Dvadsiatka dostala debakel od Miškovca. Košice zahalila tma

Hokejisti HK Orange 20 prehrali vo vloženom zápase Tipsport Ligy s DVTK Jégesmedvék Miškovec vysoko 1:8. V predohrávke 21. kola zvíťazili Košičania nad Žilinou 3:1. V súboji zaujala situácia z 32. minúty druhej tretiny, keď vypadla časť osvetlenia v Steel aréne. Po približne 15-minútovej prestávke sa pokračovalo v hre.

13.11.2018 19:45
SR Hokej TL 21.kolo predohr. Košice Žilina KEX Foto: ,
Brankár MsHK DOXXbet Žilina Maroš Mikoláš a jeho spoluhráč Rudolf Huna, vpravo hráč HC Košice Ladislav Nagy počas zápasu 21. kola Tipsport ligy.

HK Orange 20 – DVTK Jégesmedvék Miškovec 1:8 (1:3, 0:5, 0:0)
Góly: 16. Minárik – 4. Pance (Vas), 7. Vas (Somogyi), 17. Kulmala (Loiseau, Magosi), 21. Crawford (Magosi, Kulmala), 23. Galanisz (Magosi), 33. Vas (Harrison), 35. Kulmala (Magosi, Loiseau), 36. Somogyi (Kiss, Vas). Rozhodovali: Adamec, Novák – Konc ml., Valo, vylúčení: 1:4 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:2, 150 divákov.
HK Orange 20: Sklenár (21. Ovečka) – Kupec, Golian, Boldižár, Nahálka, Brincko, Romaňák, Lavička, E. Švec – Urbánek, A. Kollár, Fafrák – L. Lunter, Giertl, Juščák – Havrila, Čenka, Kövér – Džugan, Minárik
DVTK Miškovec: Vay – Crawford, Kiss, Szirányi, Milam, Láda, T. Slovák, Vojtkó – Magosi, Loiseau, Kulmala – Pance, Vas, Somogyi – Miskolczi, Galanisz, Harrison – Ritó, Hajós, Vincze

Hostia vstúpili do zápasu lepšie a po góloch Panceho a Vasa viedli v 7. minúte 2:0. Mladíci znížili v 16. minúte zásluhou Minárika, ale o 14 sekúnd neskôr poslal maďarský tím znovu do dvojgólového vedenia Kulmala.

Druhá tretina bola v réžii hostí, ktorí ju vyhrali vysoko 5:0, na čo im stačilo len osem striel. Dva góly dali hráči Miškovca v oslabení. Za jasného stavu 1:8 sa zápas v podstate už len dohrával a v poslednej dvadsaťminútovke ďalší gól nepadol.

Košice si poistili druhé miesto

HC Košice – MsHK DOXXbet Žilina 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 34. Suja (Koch, Spilar), 39. Koch (Spilar, Galamboš), 53. Galamboš (Spilar) – 48. Jenčík (Ručkay, Matejka). Rozhodovali: Orolin, Rencz – Muzsik (obaja Maď.), Gajan, vylúčení: 5:4 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3039 divákov.
HC Košice: Habal – McDowell, Dudáš, Čížek, Šedivý, Koch, Pulli, Lenďák – Haščák, Brophey, Nagy – Netík, Suja, Kafka – Spilar, Galamboš, Šoltés – Hričina, Klíma, Petráš – Žitný
MsHK DOXXbet Žilina: Mikoláš – Turian, Kučný, L. Dubeň, Bagin, Pastor, Matejka, Dlugoš – Balej, Podešva, Bárta – Jenčík, Surovka, Huna – Húževka, J. Ručkay, Síkela – Milý, Rehák, Hrazdíra

Marcel Šimurda, tréner HC Košice: „Sme radi za víťazstvo, hoci náš výkon nebol ideálny. Už v prvej tretine sme si vytvorili dostatok gólových príležitostí, no nepremenili sme ich. Dôležitý zlom bola presilovka hostí päť na tri, po ktorej sme súperovi odskočili na dvojgólový rozdiel a kontrolovali sme vývoj hry.“

Pavel Paukovček, tréner MsHK DOXXbet Žilina: „Nemôžem našim hráčom nič vyčítať, pretože plnili systémové veci. V druhej tretine sme dali podľa mňa regulárny gól, žiaľ, neplatil. To ovplyvnilo dianie. Následne sme hrali presilovku päť na tri, v nej sme však neskórovali a súper nás potrestal dvomi gólmi. V tretej tretine sme znížili na 1:2, no škoda tretieho inkasovaného gólu. Po ňom už domáci kontrolovali výsledok.“

Prvá tretina divákov príliš nenadchla, ale brankár Žiliny Mikoláš sa v nej nenudil. V 4. minúte úspešne zmaril kombináciu Haščáka s Nagyom, na opačnej strane Habala neprekonal Huna. Krátko na to neviedli ku gólu ani kľučky domáceho útočníka Spilara.

Košičania sa snažili o kombinačný hokej, no obrana „vlkov“ pracovala v prvej tretine spoľahlivo. Veľkou prekážkou pre domácich bol rozchytaný Mikoláš, ktorého neprekvapil ani bekhend Šoltésa. V 20. minúte ho síce blafákom prekonal Spilar, trafil však iba žŕdku žilinskej bránky.

Žilinčania hrozili najmä z brejkov a na rozdiel od súpera si dokázali vytvoriť tlak v presilovkách. Nezvyčajná situácia nastala v čase 31:46. Hostia hrali presilovku, počas nej však nastal náhly výpadok časti osvetlenia v Steel aréne. Rozhodcovia okamžite prerušili hru, krátko na to však Žilinčania skórovali.

Po porade s videorozhodcom však ich gól neplatil pre jeho dosiahnutie po hvizde arbitrov. Po 15-minútovom výpadku osvetlenia, keď tímy išli na pár minút aj do kabín, prevzali iniciatívu Košičania. Čakanie divákov na gól ukončil v 34. minúte Suja, keď zblízka využil nedôraz žilinskej obrany.

Hostia mohli vyrovnať v 37. minúte, keď hrali 85 sekúnd presilovku o dvoch hráčov, no nevyužili ju. Košický obranca Koch dostal po návrate z trestnej lavice prihrávku od Spilara a prvým gólom v sezóne upravil na 2:0.

Hostia cítili šancu a naďalej bojovali o kontaktný gól. V úvode tretej časti si vytvorili dve presilovky a druhú z nich využili zásluhou Jenčíka – 2:1. Žilinčania sa viackrát usadili v útočnom pásme, aj kombinovali pred Habalom, ale ich šance na vyrovnanie výrazne klesli v 53. minúte. Košický útočník Galamboš presne namieril spoza hráča a upravil na 3:1.

1. Zvolen 22 14 3 2 3 90:44 50
2. Košice 22 15 0 1 6 77:47 46
3. Poprad 21 12 2 1 6 59:44 41
4. Nové Zámky 22 12 2 1 7 57:45 41
5. B. Bystrica 21 12 1 3 5 56:48 41
6. Nitra 21 10 2 1 8 70:54 35
7. Trenčín 21 10 2 1 8 53:44 35
8. L. Mikuláš 22 8 2 1 11 58:61 29