Poslednú Žilinu povedie staronový tréner. Paukovčeka nahradí Mikula

22.11.2018 13:22
Peter Mikula
Peter Mikula ešte na zvolenskej lavičke. Autor: ,

Staronovým trénerom hokejistov MsHK DOXXbet Žilina sa vo štvrtok stal Peter Mikula. Skúsený kormidelník sa pod Dubeň vrátil po troch rokoch. Informoval klub na svojej facebookovej stránke.

Mikula na poste nahradil Pavla Paukovčeka, s ktorým sa vedenie tipsportligového klubu po sérii nepriaznivých výsledkov dohodlo v stredu na ukončení spolupráce.

Mikula už trénoval Žilinu v sezóne 2014/2015, v tej uplynulej viedol HKM Zvolen, rok predtým pôsobil ako hlavný kormidelník slovenskej reprezentácie do 18 rokov.

Paukovček je prvý tréner, ktorý predčasne skončil v prebiehajúcej sezóne najvyššej slovenskej súťaže. Pod Dubeň prišiel pred aktuálnym ročníkom. Posledným na žilinskej striedačke bol pre neho utorkový duel 24. kola Tipsport Ligy na ľade DVTK Jegesmedvék Miškovec, v ktorom „vlci“ prehrali 2:4.

Žiline patrí v tabuľke TL posledná 12. priečka, v 26 zápasoch získala 23 bodov pri skóre 67:95. Na dvojicu maďarských nováčikov – desiaty MAC Budapešť a jedenásty Miškovec – stráca osem bodov. Aktuálne ťahá šnúru šiestich prehier.

#MsHK DOXXbet Žilina #Peter Mikula
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku