Smrtiace presilovky. Majster zdolal dvadsiatku

Hokejisti Banskej Bystrice zdolali vo štvrtok hráčov HK Orange 20 na ich ľade vo štvrtkovom zápase 9. kola Tipsport ligy.

04.10.2018 19:55
SR Hokej TL 6.kolo Bystrica Košice BBX Foto: ,
Gólová radosť hokejistov Banskej Bystrice.

Úradujúci šampión rozhodol o víťazstve 3:1 v presilovkách, keď všetky tri presné zásahy dosiahol v početnej výhode. Skóre duelu otvoril v 21. min hráč „dvadsiatky“ Jakub Urbánek.

Hosťom sa však podarilo rýchlo vyrovnať, o 7 minút neskôr sa presadil Kanaďan Guillaume Asselin. V závere druhej tretiny sa presadil obranca Benjamin Marshall.

Definitívnu podobu výsledku dal necelé tri minúty pred koncom Andrej Šťastný. Banská Bystrica sa v tabuľke posunula na 3. miesto pred HKM Zvolen, HK Orange naďalej čaká na prvý bodový zisk.

Tipsport liga – 9. kolo

HK Orange 20 – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Góly: 21. Urbánek (Köver) – 28. Asselin (B. Marshall, Faille), 40. B. Marshall (Asselin), 58. A. Šťastný (Faille, B. Marshall).
Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Lokšík – Frimmel, Šefčík, 144 divákov
HK Orange 20: Sklenár – Kupec, Štefanka, Enrik Švec, Golian, Boldižár, Romaňák, Nahálka, B. Brincko – Fafrák, A. Kollár, R. Svitana – Köver, Urbánek, Havrila – Zahradník, Čenka, Džugan – Juščák, Mriglot, L. Lunter
Banská Bystrica: S. Baroš – K. Sloboda, V. Mihálik, Biro, I. Ďatelinka, B. Marshall, B. Miller, Giľák, Košecký – J. Sýkora, Faille, A. Šťastný – Asselin, T. Surový, Buc – Kabáč, Češík, T. Török – Gabor, Tamáši, R. Varga

Viac na túto tému: #HK Orange 20 #HC 05 Banská Bystrica #Tipsport Liga