Trenčín doma zdolal Zvolen a ujal sa vedenia v sérii. Hnal ho plný dom

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili 3:1 nad hráčmi HKM Zvolen v treťom semifinálovom stretnutí play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy.

04.04.2018 20:54
Dukla Trenčín Foto: ,
Radosť hráčov Dukly Trenčín v zápase proti Zvolenu.

Úvodný gól duelu strelil už v 3. min Tibor Varga. V II. tretine sa presadili aj Tomáš Starosta a Marcel Hossa a zvýšili vedenie Trenčína na 3:0.

Hostia dokázali necelé štyri minúty pred koncom III. tretiny duel zdramatizovať zásluhou zásahu Rastislava Špirka, ďalší gól už však pridať nedokázali.

„Vojaci“ sa po domácom triumfe ujali vedenia 2:1 v sérii.

HK Dukla Trenčín – HKM Zvolen 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
- stav série: 2:1
Góly: 3. T. Varga (Radivojevič), 21. Starosta (Sojčík, Radivojevič), 40. Marcel Hossa (Frühauf) – 57. Špirko
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Fridrich – J. Tvrdoň, Šefčík, 6150 divákov
Trenčín: M. Valent – Starosta, Bačik, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, L. Romančík – Bezúch, Sojčík, Radivojevič – Marcel Hossa, Sádecký, M. Hecl – O. Mikula, Ölvecký, T. Varga – D. Hudec, Dlouhý, J. Švec – Deveaux
Zvolen: MacIntyre – J. Kováčik, T. Bokroš, Hraško, Zeleňák, Ťavoda, Ulrych, Dubeň – Michal Chovan, Kytnár, Coffman – Kelemen, Špirko, Šišovský – Obdržálek, O. Steen, Puliš – Martin Ďaloga, V. Fekiač, Matis – Török

Hlasy (zdroj: RTVS):

Peter Oremus (tréner Trenčína): „Sme radi za toto víťazstvo. Myslím si, že vývoj zápasu sme mali pod kontrolou. V závere sme si to trošku skomplikovali, keď sme netrafili prázdnu bránku, ale ten výkon bol taký, aký sme si predstavovali.“

Peter Mikula (tréner Zvolena): „V druhej tretine sme boli zakríknutí, slabo sme korčuľovali, chýbalo nám odhodlanie. Snažili sme sa dať gól, aby sme utlmili súpera, ale nepodarilo sa nám to. V tretej tretine sme ešte mohli vstúpiť do zápasu, mali sme tam presilové hry, ktoré sme však nezrealizovali.“

Viac na túto tému: #Dukla Trenčín #HKM Zvolen