Nováčika Tipsport Ligy povedie bývalý kouč Slovákov. Hanlon chváli Lintnera

, 19.06.2018 07:01
Glen Hanlon
Glen Hanlon. Autor:

Kanaďan Glen Hanlon bude v sezóne 2018/2019 viesť tím DVTK Jegesmedvék Miškovec v hokejovej Tipsport Lige.

Nováčik súťaže so slovenským základom podpísal s niekdajším trénerom reprezentácie SR zmluvu na jeden rok s opciou aj na ďalšiu sezónu.

„Veľmi sa mi páči vízia a projekt, ktorý mi predstavil manažment klubu. Ponuku som prijal najmä pre to, že tím mieri do Tipsport Ligy a v meste pre to zavládlo nadšenie,“ povedal Hanlon pre oficiálnu stránku DVTK.

Šesťdesiatjeden­ročný kanadský odborník viedol slovenskú reprezentáciu v rokoch 2010 a 2011. Okrem toho sedel na lavičkách Bieloruska a Švajčiarska.

V NHL pôsobil ako hlavný stratég deväť rokov a na klubovej scéne v Európe ho mali na striedačke Jokerit Helsinki alebo Minsk v KHL. Naposledy pracoval ako generálny manažér Vancouveru Giants v zámorskej juniorskej súťaži WHL.

„Slovenskú súťaž poznám, pretože som žil a pracoval na Slovensku dva roky. Nový prístup a smerovanie, ktoré nastolil Richard Lintner je zatiaľ veľmi úspešné. Ide o jednu z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich líg v Európe s množstvom príležitostí,“ uviedol niekdajší dlhoročný brankár a neskôr i tréner v zámorskej NHL.

#DVTK Jegesmedvék Miškovec #Glen Hanlon
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
42,99
Elite červené ruže dve srdiečka

Elite červené ruže dve srdiečka

44,99
Flower box čierna kocka "M" červené ruže

Flower box čierna kocka "M" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk