Liga expanduje. Dva maďarské kluby nie sú strop, tvrdí Lintner

14.06.2018 14:05, aktualizované: 18:49
SR Hokej TL rozšírenie MAC Miškovec Lintner BAX
Riaditeľ Tipsport ligy Richard Lintner a športový riaditeľ Maďarského zväzu ľadového hokeja (MJSZ) Egri Gergely. Autor: ,

Slovenská hokejová liga sa - minimálne na jednu sezónu - mení na nadnárodnú. Pribudnú do nej dva maďarské kluby DVTK Miškovec a MAC Budapešť.

V play off Tipsport Ligy sa tak budúci rok bude hrať o dve trofeje – pre víťaza ligy a pre slovenského šampióna, ten získa Pohár Vladimíra Dzurillu. Postup do Ligy majstrov si zabezpečí najlepší slovenský tím. Okrem dvanástich regulárnych účastníkov súťaže by mala v lige formou vložených stretnutí pokračovať aj reprezentačná dvadsiatka.

Súťaž sa bude hrať na 55 kôl, do play off postúpi priamo šesť najlepších tímov a ďalšie štyri si zahrajú o zvyšné dve miestenky v predkole. Najhoršie postavený slovenský celok zabojuje o udržanie sa v najvyššej súťaži v baráži s víťazom prvej ligy.

„O angažovaní zahraničných tímov sme v rámci Tipsport Ligy debatovali už dva roky a názory jednotlivých klubov sa postupne vyvíjali. Vďaka Vyšehradskému poháru sme si overili, o aký produkt ide, ako reagovali fanúšikovia a či bude rozšírenie súťaže pre nás prínosom,“ tvrdí šéf Tipsport Ligy Richard Lintner.

Zároveň verí, že spolupráca sa po roku ukáže ako správny krok a expanzia bude pokračovať.

„Finančné benefity sú, pochopiteľne, dôležitá téma. Formálne sme sa dohodli na jeden rok, no je to iba prvý krok a verím, že v rozširovaní budeme ďalej pokračovať. Naša ambícia je smelšia a budeme sa snažiť rozširovať v rámci regiónu aj do ďalších krajín,“ prezradil Lintner.

Najpravdepodob­nejšie sa ukazuje prípadné rozšírenie na sever o klub(y) z Poľska. Z účasti maďarských tímov v TL má veľkú radosť aj Levente Sipos, generálny sekretár Maďarskej hokejovej federácie.

„Pred dvadsiatimi rokmi bolo čosi také pre nás absolútne nemysliteľné. Pred desiatimi sme dostali šancu štartoval v nadnárodnej EBEL a teraz spolupracujeme so Slovákmi ako partneri na jednej úrovni. Verím, že sa nám vďaka tomuto kroku podarí výrazne zvýšiť počet maďarských hráčov pôsobiacich v top európskych ligách,“ vysvetlil Sipos.

Maďarským klubom výrazne pomohol finančnou injekciou maďarský premiér Viktor Orbán. Odsúhlasil im dotáciu vo výške takmer 2 miliónov eur na podporu hokeja. Oba tímy splnili finančné aj administratívne podmienky na vstup do súťaže.

Najbližší ročník extraligy odštartuje o týždeň neskôr než pred rokom – 14. septembra, no základná časť sa skončí už koncom februára. Jej program tak bude výrazne zhustený.

„Aj preto sa veľa zápasov bude hrať počas týždňa. Nie je to ideálne smerom k návykom, ktoré sme sa snažili vybudovať, aby sa gro stretnutí odohrávalo v piatok a v nedeľu, ale rozhodli sme sa ísť touto cestou. Maďarské kluby budú hrať vždy jeden doma a jeden vonku, čo nahráva televíznemu pokrytiu. Na Slovensku bude vysielať zápasy RTVS,“ doplnil Lintner.

#Richard Lintner #MAC Budapešť #DVTK Jegesmedvék Miškovec
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

49,99
Passion červené ruže

Passion červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk