V Trenčíne videli gól až 34 sekúnd pred koncom. Bystrica otočila zápas

Hokejisti Dukly Trenčín odštartovali úspešne štvrťfinálovú sériu play-off Tipsport ligy 2017/2018, Poprad zdolali na domácom ľade tesne 1:0.

17.03.2018 20:54 , aktualizované: 21:28
Trenčín, Poprad Foto: ,
Šarvátka v zápase Trenčína proti Popradu.

Tím, ktorý vstúpil do vyraďovacej časti z tretej priečky, sa dokázal presadiť až v poslednej minúte zápasu. Tibor Varga vystrelil z diaľky a brankár Alexej Ivanov vyrazil puk iba k Ondrejovi Mikulovi, ktorý dopravil puk do siete v čase, keď do konca riadneho hracieho času zostávalo iba 34 sekúnd.

Trenčín sa ujal vedenia v sérii hranej na štyri víťazstvá.

HK Dukla Trenčín – HK Poprad 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
- stav série 1:0
Gól: 60. O. Mikula (T. Varga)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Novák – J. Tvrdoň, Synek, 4645 divákov
Trenčín: M. Valent – Starosta, Bačík, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, L. Romančík – Bezúch, Sojčík, Radivojevič – Marcel Hossa, Sádecký, M. Hecl – O. Mikula, Ölvecký, T. Varga – D. Hudec, Dlouhý, Gašparovič – Deveaux
Poprad: Ivanov – Petran, Davydov, D. Brejčák, P. König, Ježek, Š. Fabian, McDowell, Bdžoch – Buc, Heizer, Matúš Paločko – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Abdul, Matej Paločko, D. Bondra – L. Hvila, M. Nagy, Vartovník

Hlasy

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Každý zápas série je dôležitý, najmä ten prvý. Preto sme radi, že sa nám ho podarilo zvládnuť. V našej hre prevýšili kladné veci nad zápornými, najmä zodpovednosť v defenzíve bola spoľahlivá. Musíme takto pokračovať aj v ďalšom priebehu.“

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Zápas mal veľmi dobrú kvalitu, šance boli na oboch stranách. Bolo to prakticky o jedinom góle, o jednej chybe – skórovať sa podarilo súperovi. Máme na čom stavať a verím, že Trenčínu túto prehru vrátime."

Bystrica otočila zápas s Košicami

Bystričania nastúpili netradične v červených dresoch, Košice v modrých a prvá tretina priniesla okrem hokejových okamihov i niekoľko šarvátok. V úvode najprv nepretlačil puk za Habala zblízka domáci Faille. Na opačnej strane tvrdo pálil z pravej strany Kafka a z dorážky neuspel Klíma, ktorý putoval do bránky miesto puku.

V trinástej minúte hrali hostia presilovku a po strele Šedivého a možnom teči Pacana zvonila žŕdka. V oslabení mali šancu Bystričania pri úniku Skalického, mierne tiesnený však nepokoril gólmana ‚oceliarov‘. Prišiel trest, keď Nagy pekne obkorčuľoval bránku a puk cez bránkovisko putoval k voľnému Pacanovi, no a ten ho iba zasunul – 0:1.

Na konci tohto dejstva zaujala ešte koncovka bystrického útočníka Asselina z medzikružia, mieril tesne vedľa a na druhej strane prienik Kessela pri ktorom musel zasiahnuť Lukáš.

Keďže rozhodcovia si v prvej tretine so šarvátkami poradili i desaťminútovými trestami, v strednom dejstve sa už viac hral hokej. Dominovali však košickí hokejisti. V 25. minúte si Tomáš Klíma narazil puk v strednom pásme s Kafkom, korčuľoval po ľavej strane a parádne vypálil – 0:2.

Domáci potom nevyužili vyše minútovú presilovku piatich proti trom, vystrelili iba raz, no Faille z kruhu poslal puk priamo na Habala. Pri vyrovnanom počte síl na ľade mali viac pozícii na koncovku hostia, L. Nagy, Miklík a ani Šedivý na Lukáša nevyzreli. Bystričania mohli znížiť iba v samom závere druhej tretiny po buly a strele Gélinasa, ale brankár Košic si stihol pokryť dieru medzi betónmi.

Po prestávke sa úradujúci majster dostal do zápasu využitou presilovkou. Parádnu prihrávku Hohmanna z pravej strany využil z ľavého kruhu strelou do odkrytej bránky Skalický – 1:2. Domáci mali šance i v oslabení, nevyužili najprv prečíslenie dvoch na jedného v podaní Bartánusa s Faillem a dobrú možnosť mal z medzikružia voľný Surový, Habal bol proti. Ten sa poriadne zapotil aj pri ďalšej presilovke ‚baranov‘, najmä koncovky Bartánusa zaváňali gólom.

Zaujímavú možnosť mal opäť v oslabení voľný Lamper, no ani on skóre nemenil. Pribudlo však nervozity, zase sa rozmohli šarvátky, z čoho mohli ťažiť hokejisti spod Urpína, nevyužili tentoraz presilovku štyroch proti trom.

V závere mal dve obrovské možnosti Suja na zvýšenie vedenia, Lukáš parádne zasahoval, následne opustil bránku, jeho spoluhráči hrali v šestici vabank a zachránila ich najprv žŕdka po strele Pacana. Išlo o kľúčový moment, pretože 25 sekúnd pred koncom sa ujala strela Pretnara od modrej a vysoký puk putoval za Habala – 2:2.

V desaťminútovom predĺžení v štyroch proti štyrom sa naskytla Košiciam presilovka, no nevyužili ju. Na oboch stranách chýbali vyložené šance, sľubné možnosti nevyužili Hrnka na domácej a Šoltés so Šedivým na hosťujúcej strane. Aj preto dospel duel do samostatných nájazdoch, v ktorých rozhodol o víťazstve Banskej Bystrice Faille.

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HC Košice 3:2 pp a sn (0:1, 0:1, 2:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 43. Skalický (Hohmann, Pretnar), 60. Pretnar (T. Surový, Skalický), Faille, rozhodujúci nájazd – 17. Pacan (L. Nagy, Miklík), 25. T. Klíma (Kafka). Rozhodovali: Baluška, P. Stano – M. Orolin, Gavalier, vylúčení: 9:9, navyše: Delisle – Šoltés obaja 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2743 divákov
Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, Gélinas, J. Brejčák – Lamper, T. Surový, Bortňák – Hohmann, Hrnka, Bartánus – Skalický, Faille, Asselin – Kabáč, Češík, Bortňák
Košice: Habal – Čížek, Šedivý, Kessel, Dudáš, Koch, Pulli, Michalčin – Miklík, Pacan, L. Nagy– Spilar, Suja, Hovorka – Kafka, T, Klíma, Šoltés – Hričina, Š. Petráš, Vrábeľ

Viac na túto tému: #Dukla Trenčín #HK Poprad