Zvolen si poradil s majstrom, Žilina s Budapešťou. Lídrom sú opäť Košice

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili na ľade HK Nitra jednoznačne 4:0 v nedeľňajšom stretnutí 7. kola Tipsport Ligy.

30.09.2018 19:47
Nitra, Liptovský Mikuláš Foto: ,
Radosť hokejistov Liptovského Mikuláša v zápase proti Nitre.

Liptáci prišli do Nitry so snahou potvrdiť dobrý vstup do aktuálneho ročníka. V úvode stretnutia si vytvorili mierny tlak domáci, ale hostí podržal brankár Kislicyn. Zdalo sa, že prví udrú domáci, ale opak bol pravdou. V 10. minúte odviedol dobrú prácu Piatka, ktorý naservíroval puk spoza brány Števuliakovi a hostia išli do vedenia.

Hneď o minútu šokoval domácich druhým gólom Róbert Huna – 0:2. Domáci tréneri chceli dať mužstvu impulz a pristúpili k výmene brankárov. Šimbocha nahradil Foltán. Blízko k zníženiu bol v 15. minúte Buček, ale jeho teč skončil iba na brvne.

Druhú tretinu si určite domáci predstavovali inak. Ich úlohou bolo doháňať dvojgólové manko, avšak to sa im nedarilo. Hostia hrali veľmi aktívne, obetavo a robili minimum chýb. Krízu Nitranov ešte viac prehĺbil v 36. minúte presnou strelou na 0:3 Suchý. Corgoni mali pred treťou tretinou čo robiť, aby sa vrátili späť do hry o body.

O plnom bodovom zisku Liptákov azda nikto nepochyboval po tom, čo v 45. minúte nekompromisne prestrelil Kurali v presilovej hre Foltána. Nitranom v zápase nič nevychádzalo a Liptáci zaslúžene brali všetky body za bojovnejší výkon.

HK Nitra – MHK 32 Liptovský Mikuláš 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Góly: 10. Števuliak (Piatka, Bača), 11. Róbert Huna (Richard Huna), 36. Suchý (Uram), 45. Kurali (Róbert Huna). Rozhodovali: Baluška, Tscherrig (Švajč.) – Šefčík, Gegáň, vylúčení: 4:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2185 divákov
Nitra: Šimboch (11. Foltán) – Mezei, McCormack, Rais, Pupák, Versteeg, Rácz – Blackwater, Slovák, Lantoši – Scheidl, Richard, Buček – Čaládi, Bortňák, B. Rapáč – Pätoprstý, Šiška, Hrušík – Fominych
Liptovský Mikuláš: Kislicyn – Mezovský, Nádašdi, Kurali, Suchý, Nemec, Horváth, Matej Bača, Korím – Kriška, Rich. Huna, Ró. Huna – Heikkilä, Uhrík, Baranov – Uram, Lichanec, J. Sukeľ – Števuliak, Piatka, Oško

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: Tento zápas sa pre nás viezol v duchu tých predošlých dvoch. Máme problém dať gól z veľkých príležitostí a od toho sa odvíja celý výkon. My sme odohrali v Budapešti a s dvadsiatkou zápasy, kde to bolo do poslednej chvíle napínavé. V tomto zápase nám chýbali sily, to bolo cítiť najmä po dvoch inkasovaných góloch, keď sme sa chceli dostať do zápasu. Všade sme boli pomalší a od toho sa odvíjal výsledok.

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: My sme sa tešili na zápas v Nitre, pretože posledné zápasy sme hrali v komornej atmosfére. Vedeli sme, že fanúšikovia v Nitre vytvoria dobrú atmosféru, a to sa aj potvrdilo. Sme veľmi spokojní s výkonom. V prvej tretine nás podržal brankár Kislicyn a následne sme strelili dva góly. Z našej strany bolo vidieť nasadenie a zodpovedný výkon. Chlapci plnili to, čo sme si povedali. Bol to jeden z našich najlepších výkonov od začiatku sezóny.

Prestrelka v Žiline pre domácich

Hokejisti Žiliny zdolali 6:3 MAC Budapešť.

Tím z hlavného mesta Maďarska pricestoval do Žiliny s oneskorením a na zápas nastúpil bez rozkorčuľovania. Duel sa začal s približne desaťminútovým meškaním a na hre hosťujúceho tímu bolo cítiť absenciu rozcvičky.

Hostia v päťminútovej presilovke dvakrát inkasovali, keď najskôr zasunul puk po trme-vrme pred Báliszom do siete Hvila a v 12. min pri signalizovanom ďalšom vylúčení prekonal Huna švihom gólmana MAC po druhý raz.

Hostia v prestávke rozdýchali nevydarenú úvodnú tretinu a hneď 28 sekúnd po začiatku tej druhej znížili, keď im domáci poskytli veľa priestoru a Klempa prekonal Mikoláša. V 27. min dostal Beránek na modrej ideálny puk do jazdy od Matejku, v nájazde si vychutnal Bálizsa a zvýšil na 3:1. Žilina sa v 37. min zásluhou Hunu dostala v presilovke do trojgólového vedenia, ale dlho sa z neho netešila, pretože Brown o dve minúty pri signalizovanom vylúčení domácich spomedzi kruhov znížil a navyše hrali hostia ďalšiu presilovku.

Početnú výhodu však hostia nevyužili, ale domácim začali nepríjemne podkurovať. V 47. min Brown prihral z pravého kruhu prudký puk pred bránkovisko, ani dvaja Žilinčania ho nedokázali poslať do bezpečia a Bodó znížil na rozdiel gólu.

V závere zápasu sa po strele Bagina presadil zblízka Jenčík. V 58. min ešte uzavrel skóre svojím prvým gólom v žilinskom drese kapitán Balej a vlci sa tak po výhre 6:3 odlepili z dna tabuľky.

MsHK DOXXbet Žilina MAC Budapešť 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)
Góly: 11. Hvila (Jenčík), 12. Rudolf Huna (Kučný, Balej), 27. Beránek (Matejka), 37. Rudolf Huna, 57. Jenčík (Bagin, Beránek), 58. Balej (Barta, Sikela) 21. Klempa (Brown, Macaulay), 39. Brown (Langkow, Burt), 47. Bodó (Brown). Rozhodovali: Fridrich, Müllner Kacej, M. Orolin, vylúčení: 3:3, navyše: Szabad 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, zmeny: 9. Žilina bez Surovku, 787 divákov,
Žilina: Mikoláš Žilin, Jankovič, Bagin, Kučný, Matejka, Piegl, Mendrej, Pastor Balej, J. Ručkay, Bárta Rudolf Huna, Surovka, Jenčík Hvila, D. Rehák, Beránek – Ondruš, Hrazdíra, Sikela
MAC Budapešť: Bálizs Burt, Fejes, Pozsgai, Macaulay, Garát, Bukor Klempa, Brown, Dansereau Szabad, K. Nagy, Terbócs Pápa, Langkow, Bodó Odnoga, Kreisz, Szigeti

Pavel Paukovček, tréner Žiliny: Čakal nás veľmi ťažký zápas, pretože súper má viacero dobrých hráčov a aj kvalitných legionárov. Dobre sme vstúpili do zápasu, ktorý sme si neskôr sami zdramatizovali, ale nakoniec sme ubojovali a vydreli víťazstvo. Teší ma, že sme strelili štyri góly v presilovkách, ktoré nám predtým veľmi nevychádzali a aj brankár Mikoláš podal opäť dobrý výkon.

Gergely Majoross, tréner Budapešti: Mali sme ťažký štart do zápasu zapríčinený dlhou cestou a absenciou rozkorčuľovania sa. Navyše sme sa hneď v úvode dlho bránili v oslabení a dvakrát sme inkasovali. Vrátili sme sa do zápasu, ale nakoniec môžem iba pogratulovať súperovi k výhre.

Zvolen zdolal Banskú Bystricu

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili na domácom ľade jednoznačne 4:1 nad hráčmi Banskej Bystrice.

Majster pricestoval pod Pustý hrad s novou posilou, obrancom Slovana Bačíkom, avšak nenastúpil produktívny Faille. Do vedenia išli domáci. V šiestej minúte Špirko poslal puk od zadného mantinelu do chrbta brankára Williamsa a ten sa dostal za čiaru – 1:0. Ubehla iba necelá minúta a bolo vyrovnané. Asselin bol rýchly na pravej strane, išiel sám na Skapskiho a prekonal ho.

Barani mohli ísť v strednom dejstve do vedenia, ak by využil sólo Asselin. Nestalo sa a tak majster pykal. Nechal totiž úplne voľného Zuzina na pravej strane, ktorý spoza kruhu bez prípravy vypálil a pokoril Williamsa – 2:1. Zvolenčanov tento moment nakopol, najprv zblízka neuspel Kytnár, ale napokon Pöyhönen z pravej strany z mierneho uhla prestrelil amerického gólmana v službách HC '05 a bolo 3:1.

V tretej tretine zvýšil najprv na 4:1 z dorážky Kytnár po predchádzajúcej dobrej strele Chovana.

HKM Zvolen HC '05 iClinic Banská Bystrica 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Góly: 6. Špirko, 31. P. Zuzin (Holovič), 33. Pöyhönen (Handlovský), 43. Kytnár (Michal Chovan) 7. Asselin (Zigo). Rozhodovali: D. Konc, Štefik Tvrdoň, Synek, vylúčení: 6:6, navyše: S. Petráš 10 minút za zhodenie rukavíc – Kubka 10 minút za vrazenie na mantinel, R. Varga 10 minút za zhodenie rukavíc, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2698 divákov
Zvolen: Skapski Pöyhönen, Vandane, Růžička, Zeleňák, Roman, Drgoň, Charnaok, Ulrych Handlovský, Špirko, Vandas – Obdržálek, Holovič, Šišovský Michal Chovan, Kytnár, P. Zuzin Lušňák, Petráš, Andrisík
Banská Bystrica: Williams Marshall, Ďatelinka, Kubka, Miller, K. Sloboda, Mihálik, Biro, Bačík – J. Sýkora, A. Šťastný, Tamáši – Asselin, Zigo, Buc R. Varga, T. Surový Giľák – Kabáč, Češík, T. Törok

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: Podali sme veľmi dobrý výkon. Hrali sme rýchlo, hlboko sme sa dostávali do tretiny súpera a bystrickí beci s tým mali problém. Hrali sme aj dostatočne agresívne do bránky. Všetko sme chceli dávať na bránku, aby sme si vytvorili šance. Čo sa aj darilo. Súpera sme naopak nepúšťali do vyložených možností, jednoducho sme hrali v našom pásme, dostávali puky z neho hneď von, aby sme mohli vzápätí útočiť. Musím poďakovať mojim zverencom za výborný výkon.

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: Zvolen bol lepší počas celého stretnutia vo všetkých herných činnostiach. Najmä v ofenzíve vynikal, vypracovávali si viac šanci. Často sme robili pomalé rozhodnutia, nehrali sme dostatočne dobre s pukom, aj keď v prvej tretine sme dobre bránili. Vypracovali sme nejaké dobré šance, ale súper hral dobre vzadu, bol hladnejší po víťazstve a zaslúžene vyhral.

Peter Zuzin, prvý gól sezóny za Zvolen s prívlastkom víťazný: Proti Banskej Bystrici sa mi vždy darilo. Sedí mi tento súper, proti ktorému už pravidelne bodujem. Vyšlo mi to aj dnes. Dostal som šancu hrať s inými hráčmi a využil som ju. V prvej tretine sa hral bojovný hokej do tela z oboch strán, bolo to však napínavé až do tretej tretiny. Podržal nás veľa krát i náš brankár a zvládli sme to.

Košice doma zdolali Trenčín

Hokejisti HC Košice zvíťazili nad hráčmi Dukly Trenčín 5:1.

Od úvodných minút sa hral svižný hokej vo vysokom nasadení. Prvá tretina však priniesla iba minimum vyložených gólových príležitostí. Prvé presilovky oba tímy ešte nevyužili, ale vylúčenie Bohunického v 12. minúte už Košičania potrestali. Kafka v brejku prihral pred Šimkovu bránku a obranca Rýgl nešťastne usmernil puk za chrbát trenčianskeho brankára – 1:0.

Dôležitý moment prišiel v úvode druhej časti. V košickej presilovke sa Spilar dostal k puku pred Šimkom a zvýšil na 2:0. Hostia znížili ešte v druhej časti, keď pohotovú prihrávku Bartoviča spoza bránky zužitkoval Sádecký – 2:1.

Hostia v 47. minúte opäť doplatili na vylúčenia. Tlaku košického tímu pred Šimkom síce odolali, únik dvoch na jedného so zakončujúcim Spilarom sa však skončil tretím košickým gólom – 3:1. V 51. minúte zvýšil náskok Brophey, ktorý zblízka prekonal Šimka – 4:1. Trenčania hrali v závere zápasu druhýkrát v početnej výhode o dvoch hráčov, ale ani v nej neskórovali. Naopak, konečnú podobu výsledku dal košický obranca Pulli – 5:1.

HC Košice – HK Dukla Trenčín 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Góly: 14. Kafka (Šoltés, Netík), 21. Spilar, 47. Spilar (Haščák), 51. Brophey (Nagy, Čížek), 60. Pulli (Šoltés) – 39. Sádecký (Bartovič, Hecl). Rozhodovali: Snášel, Soós – Palkövi (obaja Maď.), Stanzel, vylúčení: 8:6 na 2 min., presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 4196 divákov.
HC Košice: Habal – Pretnar, Koch, McDowell, Dudáš, Čížek, Šedivý, Pulli – Spilar, Brophey, Nagy – Netík, Galamboš, Kafka – Haščák, Suja, Šoltés – Petráš, Krajňák, Jokeľ – Hričina
HK Dukla Trenčín: Šimko – Rýgl, Holenda, Cebák, Frühauf, Bokroš, Bohunický, M. Hudec – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Bartovič, Sádecký, Hecl – Varga, Brližňák, Mikula – D. Hudec, Pardavý, Švec – Špankovič

Roman Šimíček, tréner HC Košice: „Neskrývam, že som veľmi šťastní, že sa nám podarilo vyhrať prestížny zápas. V druhej tretine nám to trochu ušlo, ale som rád, že sme sa v tretej tretine vrátili. Premenili sme presilovky, to nás dostalo na koňa. V závere tretej tretiny sme to už mali pevne v rukách. V Banskej Bystrici nám nevyšiel zápas, preto je dobré, že sme dnes predviedli obetavý výkon.“

Peter Oremus, tréner HK Dukla Trenčín: „Dnešný zápas jednoznačne rozhodli presilovky. Domáci v nich dali tri góly a my sme nevyužili ani dve početné výhody o dvoch hráčov. To bol hlavný dôvod úspechu domácich. V zápase takýchto vyrovnaných mužstiev je dôležité využívať presilovky a ak to neurobíte, tak to chýba. Záver druhej tretiny nám herne patril, ale celkovo musíme zlepšiť veci, ktoré nám dnes nefungovali.“

Nové Zámky odišli z Miškovca bez bodu

Druhú prehru v Tipsport lige pripravili hráčom Nových Zámkov hráči Miškovca, v nedeľu ich v rámci 7. kola zdolali na svojom ľade 4:2.

Úvodných desať minút neprinieslo ani jednu výraznú príležitosť na skórovanie, hráči na oboch stranách sa dostávali do zakončenia len sporadicky. Postupne prevzali iniciatívu Novozámčania, ale gól sa im streliť nepodarilo. Naopak, v 19. minúte sa dostali do vedenia domáci, keď využili prečíslenie 2 na 1 gólom Magosiho.

Hráči Miškovca pridali druhý gól v 23. minúte, keď presilovú hru využil Somogyi. Domáci mohli zvýšiť svoje vedenie, no niekoľko dobrých príležitostí nepremenili. Gól tak padol na opačnej strane a v polovici duelu znížil Štrauch. Hostia následne nevyužili dve presilovky a prišiel trest. V 36. minúte sa presadil Crawford, ale do šatní išli tímy za stavu 3:2, keď v 39. minúte upravil na rozdiel jedného gólu Jurík.

Hostia boli v tretej časti hry aktívnejší, no nedostávali sa do gólových šancí. Nedokázali využiť ani tri presilovky. V 57. minúte strelil rozhodujúci gól na 4:2 domáci Pance a tak Nové Zámky odišli z Miškovca bez bodu.

DVTK Miškovec – MHC Mikron Nové Zámky 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Góly: 19. Magosi (Harrison), 23. Somogyi (Galanisz), 37. Crawford (Loiseau), 57. Pance (Kulmala) – 31. Štrauch (Nejezchleb, Hruška), 39. Jurík (Zaťko). Rozhodcovia: Kalina, Orolin Gajan st., Smrek (všetci SR), vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše Rusk 10 min. za napadnutie zozadu, Harrison 10 min. osobný trest – Bajtek 10 min. osobný trest, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0
DVTK: Adorján Kiss, Crawford, Láda, Szirányi, Milam, Rusk, Vojtkó Magosi, Vas, Harrison – Somogyi, Kulmala, Pance – Galanisz, Loiseau, Szappanos – Vincze, Hajós, Miskolczi
Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Novák, König, Hatala – Nejezchleb, Hruška, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, Jurík – Bajtek, Šimun, Rogoň – Jakúbek, Fábry, Videlka

Detva nestačila doma na Poprad

Hokejisti Popradu zvíťazili 3:0 na ľade Detvy.

Domáci vstúpili do zápasu aktívnejšie, rýchlo korčuľovali a napádali, čím si vypracovali viacero nebezpečných príležitostí. Hostia postupne ožili, začali viac kombinovať, čím si vynútili chyby v detvianskej obrane, gól však nepadol.

Prvá päťminútovka druhej tretiny bola v réžii hostí a domáci sa len s problémami dostávali do protiútokov. V obrovskej príležitosti sa ocitol v polovici 34. minúty Popradčan Bjalončík, ktorý sa najskôr ocitol úplne osamotený pred Petríkom, ale z gólu sa tešil až pri ďalšej príležitosti, kedy strelou pomedzi hráčov prekonal nič nevidiaceho Petríka a otvoril skóre zápasu.

Po chybe lavičky a šiestich korčuliaroch na ľade nasledovala presilová hra Detvy. V nej trestuhodne prepadla detvianska obrana a od polovice klziska sa rútil na bránu v samostatnom nájazde Bondra, ktorého domáci Martin Chovan zastavil len za cenu podrazenia a následného trestného strieľania. Bondra sa v ňom nemýlil a zvýšil na začiatku 44. minúty na 2:0.

Domáci sa viac ako dve minúty pred koncom zápasu odhodlali ku hre bez brankára, čo gólom do prázdnej brány v 59. minúte definitívne spečatil Bjalončík.

HC 07 Detva – HK Poprad 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 35. Bjalončík (Paločko), 44. Bondra (tr.s.), 59. Bjalončík (Erving). Rozhodovali: Jonák, Németh (Maď.) – Výleta, Šipoš, vylúčení: 6:7, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 498 divákov Detva: Riečický Hraško, Mat. Chovan, Jendroľ, Sládok, Mar. Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Šimon Gašpar, Magogin, Žilka Ščurko, Murček, Puliš Tibenský, Valent, Milý Král, V. Fekiač, Surový
Poprad: Gračnar Kozák, Salija, Brejčák, Petran, Erving, Ťavoda, Fabian, Karlsson Svitana, Mlynarovič, Koyš Zagrapan, Paukovček, Bondra Takáč, Heizer, Abdul Paločko, Bjalončík, Macík

Josef Turek, tréner Detvy: Bol to vyrovnaný zápas, Na začiatku sme zbytočne chybou pri striedaní dali súperovi šancu, aby sa dostal do hry. Ubránili sme presilovku 5 na 3, ale bohužiaľ tú našu sme nevyužili. V kľúčových momentoch sme mali na ľade našich kľúčových hráčov a bohužiaľ nám to tam nespadlo. Mali sme opäť obrovské množstvo striel, ale keď nedáme gól, nemôžeme byť úspešní.

Roman Stantien, tréner Popradu: Bol to ťažký zápas, boli sme na to nachystaní. Špecifické ihrisko čo tu je nám robilo na začiatku problém prechádzať cez stredné pásmo. Nevyužili sme presilovku 5 na 3 a tam sme si to sami skomplikovali. Potom sme dvakrát ubránili oslabenie 5 na 3, to mužstvo trošku zdvihlo a výborný výkon brankára podporilo bojovnosťou. Z tej snahy a kolektívneho výkonu sme potom dali gól, z trestného strieľania dal Dávid Bondra na 2:0 a už sme si to potom kontrolovali:

Viac na túto tému: #HKM Zvolen #HK Nitra #HC 05 Banská Bystrica #MHk 32 Liptovský Mikuláš