Súboj elitných tímov. Nitra odišla z Košíc bez bodu, rozhodli o tom reprezentanti

Hokejisti Košíc zdolali hráčov Nitry 3:1 v šlágri piatkového programu 9. kola Tipsport ligy 2018/2019.

05.10.2018 20:26
SR Hokej TL 9.kolo Zvolen Budapešť BBX Foto: ,
Na snímke závar pred brankárom Budapešti Miklósom Rajnom počas zápasu vo Zvolene.

O svojom víťazstve rozhodli v tretej tretine, po druhej bol stav nerozhodný 1:1. V 43. minúte dosiahol víťazný gól Jakub Suja a o tri minúty neskôr pridal poistku v presilovke piatich proti trom Marcel Haščák. Košičania bodovali naplno v treťom zápase v sérii a sú lídrami tabuľky.

HC Košice – HK Nitra 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Góly: 6. L. Nagy (Pretnar), 43. Suja (Galamboš, Netík), 46. Marcel Haščák (Pretnar) – 39. Lantoši (Blackwater, Marek Slovák)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Rencz – Bogdaň, Váczi, 3952 divákov
Košice: Habal – Pulli, Pretnar, Šedivý, Čížek, Dudáš, McDowell, Koch, Š. Petráš – L. Nagy, Brophey, Spilar – Kafka, Galamboš, Netík – Suja, Krajňák, Marcel Haščák – R. Žitný, Klíma, Hričina
Nitra: Foltán – McCormack, Mezei, Rácz, Rais, A. Sloboda, Miroslav Pupák, Fominych, Mrázik – Scheidl, Marek Slovák, Lantoši – L. Hrušík, Bortňák, B. Rapáč – Blackwater, D. Richard, S. Buček – Pätoprstý, Čaládi, J. Šiška

Hlasy

Peter Bartoš, asistent trénera HC Košice: „Sme radi za tri body, ale s hrou najmä v strede zápasu od 10. do 40. minúty nie sme spokojní. V tomto úseku sme súperovi dovolili hrať svoj zápas a prispôsobili sme sa jeho hre. Spokojní sme s tromi bodmi a s realizovaním presiloviek, ktoré rozhodli tento zápas.“

Antonín Stavjaňa, tréner HC Košice: „Mali sme problémy so zložením obrany, keďže nám vypadli Morrison a Versteeg. Do Košíc sme preto prišli s pokorou. Napokon sme odohrali dobrý zápas, po ktorom som hráčov pochválil za prístup. Jediné, s čím nie sme spokojní, je prejav v presilovkách. Keby sme tie odohrali lepšie, tak by sme dnes zrejme bodovali.“

Rozhodlo 11 sekúnd pred sirénou

Hokejisti Žiliny získali tri body v súboji s Liptovským Mikulášom za víťazstvo 4:3. Žilinčania sa tesne pred prvou sirénou dostali do vedenia 2:1 dvoma zlepenými gólmi Petra Beránka a Michala Bártu, no to Liptákov nezlomilo.

Štyridsaťosem sekúnd po začiatku III. tretiny vyrovnal Maroš Piatka na 3:3, ale 11 sekúnd pred koncom tretej časti definitívne rozhodol domáci obranca Jiří Kučný.

MsHK Žilina – MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Góly: 19. Beránek (Matejka, Hvila), 20. Bárta (Balej, Jankovič), 38. Hvila (Bagin, Matejka), 60. Kučný (Hvila, J. Ručkay) – 2. Richard Huna (Róbert Huna, Nádašdi), 36. Vybiral (Števuliak, Piatka), 41. Piatka (Oško, Števuliak)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Müllner – Šefčík, Kacej, 502 divákov
Žilina: Horčička – Jankovič, Kučný, Bagin, Žilin, Matejka, Piegl, Pastor, Mendrej – Balej, J. Ručkay, Bárta – Rudolf Huna, Surovka, Jenčík – Hvila, Síkela, Beránek – F. Ondruš, Dominik Rehák, Hrazdíra
L. Mikuláš: Kislicyn – Nádašdi, Mezovský, R. Suchý, Kurali, Korím, J. Nemec, Fereta, Matej Bača – Róbert Huna, Richard Huna, M. Kriška – J. Sukeľ, A. Lištiak, Uram – Oško, Piatka, Števuliak – Vybíral, Uhrík, L. Žiak

Hlasy

Pavel Paukovček, tréner Žiliny: „Nakopli sme sa v závere prvej tretiny, ktorú sme nehrali dobre. Potom to už bolo z našej strany lepšie, mali sme väčší hlad po víťazstve, súper sa však doťahoval. V kritických momentoch nás podržal brankár Horčička. Súper si možno bod zaslúžil, ale som rád, že sme vybojovali tri body, lebo Liptáci hrajú vonku výborne. Možno príde na naše hokejky väčší pokoj.“

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: „Bol to bojovný zápas, v ktorom sme mali dobrý začiatok. Hrali sme organizovane, Žilinu sme nepúšťali do veľkých šancí a išli sme do vedenia. Záver tretiny sme nezvládli a dvakrát sme zblízka inkasovali. Vyrovnali sme potom v zápase dvakrát, v záverečnej tretine sme mohli ísť aj do vedenia. Záver sa mi ťažko hodnotí, pretože dostať 11 sekúnd pred koncom gól, to by sa nám nemalo stávať. Minimálne bod sme si zaslúžili, ale domáci dali o gól viac a my odchádzame bez bodu, čo nás mrzí.“

Banská Bystrica hladko zvíťazila v Miškovci

Hráči majstrovskej Banskej Bystrice si poradili s hokejistami Miškovca na ich ľade 5:2. Rozhodujúcou pasážou bola druhá tretina, ktorá sa skončila 3:0 v prospech „baranov“. Na 3:1 zvýšil v 23. min Éric Faille v oslabení, v konečnom účtovaní to bol víťazný gól. Guillaume Asselin sa ešte v prvej tretine prezentoval dvoma gólmi.

DVTK Miškovec (Maď.) – HC '05 Banská Bystrica 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)
Góly: 6. Somogyi (Galanisz, Magosi), 52. J. Vas – 10. Asselin (I. Ďatelinka), 14. Asselin (B. Marshall), 23. Faille (A. Šťastný), 34. T. Török (Češík, Biro), 37. B. Marshall (B. Miller, Češík)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: M. Korba, T. Orolín – Jobbágy, M. Smrek, 1195 divákov
Miškovec: Adorján (34. Duschek) – Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, Rusk, Vojtkó – Magosi, J. Vas, R. Harrison – Somogyi, Kulmala, Pance – Galanisz, Loiseau, Miskolczi – Vincze, Hajós, Ritó
Banská Bystrica: S. Williams – K. Sloboda, V. Mihálik, Biro, I. Ďatelinka, B. Marshall, B. Miller, Košecký – J. Sýkora, Faille, A. Šťastný – Asselin, T. Surový, Buc – Kabáč, Češík, T. Török – Gabor, Tamáši, R. Varga – Giľák

Detva podľahla Trenčínu

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v Detve 4:2. Skóre stretnutia pod Poľanou otvoril už v 9. min Milan Bartovič, za domácich ešte v prvej tretine vyrovnal Michal Murček. V druhej časti Branko Radivojevič a Denis Hudec zabezpečili hosťom dvojgólový náskok, ktorý v 35. min skorigoval Peter Valent.

Definitívnu podobu výsledku dal v 49. min premiérovým gólom v sezóne Peter Sojčík. Trenčín je v tabuľke na 8. mieste, Detve patrí 10. pozícia.

HC 07 Detva – HK Dukla Trenčín 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Góly: 16. Murček (Ščurko, Martin Chovan), 35. P. Valent (Tibenský) – 9. Bartovič (Sádecký, M. Hecl), 26. Radivojevič (L. Bohunický), 29. D. Hudec (Marek Hudec, J. Švec), 49. Sojčík (Radivojevič, Ján Pardavý ml.)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: 53. Holenda (Trenčín) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák (SR), Kókai – Árkovics (obaja Maď.), Valo (SR), 501 divákov
Detva: R. Petrík – Kuklev, Martin Chovan, Hraško, Gachulinec, D. Jendroľ, M. Šimon, Sládok – Puliš, Murček, Ščurko – J. Žilka, Magogin, Martin Ďaloga – Z. Král, V. Fekiač, M. Surový – Matúš Chovan, P. Valent, Tibenský – F. Fekiač
Trenčín: M. Valent – Luža, Rýgl, Holenda, Cebák, L. Bohunický, T. Bokroš, Marek Hudec, Špankovič – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – M. Hecl, Sádecký, Bartovič – O. Mikula, Bližňák, T. Varga – J. Švec, Ján Pardavý ml., D. Hudec

Hlasy

Josef Turek, tréner Detvy: „Napriek tomu, že sme prehrali, podali sme asi najlepší výkon doma v tejto sezóne, bohužiaľ sme to nevyjadrili strelecky. Chcel by som poďakovať hráčom za to, čo ukázali, chcem ich pochváliť, a aj divákov za to, čo predvádzali počas zápasu, aj po zápase. Veľmi si to vážime a hralo sa nám oveľa lepšie.“

Ján Pardavý, asistent trénera Trenčína: „Potrebovali sme víťazstvo ako soľ, to sa nám podarilo a sme spokojní aj s výkonom, okrem záveru druhej tretiny a začiatku tretej, kde sme sa dostali pod enormný tlak súpera. Veľmi dobre forčekoval, my sme nedokázali dostávať puky za tých forčekujúcich hráčov, prehrávali sme súboje v obrannom pásme. Počas celého zápasu nás extrémne podržal brankár Valent a po góle na 4:2 už hráči pochopili, že si treba počkať na príležitosť a počkať si na šance, ktoré sa ponúknu. Dotiahli sme to do úspešného konca, aj keď to bolo na nervy trénerov a nervy hráčov dosť ťažké. Je potrebné poďakovať hráčom za bojovnosť a okrem tých desiatich minút to bol určite dobrý výkon z našej strany.“

Budapešť hrýzla vo Zvolene

Hokejisti HKM Zvolen získali všetky tri body za triumf nad maďarským tímom MAC Budapešť 5:3. Domácim vyšiel vstup do zápasu, keď gólmi Milana Kytnára a Petra Šišovského viedli 2:0. Maďarský nováčik znížil v 17. min zásluhou Jareda Browna.

V druhej tretine za „bryndziari“ zvýšil na 3:1 debutant Patrik Halama premiérovým seniorským gólom, za hostí skorigoval Chris Bodó. V 52. min síce vyrovnal Keegan Danserau, no záver patril Zvolenu – Marco Halama strelil víťazný gól a poistku pridal Michal Chovan.

HKM Zvolen – MAC Budapešť 5:3 (2:1,1:1, 2:1)
Góly: 2. Kytnár (P. Zuzin), 9. Šišovský (Špirko, Pöyhönen), 24. P. Halama (Vandane, Zeleňák), 54. M. Halama (Ulrych, Andrisík), 60. Michal Chovan – 17. J. Brown (Burt), 37. Bodó (Danserau), 52. Danserau (J. Brown)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Fridrich – Durmis, Tvrdoň, 1767 divákov
Zvolen: T. Tomek – Pöyhönen, Vandane, D. Růžička, Zeleňák, Michal Roman, A. Drgoň, Ulrych, Černook – Šišovský, Špirko, Vandas – S. Petráš, Holovič, Lušňák – P. Zuzin, Kytnár, Michal Chovan – P. Halama, M. Halama, Andrisík
Budapešť: Rajna – Macaulay, Garát, Vokla, Burt, Bukor, Pozsgai, Fejes, Szigeti – Dansereau, J. Brown, Klempa – Terbócs, K. Nagy, Pápa – Bodó, C. Langkow, Szabad – Odnoga, Kreisz, Majoross

Hlasy:

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „My sme vedeli, že to bude ťažký zápas, Budapešť bola nepríjemná v protiútokoch. Za stavu 3:1 sme mali strašne veľa šancí, no urobili sme chybu, a dvakrát inkasovali. Som veľmi rád, že sme to nakoniec zvládli, vyzdvihnúť by som chcel štvrtú lajnu s výborným výkonom, hrala jednoducho a z toho pramenili aj šance.“

Gergely Majoross, tréner MAC: „V poslednom čase málo strieľame gólu, teraz sme chceli byť agresívnejší, no úplne sa nám to nepodarilo. Je to úplne iná úroveň, čiže musíme ísť od zápasu k zápasu, a to je dlhý proces, zvykáme si a snažíme sa zlepšovať za pochodu. Strelili sme tri góly, čo by mohlo aj stačiť na víťazstvo, no nestačilo.“

Nové Zámky tesne zdolali Poprad

Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili 2:1 nad Popradom. Poprad viedol od 8. min gólom Dávida Bondru, no Adam Zbořil 55 sekúnd pred prvou sirénou vyrovnal. Víťazný gól strelil v 52. min v presilovej hre Branislav Fábry. Keďže tento duel bol aj súčasťou Vyšehradského pohára, domáci si ziskom troch bodov zabezpečili celkový triumf v súťaži.

MHC Mikron Nové Zámky – HK Poprad 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Góly: 20. Zbořil (M. Novák, Bajtek), 52. Fábry (Andersons, Bajtek) – 8. D. Bondra (P. Koyš)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše Bjalončík 5+DKZ za napadnutie, Mlynarovič 10 min za nešp. správanie, Ťavoda (všetci Poprad) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc – Kollár, Rojík
Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Juraško, Hatala – Nejezchleb, R. Hruška, Štrauch – H. Ručkay, A. Zbořil, J. Jurík – Bajtek, Videlka, Rogoň – Jakúbek, Fábry, Ondrušek
Poprad: Vošvrda – D. Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, L. Kozák, Š. Fabian, Erving, Česánek – Belluš, Mlynarovič, P. Svitana – D. Bondra, L. Paukovček, Takáč – P. Koyš, Heizer, Zagrapan – Macík, Bjalončík, Matúš Paločko

Hlasy

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: „Zápas bol špecifický, hralo sa o ligové body aj o pohár. Bol to ťažký zápas, súper bol veľmi zdatný, hralo sa hore-dole. Na oboch stranách bolo strašne veľa šancí. Obaja brankári boli vynikajúci. Tešíme sa z víťazstva vo Vyšehradskom pohári bez prehry. Pevne verím, že nás to povzbudí. Chýbalo však to vyvrcholenie – odovzdanie víťazného pohára pred našimi fantastickými divákmi. Aj my, aj diváci sme si to zaslúžili.“

Roman Stantien, tréner Popradu: „Myslím si, že diváci mohli byť spokojní. Videli rýchly, agresívny hokej. Na jednej i druhej strane bolo more šancí. V oslabeniach nás súper vždy dostával pod tlak a vytváral si šance. Perfektný výkon nášho brankára nás stále držal v zápase. Chalani išli stále na 100 percent, čakali sme na nejaký brejk, no nedostávali sme sa do nich. Opäť sa ukázala naša slabina v zakončení. Keď sme sa nadýchavali na posledných 10 minút, prišiel náš faul na 5 minút a ustáli sme aj to. Musím len pogratulovať trénerovi domáceho mužstva k výhre.“

Viac na túto tému: #HC Košice #HK Nitra #Ladislav Nagy #HC 05 Banská Bystrica #DVTK Jegesmedvék Miškovec