Záhoráci boli na Liptove za fackovacieho panáka. Domov si odniesli debakel

Hokejisti Liptovského Mikuláša na vlastnom ľade deklasovali hráčov Skalice 7:0 v piatkovom stretnutí 7. kola play-out slovenskej Tipsport ligy.

30.03.2018 20:34
Liptovský Mikuláš Foto: ,
Radosť hráčov Liptovského Mikuláša.

Domáci prakticky rozhodli v rozpätí štyroch minút v prvej tretine. Presadili sa postupne Marek Uram, Lukáš Žiak a Maroš Piatka. Poslední dvaja menovaní sa blysli dvoma gólmi v zápase. Liptáci vedú tabuľku play-out a smerujú k záchrane medzi elitou, Skaličania sú na štvrtom mieste s dosiaľ jediným víťazstvom.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Skalica 7:0 (3:0, 2:0)
Góly: 12. Uram (Piatka, B. Rapáč), 12. Žiak (Gründling), 16. Piatka (Uram, B. Rapáč), 27. Piatka (Uram, Tabaček), 33. Uhrík (M. Sukeľ, B. Rapáč), 46. J. Sukeľ (M. Sukeľ, Nádašdi), 55. Žiak (Uhrík)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Fridrich – Synek, Smrek, 1050 divákov
Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Nitriansky, Nádašdi, Moravčík, Tabaček, Gründling, Nemec, Pacalaj – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška – Vybiral, Piatka, L. Žiak – Nechaj, Uhrík, Lištiak – Uram, B. Rapáč
Skalica: Košút – Škápik, Peter Horváth, Adrián Sloboda, Mikéska, O. Janík, A. Straka, Dufek, Kukliš – Vaškovič, Vereš, Hujsa – Kotzman, R. Jarolín, Janáč – Jurák, Schmidt, Okoličány – Kristián Kučera, Dmitriev, Kňazev

Detva v predĺžení dokonala obrat

Hokejisti Detvy v domácom prostredí zdolali hráčov Michaloviec 5:4 po predĺžení. Detvania pritom v úvode druhej tretiny prehrávali 1:3. Ešte v prostrednej časti hry skorigoval David Videlka a ten istý hráč na začiatku tretej časti hry vyrovnal.

Domácich poslal do vedenia Michal Murček svojím druhým gólom v zápase, hostia však v závere vyrovnali vďaka Ľuborovi Balkovi. V predĺžení Detva predsa dokonala obrat, keď rozhodol Martin Belluš. Hokejisti Detvy sú v tabuľke play-out druhí s 5-bodovým náskokom pred Michalovčanmi.

HC 07 Detva – HK Dukla Ingema Michalovce 5:4 pp (1:2, 1:1, 2:1 – 1:0)
Góly: 19. R. Gašpar (Martin Chovan. Surovka), 26. Videlka (L. Ščurko), 42. Videlka (Murček), 44. Murček (Videlka), 63. Belluš – 2. Mašlonka (Balko, Piatak), 17. Mašlonka (Valečko, Piatak), 23. Halás (Cútt, Solomončak), 57. Balko (Piatak)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Novák – Rojík, Kollár, 871 divákov
Detva: Hackett – Martin Chovan, Kuklev, Gachulinec, Sládok, Šimon, Macejko, F. Fekiač, Jendroľ – R. Gašpar, Surovka, Sitnikov – J. Milý, Matúš Chovan, J. Žilka – Videlka, Murček, L. Ščurko – Belluš, M. Surový, J. Tibenský
Michalovce: Trenčan – Hančák, Valečko, Korenko, Meliško, Dolgoš, Rusina, Cvengroš – Halás, Cútt, Solomončak – Mašlonka, Piatak, Balko – Hamráček, Linet, Brezniak – Mesaroš, Toma, Banovský – Jokeľ

Viac na túto tému: #HK Skalica #HC 07 Detva #MHk 32 Liptovský Mikuláš