Tretia prehra dvadsiatky. Nestačila ani na Liptovský Mikuláš

Hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v stredajšom vloženom zápase Tipsport Ligy nad HK Orange 20 5:1. V rámci 1. kola základnej časti súťaže nastúpia v piatok na ľade obhajcu titulu Banskej Bystrice.

12.09.2018 19:50

HK Orange 20 – MHK 32 Liptovský Mikuláš 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

• Góly: 41. Golian (Svitana, Köver) – 15. Sukeľ (Piatka, Suchý), 21. Nádašdi (Ró. Huna, Ri. Huna), 29. Vybiral, 44. Kurali (Ri. Huna, Ró. Huna), 60. Vybiral (Bača, Žiak). Rozhodovali: Müllner, Baluška – Šefčík, Orolin, vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše Števuliak (Lipt. Mikuláš) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 180 divákov.
  • HK Orange 20: Kostelný – Štefanka, Švec, Maňák, Golian, Brincko, Boldižár, Romaňák, Nahálka – Havrila, Kollár, Fafrák – Džugan, Giertl, Urbánek – Svitana, Köver, Mriglot – Lunter, Čenka, Zahradník
  • MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislicyn – Nádašdi, Mezovský, Kurali, Suchý, Nemec, Horváth, Bača, Korím – Kriška, Ri. Huna, Ró. Huna – Heikkilä, Piatka, Sukeľ – Lichanec, Lištiak, Števuliak – Žiak, Uhrík, Vybiral

Liptáci boli v úvodnej desaťminútovke nedisciplinovaní. Až trikrát sedeli na trestnej lavici, čo ich pribrzdilo v ofenzívnom rozlete. Napokon však v 15. minúte otvorili skóre, keď Sukeľ potrestal vylúčenie Goliana – 0:1. Hostia využili aj ich druhú presilovú hru, keď sa na začiatku prostrednej časti presadil Nádašdi.

V 29. minúte zakončil rýchly brejk Vybiral a favorit sa dostal na koňa. Pridať mohol aj ďalšie góly, ale boli to domáci, ktorým sa v 41. minúte podarilo so šťastím znížiť. Golian nahodil puk od mantinelu a ten skončil za prekvapeným brankárom Kislicynom, ktorý situáciu podcenil. Liptákom onedlho prinavrátil trojgólové vedenie Kurali po výbornej práci bratov Hunovcov.

Po Detve, Žiline a Nových Zámkoch nestačila „dvadsiatka“ ani na Liptákov, s ktorými prehrala 1:5.

Viac na túto tému: #HK Orange 20 #MHk 32 Liptovský Mikuláš