Stopercentní Maďari. Miškovec zdolal Trenčín, Budapešť bačovala v Detve

Hokejisti HK Dukla Trenčín podľahli na ľade DVTK Jegesmedvék Miškovec 2:3 v stredajšom stretnutí 21. kola Tipsport ligy.

14.11.2018 20:30
HKM Zvolen, HK Nitra Foto: ,
Momentka zo zápasu HKM Zvolen – HK Nitra.
debata (2)

Domáci sa dostali v druhej tretine do dvojgólového vedenia. Trenčania do druhej prestávky stihli zásluhou Sádeckého znížiť a v tretej tretine po góle Gulu vyrovnali. Miškovec išiel v 52. min opäť do vedenia po zásahu Galanisza a tento náskok už do konca stretnutia nepustil.

Trenčania zaznamenali tretiu prehru za sebou. Miškovec zvíťazil v piatom z posledných siedmich zápasov.

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) – HK Dukla Trenčín 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Góly: 23. J. Milam (Magosi), 33. Miskolczi (R. Harrison), 52. Galanisz (Szirányi, J. Vas) – 35. Sádecký (Holenda, Bartovič), 46. J. Gula (Ölvecký, Radivojevič)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Jonák – Bogdaň, Smrek, 1240 divákov
Miškovec: Adorján – Kiss, N. Crawford, J. Milam, Szirányi, T. Slovák, Láda, Vojtkó – Kulmala, Loiseau, Magosi – Somogyi, J. Vas, Pance – R. Harrison, Galanisz, Miskolczi – Vincze, Hajós, Ritó
Trenčín: M. Valent – D. Krejčí, Rýgl, Holenda, L. Bohunický, L. Kovář, J. Gula, Ján Pardavý ml., Luža – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – M. Hecl, Sádecký, Bartovič – J. Švec, Bližňák, T. Varga – O. Mikula, Dlouhý, D. Hudec

Dva góly Richarda Hunu v Poprade

Hokejisti Popradu zvíťazili nad Liptovským Mikulášom 4:2. „Kamzíci“ rozhodli o svojom triumfe na začiatku druhej tretiny, keď v priebehu 81 sekúnd skórovali Jindřich Abdul, Marek Zagrapan a Dávid Bondra.

Zverenci Antona Tomka dokázali prekonať domáceho brankára až za nepriaznivého stavu 0:4, keď sa v 38. minúte strelecky presadil Richard Huna. Rovnaký hráč v treťom dejstve ešte vykresal pre hostí iskričku nádeje, no Poprad si záver duelu postrážil a nad Liptákmi vyhral piaty domáci zápas po sebe.

HK Poprad – MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (0:0, 4:1, 0:1)
Góly: 21. Abdul (Salija, Mlynarovič), 22. Zagrapan, 23. D. Bondra (P. Svitana, Ťavoda), 33. Ťavoda (D. Bondra, P. Svitana) – 38. Richard Huna (Kriška, Nádašdi), 56. Richard Huna (Kriška, R. Suchý)
Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Müllner – Stanzel, Krajčík, 1044 divákov
Poprad: Vošvrda – D. Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, K. Karalahti, Erving, Š. Fabian – Kundrik, Mlynarovič, S. Takáč – P. Koyš, Zagrapan, Abdul – D. Bondra, Heizer, P. Svitana – Macík, L. Paukovček, Belluš
Liptovský Mikuláš: J. Hollý – Nádašdi, M. Bača, J. Nemec, P. Horváth, R. Suchý, Kurali, Mezovský, Košecký – L. Žiak, A. Tamáši, Kriška – J. Sukeľ, Oško, M. Uram – Róbert Huna, Richard Huna, Nechaj – Uhrík, Piatka, A. Lištiak

Hlasy

Roman Stantien, tréner Popradu: „V prvej tretine nás podržal brankár Vošvrda. V druhej tretine sme dali rýchle góly za sebou, dokonca tri, štyri a v závere sme dostali na 4:1. Do tretej tretiny sme šli s tým, že si to vzadu postrážime. Liptovský Mikuláš sa však nevzdal a bol nebezpečný. Znova si utvoril veľa šancí a opäť nás musel podržať Vošvrda. Nejako sme ten stav udržali.“

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: „Ja si myslím, že z celého zápasu bola asi najlepšia prvá tretina, keď sa hral hokej hore-dole. Bola vyrovnaná aj strelecky. V druhej tretine sme chceli niečo zmeniť, ale naopak sme ju prehrali. Za dve minúty sme dostali tri góly a bolo vymaľované. Posledná časť už bola taká, že Poprad za daného stavu zvoľnil a škoda, že sme nedali kontaktný gól skôr.“

Detva doma nestačila na Budapešť

Hokejisti HC 07 Detva nestačili na vlastnom ľade na hráčov MAC Budapešť (4:5). Hosťom patrila prvá tretina, v ktorej sa dostali do trojgólového vedenia. Domácim sa v druhej časti hry podarilo vyrovnať, no do druhej prestávky stihli hostia dvakrát skórovať.

Detva v záverečnej časti hry znížila, no vyrovnať už nedokázala a tak sa zo zisku troch bodov mohli tešiť hostia z Budapešti. Hostia sa v tabuľke priblížili Detve na rozdiel troch bodov. Domáci nepridali tretie víťazstvo za sebou.

HC 07 Detva – MAC Budapešť (Maď.) 4:5 (0:3, 3:2, 1:1)
Góly: 22. Tibenský (Matúš Chovan), 23. R. Gašpar (Martin Ďaloga, V. Fekiač), 27. V. Fekiač (Martin Ďaloga, R. Gašpar), 48. V. Fekiač (Gašpar) – 11. C. Langkow (B. Orban, Bodó), 15. K. Nagy (Terbócs), 18. C. Langkow (B. Orban, Bodó), 34. Bodó (C. Langkow, B. Orban), 38. J. Dudás (Bodó, C. Langkow)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Stano – Šefčík, Rojík, 543 divákov
Detva: R. Petrík (21. Riečický) – Kuklev, Martin Chovan, Hraško, Sládok, Šimon, F. Fekiač, Král, Gachulinec – Puliš, Murček, Ščurko – R. Gašpar, V. Fekiač, Martin Ďaloga – Žilka, Matúš Chovan, Tibenský – M. Surový, P. Valent, Giľák
Budapešť: Rajna – J. Dudás, Vokla, Fejes, Burt, Bugár, Pozsgai, Szigeti – Bodó, C. Langkow, B. Orban – Dansereau, J. Brown, Klempa – Terbócs, K. Nagy, Szabad – Kreisz, Majoross, Odnoga

Hlasy

Josef Turek, tréner Detvy: „Začali sme dobre, boli sme zo začiatku lepší tím, ale dostali sme, žiaľ, lacný gól, ktorý určil smer zápasu. Aj napriek tomu, že sa stretli dve vyrovnané mužstvá. Prvú tretinu sme prehrali 0:3, som rád, že sme sa dokázali vrátiť, vyrovnať na 3:3, ale zo situácie troch proti jednému sme mali dať štvrtý gól. Nedali sme a vzápätí sme inkasovali. Potom sme dostali ďalší do šatne, čo bola škoda, pretože sme to mali udržať aspoň o jeden gól. V poslednej fáze sme zase tlačili, tlačili, znížili sme, volalo to po vyrovnaní, ale niekoľkokrát sme netrafili prázdnu bránku, čo rozhodlo.“

Gergely Majoross, tréner MAC Budapešť: „Dobre sme začali, strelili sme prvý gól a vyhrali sme prvú tretinu. Druhú začal lepšie súper, boli veľmi silní, vyrovnali a my sme sa potrebovali vrátiť späť do zápasu. Bol to veľmi hektický súboj, päť, šesť minút bol lepší súper, potom sa to otočilo a bolo to tak počas celého duelu. Bol to veľký boj. Myslím si, že sme lepšie bránili, podržal nás brankár, čo nám prinieslo víťazstvo. Bol to pre nás veľmi náročný zápas, pretože až sedem hráčov sme mali počas prestávky v reprezentácii, päť v reprezentácii do 20 rokov a bolo náročné ich teraz spojiť. Prišli sme len so šiestimi obrancami, ďalší sa zranil v prvej tretine, máme veľa mladých hokejistov, ako aj hráčov, pre ktorých je toto prvá profesionálna sezóna. Som veľmi šťastný, že sa nám podarilo zvíťaziť.“

Zvolen zdolal doma Nitru

Hokejisti Zvolena triumfovali nad Nitrou 6:4. Skóre stretnutia otvoril už po 28 sekundách hosťujúci Róbert Lantoši, ale po prvom dejstve boli rozhodne spokojnejší domáci. „Bryndziari“ totiž skórovali hneď štyrikrát, pričom využili tri presilové hry. Pri všetkých zvolenských góloch bol kapitán Michal Chovan.

Po bezgólovej prostrednej časti sa Nitrania schopili, zásluhou Lantošiho a Rapáča znížili náskok súpera na rozdiel gólu, ale na body im to nestačilo. Komfortný náskok Zvolenčanom prinavrátila dvojica Petr Obdržálek – Lukáš Handlovský a desaťgólovú prestrelku napokon uzavrel Juraj Majdan.

Zvolen naďalej kraľuje poradiu v tabuľke, Nitre patrí po druhej prehre za sebou 6. priečka.

HKM Zvolen – HK Nitra 6:4 (4:1, 0:0, 2:3)
Góly: 3. Michal Chovan (Kytnár, Ulrych), 4. Zuzin (Michal Chovan), 16. Drgoň (Michal Chovan, Zuzin), 19. Kytnár (Michal Chovan, Zuzin), 51. Obdržálek (Špirko), 59. Handlovský (Vandane, Špirko) – 1. Lantoši, 41. Lantoši (Scheidl, McCormack), 46. B. Rapáč, 60. Majdan
(Kerbashian, Korím)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše Morrison (Nitra) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kalina, Soós – Jobbágy, Kis-Király, 2196 divákov
Zvolen: Skapski – M. Pufahl, Vandane, Zeleňák, D. Růžička, Ulrych, Drgoň, Pöyhönen – Handlovský, Špirko, Vandas – Obdržálek, Lušňák, Šišovský – Michal Chovan, Kytnár, Zuzin – S. Petráš, M. Halama, Marcinek
Nitra: Lawson – McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Rácz, Miroslav Pupák, Korím – Blackwater, M. Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, Fominych – Čaládi, D. Richard, J. Šiška

Hlasy

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Chcem sa poďakovať celému tímu za výkon a tri body. Presilovky sme zahrali veľmi dobre, v prvej tretine sme z nich dali tri góly a celkovo sme mali v týchto početných výhodách dostatok šancí. Dnes nám to proti Nitre celkom napadalo, diváci videli aj pekné akcie. Škoda potom, že sme dali súperovi šancu našou laxnosťou. Dostal sa do zápasu, no dôležité je, že sme to napokon zvládli a vyhrali sme.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Začali sme výborne. Prvé striedania a gól. No potom prvá tretina patrila domácim. Závidel som trénerovi Podkonickému, s akou ľahkosťou dávali jeho zverenci góly. V druhej tretine sa obraz hry veľmi zmenil. Ak by sme mali my takú ľahkosť v zakončení, stav by sme vyrovnali. Viac-menej sme v ďalšom priebehu zápasu dokázali znížiť na rozdiel gólu, ale následne prišla naša obrovská individuálna chyba, po ktorej nám Zvolen odskočil na dva góly. V závere sme sa to snažili aspoň skorigovať, no v hre bez brankára nám to už nevyšlo.“

Nové Zámky zdolali majstra

Hokejisti Nových Zámkov uzavreli stredajší program zápasov víťazstvom nad Banskou Bystricou 3:2 po predĺžení. Lepšie vstúpili do zápasu hostia, ktorí po góloch kanadských legionárov Guillauma Asselina a Brocka Higgsa vyhrali úvodnú tretinu 2:0.

V nasledujúcom priebehu stretnutia ale „barani“ doplatili na vlastnú nedisciplinovanosť. V 23. minúte znížil v presilovke Tomáš Urban a v tretej tretine vyrovnal takisto v početnej prevahe Patrick Kudla. V Nových Zámkoch napokon muselo rozhodnúť až predĺženie. To ukončil 94 sekúnd pred koncom Andreas Štrauch, ktorý blafákom prekonal Stephona Williamsa.

Zverenci Milana Jančušku sa tak udržali pred úradujúcim majstrom a patrí im štvrté miesto tabuľky.

MHC Nové Zámky – HC ‘05 Banská Bystrica 3:2 pp (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)
Góly: 23. T. Urban (Kudla, Štrauch), 49. Kudla (Bajtek, Štrauch), 64. Štrauch (Kudla, Košarišťan) – 13. Asselin (Higgs, B. Marshall), 16. Higgs (Selleck)
Vylúčení: 11:12 na 2 min, navyše Jakúbek (Nové Zámky) 10 min za bitku a B. Miller (Banská Bystrica) 10 min za nešportové správanie sa a 20 min za bitku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška, D. Konc st. – Výleta, J. Tvrdoň, 1912 divákov
Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, M. Henderson, Ordzovenský, M. Novák, Hatala – Bajtek, T. Urban, Štrauch – Rogoň, A. Zbořil, J. Jurík – Slávik, Jakúbek, Nejezchleb – Ondrušek, Fábry, Ľ. Buc
Banská Bystrica: S. Williams – B. Marshall, B. Miller, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, I. Ďatelinka, Biro – Asselin, Higgs, Selleck – Bartánus, É. Faille, T. Török – Kabáč, Češík, Gabor – R. Varga, A. Šťastný, Lichanec

Hlasy

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: „Druhá a tretia tretina dala zabudnúť na prvú tretinu. Kontaktným gólom sme sa dostali do hry, zlepšili sme pohyb aj hru do tela. Utvorili sme si veľa šancí a takto nejako si predstavujem boj o ligové body, nasadenie a chcenie. Tešíme sa z víťazstva, aj keď len za dva body. Za tie dve tretiny sme si to zaslúžili.“

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Pri hre 5 na 5 sme nestrieľali príliš dobre. Nové Zámky majú najlepšie oslabenia v lige, o čom sme sa presvedčili. Naše presilovky boli zlé, naopak, súper zahral oslabenia výborne. Potom nám dal súper vo svojej presilovke dva góly. Špeciálne formácie rozhodli tento zápas.“