Najprv vyrovnaná tretina, potom debakel. Mladíci dostali v Nitre hokejovú facku

Hokejisti Nitry zvíťazili v zápase 24. kola najvyššej slovenskej súťaže nad tímom HK Orange 20 jednoznačne 8:0.

21.11.2018 20:46
Nitra Foto: ,
Ilustračné foto

Prvá tretina síce góly nepriniesla, no v tej druhej sa domáci presadili hneď päťkrát. Skóre stretnutia otvoril Marek Slovák, ktorý zužitkoval prihrávku Róberta Lantošiho.

V 32. minúte sa center elitnej nitrianskej formácie presadil opäť a okrem neho v prostrednej časti skórovali aj Alexander Hvizdoš, Matúš Rais a Judd Blackwater.

V treťom dejstve sa Nitrania naďalej bavili hokejom a pridali ďalšie tri presné zásahy. „Corgoni“ vyhrali štvrtý zápas po sebe a vďaka lepšiemu skóre preskočili v tabuľke už šieste Nové Zámky. Mladíci naďalej zostávajú na chvoste poradia s jedným bodom.

HK Nitra – HK Orange 20 8:0 (0:0, 5:0, 3:0)
Góly: 21. M. Slovák (Lantoši, McCormack), 25. Hvizdoš (Morrison, Hrušík), 30. Rais (Scheidl, Kerbashian), 32. M. Slovák (Blackwater, Lantoši), 40. Blackwater (B. Rapáč, Mezei), 42. Blackwater (Morrison), 52. Scheidl (Kerbashian), 57. Buček (Korím, B. Rapáč)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Pätoprstý (Nitra) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc st., Novák – Konc ml., Valo, 972 divákov
Nitra: Lawson – McCormack, Mezei, Morrison, Korím, Rais, Miroslav Pupák, Hvizdoš, A. Sloboda – Blackwater, M. Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, Buček – Hrušík, Čaládi, Pätoprstý
HK Orange 20: Sklenár – Golian, Kupec, Nahálka, Boldižár, Enrik Švec, Lavička, Dlugoš, Brincko – Fafrák, A. Kollár, Urbánek – Juščák, Giertl, L. Lunter – Köver, Čenka, Havrila – Minárik, Sojka, Džugan

Hlasy

Stanislav Petrík, asistent trénera Nitry: „Pre nás to bol špecifický zápas, ako každý proti "dvadsiatke“. Prvú tretinu sme mali trochu dlhšie striedania, ale v kabíne sme si povedali, aby sa to zlepšilo. Myslím si, že zápas sme zvládli a teší nás aj to, že sme neinkasovali ani jeden gól."

Ernest Bokroš, tréner SR20: „Pre nás to bol nesmierne náročný zápas. V defenzíve sme zvládli len prvú tretinu, kde hráči plnili to, čo sme si povedali. V prvej tretine sme boli dôrazní a rýchlostne sme na súpera stačili. Žiaľ, od druhej tretine sme už tak nenastúpili. Súper mal viac času na kombináciu a to využil. Góly, ktoré sme dostali, posunuli Nitru do väčšej ľahkosti. Zvyšok zápasu sme odohrali zle, keďže sme inkasovali osem gólov.“

Viac na túto tému: #HK Orange 20 #HK Nitra