Dvadsiatka má prvý bod v sezóne. Ukradla ho Novozámčanom

, 30.10.2018 20:19
HOKEJ-TL: Košice - Nové Zámky
Bránku Nových Zámkov aj dnes hájil Andrej Košarišťan. Autor: ,

Hokejisti HK Orange 20 vybojovali prvý bod v aktuálnej sezóne Tipsport Ligy. V utorok v Piešťanoch prehrali s Novými Zámkami 3:4 po nájazdoch. Dvadsiatka premiérovo bodovala v 16. zápase sezóny.

HK Orange 20 – MHC Mikron Nové Zámky 3:4 pp a sn (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 4. Golian (Lunter, Fafrák), 33. Urbánek (Fafrák), 43. Kollár (Boldižár) – 3. Fábry (Hatala, Slávik), 25. Zbořil (Ručkay, Bajtek), 59. Štrauch (Kudla), rozh. sam. nájazd Bajtek.
Rozhodovali: Jonák, Mil. Novák – Konc, Frimmel, vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: 38. Džugan 5+20 min za pästný súboj, hrubosť, 57. Kupec 10 min za napadnutie hlavy a krku – 38. Rogoň 5+20 min za pästný súboj, hrubosť, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 189 divákov
HK Orange 20: Sklenár – Štefanka, Kupec, Golian, Švec, Lavička, Nahálka, Romaňák, Boldižár – Urbánek, Kollár, Fafrák – Džugan, Giertl, Lunter – Havrila, Čenka, Záhradník – Svitana, Minárik, Juščák
Nové Zámky: Košarišťan – Kudla, Andersons, Juraško, Hain, Mich. Novák, Ordzovenský, Hatala, Henderson – Štrauch, Hruška, Nejezchleb – Jurík, Zbořil, Ručkay – Rogoň, Urban, Bajtek – Slávik, Fábry, Jakúbek

Favorit z Nových Zámkov sa ujal vedenia v 3. minúte, keď sa Fábry ocitol v samostatnom úniku a prekonal brankára Sklenára. Dvadsiatka však vyrovnala už o minútu neskôr zásluhou Goliana a na prvú prestávku sa išlo za stavu 1:1.

Nerozhodné skóre platilo aj po druhej dvadsaťminútovke, v ktorej opäť najprv viedli hostia a potom vyrovnali domáci. Presadili sa Novozámčan Zbořil v 25. a Urbánek v drese HK Orange v 33. minúte. Na začiatku tretej tretiny sa prvýkrát dostali do vedenia mladíci gólom Kollára, ale ani oni neudržali náskok.

V 59. minúte poslal Štrauch duel do predĺženia, v ktorom nepadol gól, o výsledku rozhodol v samostatných nájazdoch hosťujúci Bajtek.

1. Zvolen 18 12 2 2 2 75:37 42
2. Košice 18 13 0 1 4 63:34 40
3. Nové Zámky 19 11 2 1 5 53:39 38
4. Banská Bystrica 18 10 1 3 4 49:43 35
5. Poprad 18 10 2 0 6 51:40 34
6. Trenčín 18 9 2 1 6 46:35 32
7. Nitra 18 8 2 1 7 60:46 29
8. Liptovský Mikuláš 19 7 2 1 9 51:51 26