef Turek, tréner Detvy: Bol to dobrý zápas. Nám vyšla prvá tretina, ktorá rozhodla o tom, že sme získali prvý historický bod so Zvolenom. V druhej tretine sme dostali dosť rýchlo gól a napokon sa to otočilo v nás neprospech. V tretej časti sme však vyrovnali a dostali sa aj do vedenia, no bohužiaľ sme to nedokázali udržať. Zvolen vyrovnal. V predĺžení rozhodlo o dvoch bodoch pre domácich naše vylúčenie. Napriek tomu si myslím, že sme podali veľmi dobrý výkon.

Michal Chovan, kapitán Zvolena, narodeninový oslávenec, tri body v zápase: Ťažký zápas, mali sme v ňom viac šancí, ale niekedy sme to až príliš prekombinovali. Musíme sa viac tlačiť do bránky. Súper mal protiútoky a z nich nás trestal. Škoda toho, ale ráta sa víťazstvo. Ukázalo sa, že aj za nepriaznivého stavu vieme zabrať. Predviedli sme čo je v nás pred vynikajúcou atmosférou, pričom i Detva dnes ukázala dobrý hokej.

Michal Murček, útočník Detvy 1+2 v zápase: Získali sme historický bod so Zvolenom v prestížnom derby, sme zaň vďační, hoci sme mohli aj vyhrať. Hrali sme dobre, škoda len toho záveru, kedy sme inkasovali vyrovnávajúci zásah a predtým na konci druhej tretiny gól do šatne. V predĺžení mali domáci presilovku a ukázali, že ich vedia hrať, majú ich najlepšie v lige, ťažko sa to bráni. Podali sme obetavý výkon, aj preto môžeme byť radi za tento prvý historický bod proti Zvolenu.

Debakel Popradu v Nitre

Hokejisti Nitry si pred vlastnými fanúšikmi poradili s Popradom 7:2. „Kamzíci“ síce viedli po prvej časti gólom Samuela Takáča, ale tím spod Zobora v II. tretine otočil na 3:1. Za hostí potom skorigoval Dávid Bondra, ale domáci do konca duelu pridali ešte štyri góly. Nitra v piatok dosiahla piaty triumf v rade.

HK Nitra – HK Poprad 7:2 (0:1, 4:1, 3:0)
Góly: 22. Majdan (Hrušík, K. Morrison), 29. Lantoši (S. Buček, McCormack), 31. S. Buček, 37. Blackwater (Scheidl), 47. Blackwater (Marek Slovák, Lantoši), 51. Scheidl (Kerbashian ), 53. Lantoši (Marek Slovák, Blackwater) – 15. S. Takáč, 34. D. Bondra
Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: B. Rapáč 10 min za vrazenie na mantinel, Kerbashian (obaja Nitra) 10 min za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner (SR), Juhász (Maď.) – Gegáň (SR), Árkovics (Maď.), 2095 divákov
Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, K. Morrison, Korím, Rais, Miroslav Pupák, J. Šiška, A. Sloboda – Blackwater, Marek Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, S. Buček – Hrušík, Čaládi, Pätoprstý
Poprad: Vošvrda (51. Nechvátal) – Salija, Petran, Česánek, Fabian, K. Karalahti, Semaňák, Kundrik – P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra – P. Koyš, Zagrapan, Abdul – R. Václav, Heizer, S. Takáč – R. Macík, L. Paukovček, Belluš

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Dnes sme dokonale využili rozpoloženie, v akom prišiel Poprad. Mali zápas s "dvadsiatkou“ neskôr ako my a mali v zostave len 6 obrancov, z toho dvaja boli vekom juniori. Hráčom sme dali pokyn, aby korčuľovali. Chceli sme ich hráčov unaviť. V druhej polovici zápasu to mali hráči Popradu ťažké. Potom aj tie kombinácie vyzerajú ľahké. Musím však povedať, že na začiatku zápasu bol Poprad vyrovnaným súperom."

Roman Stantien, tréner Popradu: „Myslím si, že do polovice zápasu to bolo celkom vyrovnané. Cítili sme, že tu môžeme niečo uhrať, ale po piatom góle sme to už nezvládali. Nitra si už zvyšok zápasu režírovala a keď boli v "laufe“, tak predvádzali parádne veci, pretože kvalitu majú."

Trenčín sa nadrel na tri body

Hokejisti Dukly Trenčín získali všetky tri body proti Liptovskému Mikulášu, no na triumf 4:3 sa poriadne natrápili.

Už v 31. sekunde otvoril skóre domáci Branko Radivojevič a v prvej tretine sa k nemu pridali aj spoluhráči Marek Hecl a Martin Rýgl. Trenčania však o sľubný náskok prišli, keď za Liptákov skórovali v II. tretine Alex Tamáši a Tomáš Nádašdi, v tretej časti aj Róbert Huna.

O tom, že všetky body zostanú pod hradom Matúša Čáka, rozhodol v 48. min Marek Hecl svojím druhým zásahom v zápase. Asistoval mu pri ňom aj brankár Michal Valent.

HK Dukla Trenčín – MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:3 (3:0, 0:2, 1:1)
Góly: 1. Radivojevič (Rýgl), 16. M. Hecl (Bartovič, Sádecký), 20. Rýgl (M. Luhový), 48. M. Hecl (Holenda, M. Valent) – 22. A. Tamáši (Uram, Nádašdi), 23. Nádašdi (Uram, Košecký), 41. Róbert Huna (Kriška)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich (SR), Rencz (Maď.) – Výleta (SR), Soltész (Maď.), 2456 divákov
Trenčín: M. Valent – D. Krajči, Rýgl, Luža, L. Bohunický, Holenda, L. Kovář, Frühauf – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – M. Hecl, Sádecký, Bartovič – O. Mikula, R. Dlouhý, T. Varga – J. Pardavý ml., J. Švec, D. Hudec – M. Luhový
Liptovský Mikuláš: J. Hollý – R. Suchý, Kurali, Mezovský, Nádašdi, Košecký, J. Nemec, M. Bača, Fereta – Róbert Huna, Richard Huna, Kriška – Vybiral, A. Tamáši, Uram – A. Lištiak, M. Piatka, Hekkilä – L. Žiak, Oško, Uhrík

Ján Pardavý, asistent trénera Trenčína: Na zápas sme sa pripravovali veľmi zodpovedne a získali tri body. Po prvej tretine to s nami vyzeralo dobre. Mali sme častú streľbu a viedli sme. Po jednej chybe v druhej tretine sa zápas lámala na stranu hostí. Pri góle na 3:1 nemôžeme takýmto spôsobom prehrať súboj pri mantineli. Fungovali nám oslabenia, hoci sme pri góle na 3:2 urobili malú chybu. Následne sa na naše hokejky vkrádala panika. Veľmi pohybliví hráči Mikuláša to dokázali využiť na vyrovnanie. Hostia mali štvorminútovú presilovú hru, ktorú sme ustáli. Za víťazný gól sme veľmi vďační, lebo sme boli blízko krachu na vlastnom ľade. Tri body si vážime, pretože dve tretiny hra z našej strany nebola dobrá.

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: Prvá tretina bola z našej strany veľmi zlá. Prehrali sme ju 0:3. Nevzdali sme sa, vyrovnali sme. Bohužiaľ, ponúknutú šancu v podobe štvorminútovej presilovky sme zahrali veľmi zle a prišiel trest v podobe gólu. V závere sme sa snažili o hru bez brankára, ale nedostali sme sa do dobrej streleckej pozície. Domácim k bodom gratulujem.

Nagy zariadil triumf Košíc v Miškovci

Skúsený útočník Ladislav Nagy rozhodol o triumfe Košíc 2:1 po samostatných nájazdoch nad domácim Miškovcom.

Maďarský tím viedol od 11. min presným zásahom Bálinta Magosiho, ale za „oceliarov“ v 45. min vyrovnal Peter Galamboš. Duel dospel až do nájazdov, v ktorých skóroval jediný hráč – Ladislav Nagy v šiestej sérii zariadil druhý bod pre Košice, ktoré sú priebežne druhé v tipsportligovej tabuľke. Miškovec je aktuálne desiaty.

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) – HC Košice 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 11. Magosi (R. Harrison) – 45. Galamboš (Dudáš, McDowell), rozhodujúci sam. nájazd L. Nagy
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Štefik – Smrek, Gajan, 1320 divákov
Miškovec: Vay – Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Göz, Láda – Kulmala, J. Vas, Pance – Magosi, Loiseau, R. Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó, Hajós, Ritó
Košice: Habal – Šedivý, Pretnar, Dudáš, McDowell, Pulli, Čížek, Koch – L. Nagy, Brophey, M. Haščák – Suja, Ignatuškin, Spilar – Šoltés, Galamboš, Vrábeľ – Š. Petráš, Klíma, Žitný – Krajňák

Glen Hanlon, tréner Miškovca: „Blahoželám Košiciam k výhre. Pre nás to bola nešťastná prehra, dlho sme držali priaznivý stav. Prehru ale vnímam ako dobrú hokejovú lekciu.“

Peter Bartoš, asistent trénera Košíc: „Vedeli sme, že to bude veľmi ťažký zápas. Miškovec s nami odohral dobré zápasy. Nepodarilo sa nám streliť úvodný gól, dali ho domáci a od tej chvíle sme ich iba dobiehali. Videli sme veľmi vyrovnaný zápas.“

Majster uspel v Budapešti

Úradujúci šampión HC '05 iClinic Banská Bystrica zvíťazil 6:3 na ľade maďarského tímu MAC Budapešť.

Domáci dokázali trikrát zmazať najtesnejší náskok „baranov“, no ešte v druhej tretine dvakrát skóroval Guillaume Asselin a gólovú bodku za duelom dal v 45. min Brock Higgs. Tímu spod Urpína patrí v tabuľke TL štvrtá priečka, klub z hlavného mesta Maďarska je jedenásty, šesť bodov pred poslednou Žilinou.

MAC Budapešť (Maď.) – HC '05 iClinic Banská Bystrica 3:6 (2:3, 1:2, 0:1)
Góly: 8. T. Klempa, 14. Bodó (B. Orban, K. Nagy), 21. T. Klempa (Dansereau) – 7. Zigo (É. Faille), 12. A. Šťastný (Ďatelinka), 16. Selleck (Nemčík, Asselin), 24. Asselin (K. Sloboda, J. Sýkora), 29. Asselin (Higgs), 45. Higgs (Kabáč)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: É. Faille (B. Bystrica) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Korba, Kalina – Bogdaň, Jobbágy
Budapešť: Bálizs (38. Rajna) – J. Dudás, Negrin, Fejes, Burt, Vokla, Pozsgai, Bugár – Bodó, K. Nagy, B. Orban – Dansereau, J. Brown, T. Klempa – Szabad, Terbócs, Odnoga – Szigeti, Majoross, Kreisz
Banská Bystrica: Williams – B. Marshall, Nemčík, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, Biro – Asselin, Higgs, Selleck – J. Sýkora, É. Faille, Zigo – Kabáč, Češík, Gabor – R. Varga, A. Šťastný, Lichanec – T. Török

Viac na túto tému: #HKM Zvolen #HK Poprad #HK Nitra