Košice si poradili s Novými Zámkami, Budapešť otočila zápas s Popradom

Hokejisti Košíc triumfovali v utorkovom domácom zápase 15. kola Tipsport ligy 2018/2019 nad Novými Zámkami hladko 4:0. Košičania sa vďaka úspechu posunuli na 2. miesto tabuľky pred Novozámčanov.

16.10.2018 20:21 , aktualizované: 22:15
Košice, Nové Zámky Foto: ,
Košickí hokejisti sa tešia z gólu proti Novým Zámkom.

HC Košice – HC Nové Zámky 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Góly: 4. Brophey (Haščák), 40. Haščák (Brophey), 42. Spilar (Kafka), 52. Kafka (Netík, Čížek). Rozhodovali: Snášel, Juhász – Pálkövi (obaja Maď.), Smrek, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 3020 divákov.
HC Košice: Habal Koch, Pretnar, Pulli, Čížek, Šedivý, Dudáš, Lenďák, Žitný Nagy, Brophey, Haščák Kafka, Suja, Netík Šoltés, Galamboš, Spilar Vrábeľ, Krajňák, Hričina
HC Nové Zámky: Košarišťan Juraško, Andersons, Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, Kudla Štrauch, Hruška, Pospíšil Jurík, Zbořil, Ručkay Rogoň, Urban, Nejezchleb Bajtek, Fábry, Jakúbek

Skóre zápasu mohol otvoriť v 2. minúte hosťujúci Štrauch, zblízka však Habala neprekvapil. Čo sa nepodarilo jemu, vyšlo o dve minúty na opačnej strane Bropheymu, ktorý dorazil puk za Košarišťana – 1:0. Dianie v prvej tretine prinieslo svižný hokej, tímy si však dávali pozor najmä na defenzívu a sľubných gólových príležitostí bolo minimum. Na tesnom náskoku domácich nič nezmenili ani presilovky na oboch stranách.

V druhej časti domáci postupne prevzali iniciatívu. V 30. minúte si Košičania vytvorili tlak v presilovke, tú síce nevyužili, no ofenzívne aktívni boli aj v ďalších minútach. Na viacero neúspešných pokusov reagoval hosťujúci Hruška, ktorý si vytvoril príležitosť, ale Habal zmaril jeho pokus. V 40. minúte Haščák vzal pri mantineli puk Juríkovi a individuálnu akciu zakončil ideálne – 2:0.

Keď Kafka v 42. minúte prenechal puk Spilarovi a ten pohotovou strelou zvýšil na 3:0, bolo o víťazovi rozhodnuté. Košičania boli herne aj gólovo na koni a súperovi veľa nedovoľovali. Skóre mohol zvýšiť Kafka, Košarišťan jeho strelu však zmaril. Domáci v 48. minúte zazmätkovali počas presilovky, do brejku ušiel Ručkay, ale streleckú smolu neprelomil. V 52. minúte si Kafka vylepšil streleckú pozíciu a gólom na 4:0 potvrdil prevahu domácich. Oba tímy si v závere zápasu zahrali v početných výhodách, ale skóre sa už nezmenilo.

Roman Šimíček, tréner HC Košice: „Dať gól na konci tretiny je vždy dobré a súhlasím s tým, že vtedy sa zápas zlomil. Po dlhšom čase sme dodržiavali všetko, čo sme chceli. Boli zdravo nabudení. Všetci sa tešíme, že sa ‚Habymu‘ podarila nula. Zápas sme zvládli podľa našich predstáv. Síce nám nevyšlo úplne všetko, ale taký je hokej a šport. Máme veľkú radosť z toho, že sme si pred domácim publikom zlepšili reputáciu. Ďakujem všetkým hráčom za parádny výkon.“

Jerguš Bača, asistent trénera HC Nové Zámky: „Do zápasu sme nevstúpili zle, mali sme 2–3 tutovky, z ktorých sme však nedali gól. Kým sa Košice dostali do vedenia, bol to vyrovnaný zápas. O zápase rozhodol gól na konci druhej tretiny. Chýbal nám väčší kumšt, väčší dôraz. Dnes by sme gól nedali, ani keby sme hrali do rána.“

Trenčín poľahky zdolal dvadsiatku

Hokejsti Dukly Trenčín si vo vloženom zápase pripísali vysoké víťazstvo nad dvadsiatkou.

HK Dukla Trenčín – HK Orange 20 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)
Góly: 2. Radivojevič (Luža, Sojčík), 12. Rýgl (Varga, Chromiak), 17. D. Hudec (J. Švec), 33. Hecl (Holenda, Bartovič), 37. Bokroš (Bartovič, Ölvecký). Rozhodovali: Müllner, Lokšík – Šefčík, Durmis, vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: 53. Holenda (Trenčín) 5+20 za nedovolené bránanie v hre, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1424 divákov.
HK Dukla Trenčín: Šimko Luža, Rýgl, Holenda, Cebák, Frühauf, Bokroš, M. Hudec Radivojevič, Sojčík, Sádecký Bartovič, Ölvecký, Hecl Varga, Bližňák, Mikula D. Hudec, Pardavý, J. Švec Chromiak
HK Orange 20: Sklenár Nahálka, Štefanka, E. Švec, Golian, Boldižár, Lavička, Brincko, Romaňák Kovér, Kollár, Giertl Fafrák, Urbánek, Džugan Juščák, Čenka, Havrila Lunter, Svitana, Zahradník

Favorit sa ujal vedenia už v 2. minúte, keď sa Radivojevič presadil delovkou. Trenčania získali rozhodujúci náskok v úvodnej tretine, v ktorej skórovali aj Rýgl a D. Hudec. V druhom dejstve pridali domáci ďalšie dva góly vďaka Heclovi a Bokrošovi. Hosťujúcim mladíkom sa nepodarilo streliť ani čestný zásah.

Poprad prehrali v Budapešti

Hokejisti MAC Budapešť v zápase 13. kola zdolali HK Poprad 3:2 a v aktuálnej sezóne si pripísali na konto tretie víťazstvo v riadnom čase.

MAC Budapešť – HK Poprad 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Góly: 11. J. Brown (Klempa, Dudás), 53. Dansereau, 54. C. Langkow – 9. Heizer (Matúš Paločko, Macík), 26. P. Koyš (S. Takáč)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Fridrich, M. Novák – Synek, M. Orolin, 450 divákov
Budapešť: Rajna – Macaulay, Pozsgai, Garát, Burt, Dudás, Vokla, Szabad – Dansereau, J. Brown, Klempa – Terbócs, K. Nagy, Odnoga – Bodó, C. Langkow, Orban – Szigeti, Kreisz, Majoross
Poprad: Vošvrda – D. Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, L. Kozák, Erving, Š. Fabian, Česánek – Belluš, Mlynarovič, P. Svitana – P. Koyš, L. Paukovček, S. Takáč – D. Bondra, Zagrapan, Abdul – Macík, Heizer, Matúš Paločko

Domáci museli o svoj triumf tvrdo bojovať a dvakrát doťahovali vedenie Popradčanov. Na gól hosťujúceho Radomíra Heizera z 9. minúty rýchlo odpovedal Jared Brown. Hostia naklonili skóre vo svoj prospech opäť v prostrednej časti hry, keď v oslabení prekonal domáceho gólmana Patrik Koyš.

Víťazstvo si hokejisti budapeštianskeho tímu zabezpečili v poslednej desaťminútovke. Keeganovi Dansereauovi a Chrisovi Langkowi stačilo len 61 sekúnd na to, aby dvoma otočili stav zápasu a pripravili Popradu piatu prehru v tejto sezóne.

Gergely Majoross, tréner MAC Budapešť: „Často sme boli v siutácii, že hráme dobre a predsa súper vyhráva. Tak tomu bolo aj dnes proti Popradu. Prehrávali sme, puk sa viackrát zastavil na čiare, ale bojovali sme ďalej a vedeli sme, že to prekonáme. Takéto zápasy nám prinášajú veľmi dôležité skúsenosti. Pracovali sme veľmi tvrdo a svedomito a konečne sa dostávame tam, na čom sme od leta pracovali. Výhra nás teší.“

Roman Stantien, tréner HK Poprad: „Ja si myslím, že zápas sme si prehrali sami. Stav bol pre nás prijateľný a že nedáme góly zo šancí, ktorých bolo aspoň na päť gólov. Stále sa trápime so zakončením. Za stavu 2:1 šesť minút do konca by sme to mali zvládnuť. Pod tlakom, že je to len o gól, chlapci spravia banálne chyby a súper nás za ne potrestal. Je to pre nás krutá porážka, sme z nej všetci sklamaní. Dnes sme rozhodne neboli slabším tímom.“

Viac na túto tému: #HC Košice #HK Poprad #HC Nové Zámky #MAC Budapešť