Košičania po výprasku od Maďarov zničili Nitru. Trenčín podľahol Detve

Hokejisti HC Košice zvíťazili nad hráčmi HK Nitra jednoznačne 6:1 v nedeľňajšom stretnutí 20. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy.

04.11.2018 19:32
Ladislav Nagy Foto: ,
Ladislav Nagy z Košíc.

Úvodný gól stretnutia strelil v 7. min český útočník Košíc Petr Kafka, pričom v I. tretine skóroval aj kapitán „oceliarov“ Ladislav Nagy. Obaja hráči pridali ešte po ďalšom góle a v tretej dvadsaťminútovke sa do listiny strelcov zapísali aj domáci útočníci Tomáš Netík s Jakubom Sujom.

Jediný zásah hostí dosiahol v 57. min Juraj Majdan. Košičania prerušili jednoznačným triumfom sériu troch prehier. „Corgoni“ nepridali k trom víťazstvám po sebe ďalší triumf.

HC Košice – HK Nitra 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)
Góly: 7. Kafka (Pulli, Netík), 16. L. Nagy (Šedivý, Brophey), 33. Kafka (Šedivý, L. Nagy), 46. L. Nagy (M. Haščák), 47. Netík, 54. Suja (Kafka, Pulli) – 57. Majdan (McCormack, Kerbashian)
Vylúčení: 8:5 na 2 min, navyše: Koch (Košice) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Novák, Stano – Gegáň, Smrek, 3696 divákov
Košice: Habal – Dudáš, Pretnar, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, McDowell – L. Nagy, Brophey, M. Haščák – Kafka, Suja, Netík – Šoltés, Galamboš, Spilar – Š. Petráš, Klíma, Hričina – Žitný
Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Rácz, Miroslav Pupák, A. Sloboda, Korím – Blackwater, M. Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, Fominych – Čaládi, D. Richard, J. Šiška

Hlasy

Peter Bartoš, asistent trénera HC Košice: „Hráči sa po piatkovej prehre s Budapešťou dobre pripravili na zápas. Tak, ako za tú prehru mohlo 22 hráčov, tak sa dnes 22 hráčov podieľalo na víťazstve. V rozhodujúcich momentoch nás podržal brankár Habal, ktorý mal dôležitý zákrok najmä počas našej presilovky. Až do konca sme potom hrali zodpovedne. Ďakujem hráčom za dnešný výkon a takisto aj divákom, ktorí po piatkovom výsledku prišli na štadión.“

Antonín Stavjaňa, tréner HK Nitra: „V druhej tretine sme mali za stavu 2:0 vyložené šance, konkrétne Kerbashian či Lantoši. Tie sme, žiaľ, nepremenili. Keď dali domáci gól na 3:0, tak bolo vidieť, že sú už vo svojej koži. Štvrtému, piatemu a šiestemu gólu predchádzali hrubé individuálne chyby obrancov. V závere Juraj Majdan, ktorý k nám nedávno prišiel bez zápasovej praxe, ukázal, že sa oplatí bojovať až do konca.“

Miškovec v Bystrici neuspel

Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili nad hráčmi DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:1. Úvodný gól zápasu strelil domáci útočník Ján Sýkora v 12. min, pričom na jeho zásah nadviazal ďalší „baran“ Brock Higgs o 63 sekúnd neskôr. Maďarský účastník Tipsport ligy znížil na rozdiel jedného gólu zásluhou Fína Rasmusa Kulmalu v 23. min, triumf domácich však poistil v 56. min Michal Kabáč.

Banská Bystrica si pripísala dvanáste víťazstvo v sezóne a má na konte 41 bodov, Miškovec doposiaľ získal o devätnásť bodov menej.

HC '05 Banská Bystrica – DVTK Miškovec (Maď.) 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Góly: 12. J. Sýkora (K. Sloboda, B. Miller), 13. Higgs (Selleck), 56. Kabáč (Kubka) – 23. Kulmala (J. Vas, Pance)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše Kiss (Miškovec) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Müllner – Šefčík, Kacej, 2421 divákov
Banská Bystrica: Baroš – Marshall, B. Miller, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, Biro – Asselin, Higgs, Selleck – J. Sýkora, A. Šťastný, T. Török – Kabáč, Češík, Gabor – Bartánus, Buc, Lichanec – R. Varga
Miškovec: Vay – Kiss, N. Crawford, Vojtkó, Szirányi, J. Milam, Láda – Magosi, Galanisz, Miskolczi – Kulmala, J. Vas, Pance – Harrison, Loiseau, Somogyi – Vincze, Hajós, Ritó

Hlasy

Dan Ceman, tréner B. Bystrice: „Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, Miškovec má dobrú formu, vyhral nad Popradom i Novými Zámkami. Úvod sme zvládli veľmi dobre, strelili sme dva góly, potom sme hru viac otvorili a Miškolc, ktorý je dobrý v protiútokoch, mohol z toho ťažiť. Našťastie sme tretiu tretinu zvládli dobre a celkove som rád, že sme získali tri dôležité body.“

Hunor Strenk, asistent trénera Miškovca: „Banská Bystrica je jeden z najlepších tímov v lige, aj teraz ukázala dobrú hru. My nie sme spokojní s výsledkom, no k bodom sme mali veľmi blízko. Bolo cítiť, že sa zlepšujeme, teraz budeme mať v prestávke viac času na tréningy a dúfam, že pôjdeme v tabuľke hore.“

Poprad zdolal Nové Zámky

Hokejisti Popradu zdolali Nové Zámky 2:1. Po bezgólovej prvej tretine sa prvýkrát menilo skóre v 22. min, keď vylúčenie Henricha Ručkaya potrestal Radomír Heizer.

Domáci boli v prostrednej časti stretnutia aktívnejší a v 35. min zásluhou Patrika Svitanu zvýšili svoj náskok na 2:0. Pri zásahu hokejbalového majstra sveta si pripísal druhú asistenciu brankár Tomáš Vošvrda. Ten si napokon čisté konto neudržal, pretože ho v polovici tretej tretiny prekonal Filip Bajtek. Hosťujúci tréner Milan Jančuška 58 sekúnd pred treťou sirénou odvolal brankára Košarišťana, ale jeho tímu sa už nepodarilo vyrovnať.

HK Poprad – MHC Mikron Nové Zámky 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 22. Heizer (S. Takáč, P. Svitana), 35. P. Svitana (Zagrapan, Vošvrda) – 49. Bajtek (Urban, Štrauch)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Juhász – Kollár, Vincze, 984 divákov
Poprad: Vošvrda – D. Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, L. Kozák, Š. Fabian – R. Václav, Mlynarovič, S. Takáč – P. Koyš, Zagrapan, Kundrik – D. Bondra, Heizer, P. Svitana – Paukovček, Belluš
Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Juraško, Ordzovenský, M. Novák, M. Henderson, Hatala – Bajtek, Urban, Štrauch – H. Ručkay, A. Zbořil, J. Jurík – Sloboda, Jakúbek, Rogoň – Ondrušek, Fábry, Slávik

Hlasy

Roman Stantien, tréner Popradu: „Prvú tretinu sme boli lepší, mali sme aj väčší počet striel, ale hosťom chytal výborný brankár. V druhej tretine sme sa dostali pod tlak. V ďalšom priebehu sme robili lacné fauly, z čoho Nové Zámky znížili na 1:2. My sme sa to snažili ubrániť. V závere pri powerplay súpera nás podržal Vošvrda. Za bojovnosť a obetavosť si chlapci zaslúžili vyhrať.“

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: „Treba povedať, že to bol veľmi vyrovnaný zápas. Vzhľadom na náš nahustený program, hrali sme piaty zápas za sedem dní, nám oslabenia brali veľa síl. Tie nám potom chýbali v súbojoch a pri dohrávaní. Päť na päť sme ale hrali dobre. V závere sme mali nájazd na 2:2 a ďalšie šance. To sa musí premieňať. Z výsledku som preto sklamaný. Poprad dal o jeden gól viac ako my a preto vyhral.“

Liptáci zdolali Žilinu

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili nad hráčmi MsHK Doxxbet Žilina 6:2.

Úvodný gól stretnutia strelil v 10. min útočník Liptákov Róbert Huna, na ktorého zásah o 80 sekúnd neskôr odpovedal Michal Bárta zo Žiliny. Liptovskému Mikulášu vrátil vedenie Martin Kriška v 17. min. V II. tretine zvýšili náskok „domácich“ na tri góly Patrik Oško s Radoslavom Suchým.

V 32. min znížil na rozdiel dvoch zásahov ďalší z bratov Hunovcov Rudolf, v III. tretine však Oško s Kriškom druhými gólmi v zápase spečatil triumf MHk. Liptovský Mikuláš si pripísal ôsmy triumf v sezóne a má na konte 29 bodov, Žilina doposiaľ získala o šesť bodov menej.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – MsHK Doxxbet Žilina 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)
Góly: 10. Róbert Huna (Suchý, Kurali), 17. Kriška (L. Žiak), 22. Oško, 28. Suchý (Uram), 52. Oško (J. Sukeľ, Matej Bača), 57. Kriška (J. Sukeľ, Suchý) – 11. Bárta (Kučný), 32. Rudolf Huna (Jenčík)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valach, T. Orolin – Šoltés, Stanzel, 294 divákov
Liptovský Mikuláš: Kislicyn – Matej Bača, Nádašdi, J. Nemec, Horváth, Suchý, Kurali, Mezovský, Košecký – L. Žiak, Tamáši, Kriška – J. Sukeľ, Oško, Uram – Róbert Huna, Richard Huna, Nechaj – Uhrík, Piatka, Lištiak
Žilina: Horčička – Bagin, Kučný, Žilin, Mendrej, Matejka, Pastor – Milý, Podešva, Bárta – Rudolf Huna, Surovka, Jenčík – J. Ručkay, Húževka, Síkela – Mokrohajský, Dominik Rehák, Hrazdíra

Hokejisti Detvy zdolali aj vicemajstra

Hokejisti Trenčína nečakane podľahli Detve 2:4. Po prvej tretine bol stav 1:1, keďže na vedúci gól hosťujúceho Petra Valenta odpovedal skúsený Peter Ölvecký.

V druhom dejstva videli diváci na Zimnom štadióne Pavla Demitru gól v oslabení aj v presilovke, v oboch prípadoch inkasoval domáci brankár. V 26. minúte ho prekonal Ladislav Ščurko a o deväť minút neskôr videorozhodca odobril presný zásah Michala Murčeka.

V záverečnej tretine nedokázali Trenčania streliť kontaktný gól. Naopak, v 56. minúte spečatil víťazstvo Detvy svojim piatym zásahom v sezóne Rastislav Gašpar. Na triumfe Detvy nič nezmenil ani druhý gól Petra Ölveckého, ktorým upravil na konečných 2:4.

HK Dukla Trenčín – HC 07 Detva 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Góly: 12. Ölvecký (Bartovič, Holenda), 58. Ölvecký (Bartovič, M. Hecl) – 7. P. Valent (M. Surový), 26. Ščurko (Puliš), 35. Murček (Hraško, Puliš), 56. Gašpar (Šimon)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška, Babic – Orolín, Sipos, 2673 divákov
Trenčín: M. Valent – Luža, Rýgl, Holenda, L. Bohunický, Frühauf, L. Kovář, Niko, Špankovič – O. Mikula, Sojčík, Radivojevič – M. Hecl, Ölvecký, Bartovič – Sádecký, Bližňák, T. Varga – Ján Pardavý ml., J. Švec, D. Hudec
Detva: R. Petrík – Gachulinec, Martin Chovan, Hraško, Sládok, Šimon, F. Fekiač, Hedera – Puliš, Murček, Ščurko – R. Gašpar, V. Fekiač, Martin Ďaloga – Král, Matúš Chovan, Tibenský – M. Surový, P. Valent, Giľák

Hlasy

Ján Pardavý, asistent trénera Trenčína: "Detva dnes podala veľmi dobrý výkon. Súper bol nepríjemný a nevedeli sme sa poriadne presadiť. My sme začali dobre, vytvorili sme si šance, no prišiel prvý inkasovaný gól a na naše hokejky sadla panika. Vyrovnali sme, no po chybe v presilovke sme inkasovali hlúpy gól. Hráčov sme upozorňovali na brejkové situácie. Hostia boli v tomto veľmi nebezpeční. Z našej strany to nebol optimálny výkon. Musíme sa skonsolidovať ako tím a začať podávať lepšie výkony.“

Josef Turek, tréner Detvy: "Predviedli sme výborný tímový výkon podporený výborným Petríkom v bráne. Dali sme gól z presilovky piatich proti trom, ustáli sme veľa oslabení, čo považujem za dôležitú vec. Dobre sme korčuľovali a hráči si zaslúžia pochvalu za víťazstvo a snahu.“

Zvolenčania stratili v Budapešti bod

Hokejisti Zvolena získali na ľade maďarského tímu MAC Budapešť dva body za triumf 3:2 po predĺžení. Súboj prvého s posledným spočiatku vyzeral pre hostí dobre, keďže v prvej tretine sa strelecky presadili Marco Halama a kanadský legionár Davis Vandane.

„Bryndziari“ o náskok prišli v II. tretine, v ktorej brankára Tomáš Tomeka prekonali obrancovia Ákos Szigeti a Jesse Dudás. V tretej tretine gól nepadol, v predĺžení druhý bod pre Zvolenčanov zariadil Michal Chovan. Zverenci Andreja Podkonického majú po nedeli na svojom konte 50 bodov a pred druhými Košicami majú náskok siedmich bodov.

MAC Budapešť (Maď.) – HKM Zvolen 2:3 pp (0:2, 2:0, 0:0 – 0:1)
Gól: 36. Szigeti (Burt), 39. J. Dudás (Dansereau, J. Brown) – 10. M. Halama (D. Ružička, Špirko), 17. Vandane (Vandas, Šišovský), 64. Michal Chovan (Šišovský, Ulrych)
Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc st., Goga – Konc ml., Výleta, 520 divákov
Budapešť: Bálizs – Bugár, Pozsgai, Fejes, Burt, J. Dudás, Vokla, Szigeti – Bodó, C. Langkow, B. Orban – Dansereau, J. Brown, Klempa – Terbócs, K. Nagy, Kreisz – Szabad, Majoross, Odnoga
Zvolen: Tomek – Ulrych, Vandane, D. Růžička, Zeleňák, Pöyhönen, Drgoň – Špirko, M. Halama, Vandas – Šišovský, S. Petráš, Lušňák – Zuzin, Kytnár, Michal Chovan – Andrisík, P. Halama, Marcinek

Viac na túto tému: #Dukla Trenčín #HC Košice #HK Nitra