Poprad zdolal Miškovec až po predĺžení, majster padol doma aj s Detvou

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v dueli 8. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy nad maďarským tímom DVTK Jegesmédvek Miškovec 3:2 po predĺžení a pripísali si piaty triumf v rade.

02.10.2018 19:48
HK Poprad Foto: ,
Momentka zo zápasu HK Poprad - DVTK Jegesmedvék Miškovec.

Strelecky aktívnejší domáci vyťažili zo svojej prevahy v úvodnej tretine jediný gól, keď v predposlednej minúte skóroval Patrik Svitana. Nováčik na to zareagoval v závere druhej časti hry zásluhou Benceho Szirányiho, no sekundu pred sirénou vrátil „kamzíkom“ vedenie Samuel Takáč.

Tesný náskok napokon Popradčania neudržali. V 49. min inkasovali z hokejky Bálinta Magosiho, ale v predĺžení im zabezpečil dva body Svitana premeneným trestným strieľaním.

HK Poprad – DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0)
Góly: 19. P. Svitana (Mlynarovič, Abdul), 40. Takáč (L. Paukovček), 63. P. Svitana (z tr. strieľania) – 39. Szirányi (Hajós), 49. Magosi (Rusk, J. Vas)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Kalina – Smrek, Bogdaň, 1063 divákov
Poprad: Vošvrda – Salija, L. Kozák, Petran, D. Brejčák, Ťavoda, Š. Fabian, Česánek – Abdul, Mlynarovič, P. Svitana – D. Bondra, L. Paukovček, Takáč – P. Koyš, Heizer, Zagrapan – Macík, Bjalončík, Matúš Paločko
Miškovec: Adorján – Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, Rusk, Vojtkó – Magosi, J. Vas, R. Harrison – Somogyi, Kulmala, Pance – Galanisz, Loiseau, Szappanos – Vincze, Hajós, Ritó

Hlasy

Roman Stantien, tréner Popradu: „Hostia veľmi dobre bránili a čakali na naše chyby. Z minima vyťažili maximum. My sa stále trápime strelecky. Presilovky nám vôbec nejdú. Miešali sme aj zostavou, ale stále nám to nevychádza. Za prístup musím chalanom poďakovať. Bojovali až do konca.“

Glen Hanlon, tréner DVTK: „Musím pogratulovať hráčom Popradu a jeho trénerovi k dobrej hre. Zaslúžili si vyhrať tento zápas. Náš brankár a dobrá hra v oslabeniach nám v zápase získali bod. Ten bod navyše si zobral lepší tím.“

Tesná prehra Liptovského Mikuláša

Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili nad hráčmi MHk 32 Liptovský Mikuláš tesne 1:0. Liptáci na ľade v Spišskej Novej Vsi podľahli aj v druhom „domácom“ vystúpení v tejto sezóne, predtým nestačili ani na maďarský Miškovec (1:3).

V utorňajšom „chudobnom“ dueli na góly rozhodol o troch bodoch pre MHC Mikron Nové Zámky v 31. min útočník Adam Zbořil. Novozámčania sa revanšovali za nedeľňajšiu prehru v Miškovci (2:4), hokejisti Liptovského Mikuláša nenadviazali na nedeľňajší triumf v Nitre (4:0).

MHk 32 Liptovský Mikuláš – MHC Mikron Nové Zámky 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
- hralo sa v Spišskej Novej Vsi
Gól: 31. A. Zbořil (M. Zaťko)
Vylúčení: 7:9 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolín, Soós – Stanzel, Á. Soltész, 310 divákov
L. Mikuláš: Kislicyn – Nádašdi, Mezovský, R. Suchý, Kurali, Korím, J. Nemec, Fereta, Matej Bača – Róbert Huna, Richard Huna, M. Kriška – Baranov, Uhrík, Heikkilä – J. Sukeľ, Lichanec, Uram – Oško, Piatka, Števuliak
Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, M. Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Ondrušek, Hatala – Nejezchleb, R. Hruška, Štrauch – H. Ručkay, A. Zbořil, J. Jurík – Bajtek, Šimun, Rogoň – Jakúbek, Fábry, Videlka

Detva otočila zápas v Banskej Bystrici

Hokejisti HC 07 Detva zvíťazili na ľade HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 3:2 po predĺžení. Stredoslovenské derby lepšie začali hráči spod Urpína, ktorí viedli po 15. min už 2:0 vďaka presným zásahom Vladimíra Mihálika a Róberta Vargu. V druhej tretine však o náskok rýchlo prišli, keďže hostia vyrovnali skóre gólmi z hokejok Viktora Fekiača a Matúša Chovana.

Rozhodnutie napokon prinieslo až predĺženie, v ktorom Detvania zužitkovali presilovku nechytateľnou delovkou Petra Hraška od modrej čiary.

HC ‘05 Banská Bystrica – HC 07 Detva 2:3 pp (2:0, 0:2, 0:0 – 0:1)
Góly: 2. V. Mihálik (A. Šťastný), 15. R. Varga (V. Mihálik, A. Šťastný) – 23. V. Fekiač, 28. Matúš Chovan (P. Valent, Tibenský), 65. Hraško (Gachulinec)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Goga – D. Konc ml., Rojík, 2201 divákov
Banská Bystrica: S. Baroš – B. Marshall, B. Miller, Kubka, I. Ďatelinka, K. Sloboda, V. Mihálik, Biro, Bačik – Asselin, Faille, Buc – J. Sýkora, T. Surový, Tamáši – Giľák, A. Šťastný, R. Varga – Kabáč, Češík, T. Török
Detva: R. Petrík – Martin Chovan, Kuklev, Gachulinec, Hraško, Hedera, D. Jendroľ, M. Šimon – M. Surový, Magogin, Z. Král – Ščurko, Murček, Puliš – Martin Ďaloga, V. Fekiač, J. Žilka – Tibenský, P. Valent, Matúš Chovan

Hlasy

Dan Ceman, tréner B. Bystrice: „Prvú tretinu sme hrali veľmi dobre, potom sme prestali hrať hokej. Najskôr sme si mysleli, že poľahky vyhráme, snažili sme sa ešte vrátiť do zápasu, no súper začal hrať dobre a už to bolo ťažšie. Pri tlaku sme robili chyby a z výsledku sme extrémne sklamaní. Nepodávame rovnovážne výkony a je to neprijateľné, musíme nájsť spôsob na nápravu.“

Josef Turek, tréner Detvy: „Dostali sme dva nešťastné góly na začiatku, ktoré nás neskutočne zomkli a zohrali sme dve najlepšie tohtoročné tretiny. Konečne sme premenili aj strelecké príležitosti, výborne zachytal Petrík. Strašne si vážim, čo hráči ukázali, koľko striel zblokovali a aký tímový výkon podali.“

Nitra si doma poradila so Žilinou

Hokejisti Nitry v utorkovom zápase zdolali na domácom ľade hráčov Žiliny 4:1. Do vedenia išli favorizovaní Nitrania už v 7. min zásluhou Matúša Raisa. Na úvodný gól dokázali „vlci“ odpovedať o štyri minúty neskôr, keď sa presadil Jiří Kučný.

Vyrovnaný stav však netrval ani minútu a Žilina pod Zoborom opäť prehrávala. Postaral sa o to Branislav Rapáč, ktorého gól tak mal prívlastok víťazný. Triumf domáceho tímu spečatil v záverečnej tretej tretine dvoma gólmi Erik Čaládi.

HK Nitra – MsHK DOXXbet Žilina 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Góly: 7. Rais (Blackwater, S. Buček), 11. B. Rapáč (L. Hrušík), 51. Čaládi (Marek Slovák, M. Versteeg), 52. Čaládi (S. Buček) – 11. Kučný (Rudolf Huna, J. Ručkay)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: M. Versteeg 5 min za hrubosť + 20 min osobný trest – Kučný 20 min osobný trest, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Fridrich – Michal Orolin, Cegáň, 1515 divákov
Nitra: Foltán – McCormack, Mezei, Miroslav Pupák, Rais, Rácz, M. Versteeg, Fominych, A. Sloboda – Scheidl, Marek Slovák, Lantoši – L. Hrušík, Bortňák, B. Rapáč – Blackwater, D. Richard, S. Buček – Pätoprstý, Čaládi, J. Šiška
Žilina: Horčička – Pastor, Kučný, Bagin, Žilin, Matejka, Piegl, Mendrej – Balej, J. Ručkay, Bárta – Rudolf Huna, Surovka, Jenčík – Hvila, Dominik Rehák, Beránek – F. Ondruš, Síkela, Hrazdíra

Hlasy trénerov:

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Začiatok zápasu bol podobný ako s Liptovským Mikulášom. Prvé góly sme dali my, potom gól hostí trochu schladil náš elán. Musím pochváliť hráčov za to, že nepanikárili a aj za tohto stavu hrali aktívne. Nepremenili síce viacero šancí, ale nakoniec sa nám podarilo odskočiť súperovi. Po tej sprche s Liptovským Mikulášom si potrebovali naši hráči stmeliť sebavedomie. Verím, že tento zápas im k tomu pomohol.“

Pavel Paukovček, tréner Žiliny: „Ťažko je niečo chlapcom vytýkať, hrali na hranici svojich možností. Hrali sme proti silnému súperovi. Škoda nevyužitej šance za stavu 2:1, keď sme to mohli zdramatizovať. Veľakrát sme hrali v oslabení a zápas zlomila jedna z presiloviek. Presilovku piatich proti trom sme ešte ubránili, ale potom prišiel tretí gól Nitry a zápas sa zlomil. Súperovi gratulujem k víťazstvu.“

Trenčín s prvou domácou prehrou

Hokejisti Trenčína podľahli na domácom ľade Zvolenu 2:4. Hráči Dukly po štyroch tohtosezónnych víťazstvách ťahali doma prvýkrát za kratší koniec.

Trenčania začali strieľať góly až v tretej tretine a zásluhou Milana Bartoviča a Tibora Vargu sa im v 50. min podarilo otočiť nepriaznivý stav duelu na priebežných 2:1. Hostia však prijali „hodenú rukavicu“ a už o dve minúty neskôr vyrovnal Adam Drgoň.

Gól Zvolenčanov naštartoval a v 57. min za Michalom Valentom rozvlnil sieť Petr Ulrych. „Vojaci“ v snahe vyrovnať v závere skúsili hru bez brankára. Ponúknutú šancu na gól do prázdnej bránky využil Michael Vandas, ktorý spečatil víťazstvo Zvolena.

HK Dukla Trenčín – HKM Zvolen 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)
Góly: 46. Bartovič (Holenda, Sádecký), 50. T. Varga (Bartovič) – 28. Vandane (Handlovský, Špirko), 52. A. Drgoň (P. Zuzin, Obdržálek), 57. Ulrych (Špirko, Vandas), 60. Vandas (Špirko, Zeleňák)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: J. Švec (Trenčín) 10 min osobný trest, presilovky 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Kókai – Synek, Vácszi, 2722 divákov
Trenčín: M. Valent – Holenda, Rýgl, L. Bohunický, Cebák, Marek Hudec, T. Bokroš, Martiška, Špankovič – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – M. Hecl, Sádecký, Bartovič – O. Mikula, Bližňák, T. Varga – J. Švec, Ján Pardavý ml., D. Hudec
Zvolen: Skapski – Pöyhönen, Vandane, D. Růžička, Zeleňák, Michal Roman, A. Drgoň, Ulrych, Halama – Handlovský, Špirko, Vandas – Obdržálek, Holovič, Šišovský – P. Zuzin, Kytnár, Michal Chovan – Andrisík, S. Petráš, Lušňák

Hlasy

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Zápas bol vyrovnaný a rozhodovali maličkosti. Hostia vyhrávali, my sme zápas v priebehu tretej tretiny dokázali otočiť vo svoj prospech. Nemôže sa nám stať, aby zostali voľní obrancovia súpera a rozhodli zápas. Dnes rozhodli individuálne chyby.“

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Videli sme výborný hokej z oboch strán. Chalanom ďakujem za výkon a víťazstvo. Výborný výkon predviedol brankár.“

Košický obrat za 35 sekúnd

Hokejisti Košíc zvládli úspešne premiérovú konfrontáciu s MAC Budapešť v klubovej histórii a v utorňajšom dueli zvíťazili v maďarskej metropole tesne 2:1. Všetky góly padli až v záverečnej tretej tretine.

Košičania otočili nepriaznivý stav v priebehu 35 sekúnd: najskôr vyrovnal fínsky obranca Jere Pulli a o triumf hostí sa postaral kanadský útočník Evan Brophey. Košice si udržali líderské postavenie v tabuľke Tipsport ligy 2018/2019.

MAC Budapešť – HC Košice 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Góly: 52. Pápa (Kreisz, Pozsgai) – 57. Pulli (Krajňák, Čížek), 57. Brophey (Kafka, Koch)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Szabad (Budapešť) 5 min nedovolené bránenie + osobný trest 20 min a do konca zápasu, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Snášel – Tvrdoň, Výleta
Budapešť: Bálisz – Macaulay, Garát, Vokla, Burt, Bukor, Pozsgai, Fejes, Bugár – Dansereau, J. Brown, Klempa – Terbócs, K. Nagy, Bodó – Odnoga, Kreisz, Szabad – Szigeti, Majoross, Pápa
Košice: Habal – Koch, Pretnar, Dudáš, McDowell, Šedivý, Čížek, Pulli, Hričina – L. Nagy, Brophey, Spilar – Kafka, Galamboš, Netík – Šoltés, Suja, Marcel Haščák – Jokeľ, Krajňák, Š. Petráš

Viac na túto tému: #HK Poprad #DVTK Jegesmedvék Miškovec