Banskobystričania slávili titul. My sme majstri, no a čo, spievali na námestí

26.04.2018 20:07
Banská Bystrica, hokej
Oslavy majstrovského titulu hokejistov Banskej Bystrice. Autor:

Na oslavu majstrovského titulu pred svojimi priaznivcami na banskobystrickom Námestí SNP sa hokejisti HC'05 iClinic vyzbrojili úplne inak, ako si ich diváci pamätali z ľadu.

Rezonovala hlavne dobrá nálada, namiesto hokejok zaujal v rukách sekt, niektorí hráči si promenádu užili aj so svojimi deťmi. Veľká spŕška šampanského dopadla aj na otca a syna Kovaľovcov, ktorí stáli v pozadí úspešnej obhajoby.

Po tom, čo gejzír bubliniek od väčšiny hráčov naplno trafil prezidenta klubu Juraja Kovaľa, okamžite z tribúny zutekal, pretože jeho najväčším želaní bolo opäť sa obliecť dosucha.

Fanúšikovia na Námestí SNP v Banskej
		Bystrici...
Hokejisti
		Banskej Bystrice prichádzajú
		na...
+10Fanúšikovia Banskej
		Bystrice oslavujú
		hokejový...

Na tribúnu predohriatu rockovou skupinou Metalinda sa pomestili všetci z klubu, ktorí sa o obhajobu titulu zaslúžili, najskôr realizačný i funkcionársky tím, potom samotní hráči, ktorých po promenáde dopravil k tribúne otvorený autobus.

Vo štvrtok si už nemuseli povedať, že radosť končí o polnoci, a potom treba zabudnúť a venovať sa ďalšej príprave na zápas. Nie tak tréner Vladimír Országh, ktorého čaká ďalšia šichta na majstrovstvách sveta. Aspoň si stihol majstrovský pohár vychutnať vzpieračským spôsobom a vyše 30-kilovú zľahka nadhodil nad hlavu.

Fanúšikovia Banskej Bystrice oslavujú hokejový...
Fanúšikovia Banskej Bystrice oslavujú hokejový titul. Autor: TASR

„Sme radi, čo sa nám podarilo, nebolo to ľahké, obhajoba titulu bola náročná aj preto, že u nás máme vždy najvyššie ciele,“ pripomenul všetkým.

„Tvrdo sme na nich pracovali, prišli noví chlapci, chceli vyhrávať, mali víťaznú mentalitu. Podľa toho sme skladali aj mužstvo a fantastických fanúšikov sa nám napokon podarilo naplno uspokojiť. Stáli za nami aj v ťažkých časoch, podporovali nás až do konca a zaslúžia si veľké poďakovanie. Titul je pre nich, pretože hokej sa hrá pre ľudí, takže ešte raz, obrovská vďaka.“

Už v piatok sa pripojí Országh pred MS v Dánsku k národnému tímu. „Mal som povinnosti tu, tím v prvom rade skladal Craig Ramsay s Mirom Šatanom. Budeme sa snažiť a keď sa staneme majstri, bude to pre mňa opäť super,“ zasmial sa.

„S istotou môžem povedať, že urobíme všetko, aby sme boli čo možno najviac úspešní, uvidíme, aká bude realita.“

Hokejisti Banskej Bystrice oslavujú majstrovský...
Hokejisti Banskej Bystrice oslavujú majstrovský titul. Autor: TASR

Minulý rok sa radovali z tribúny banskobystrickí ‚barani‘ síce na rovnakom mieste, no otočení na opačnej strane námestia. Veľa situácií sa zopakovalo, no nie humor kanadského legionára Erika Failleho, ktorý ľubozvučnou slovenčinou rozveselil fanúšikov a prinútil ich aj do spontánneho spevu.

Kapitán mužstva Tomáš Surový si od primátora mesta Jána Noska prevzal aj gigantický puk na pamiatku titulu s vierou, že na budúci rok vytvoria ďalšiu edíciu. „Chcem sa poďakovať všetkým fanúšikom za celý rok, hlavne tým, ktorí stáli pri nás aj vtedy, keď sa nedarilo.“

Primátor mesta si opäť užíval chvíle slávy, ktoré mu športovci v Banskej Bystrici často pripravujú. Namiesto individuálnych medailí, nedávno Mateja Tótha a Anastasie Kuzminovej, však tentoraz ocenil umenie kolektívneho športu, hokejového.

Tréner Vladimír Országh (vpravo) a kapitán...
Tréner Vladimír Országh (vpravo) a kapitán mužstva Tomáš Surový a majstrovská trofej. Autor: TASR

„Rozmýšľal som, kedy som bol najšťastnejší primátor na Slovensku a musím povedať, že v zrkadle v utorok po skončení posledného zápasu. Chcem sa v menej všetkých ľudí hokejistom poďakovať, pevne sme verili, že sa im napokon titul podarí obhájiť.“

Nosko vystriekal veľkú fľašu na hokejistov a v role skalného fanúšika banskobystrického hokeja ich výdatne, ako pomstu za vlaňajšok, pokropil šampanským. Len jedno ho mohlo mrzieť, že vo fľaške mu už na vďačných fanúšikov nič nezostalo.

„Tak treba byť tretíkrát majster, no a čo,“ a odštartoval známy popevok fanúšikov a hráčov, ktorým si už druhýkrát za sebou užívajú slávu z majstrovského titulu.

#HC 05 Banská Bystrica
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
49,99
Passion farebné ruže

Passion farebné ruže

39,99
Perla farebné tulipány a gerbery

Perla farebné tulipány a gerbery

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk