Skúsený Kytnár tromi gólmi zostrelil Žilinu, Zvolen má postupový mečbal

Hokejisti Zvolena sú bližšie k postupu do semifinále play-off najvyššej slovenskej súťaže ako ich súperi zo Žiliny.

23.03.2018 20:36
Peter Hraško Foto: ,
Sprava: Peter Hraško zo Zvolena a Radim Hruška zo Žiliny.

Zvolenčania zdolali Žilinčanov 3:1 a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedú 3:2. Séria pokračuje v nedeľu 25. marca v Žiline, kde sa už môže rozhodnúť o postupujúcom.

Zvolenskí hokejisti sa ujali vedenia už v 6. min zásluhou Timothy Jamesa Coffmana, najproduktívnej­šieho hráča aj strelca základnej časti súťaže. V 10. min už bolo 2:0, v presilovke o dvoch mužov sa presadil Milan Kytnár.

Žilinčania strelili kontaktný gól až v 51. min zásluhou Filipa Ondruša, ale prakticky vzápätí pridal tretí gól domácich a svoj druhý v zápase Kytnár. Ten istý hráč v 57. min dovŕšil hetrik a výrazne priblížil svojich spoluhráčov k postupu do semifinále.

HKM Zvolen – MsHK Doxxbet Žilina 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
- stav série: 3:2

• Góly: 6. Coffman (Kytnár, Michal Chovan), 10. Kytnár (Coffman, Michal Chovan), 53. Kytnár, 57. Kytnár (Chovan, Coffman) – 51. Ondruš
  • Zvolen: MacIntyre – J. Kováčik, T. Bokroš, Hraško, Zeleňák, Ťavoda, Ulrych, Martin Ďaloga, L. Dubeň – Michal Chovan, Kytnár, Coffman – Flick, Špirko, Šišovský – Obdržálek, O. Steen, Puliš – Matis, V. Fekiač, T. Török
  • Žilina: T. Tomek – Hatala, L. Kozák, Michal Roman, Andersons, Juraško, Martin Mazanec, Váňa, Turian – Handlovský, R. Hruška, T. Pospíšil – M. Tvrdoň, Holovič, Konečný – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Stupka, Ondruš, Klimenta

Hlasy

Peter Mikula, tréner Zvolena: „Obe mužstvá vedeli, čo pre ne tento zápas znamená, že to bude dôležitý krok k postupu do semifinále, aj keď je to stále 50 na 50. Z oboch strán to bolo trochu nervózne, aj so stresom, no my sme viedli o dva góly a keď nám súper strelil jediný, hneď sme odpovedali a skóre zvýšili. Žilina opäť ukázala svoju silu, najmä v druhej tretine, my sme nevyužili niektoré situácie, mohli sme rozhodnúť skôr.“

Petr Rosol, tréner Žiliny: „V prvej tretine boli domáci lepší, strelili nám gól v prečíslení, potom z presilovky piatich na troch. Od druhej tretiny sme boli vyrovnaný tím, aj so šancami, napokon sa nám podarilo streliť aj kontaktný gól. Mysleli sme si, že sa budú domáci strachovať o výsledok a znervóznejú, no bohužiaľ po nedorozumení brankára s obrancom sme inkasovali tretí gól a bolo po zápase.“

Milan Kytnár, autor troch gólov Zvolena: „Zápas sme zvládli, to je najdôležitejšie. Tušil som, že sa bude lámať v prvej tretine, som veľmi rád, že sme dali prvý gól a následne druhý. Hralo sa nám ľahšie a zvyšok zápasu sme kontrolovali. Naša formácia si rozumie, sadli sme si, aj to vidieť na góloch. Na ľad padli i šiltovky, je to fajn streliť tri góly, dôležitý však je mečbal.“

Zápasy play out

HK Dukla Ingema Michalovce – HC 07 Detva 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

• Góly: 9. I. Halás (Kolba), 11. Solomončak (Valečko), 31. Kolba (Toma), 56. I. Halás (Cútt) – 16. Martin Chovan (J. Žilka, J. Milý), 28. R. Gašpar, 30. Kuklev (Murček, Videlka)
  • Michalovce: Trenčan – Hančák, Valečko, Korenko, Kolba, Meliško, Rusina, Dolgoš – I. Halás, Cútt, Solomončak – Mašlonka, Piatak, Balko – O. Jokeľ, Linet, Brezniak – Banovský, Toma, Hamráček – R. Mesaroš
  • Detva: A. Nagy (11. – 12. Hackett) – Martin Chovan, Kuklev, Matúš Chovan, Sládok, Šimon, Gachulinec, Vyskoč, Jendroľ – Belluš, Surovka, Sitnikov – J. Milý, R. Gašpar, J. Žilka – Videlka, Murček, L. Ščurko – Piačka, M. Surový, M. Róth

HK Skalica – MHK 32 Liptovský Mikuláš 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

• Góly: 2. M. Sukeľ (J. Sukeľ, Kriška), 12. M. Sukeľ (J. Sukeľ, Kriška), 39. J. Sukeľ (Nádašdi, Košarišťan), 44. Kriška (M. Sukeľ, J. Sukeľ). Rozhodovali: Stano, Kubuš – Kacej, Synek, vylúčení:1?1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1113 divákov.
  • HK Skalica: Petrík – Škápik, Horváth, Sloboda, Kukliš, Janík, Straka, Dmitrijev, Hílek – Vaškovič, Vereš, Kňazev – Kotzman, Jarolín, Janáč – Jurák, Schmidt, Okoličány – Kučera, Dufek, Hujsa
  • MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Mezovský, Nádašdi, Moravčík, Tabaček, Gründling, Nemec, Nitriansky, Pacalaj – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška – Vybiral, Langhammer, Žiak – Uhrík, Piatka, Laco – Nechaj, Lištiak