VIDEO: Druhé finále rozuzlil parádami. Asselin: Skúšam to na tréningu

14.04.2018 22:38
Guillaume Asselin, Michal Valent
Guillaume Asselin prekonáva v nájazdoch brankára Trenčína Michala Valenta a rozhoduje o víťazstve Banskej Bystrice v druhom finále. Autor: ,

Hokejisti Banskej Bystrice si vezú z Trenčína dve víťazstvá. Finále Tipsport Ligy im zatiaľ vychádza podľa predstáv, k titulu im chýbajú dva kroky. Tie môžu urobiť na domácom ľade, keďže séria sa teraz sťahuje do stredu Slovenska.

Bystrica v sobotu vyhrala 4:3 po nájazdoch a výborne nadviazala na piatkový triumf 4:3 po predĺžení.

„Po včerajšej výhre sme opäť chceli triumfovať. Som rád, že sa nám to podarilo po dobrom kolektívnom výkone. Nezlomil nás ani nepriaznivý stav. Šťastie stálo na našej strane, je to super,“ povedal útočník „baranov“ Marek Bartánus, ktorý čaká vyrovnané zápasy aj naďalej.

„Stretli sa dve vyrovnané mužstvá, najlepšie v lige. Je to finále ako má byť a ja verím že to bude takto aj naďalej.“

O výhre „baranov“ rozhodlo niekoľko faktorov, ale aj jedna fatálna chyba brankár Michala Valenta, po ktorej Bystričania vyrovnali na 2:2.

„Kto urobí menej chýb a dá do hry viac srdca, ten vyhrá,“ dodal Bartánus, ktorý nevidí rozdiel medzi zápasmi: „My pôjdeme do domácich zápasov tak isto, ako doteraz. Teda s pokorou.“

Zostrih zápasu, nájazdy od 7.15

Bystričania ukázali skvelú vyspelosť v samostatných nájazdoch, najmä Kanaďan Guillaume Asselin. Ten sa doslova pohral s Valentom a rozhodol o triumfe hostí.

„Guillaume má nesmierne šikovné ruky, aj na tréningu už neraz ukázal podobné kúsky. Sme radi, že mu to opäť vyšlo,“ poznamenal Bartánus.

Trenčiansky útočník Branko Radivojevič sa
		snaží...
Banskobystričan Marek Bartánus sa teší z gólu
		v...
+5Gólová radosť
		hokejistov Trenčína počas
		zápasu...

Asselin predviedol v nájazdoch dve podobné zakončenia, v oboch išlo o brilantné blafáky. „Skúšam na tréningu rôzne varianty, venujem sa tomu podstatne veľa. Veril som si aj tentokrát, som rád, že som pomohol tímu. Vyhrať dvakrát u súpera je skvelé. Ešte však nie je koniec,“ povedal Asselin.

#Guillaume Asselin #Dukla Trenčín #HC 05 Banská Bystrica
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk