Koniec hokeja pod Dubňom. Mesto nepomohlo, klub nemá peniaze na licenciu

26.06.2018 18:31
SR hokej TL 41. kolo Košice Žilina Rosol
Tréner Žiliny Petr Rosol v zápase 41. kola hokejovej Tipsport Ligy medzi HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina (6:3). Autor: ,

MsHK Žilina sa pravdepodobne nepredstaví v sezóne 2018/2019 v hokejovej Tipsport lige. Vedenie mesta pod Dubňom totiž v utorok nevyčlenilo sumu 540-tisíc, ktoré klub potrebuje na to, aby získal licenciu pre najvyššiu domácu súťaž.

Na to potrebuje do piatka podpísať zmluvy s hráčmi a vypracovať splátkový kalendár uznaných záväzkov. Jediný akcionár klubu – mesto Žilina – však odmietol poskytnúť financie. Referuje o tom web zilinak.sk.

Od 1. júna predsedu predstavenstva Petra Durmisa, ktorý je aj poslancom mestského zastupiteľstva, sa rozhodol skončiť na poste šéfa klubu.

"Napriek tomu, že hokejový tím je stopercentnou mestskou organizáciou, nenašlo vedenie pre nás ani euro. Za tie tri týždne sme dokázali urobiť akurát tak audit. Výška pohľadávok, ktoré som prezentoval na včerajšom mestskom zastupiteľstve, sa dnes potvrdila. Klub je v zlej kondícií a osobne nevidím riešenie. Necítime dôveru, neexistuje dialóg, preto končíme,“ uviedol Peter Durmis na klubovom facebooku.

Podľa Durmisa klub teraz potrebuje osobu s právnickým vzdelaním, keďže MsHK bude musieť pravdepodobne vstúpiť do konkurzu alebo likvidácie. Nezanikajú však záväzky klubu voči bývalým hráčom a funkcionárom v celkovej výške približne 100-tisíc eur.

Žilinský hokej pravdepodobne čaká osud toho martinského, ktorý pred rokom padol na úplné dno a po roku v II. lige bude hrať v sezóne 2018/2019 v I. lige.

#Tipsport Liga #MsHK DOXXbet Žilina
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
25,99
Sweet červené ruže a alstromérie

Sweet červené ruže a alstromérie

54,99
Sweet farebné frézie

Sweet farebné frézie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk