Semifinálové dvojice sú známe. Zvolen ustál žilinský tlak a postúpil

Hokejisti Zvolena skompletizovali kvarteto semifinalistov play off Tipsport Ligy. HKM zvíťazil v nedeľňajšom šiestom štvrťfinálovom súboji na ľade MsHK Doxxbet Žilina 2:1 (2:0, 0:0, 0:1).

25.03.2018 20:39 , aktualizované: 21:43
Maroš Mikoláš Foto: ,
Brankár Žiliny Maroš Mikoláš inkasuje gól v zápase so Zvolenom.

Zvolenu sa kompletne vydaril obrat vo štvrťfinále, keďže po treťom zápase tejto série viedla Žilina 2:1. Hokejisti Zvolena utvoria semifinálovú dvojicu s hráčmi Trenčína, druhé semifinále obstarajú vlaňajší finalisti Nitra a majstrovská Banská Bystrica.

Prvé dva duely medzi Nitrou a Banskou Bystricou sú na programe vo štvrtok 29. marca a v piatok 30. marca. Zvolen odštartuje sériu s Trenčínom v sobotu 31. marca.

Zvolenčania strelili oba góly už v prvej tretine, ich autormi boli Petr Obdržálek a Rastislav Špirko. Hostia mohli pridať v polovici tretej časti už zrejme rozhodujúci tretí zásah, ale gól Petra Šišovského nebol uznaný. Po zhliadnutí videozáznamu rozhodca usúdil, že išlo o kopnutie puku korčuľou za bránkovú čiaru.

Žilinčanom svitla nádej 5 minút pred koncom tretej tretiny, keď kapitán Lukáš Handlovský znížil na 1:2. Záverečnú minútu a pol riadneho hracieho času odohrali domáci bez brankára Tomáša Tomeka. V úplnom závere mali Žilinčania po vylúčení Tomáša Bokroša prevahu o dvoch hráčov v poli 6 proti 4, ale napriek ostreľovaniu hosťujúcej bránky už gól nepadol.

MsHK Doxxbet Žilina – HKM Zvolen 1:2 (0:2, 0:0, 1:0) – konečný výsledok série 2:4, do semifinále postúpil Zvolen

• Góly: 55. Handlovský (Mazanec) – 7. Obdržálek (Puliš), 14. Špirko (Hraško, Martin Ďaloga)
  • Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše Klimenta (Žilina) 10. min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Štefik – Výleta, M. Orolín, 1201 divákov
  • Žilina: T. Tomek – Hatala, L. Kozák, Michal Roman, Andersons, Juraško, Martin Mazanec, Váňa, Turian – Klimenta, R. Hruška, T. Pospíšil – Handlovský, Ondruš, Stupka – Švihálek, Húževka, J. Jurík – M. Tvrdoň, Konečný, Rogoň
  • Zvolen: MacIntyre – J. Kováčik, T. Bokroš, Hraško, Zeleňák, Ťavoda, Ulrych, L. Dubeň – Michal Chovan, Kytnár, Coffman – Martin Ďaloga, Špirko, Šišovský – Obdržálek, O. Steen, Puliš – Matis, V. Fekiač, T. Török – Síkela

Petr Rosol, tréner Žiliny: „Žiaľ, vstúpili sme do zápasu zle. Prehrávali sme 0:2, hoci sme sa bavili o tom, že utvoríme tlak a budeme súpera agresívne napádať. V prvej tretine sme však vyslali iba päť striel, takže sme si v kabíne k tomu niečo povedali. Naša hra sa od druhej časti zlepšila, ale kontaktný gól neprichádzal. Dali sme ho až pár minút pred koncom a záverečný tlak nám nevyšiel. S jedným gólom sa nevíťazí často, a to sa potvrdilo aj v nedeľu.“

Peter Mikula, tréner Zvolena: „Zápas sa odvíjal od faktu, že Žilina musela a my môžeme. Viedli sme 2:0, hralo sa nám dobre, počítali sme, že domáci sa v druhej tretine do toho oprú, ako sa stalo ich zvykom. Nápor súpera sme ustáli aj v záverečnej desaťminútovke, keď nás domáci dostali pod tlak a hrali vabank. Vytiahli na nás všetky sily a schopnosti, podarilo sa im dať gól. Zápas nebol o kráse, ale o účelnosti. Zvíťazili sme v ňom my, lebo sme dali viac gólov.“

Termíny semifinále play off:

Nitra – Banská Bystrica: 29. a 30. marca, 2. a 3. apríla, prípadne 6., 8. a 10. apríla
Zvolen – Trenčín: 31. marca a 1. apríla, 4. a 5. apríla, prípadne 7., 9. a 11. apríla

Viac na túto tému: #HKM Zvolen #MsHK DOXXbet Žilina #play off Tipsport ligy