Poprad zdolal aj majstra, Zvolen zahanbil Žilinu

Hokejová Tipsport Liga mala v piatok na programe šesť zápasov 11. kola.

SR Poprad hokej TL 11. kolo B. Bystrica POX Foto: ,
Assello Guillaume z Banskej Bystrice (vpravo) a Martin Belluš z Popradu v súboji o puk.

Buc napadol rozhodcu

HK Poprad – HC'05 iClinic Banská Bystrica 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Góly: 3. Kozák (Abdul, Zagrapan), 32. Mlynarovič (Svitana), 52. Takáč (Paukovček), 53. Bondra (Abdul), 55. Bondra (Abdul, Zagrapan) – 33. Kabáč (Češík, Gabor), 39. Kubka (Šťastný).
Rozhodovali: Novák, Juhász – Durmis, Muszik, vylúčení: 3:2, navyše: Buc (Banská Bystrica) 10 minút za napádanie rozhodcov, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1511 divákov
Poprad: Gračnar – Petran, Brejčák, Salija, Ťavoda, Erving, Kozák, Česánek – Svitana, Mlynarovič, Belluš – Takáč, Paukovček, Bondra – Abdul, Zagrapan, Koyš – Paločko, Heizer, Macík – Václav
Banská Bystrica: Williams – Ďatelinka, Kubka, Mihálik, K. Sloboda, Miller, Marshall, Kupec, Košecký – Šťastný, Faille, J. Sýkora – R. Varga, Higgs, Asselin – Török, Češík, Kabáč – Gabor, Buc, Giľák

Roman Stantien, tréner Popradu: „Do zápasu sme vstúpili celkom dobre, prvá tretina bola výborná. Tá druhá bola opakom tej prvej, hostia nás zatlačili, náš defenzívny systém máme zvládnutý, ale prestrieľali nás, boli sme veľmi stiahnutí. Do tretej tretiny sme šli s tým, že ideme hrať ako od začiatku zápasu, spravili sme korektúry v útokoch, čo sa nám vyplatilo. Celé mužstvo hralo obetavo, blokovali strely a takto si to predstavujem.“

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Nehrali sme dnes 60 minút, hokej sa má hrať celý čas. Poprad hral výborne v prvej tretine, v druhej sme hrali my skvele. V tretej tretine sme začali strácať puky, neboli sme efektívni ako v druhej tretine, nehrali sme jednoducho. Poprad mal výborné protiútoky a to rozhodlo. Ale ako hovorím, nehrali sme dobre celých 60 minút.“

Popradčania sa pustili do úradujúce majstra z Banskej Bystrice bez rešpektu. Hneď v úvode sa na brankára hostí Williamsa rútila trojica domácich. Zagrapan namiesto prihrávky na osamoteného Abdula zvolil strelu, ktorú brankár „baranov“ bez problémov kryl. Vzápätí sa Poprad dočkal otváracieho gólu.

Lukáš Kozák od modrej čiary prepálil všetko, čo mu stále v ceste a „kamzíci“ už na začiatku 3. minúty viedli 1:0. Réžiu ďalších minút si vzali pod svoju taktovku hostia. Divákom sa pripomínal najmä popradský odchovanec Buc, ktorý pod Tatrami hral v minulej sezóne a pod Urpín si odskočil z bratislavského Slovana.

Aj prostrednú časť hry začali lepšie domáci. V 32. minúte sa Mlynarovič kľučkou predral cez dvojici brániacich hráčov a Williams proti jeho pohotovému zakončeniu nemal šancu – 2:0. „Kamzíci“ sa z dvojgólového vedenia ale netešili dlho. Už o 32 sekúnd znížil po Česíkovej prihrávke spoza brány Kabáč.

Pri hre 4 na 4 vyslal z ideálnej palebnej pozície na hosťujúceho gólmana delovku obranca Ťavoda. Williams jeho tvrdú strelu aj s prispením konštrukcie bránky vytesnil mimo tri žrde. Od 30. minúty mali vývoj hry pevne v rukách Bystričania. S pribúdajúcimi minútami sa tlak hostí stupňoval. Zaslúžené vyrovnanie prišlo minútu pred odchodom na druhú prestávku z hokejku Kubku – 2:2.

V tretej tretine sa najprv nič nedialo. Emócie na ľade v 48. minúte vybičoval hosťujúci Buc, ktorý na Gračnara vystrelil po odpískaní a za slovné ataky voči rozhodcom napokon inkasoval 10-minútový osobný trest. V poslednej desaťminútovke riadnej hracej doby zaznamenali „barani“ veľký herný výpadok.

Najprv sa z čista-jasna v 52. minúte rútil na Williamsa osamotený Takáč, ktorý si brankára Banskej Bystrice vychutnal elegantným blafákom –3:2. Už o minútu na to sa situácia zopakovala. Tentoraz sa za chrbát hosťujúcej obrany dostal Bondra a strelou na lapačku pridal štvrtý gól domácich.

Deštrukcia hostí ale pokračovala ďalej, keď v 55. minúte po krídle unikol opäť Bondra a puk napokon prepadol za chrbát brankára Williamsa – 5:2. Hostia už v závere nedokázali na tri rýchle góly Popradu odpovedať. Domáci sa tak pripísali tretiu výhru v rade.

Košice vydreli výhru nad Liptákmi

HC Košice – MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Góly: 13. Kafka (Žitný), 17. Nagy (Haščák), 45. Netík (Suja, Galamboš) – 18. Uram (J. Sukeľ), 37. Lichanec (Uram, Oško). Rozhodovali: Orolin, Snášel – Smrek, Gajan, vylúčení: 3:4 na 2 min., navyše Korím (L. Mik.) 10 min. za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.
HC Košice: Škorvánek – Pretnar, Dudáš, Čížek, Pulli, Šedivý, Koch, Lenďák – Haščák, Brophey, Nagy – Šoltés, Suja, Netík – Spilar, Galamboš, Kafka – Hričina, Krajňák, Klíma – Žitný
MHk 32 Liptovský Mikuláš: Hollý – Nádašdi, Mezovský, Nemec, Horváth, Kurali, Fereta, Korím, Bača – Kriška, Rób. Huna, Rich. Huna – Števuliak, Piatka, Žiak – Heikilä, Uhrík, Lichanec – Uram, Oško, J. Sukeľ

Peter Bartoš, asistent trénera HC Košice: „Je to paradox, že tréner zdolaného tímu chváli svojich hráčov a my sme vyhrali, no pochváliť sa môžeme iba za prvých 18 minút zápasu. Dovtedy všetci hráči dodržiavali veci, ktoré sme si povedali na porade. Od stavu 2:0 sme súperovi dovolili streliť dva góly. Namiesto toho, aby sme udržali tento stav, sme dostali góly a naša herná disciplína upadla. Sme radi za tri body.“

Anton Tomko, tréner MHk 32 Liptovský Mikuláš: „Netajím, v Košiciach sme chceli získať aspoň jeden bod. Boli sme k tomu blízko, no musím povedať, že ak všetci naši hráči neprídu pripravení psychicky či korčuliarsky, tak ťažko v Košiciach vyhráme. Bolo to vidieť v prvej tretine, keď jedna formácia dvakrát nezvládla situáciu a dostala dva góly. Marek Uram nás vrátil kontaktným gólom do zápasu, to nás nakoplo a v druhej tretine sme v niektorých fázach boli lepším tímom. V tretej sme si chceli dávať pozor na fauly. Jeden takzvaný faul však rozhodol, keď Košice dali gól na 3:2. Z Košíc odchádzame zdolaní, no hráčom nemám čo vyčítať. Snažili sme sa o dynamický hokej, hrali sme organizovane a v pohybe. Hráčov môžem pochváliť.“

V bránke domácich dostal prvýkrát v sezóne príležitosť Škorvánek, ktorý sa v úvode zápasu prizeral aktivite svojich spoluhráčov. Netík svoju individuálnu akciu zakončil strelou do žŕdky, no v 13. minúte už išli Košičania do vedenia, keď Kafka prekonal Hollého. Žrdka zvonila aj po strele Suju a aj druhýkrát predznamenala košický gól.

V 17. minúte si Nagy vylepšil streleckú pozíciu a prestrelil Hollého – 2:0. Dvojgólový náskok domácich trval iba 31 sekúnd, o čo sa postaral Uram, keď sa ocitol v úniku po výbornej prihrávke Sukeľa a tiesnený prekonal Škorvánka – 2:1.

Kontaktný gól Liptákov osmelil a tí boli v druhej časti vyrovnaným súperom domácich. Druhú tretinu poznačilo viacero vylúčení, gól však padol až pri vylúčení Netíka v 37. minúte. Skúsený Uram predviedol výborný prehľad v hre, spoza bránky našiel nekrytého Lichanca a ten zblízka upravil na 2:2.

Úvod tretej časti bol o košickej snahe o zisk strateného vedenia. Tá vyústila do viacerých presiloviek a v 45. minúte jednu z nich zužitkoval Netík – 3:2. Košičania sa po tomto góle snažili kontrolovať tesný náskok a čo najviac držať puk na hokejke.

Hostia mali problém vytvoriť si tlak, brankár Škorvánek bez väčších problémov čelil ich snahám. Liptáci v závere skúsili aj hru so šiestimi hráčmi, ale skóre sa už nezmenilo.

Drámu rozhodol Klempa

DVTK Miškovec – MAC Budapešť 2:3 pp (1:0, 0:0, 1:2 – 0:1)
Góly: 13. Vas (Kulmala), 52. Kulmala (Somogyi, Szirányi) – 42. Brown, 59. Klempa (Dansereau), 62. Klempa.
Rozhodcovia: Stano, štefik – Bogdaň, Jobbágy, vylúčení: 6:2 na 2 min., navyše Láda 10 min. za napadnutie hlavy a krku, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, 1320 divákov.
DVTK Miškovec: Adorján – Kiss, Crowford, Slovák, Szirányi, Milam, Láda, Vojtkó – Magosi, Harrison, Miskolczi – Kulmala, Vas, Pance – Somogyi, Loiseau, Galanisz – Vincze, Hajós, Ritó
MAC Budapešť: Rajna – Macaulay, Pozsgai, Garát, Burt, Dudás, Vokla, Fejes, Kreisz – Dansereau, Brown, Klempa – Terbócs, Nagy, Odnoga – Bodó, Langkow, Orban – Szigeti, Majaross, Pápa

Prvá tretina patrila domácim, herne dominovali aj vďaka presilovým hrám. Prvú šancu zmaril Kissovi brankár hostí Rajna, ale v 13. minúte mieril presne János Vas.

V druhom dejstve sa karta obrátila, Budapešť bola jednoznačne lepším mužstvom, a vypracovala si niekoľko gólových šancí. Dvakrát nastrelili jej hráči žŕdku, neskôr vytiahol fantastické zákroky Adorján.

Stav sa však menil až v tretej tretine. Najskôr vyrovnal na 1:1 Brown, domácim však vrátil náskok v 52. minúte Kulmalu. Do predĺženia však poslal zápas gólom v 59. minúte Klempa. V ňom napokon ten istý hráč rozhodol o výhre hostí.

Zvolen deklasoval Žilinu

HKM Zvolen – MsHK DOXXbet Žilina 9:2 (2:0, 3:2, 4:0)
Góly: 4. Špirko (Vandas, Handlovský), 15. Lušňák (Špirko), 33. Zuzin (Chovan), 36. Špirko (Vandane, Handlovský), 37. Růžička (Šišovský, Holovič), 43. Kytnár (Šišovský, Zuzin), 43. P. Halama (Petráš, Andrisík), 48. Handlovský (Chovan, Kytnár), 59. Chovan (Zeleňák, Zuzin) – 26. J. Ručkay (Matejka, Hvila), 31. Beránek (Jenčík). Rozhodovali D. Konc, Fridrich – Rojík, Tvrdoň, vylúčení 2:9, presilovky 2:0, v oslabení 0:0, zmeny: 36. Mikoláš za Horčičku, 1318 divákov.
HKM Zvolen: Tomek – Vandane, Ulrych, Zeleňák, Růžička, Drgoň, Čarnaok, Roman – Vandas, Handlovský, Špirko – Lušňák, Holovič, Šišovský – Zuzin, Kytnár, Mich. Chovan – P. Halama, Petráš, Andrisík
MsHK DOXXbet Žilina: Horčička (36. Mikoláš) – Jankovič, Kučný, Bagin, Pastor, Piegl, Matejka, Žilin, Mendrej – Balej, Podešva, Bárta – Rud. Huna, Surovka, Jenčík – Hvila, J. Ručkay, Beránek – Rehák, Síkela, Ondruš

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Súhlasím s tým, že rozhodol moment za stavu 2:2 a Tomek chytil čistú šancu. V tretej tretine sme konečne začali hrať tak, ako sme chceli od začiatku, bol to aj dôsledok toho, že sme už neboli pomalší a nehrali komplikovane.“

Pavel Paukovček, tréner Žiliny: „Pre nás veľmi krutý výsledok, pretože dve tretiny, okrem tých vylúčení, sme boli lepší. Žiaľ, súper nás vyškolil z efektivity. Chlieb sa lámal za stavu 2:2, mohli sme ísť do vedenia, nasledovali tri pretečované puky a hneď bolo 5:2 pre súpera. Mrzí ma to, góly boli také, aké boli, nám to nepadá. Možno ten výsledok je na niečo dobrý, len sa treba z tejto prehry otriasť a pripraviť sa na ďalšie zápasy.“

Súboj prvého s desiatym mal jasného favorita, doma Zvolenčania v riadnom čase neprehrali, Žilinčania vonku nezískali ani bod. Po prvej tretine sa prognózy napĺňali, domáci viedli o dva góly a príliš sa na ne ani nemuseli narobiť. Po úvodnom tlaku Žilinčanov sa v 4. min presadil strelou po obrátke Špirko, keď brankárovi Horčičkovi vypadla predtým hokejka.

V 15. min sekundu po presilovke bol Horčička opäť na strelu Lušňáka prikrátky a vývin zápasu bol jednoznačný. Zvolenčania mohli viesť aj výraznejšie, nevyužili až štyri presilovky, aj tú o dvoch hráčov trvajúcu až 98 sekúnd, dve dobré príležitosti nepremenil Handlovský. Žlinčania si vážnejšie situácie nevytvorili, jedine Balej tesne pred prestávkou v presilovke stroskotal na brankárovi Tomekovi.

V druhej tretine mohli Zvolenčanov mrzieť nevyužité šance Špirka, Chovana a Kytnára v 24. min. O dve minúty neskôr totiž Jakub Ručkay po nevinnej strele Tomeka prekonal a zápas dostal už úplne iný náboj po hrúbke domácej obrany a vyrovnávajúcom góle Beránka v 31. min.

Veľký potlesk si zaslúžila v 33. min akcia Michala Chovana, ktorý krížnou nahrávkou našiel pred bránkou Zuzina a stav sa opäť menil. V 36. min po teči Špirka domáci znovu viedli o dva góly a keď pridali ďalší, už náhradnému brankárovi Mikolášovi, v 37. min po strele od modrej Růžičku, o víťazstve domácich málokto pochyboval.

V tretej tretine strelili v rozpätí 24 sekúnd v 43. min hneď dva góly v presilovke po dorážke Kytnára a po prudkej strele P. Halamu. V 48. min sa už ozývalo z hľadiska želanie desať, desať, keď v presilovke štyroch na troch Handlovský doslova prestrelil Mikoláša a puk sa pomaly dokĺzal za bránkovú čiaru. Korunu veľkému žilinskému debaklu nasadil v 59. min Chovan a Zvolenčania takmer splnili prianie domácich divákov po desiatke.

Nitra uspela až po nájazdoch

HC Detva – HK Nitra 5:6 pp a sn (2:0, 1:3, 2:2 – 0:0, 0:1)
Góly: 5. Surový (Magogin, Král), 7. Puliš (Ščurko, Murček), 35. Ščurko (Puliš), 45. Magogin (Puliš, Mar. Chovan), 50. Mat. Chovan (Tibenský) – 23. Morrison (Fominykh), 29. Blackwater (McCormack, Mezei), 39. Lantoši (Slovák, McCormack), 41. Scheidl (Richard, Rais), 46. Buček (Bortňák), rozh. nájazd McCormack.
Rozhodovali: Jonák, Babic – Šefčík, Sipos, vylúčení: 4:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 479 divákov
Detva: Riečický – Mar. Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Hraško, Jendroľ, Gachulinec, Šimon – Ščurko, Murček, Puliš – Ďaloga, V. Fekiač, Žilka – Surový, Magogin, Král – Tibenský, Valent, Mat. Chovan
Nitra: Foltán – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Sloboda, Pupák, Rácz – Lantoši, Slovák, Blackwater – Buček, Richard, Scheidl – Rapáč, Bortňák, Hrušík – Fominykh, Šiška, Pätoprstý

Josef Turek, tréner Detvy: „Prvá tretina nám vyšla, hrali sme výborne a vyhrali sme ju. V druhej tretine nás súper prečísloval, málo sme strieľali na bránu, bol lepší a v poslednej fáze to bolo vyrovnané. Myslím, že bod je zaslúžený a pre nás zlatý, s takým kvalitným súperom ako je Nitra. Som rád, že sme vydržali počas celého zápasu výborne korčuľovať a vytvárať si strelecké príležitosti. Chcem hráčov pochváliť a som rád, že sme aj divákom ukázali, ako sme bojovali aj vonku, u silných súperov v Banskej Bystrici a Nových Zámkoch a že sme aj doma dokázali podať takýto výkon.“

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: “Zápas sa pre nás zo začiatku nevyvíjal dobre. Detva má špecifické ihrisko, vedeli sme, že tu bude veľa osobného kontaktu a treba rýchlo reagovať, ale v prvej tretine sa nám to nedarilo, súper bol lepší a dal dva góly. Potom si myslím, že sme sa vrátili do zápasu a druhú a tretiu tretinu sme mali navrch, mali sme veľa šancí, vždy sme súperovi odskočili o gól, ale vždy nás dotiahol, išlo sa do predĺženia a nájazdy sme zvládli my.”

Nitra si v úvode vytvorila tlak a k prvej strele pustila Detvu až v polovici tretej minúty. Strelu Šimona ale zneškodnil brankár Foltán. Prvú čistú šancu na otvorenie skóre mal domáci Ščurko, ktorý sa v štvrtej minúte sám ocitol pred brankárom Foltánom. Ďalšiu veľkú príležitosť domácich mal na hokejke Ďaloga, po prihrávke Fekiača, ale opäť sa vyznamenal Foltán.

Domáci naďalej útočili a radosť na tribúny priniesol na konci piatej minúty Surový. Obrovskú príležitosť na vyrovnanie mal o minútu Nádašdi, ktorý strieľal osamotený spomedzi kruhov, ale minul detviansku bránu. Ďalší šok pre hostí prišiel z najbližšieho protiútoku, kedy Puliš učebnicovo vymietol ľavý horný roh Foltánovej brány a zvýšil na 2:0. Hostia na to reagovali oddychovým časom.

V 11. minúte mohol už na 3:0 zvýšiť domáci obranca Hraško, ktorého obrana Nitry nechala úplne osamoteného na úrovni kruhov, ale jeho strela z prvej skončila mimo Foltánovej brány. Ďalšiu príležitosť na gól mal hosťujúci Richard, ale vyznamenal sa brankár Ričický, ktorý rukou vytiahol puk kĺzajúci sa po bránkovej čiare a hneď nato zazvonila domáca žrď, po strele Lantošiho. V závere prvej tretiny mali hostia viacero príležitosí na zníženie skóre, ale ani jedna z nich gólom neskončila.

Druhá tretina priniesla úplne opačný obraz hry a Nitra od začiatku nastúpila ako vymenená. Jednoznačne na ľade dominovala a rýchlymi kombináciami nedala domácim ani na chvíľku vydýchnuť. Na začiatku 23. minúty sa strelecky presadil Morrison. Nitrania si svojím neustálym tlakom vynútili faul Magogina, ale v presilovej hre si nedokázali vypracovať vážnejšiu príležitosť. Presadiť sa mohol naopak Ščurko, ktorý po chybe obrany neuspel v samostatnom nájazde.

Ďalšiu veľkú príležitosť na upokojenie domácej lavičky priniesla presilová hra po štvorminútovom vylúčení Raisa. Nitrania ale výbornou hrou v obrane nedovolili domácim usadiť sa v obrannej tretine, naopak sami vyrážali do nebezpečných protiútokov. Po jednom z nich fauloval domáci obranca Martin Chovan a počet hráčov na ľade sa opäť vyrovnal. Vyťažili z toho hostia, Blackwater sa „preštrikoval“ pomedzi obrancov a vyrovnal na 2:2.

Domáci sa dostali k slovu až pri presilovej hre po vylúčení Šišku. V skrumáži pred bránou sa najlepšie zorientoval Ščurko a opäť poslal Detvu do vedenia. V závere tretiny si Nitra vytvorila enormný tlak, ktorý priniesol vyrovnávajúci gól Lantošiho v 39. minúte.

Úvod poslednej tretiny priniesol gólové hody. Po 40 sekundách hry poslal Nitru do vedenia Schneidl. Domáci na to reagovali presilovkový gólom Magogina v 45. minúte. O necelú minútu Nitra opäť viedla gólom Bučeka. Keď sa zdalo, že Nitra bude vývoj kontrolovať, prišiel vyrovnávajúci gól na 5:5, z hokejky Matúša Chovana.

To bolo v poslednej tretine všetko, ani jeden z tímov nedokázal premeniť vytvorené príležitosti a zápas putoval do predĺženia. V ňom si viac gólových príležitosti vytvorili domáci, ale ani z jednej nepadol rozhodujúci gól. Asi najväčšiu príležitosť mal Martin Ďaloga, ktorý sa od polovice klziska rútil na nitriansku bránku, ale stroskotal na výborne chytajúcom Foltánovi. V samostatných nájazdoch rozhodol zápas v prospech Nitry McCormack.

Rozhodla prvá tretina

MHC Nové Zámky – HK Dukla Trenčín 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
Góly: 9. Bajtek (Rogoň, Urban), 11. Hruška (Kudla), 19. Bajtek (Urban, Nejezchleb), 54. Zbořil (Zaťko) – 48. Luža (Radivojevič, Rýgl), 60. Mikula (Radivojevič, Luža).
Rozhodovali: Adamec, Mullner, Kacej, Synek, vylúčení: 9:5, navyše: Novák (Nové Zámky) 10 minút OT za nešportové správanie+DKZ za hrubosť, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: „Na začiatku musím pochváliť ‚Koša‘, pretože prvých desať minút bol Trenčín lepší a náš brankár chytil tri čisté šance. Tam niekde bol základ nášho víťazstva. Za prvú tretinu musím chalanov pochváliť. Bojovali, dali do toho srdce. Dobre korčuľovali. Vypracovali sme si aj ďalšie šance na skórovanie. Víťazstvo nad takýmto silným súperom teší. Chválim celé mužstvo za tímový výkon.“

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Úvod nebol z našej strany vôbec zlý. No potom nastali také veci, aké sa nám stávať nemôžu. Súper to využil, vyhrával v zápase 3:0. Zámky majú svoju kvalitu. Všetko je riešiteľné, no góly z našej strany prišli neskoro a to rozhodlo. Boli tam aj dobré momenty, od nich sa musíme odraziť.“

Úvodné minúty duelu sa niesli v znamení trenčianskych šancí, pohrozili Hecl a Mikula a Košarišťan musel byť pozorný aj pri Bližňákovom bekhende z bezprostrednej blízkosti. V siedmej minúte hrala Dukla takmer polminútovú presilovku o dvoch hráčov a k tomu sa prirátal ešte Novákov 10-minútový osobný trest.

Domáci sa ubránili, ba čo viac, Ručkay s Hruškom mohli otvoriť skóre. Nakoniec sa to o niekoľko okamihov podarilo Bajtekovi, ktorý dorazil Rogoňovu strelu do trenčianskej siete. Prešli dve minúty a domáci sa radovali znova – Hruška v presilovke z prvej prestrelil Valenta.

V 19. minúte predviedli domáci parádnu akciu, keď Nejezchleb posunul puk Urbanovi, ten pred bránou našiel Bajteka, ktorý už bez problémov poslal puk do siete. Po tomto góle vystriedal Valenta v bráne hostí Šimko.

V druhom dejstve mohli znížiť Ölvecký so Špankovičom, ale domáci nakoniec poslali puk do bezpečia. Urban zas neskrotil pred Šimkom ideálne puk. Oba celky mali príležitosti pripísať si gól, ale zakaždým im k tomu kúsok chýbal.

Proti výborným šanciam Bartoviča a Hecla zasiahol Košarišťan. Na druhej strane nezužitkovali svoj brejk Ručkay so Zbořilom a rovnako dopadol aj únik dua Ordzovenský – Urban. V úplnom závere Rogoň nestihol usmerniť puk do odkrytej brány Dukly.

Záverečná tretina priniesla okrem niekoľkých príležitostí a nastrelenia Košarišťanovej žŕdky aj potýčku medzi Nejezchlebom a Švecom. Trenčanom sa nakoniec podarilo skorigovať skóre, keď sa v 48. minúte presadil Luža. Domácim sa však opäť podarilo odskočiť na rozdiel troch gólov. Šesť a pol minúty pred koncom pretlačil puk do siete Zbořil. Sedem sekúnd pred záverečnou sirénou sa presadil ešte Mikula.

Viac na túto tému: #hokej #Tipsport Liga