Košice prehrávali s Miškovcom ešte dve minúty pred koncom. Nakoniec vyhrali

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili nad hráčmi MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1 v nedeľňajšom stretnutí 14. kola Tipsport ligy 2018/2019.

21.10.2018 18:26
Trenčín, gól Foto: ,
Hokejisti Trenčína sa tešia z gólu.

Skóre stretnutia otvorili v 9. min v presilovej hre Trenčania, presne namieril Peter Ölvecký. Domáci odpovedali až v 35. min rovnako v početnej prevahe, Valenta v bráne hostí prekonal Marek Uram. Po druhej siréne sa však presadili už len hostia, v 44. min sa opäť skóroval Ölvecký a 26 sekúnd pred koncom stretnutia rozvlnil odkrytú sieť Mário Bližňák.

Trenčania zvíťazili už vo štvrtom zápase v rade, naopak hráči Liptovského Mikuláša prehrali ôsme stretnutie v sérii.

Hokej – Tipsport liga 2018/2019 – 14. kolo – nedeľa:

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Trenčín 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Góly: 35. M. Uram (Heikkilä) – 9. Ölvecký (O. Mikula, Radivojevič), 44. Ölvecký (M. Hecl, Bartovič ), 60. Bližňák (Ján Pardavý ml., Radivojevič)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolín, Haszonits – Gajan, Muzsik, 365 divákov
L. Mikuláš: Kislicyn – P. Horváth, Nádašdi, Mezovský, Korím, Fereta, Kurali, Matej Bača, J. Nemec – Róbert Huna, Richard Huna, A. Lištiak – J. Sukeľ, Oško, M. Uram – Vybiral, Piatka, Heikkilä – L. Žiak, Uhrík, Nechaj
Trenčín: M. Valent – L. Kovář, Luža, Holenda, L. Bohunický, Frühauf, Rýgl, Marek Hudec, Špankovič – Sádecký, Sojčík, Radivojevič – M. Hecl, Ölvecký, Bartovič – O. Mikula, Bližňák, T. Varga – J. Švec, Ján Pardavý ml., D. Hudec

Zámky na vlastnom ľade zdolali Žilinu

Hokejisti Nových Zámkov triumfovali pred vlastnými divákmi nad MsHK Doxxbet Žilina 4:2. Domáci sa dostali do vedenia už v 3. min gólom Filipa Bajteka, hostia však na začiatku druhej tretiny vyrovnali v presilovke z hokejky Lukáša Matejku.

Nové Zámky odpovedali sériou troch gólov, keď v 28. min skóroval Adam Zbořil a v poslednej časti hry sa v rozpätí jednej minúty presadili opäť Bajtek a Henrich Ručkay. Žilinčania výsledok už len skorigovali gólom Lukáša Hvilu. Nové Zámky si triumfom upevnili tretiu priečku, pred štvrtým Trenčínom majú päťbodový náskok.

MHC Mikron Nové Zámky – MsHK Doxxbet Žilina 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Góly: 3. Bajtek (Fábry, Jakúbek), 28. A. Zbořil (Henderson), 54. Bajtek (Jakúbek, Fábry), 55. H. Ručkay (J. Jurík, A. Zbořil) – 22. Matejka (Beránek, Jenčík), 57. Hvila (Beránek, J. Ručkay)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Babic – D. Konc ml., Kis-Király, 1123 divákov
Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Henderson, Zaťko, Ordzovenský, Juraško, P. König, Hatala – Pospíšil, R. Hruška, Štrauch – H. Ručkay, A. Zbořil, J. Jurík – Nejezchleb, T. Urban, Rogoň – Jakúbek, Fábry, Bajtek
Žilina: M. Mikoláš – Žilin, Kučný, Bagin, Pastor, Matejka, Piegl, Mendrej – Rudolf Huna, Podešva, Bárta – Milý, Síkela, Jenčík – Hvila, J. Ručkay, Beránek – Dominik Rehák, F. Ondruš, Hrazdíra

Hlasy

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: „Zápas by som rozdelil na výborné úseky, ale aj na tie slabšie. Hlavne na začiatku zápasu sme mohli kľudne vyhrávať o štyri-päť gólov a bolo by vymaľované. V druhej a poslednej časti zápasu sme nehrali dobre, nebol to od nás optimálny výkon. Dôležité bolo, že sme zvládli oslabenie o dvoch hráčov. Chalani hrali veľmi dobre, bojovali, hádzali sa do striel. To bol zlomový moment. Následne sme dali tretí gól, ktorý bol rozhodujúci. Zápas sme zaslúžene vyhrali, som rád. Je to pekný darček k mojim narodeninám.“

Aleš Bachánek, asistent trénera Žiliny: „Myslím, že so súperom zo špice tabuľky sme odohrali celkom slušný zápas. Asi rozhodla naša presilovka 5 na 3. Nevyužili sme ju a hneď nato sme dostali gól na 3:1. Súperovi gratulujem, hral výborne.“

Košice mali s Miškovcom namále

Hokejisti Košíc zdolali maďarský Miškovec 4:2. V prvej tretine čakali diváci v Steel Aréne na úvodný gól až do 14. minúty, keď sa presadil Péter Vincze.

Radosť hostí ale trvala iba 36 sekúnd, pretože na vedúci gól súpera rýchlo odpovedal košický kapitán Ladislav Nagy. „Oceliari“ boli strelecky aktívnejší a v 32. minúte mali veľkú šancu otočiť vývoj zápasu na svoju stranu. Nariadené bolo trestné strieľanie, ale Tomáš Netík mieril len do konštrukcie bránky.

V 58. minúte skóroval János Vas a zdalo sa, že si Miškovec odnesie z Košíc všetky body. Opak bol však pravdou. Počas hry bez brankára vyrovnal Jakub Suja, 32 sekúnd pred koncom riadneho času skóroval Dávid Šoltés a následne definitívne rozhodol o košickom víťazstve strelou do prázdnej bránky Petr Kafka.

Zverenci Romana Šimíčka tak natiahli sériu víťazstiev na tri zápasy, zatiaľ čo maďarský klub prehral siedmy duel po sebe.

HC Košice – DVTK Jegesmedvék Miškovec 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Góly: 15. L. Nagy (Pulli, Brophey), 58. Suja (Pulli, Kafka), 60. Šoltés (Pretnar, Netík), 60. Kafka (L. Nagy, Šedivý) – 14. Vincze (Ritó), 58. J. Vas (Pance)
Košice: Škorvánek – Koch, Pretnar, Pulli, Čížek, Šedivý, Dudáš, Lenďák, Petráš – L. Nagy, Brophey, Spilár – Kafka, Suja, Netík – Šoltés, Galamboš, Hričina – R. Žitný, Krajňák, T. Klíma.
Miškovec: Duschek – T. Slovák, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, J. Rusk – Magosi, Galanisz, Miskolczi – Kulmala, J. Vas, Pance – R. Harrison, Loiseau, Somogyi – Vincze, Hajós, Ritó.

Hlasy

Marcel Šimurda, tréner HC Košice: „Z našej strany to nebol ideálny výkon. Súpera sme dvakrát poslali do vedenia po našich chybách. V závere sme ukázali charakter mužstva. Ďakujem chlapcom za tri body.“

Glen Hanlon, tréner DVTK Jegesmedvék Miškovec: „Blahoželám Košiciam k víťazstvu. Hrali sme dobre, žiaľ, dostali sme gól na 3:2, ktorý rozhodol o ich víťazstvu.“

Zvolenčania zdolali v derby Detvu

Hokejisti Zvolena pokračujú vo svojom víťaznom ťažení. V nedeľňajšom zápase zdolali Detvu 5:2, čo znamená ich deviatu výhru po sebe. Skóre stretnutia pod Poľanou otvoril v šiestej minúte Patrik Lušňák, ktorý využil presilovú hru.

V polovici úvodného dejstva sa presadil Michael Vandas a v prostrednej časti na neho nadviazali Michal Chovan s Milanom Kytnárom. Pre hráča so skúsenosťami z NHL to bol už dvanásty gól v sezóne, čím si upevnil pozíciu najlepšieho strelca súťaže. Až za stavu 0:4 sa dostali k slovu aj domáci zásluhou presného zásahu Michala Murčeka.

V 55. minúte zdramatizoval zápas Matúš Chovan, ale o 36 sekúnd neskôr prinavrátil Zvolenu trojgólový náskok Lukáš Handlovský. Napokon to bol posledný presný zásah stretnutia, a tak mužstvo Andreja Podkonického zvíťazilo pomerom 5:2. Zároveň nadviazalo na triumf z tretieho kola, keď pod Pustým hradom zdolalo Detvu jednoznačne 6:1.

HC 07 Detva – HKM Zvolen 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Góly: 35. Murček (Puliš, Martin Chovan), 55. Matúš Chovan (P. Valent, Tibenský) – 6. Lušňák (Vandane, Špirko), 10. Vandas (M. Halama), 25. Michal Chovan (Handlovský, Vandane), 34. Kytnár (Michal Chovan, P. Zuzin), 55. Handlovský (Vandas)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Jonák – Šefčík, Kacej, 1058 divákov
Detva: R. Petrík – Kuklev, Martin Chovan, Hraško, Gachulinec, Sládok, F. Fekiač, M. Šimon, Hedera – Puliš, Matúš Chovan, Jakuceňa – Z. Král, Murček, Ščurko – J. Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga – M. Surový P. Valent, Tibenský.
Zvolen: T. Tomek – Ulrych, Vandane, D. Růžička, Zeleňák, Poyhonen, A. Drgoň, Dubina – Handlovský, Špirko, Vandas – Šišovský, M. Halama, Lušňák – P. Zuzin, Kytnár, Michal Chovan – P. Halama, S. Petráš, Andrisík.

Hlasy

Josef Turek, tréner Detvy: „Podali sme solídny výkon, narazili sme na najlepší tím ligy, rozhodla skúsenosť a premieňanie šancí. Vytvárali sme si tiež príležitosti, ale vychytal nás gólman hostí. Dostali sme lacné góly, prvý vlastný, druhý si brankár zrazil. Chcel by som hráčov pochváliť za tvrdú drinu. Zvolen bol dnes lepší a zaslúžene vyhral.“

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Myslím si, že sme dnes podali veľmi dobrý výkon, hlavne v hre 5 na 5, kde sme si vytvorili veľa šancí. Mali sme veľký tlak, jedinú šancu, čo sme dávali Detve, boli hlavne oslabenia. V prvej tretine sme ich mali štyri, ale sme ich dobre ubránili aj vďaka brankárovi Tomekovi, ktorý nás podržal. V hre 5 na 5 sme boli lepší a zaslúžene sme vyhrali. Chcem sa poďakovať chalanom za výborný výkon.“

Poprad doma zdolal Nitru

Hokejisti Popradu si poradili 3:2 s hráčmi HK Nitra. Ako prví udreli v zápase hostia, krátko pred úvodnou sirénou sa v presilovke presadil Branislav Rapáč. Kamzíci odpovedali v druhej časti hry, keď v rozpätí piatich minút skórovali Daniel Brejčák a Radoslav Macík. Nitra síce vyrovnala v početnej prevahe zásahom Dylana Richarda, následne sa však presadil už len domáci Marcel Petran.

HK Poprad – HK Nitra 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Góly: 26. D. Brejčák (Mlynarovič, P. Svitana), 31. Macík (L. Paukovček, D. Brejčák), 45. Petran (D. Brejčák) – 18. B. Rapáč (Morrison, D. Richard), 37. D. Richard (S. Buček, Morrison)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše Rais 5+DKZ za nedovolené bránenie v hre, Scheidl (obaja Nitra) 10 min za nešportové správanie. presilovky 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Korba, Nikolič (Rak.) – Jobbágy, Stanzel, 1023 divákov
Poprad: Vošvrda – D. Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, L. Kozák, Erving, Š. Fabian – R. Václav, Mlynarovič, P. Svitana – P. Koyš, L. Paukovček, S. Takáč – D. Bondra, Zagrapan, Abdul – Macík, Heizer, Belluš
Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Miroslav Pupák, A. Sloboda, J. Šiška, Rácz – Lantoši, Marek Slovák, Blackwater – S. Buček, D. Richard, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, Pätoprstý – L. Hrušík, Čaládi, Fominych

Hlasy

Roman Stantien, tréner Popradu: „Sú to veľmi ťažko vybojované body. Po dvoch prehrách to bolo pre nás ťažké. S premieňaním šancí máme veľký problém. Od začiatku sezóny nám to nejde, o to je víťazstvo cennejšie. Na presilovkách denne pracujeme a veríme, že raz to zlomíme.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Na vývoj stretnutia sme dokázali reagovať. Vyrovnali sme na 2:2, ale potom sme inkasovali, čo bol kľúčový moment zápasu. Súper v piatok odpočíval, bol sviežejší. Dnes mala naša prvá formácia indispozíciu, od nej sme čakali viac.“

Viac na túto tému: #Dukla Trenčín #MHk 32 Liptovský Mikuláš