Žilina pri premiére Mikulu ukončila čiernu sériu, debakel mladíkov

Hokejisti Žiliny zvíťazili v zápase 25. kola Tipsport Ligy nad Novými Zámkami 2:1 po predĺžení.

22.11.2018 19:49
Richard Jenčík Foto: ,
Richard Jenčík, strelec prvého gólu Žiliny.

Nový tréner „vlkov“ Peter Mikula tak zažil úspešnú premiéru na lavičke majstra z roku 2006.

Do zápasu lepšie vstúpili hostia, ktorí sa ujali vedenia po góle českého útočníka Adama Zbořila. Žilinčanom sa podarilo prekonať reprezentačného brankára Andreja Košarišťana až v 45. min, keď Richard Jenčík upratal puk do siete po vyrazenej strele Reného Piegla.

Pod Dubňom sa napokon muselo predlžovať a presne dve minúty pred skončením extra päťminútovky skóroval Petr Beránek. Platnosť presného zásahu ešte musel odobriť videorozhodca, ale po konzultácii s ním rozhodca Miroslav Valach napokon ukázal, že gól platí.

Žilina ukončila sériu šiestich prehier, no naďalej zostáva na dvanástej priečke so ziskom 25 bodov.

MsHK DOXXbet Žilina – MHC Mikron Nové Zámky 2:1 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0)
Góly: 45. Jenčík (Piegl, Balej), 63. Beránek (Barta) – 16. Zbořil (B. Fábry, M. Novák)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše Žilin (Žilina) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valach, Nagy (Maď.) – Krajčík, Pálkövi (Maď.), 482 divákov
Žilina: Fučík – Bagin, Kučný, M. Hudec, Jankovič, Matejka, Piegl, Žilin, Dubeň – Balej, Surovka, Jenčík – Rudolf Huna, Podešva, Barta – Hvila, J. Ručkay, Beránek – Síkela, Húževka, J. Milý
Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, M. Henderson, Ordzovenský, M. Novák, Ľ. Buc, Hatala – Bajtek, T. Urban, Štrauch – Rogoň, Zbořil, J. Jurík – Linet, Jakúbek, Nejezchleb – Ondrušek, B. Fábry, Slávik

Aleš Bachánek, asistent trénera Žiliny: „Zo začiatku sme sa snažili, aby sme nedostali gól. Síce sme ho potom inkasovali, ale od druhej tretiny sme začali hrať slušný hokej, tlačili sme sa do šancí. Vyrovnali sme a v predĺžení sme boli šťastnejší.“

Jerguš Bača, asistent trénera Nových Zámkov: „Išli sme do vedenia 1:0, mali sme niekoľko dobrých príležitostí na to, aby sme súperovi odskočili na dva góly, ale nepodarilo sa nám to. Ani v predĺžení sme nedali tutovku a veľmi ťažko sme mohli uspieť, keď strelíme jeden gól.“

Poprad deklasoval mladíkov

Hokejisti Popradu zvíťazili nad tímom HK Orange 20 jednoznačne 8:0. Mladíci odohrali veľmi podobný zápas ako v stredu proti Nitre.

Prvú tretinu držali s favoritom krok, prehrávali „iba“ 0:1, no v prostrednej časti päťkrát inkasovali. Dvoma gólmi sa zaskvel Samuel Takáč, pričom ich dosiahol v rozmedzí 82 sekúnd. V záverečnej tretine pridali „kamzíci“ ďalšie dva góly. Štvrtý presný zásah v sezóne dosiahol Martin Belluš a pozíciu najlepšieho strelca tímu potvrdil Dávid Bondra.

Poprad neinkasoval v druhom zápase po sebe a manko na vedúci Zvolen stiahol na šesť bodov. Hráči HK Orange 20 sú mimo poradia poslední s jedným bodom na konte.

HK Poprad – HK Orange 20 8:0 (1:0, 5:0, 2:0)
Góly: 9. Zagrapan (Abdul), 21. S. Takáč (Š. Fabian, Mlynarovič), 23. S. Takáč (Václav, Heizer), 32. P. Svitana (Salija), 33. Václav (Zagrapan, Petran), 34. L. Paukovček (Macík, Belluš), 47. Belluš (Š. Fabian), 57. D. Bondra (Abdul, Zagrapan)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Mlynarovič (Poprad) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Snášel – Šoltés, Stanzel, 677 divákov
Poprad: Nechvátal – Salija, Petran, Česánek, Š. Fabian, Karalahti, Semaňák, Kundrik – P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra – P. Koyš, Zagrapan, Abdul – Václav, Heizer, S. Takáč – Macík, L. Paukovček, Belluš
HK Orange 20: Hlavaj – Golian, Kupec, Dlugoš, Boldižár, Enrik Švec, Lavička, Nahálka, Brincko – Fafrák, A. Kollár, Havrila – Juščák, Giertl, Urbánek – Köver, Čenka, Zahradník – Minárik, Sojka, Džugan

Roman Stantien, tréner Popradu: „My sme si proti ‚dvadsiatke‘ chceli zdvihnúť sebavedomie v zakončení, čo sa nám podarilo. Poprehadzovali sme to aj na presilovkách, niečo sme si tam skúsili. S výkonom som spokojný.“

Ernest Bokroš, tréner SR 20: „Musím priznať, že z dvojzápasu v Nitre a Poprade sme sklamaní. Je to veľké sústo, koľko gólov sme inkasovali. Ani v jednom, ani v druhom zápase sme nezachytili druhé tretiny. V Nitre sme prehrali druhú tretinu 0:4, proti Popradu 0:5. Je to príliš veľa gólov, sú tam individuálne aj systémové chyby.“

Viac na túto tému: #MsHK Žilina #HC Mikron Nové Zámky