Košice prehrávali vo východniarskom derby 0:2, z Popradu si však vezú tri body

Košickí hokejisti zvíťazili v Poprade 5:2 v piatkovom súboji 16. kola Tipsport ligy a priebežne sa ocitli o 1 bod pred Zvolenčanmi na čele tabuľky slovenskej najvyššej súťaže.

26.10.2018 20:08
Poprad, Košice Foto: ,
Momentka zo zápasu Poprad - Košice.

Vo východniarskom derby viedli domáci po prvej tretine 2:0, keď sa v rozpätí necelých troch minút strelecky presadili Patrik Koyš a Samuel Takáč.

V druhej tretine prišlo košické vyrovnanie zásluhou Tomáša Klímu a Evana Brophea. Pôsobivý obrat dovŕšili hostia v tretej desaťminútovke, keď od 46. do 53. min strelili góly Tomáš Hričina, Petr Kafka a Marcel Haščák. Dva góly strelili „oceliari“ v presilovkách a ďalšie dva pridali v oslabení. Košičania odplatili Popradčanom prehru 0:1 z domáceho ľadu z úvodu súťažného ročníka.

Hokej – Tipsport liga 2018/2019 – 16. kolo – piatok:

HK Poprad – HC Košice 2:5 (2:0, 0:2, 0:3)
Góly: 4. P. Koyš (Salija, Abdul), 7. S. Takáč (D. Brejčák) – 22. T. Klíma, 38. Brophey (Šoltés, Marcel Haščák), 46. Hričina (Netík, R. Žitný), 50. Kafka (T. Klíma), 53. Marcel Haščák (Pulli, R. Žitný)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:2, rozhodovali: Kókai, M. Novák – Gegáň, Pálkövi, 1906 divákov
Poprad: Gračnar – D. Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, L. Kozák, Erving, Š. Fabian – R. Václav, Mlynarovič, S. Takáč – P. Koyš, Zagrapan, Abdul – D. Bondra, Heizer, P. Svitana – Macík, L. Paukovček, Belluš
Košice: Škorvánek – Koch, Pretnar, Pulli, Čížek, Šedivý, Dudáš, Lenďák, Krajňák – L. Nagy, Brophey, Marcel Haščák – Kafka, Suja, Netík – Šoltés, Galamboš, Spilar – R. Žitný, T. Klíma, Hričina

Hlasy

Roman Stantien, tréner HK Poprad: „Ja by som to zhodnotil, že sa potvrdilo pravidlo, že viesť 2:0 je najhoršie vedenie. Hrá sa o to, kto dá ten tretí gól, ale dali ho Košice. Tiež rozhodli aj presilovky, tie sme hrali zase zle. Košice si potom počkali aj na kontry a nás za naše chyby potrestali.“

Peter Bartoš, asistent trénera HC Košice: „Nevyšiel nám úvod, v prvých siedmich minútach sme dostali dva góly. Od druhej tretiny sme zápas začali hrať dobre. Duel ovplyvnili presilovky 5 na 3, my sme ich využili. Potom sme hrali zodpovedne a dobre, podržal nás aj brankár.“

Liptovský Mikuláš má tri body

Hokejisti Liptovského Mikuláša zdolali 4:1 MAC Budapešť. Liptáci išli vo svojom prechodnom domove v Spišskej Novej Vsi za troma bodmi od úvodu, prvú tretinu vyhrali 2:0 po góloch Jakuba Nemca a Adama Nechaja. Lenže v druhej tretine utiekol domácim obrancom Chris Langkow a vrátil maďarský tím do hry.

Pokoj do záveru zápasu pre Liptovský Mikuláš zabezpečil obranca Samuel Fereta, ktorý presne trafil strelou od modrej čiary. V závere ešte pridal poistku Marek Uram. Liptáci ťahajú trojzápasovú víťaznú šnúru.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – MAC Budapešť (Maď.) 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Góly: 12. J. Nemec (Uhrík), 16. Nechaj (Richard Huna), 54. Fereta (Sukeľ), 58. M. Uram – 31. C. Langkow
Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše Mezovský 10 min za bitku – Garát 10 min za bitku, Burt 10 min za napádanie rozhodcov, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Kalina – Durmis, Kacej, 328 divákov
L. Mikuláš: Kislicyn – Mezovský, Nádašdi, Fereta, P. Horváth, R. Suchý, Kurali, Matej Bača, J. Nemec – Róbert Huna, Richard Huna, Nechaj – J. Sukeľ, Oško, M. Uram – Piatka, Tamáši, Heikkilä – L. Žiak, Uhrík, A. Lištiak .
Budapešť: Bálizs – Macaulay, Pozsgai, Garát, Burt, Dudás, Vokla, Kreisz – Bodó, C. Langkow, Orban – Dansereau, J. Brown, Klempa – Szabad , Terbócs, Odnoga – Szigeti, Majoross,

Trenčín tesne zvíťazil nad Nitrou

Hokejisti Dukly Trenčín zdolali Nitru 2:1. Pred vyše štvortisícovkou divákov začali padať góly až v druhej polovici zápasu. Úvodný strelil v 36. min domáci Milan Bartovič, druhý pridal v 48. min v presilovej hre Peter Sojčík. Hostia ešte zabojovali, keď v 48. min znížil Judd Blackwater, no vyrovnať sa im nepodarilo. Nitrania nebodovali už v treťom stretnutí v sérii

HK Dukla Trenčín – HK Nitra 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Góly: 36. Bartovič (Ölvecký, Holenda), 48. Sojčík (Ölvecký) – 48. Blackwater (Rácz),
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Müllner – Valo, Výleta, 4126 divákov
Trenčín: M. Valent – Luža, Rýgl, Holenda, L. Bohunický, Frühauf, L. Kovář, Niko, Marek Hudec, – Sádecký, Sojčík, Radivojevič – M. Hecl, Ölvecký, Bartovič – Ján Pardavý ml., Bližňák, T. Varga – Špankovič, J. Švec, D. Hudec
Nitra: Šimboch – Rácz, Mezei, Morrison, Morrison, Rais, Miroslav Pupák, A. Sloboda, Korím – Blackwater, Marek Slovák, Lantoši – S. Buček, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, D. Richard – J. Majdan, Čaládi, L. Hrušík, – J. Šiška

Hlasy

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Diváci videli dobrý zápas. Z víťazstva sa tešíme a veľmi si ho vážime. Poraziť Nitru nie je jednoduché a vždy nás posúva dopredu.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „S jedným gólom sa ťažko vyhráva. Dnes sme sa Dukle vyrovnali. Zápas bol bojovný, veľa sa korčuľovalo. Prehrali sme už tretí zápas v rade a potrebujeme sa chytiť. Teraz nás čaká viac zápasov na ľade súpera. Nasadenie hráčov bolo dobré, ale na body nestačilo.“

Banská Bystrica zdolala Žilinu

Hráči majstrovskej Banskej Bystrice zdolali 2:1 Žilinu. Skóre otvoril v 7. min Eric Selleck. Na druhý presný zásah si diváci museli počkať až do záveru druhej tretiny, v 38. min sa presadil Guillaume Asselin. Žlto-zelení sa ešte vrátili do zápasu, keď v 43. min Lukáš Hvila dorazil svoju vlastnú strelu do bránky Samuela Baroša. No vyrovnať sa im už nepodarilo a v tabuľke zostávajú zo slovenských tímov najslabší.

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – MsHK DOXXbet Žilina 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 7. Selleck (Asselin, K. Sloboda), 38. Asselin (Faille, Selleck) – 43. Hvila
Vylúčení: 5 4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Babic, Snášel – Šoltés, Soltész, 2344 divákov
Banská Bystrica: Samuel Baroš – B. Marshall, B. Miller, K. Sloboda, V. Mihálik, Kubka, I. Ďatelinka, M. Nemčík – Asselin, Faille, Selleck – J. Sýkora, Higgs, T. Török – Kabáč, Češík, Gabor – Bartánus, Buc, Lichanec – R. Varga
Žilina: M. Mikoláš – Bagin, Kučný, Žilin, Piegl, Matejka, Pastor, Mendrej – Milý, Podešva, Bárta – Rudolf Huna, Surovka, Jenčík – Hvila, J. Ručkay, Beránek – Danielčák, Dominik Rehák, Hrazdíra

Hlasy

Dan Ceman, tréner B. Bystrice: „Musím uznať, že súper predviedol dobrý výkon, najmä v strednom pásme a nedovolil nám dostávať sa do šancí. Niekedy sú také zápasy s mužstvami, ktoré bránia, je to ťažké, s tým si musíme vedieť poradiť. V závere sme sa trochu obávali o výsledok, no sme radi, že sme si víťazstvo ustrážili.“

Pavel Paukovček, tréner Žiliny: „Chlapci celý zápas bojovali, plnili systémové veci, ktoré sme si povedali pred zápasom. V nohách sme mali zápas s dvadsiatkou, možno to ubralo trochu síl, ale asi by bola zaslúžená deľba bodov. Škoda prvého gólu, bol smoliarsky, druhý bol prepadnutý, no chcel by som chlapcom za výkon poďakovať. Máme strašne veľa zranených hráčov, preto som veľmi rád, že ten herný výraz mužstva je solídny. V nabitom programe je toho veľa, preto patrí chlapcom vďaka.“

Zvolen opäť bodoval naplno

Hokejisti Zvolena aj naďalej pokračujú vo víťaznom ťažení Tisport ligou, po víťazstve 4:2 na ľade Nových Zámkov majú už jedenásty triumf v sérii.

Domáci po prvej tretine viedli, keď v presilovke skóroval obranca Peter Ordzovenský. Zvolenčania obrátili duel vo svoj prospech v druhej časti hry gólmi Samuela Petráša a Petra Šišovského. Novozámčania vyrovnali opäť gólom v početnej výhode, o ktorý sa postaral Patrick Kudla, no líder súťaže v záverečnej päťminútovke rozhodol po zásahoch Samuela Petráša a Petra Zuzina.

MHC Mikron Nové Zámky – HKM Zvolen 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Góly: 12. Ordzovenský (Rogoň, Nejezchleb), 46. Kudla (R. Hruška, Andersons) – 25. S. Petráš (D. Růžička, A. Drgoň) , 34. Šišovský (D. Růžička, Lušňák), 55. S. Petráš (Špirko), 57. Zuzin (Kytnár (Michal Chovan)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Goga – Synek, Tvrdoň, 2165 divákov
Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Juraško, Ordzovenský, M. Novák, Henderson, Hatala – Pospíšil, R. Hruška, Štrauch – H. Ručkay, A. Zbořil, J. Jurík – Nejezchleb, T. Urban, Rogoň – Jakúbek, Fábry, Bajtek
Zvolen: Skapski – Ulrych, Vandane, D. Růžička, Zeleňák, Poyhonen, A. Drgoň – Handlovský, Špirko, Vandas – Šišovský, M. Halama, Lušňák – P. Zuzin, Kytnár, Michal Chovan – P. Halama, S. Petráš, Andrisík

Hlasy

Jerguš Bača, asistent trénera Nových Zámkov: „Bolo to veľmi vyrovnané stretnutie, na oboch stranách bolo množstvo šancí. Paradoxne, aj keď sme vyhrávali 1:0, v tretej tretine sme to museli doťahovať. Mali sme šance uchmatnúť nejaký bodík, ale dve individuálne chyby a nepremenené šance rozhodli o tom, že Zvolen si odnáša plný počet bodov. Oslabenia nám išli, ale druhý inkasovaný gól tesne po skončení zvolenského oslabenia bol pre nás zrejme kľúčový. Verili sme v to, že zápas dotiahneme do bodového konca, žiaľ, nepodarilo sa to.“

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Myslím, že dnes sme videli veľmi dobrý hokej. Obe mužstvá si dnes za hry 5:5 vytvorili príležitosti. My sme mali trošku viac hry v prvej tretine v hre 5 na 5, v druhej nás Zámky trochu zatlačili. Dnes sme nehrali dobre oslabenia, dostali sme z nich góly. Rozhodol náš gól na 3:2, v tretej tretine to bol vyrovnaný hokej. Chcem poďakovať chalanom za výborný výkon a víťazstvo.“

Miškovec zvíťazil nad Detvou

Hokejisti Miškovca ukončili sériu prehier v Tipsport lige na čísle osem, Detvu zdolali 5:4 po predĺžení. Podpoľanci mohli z Maďarska odísť s troma bodmi, keďže Peter Hraško 59 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času trafil presne od modrej a zvýšil na 4:3 pre hostí. Lenže o 24 sekúnd neskôr Žiga Pance ideálne prihral Alexisovi Loiseauovi a ten poslal duel do predĺženia. V ňom rozhodol kapitán domáceho tímu Bálint Magosi.

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) – HC 07 Detva 5:4 pp (2:1, 0:1, 2:2 – 1:0)
Góly: 10. Pance (J. Vas), 16. Pance (Somogyi, J. Vas), 49. Magosi (Loiseau, Láda), 60. Loiseau (Pance), 64. Magosi (J. Milam, Loiseau) – 5. Jakuceňa (Ščurko, Kuklev), 29. M. Surový (F. Fekiač, J. Žilka), 42. Matúš Chovan (Tibenský, Sládok), 60. Hraško (Sládok)
Vylúčení: 1:6 na 2 min, navyše Somogyi 5+DKZ za pästný súboj, J. Vas 5+DKZ za faul kolenom – Kuklev 5+DKZ za pästný súboj, Ščurko 10+DKZ osobný trest , presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, T. Orolín – Frimmel, Bogdaň, 985 divákov
Miškovec: Adorján – Kiss, N. Crawford, Vojtkó, Szirányi, J. Milam, Láda, Rusk – Magosi, Galanisz, Miskolczi – Kulmala, J. Vas, Pance – R. Harrison, Loiseau, Somogyi, – Vincze, Hajós, Ritó
Detva: R. Petrík – Kuklev, Martin Chovan, Hraško, Sládok, M. Šimon, F. Fekiač, Gachulinec, Hedera – Puliš, Jakuceňa, Ščurko – Matúš Chovan, P. Valent, Tibenský – J. Žilka, Murček, M. Surový – Z. Král, V. Fekiač, Martin Ďaloga

Viac na túto tému: #HC Košice #HK Poprad