Maďari rabovali na Liptove. Vyhrala aj Nitra

, 27.09.2018 20:07
Maďarsko SR hokej TL 2. kolo Miškovec Žilina
Hokejisti DVTK Jégesmedvék Miškovec. Autor: ,

Hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš prehrali v dueli 6. kola Tipsport Ligy s DVTK Jégesmedvék Miškovec 1:3. Hralo sa v Spišskej Novej Vsi.

Tipsport Liga – 6. kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – DVTK Jégesmedvék Miškovec 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 33. Rób. Huna (Nádašdi, Kriška) – 40. Pance (Kulmala, Milam), 44. Pance (Kulmala, Milam), 49. Somogyi (Pance). Rozhodovali: Štefik, Snášel – Durmis, Šoltés, vylúčenia: 3:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 304 divákov
MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislicyn – Mezovský, Nádašdi, Kurali, Fereta, Nemec, Horváth, Bača, Korím – Rich. Huna, Rób. Huna, Kriška – Baranov, Lichanec, Sukeľ – Piatka, Lištiak, Heikkilä – Uhrík, Oško, Vybiral
DVTK Miškovec: Adorján – Crawford, Kiss, Szirányi, Láda, Rusk, Milam, Vojtkó – Harrison, Vas, Magosi – Pance, Kulmala, Somogyi – Ritó, Loiseau, Galanisz – Vincze

Už po pár sekundách od začiatku zápasu mal dobrú šancu Pance, ktorý ale nedokázal dostať puk do poloprázdnej mikulášskej brány. Maďarský tím pokračoval v útočnej aktivite, no Galanisz a ani Ritó nedokázali prekonať Kislicyna. V závere prvej časti mal otvárací gól na hokejke Harrison, ten ale z blízkosti poslal puk iba do žrde.

V úvode druhej tretiny mohli prekvapiť domáci hráči. Rich. Huna sa po chybe hosťujúcej obrany dostal do úniku, lenže Adroján skvelým zákrokom udržal bezgólový stav. Mikulášania v nasledujúcich minútach prebrali aktivitu.

V 24. minúte pohrozil Kriška, vzápätí potrápil hosťujúceho brankára aj Sukeľ, no skóre stretnutia sa menilo až v 33. minúte, keď Rób. Huna prestreil Adorjána. Maďarský tím ale ešte do konca druhej tretiny stihol odpovedať, na 1:1 vyrovnal Pance.

Miškovec sa prvýkrát ujal vedenia v tretej tretine. Hostia sa dostali do rýchleho protiútoku, v ktorom Kulamala našiel Panceho, ktorý dostal puk pomedzi Kislicynove betóny za bránkovú čiaru. Miškovec svoje víťazstvo definitívne spečatil zásluhou Somogyiho, ktorý z dorážky prekonal Kislicyna.

Nitra potvrdila úlohu favorita

Hokejisti HK Nitra zvíťazili vo štvrtkovom vloženom zápase 8. kola Tipsport Ligy v piešťanskej Easton Aréne nad HK Orange 20 6:2.

HK Orange 20 – HK Nitra 2:6 (1:1, 0:1, 1:4)
Góly: 2. Havrila (Svitana, Boldižár), 43. Fafrák (Kollár) – 16. Scheidl (Rais), 39. Slovák (Lantoši, Mezei), 43. Hrušík (Čaládi, Blackwater), 55. Richard (Morrison, Buček), 60. Rapáč (Fominych), 60. Čaládi (Hrušík, Pupák). Rozhodovali: Jonák, Goga – Synek, Orolin, vylúčení: 6:5 na 2 min., navyše Pätoprstý (Nitra) 10 min. za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, 191 divákov.
HK Orange 20: Sklenár – Štefanka, Golian, Brincko, Švec, Maňák, Boldižár, Kupec, Nahálka – Giertl, Kollár, Fafrák – Urbánek, Köver, Džugan – Zahradník, Havrila, Svitana – Juščák, Mriglot, Lunter
HK Nitra: Foltán – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Versteeg, Rácz, Pupák, Sloboda – Lantoši, Slovák, Blackwater – Buček, Richard, Scheidl – Rapáč, Šiška, Pätoprstý – Fominych, Čaládi, Hrušík

Mladíci sa už v 2. minúte dostali do vedenia, keď brankár Foltán nezareagoval na Havrilov bekhend. V polovici úvodnej tretiny dostal Pätoprstý dvojminútový a navyše osobný trest 10 minút za vrazenie na mantinel, ale domáci tím presilovku nevyužil. Nitrania v 16. minúte však tú ich áno, keď sa v skrumáži po nastrelenej žrdi najlepšie zorientoval Scheidl – 1:1.

V prostrednej časti sa neujali viaceré šance Nitranov, ktorí mohli v 37. minúte pykať po strele Fafráka, ale Foltán bol na mieste. Následne však zamieril na trestnú lavicu Kupec a „dvadsiatka“ sa musela brániť veľkému tlaku súpera. Ten napokon vyústil do gólu Slováka po prihrávke Lantošiho spoza bránky – 1:2. Sekundu pred koncom pokus Slobodu skončil na žŕdke, čo potvrdil aj videorozhodca.

V 43. minúte Hrušík zvýšil náskok hostí, ale už o osem sekúnd Fafrák po obrovskej chybe Foltána udržal 20-ku v hre o prvý bodový zisk v novej sezóne – 2:3. Jej nádeje však zmarilo ďalšie vylúčenie Kupca, ktoré v 55. minúte potrestal Richard. V poslednej minúte ešte favorit prikrášlil víťazstvo ďalšími dvomi gólmi.