Nitra viedla v Detve 3:1, nakoniec prehrala. Košice doma padli s Bystricou

Domáci hokejisti HC 07 Orin Detva prekvapujúco zvíťazili 4:3 nad hráčmi lídra poradia HK Nitra v zápase dohrávaného utorkového 49. kola slovenskej Tipsport ligy.

06.03.2018 20:34
Banská Bystrica, hokej Foto: ,
Hráči Banskej Bystrice oslavujú gól v Košiciach počas zápasu 49. kola hokejovej Tipsport ligy.

Hostia viedli po prvej tretine 2:0 a po druhej časti 3:1, no rozhodnutie privodilo tretie dejstvo – v úvode Detvanci skórovali trikrát a už neinkasovali.

HC 07 Orin Detva – HK Nitra 4:3 (0:2, 1:1, 3:0)
Góly: 29. Videlka (L. Ščurko, Murček), 41. Sitnikov (Surovka, Gachulinec), 41. F. Fekiač (Matúš Chovan), 45. L. Ščurko (Videlka, Murček) – 13. T. Mikúš (T. Milam, Mezei), 18. M. Slovák (Korím, Lantoši), 33. Csányi
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolín, Snášel – Korba, Jabbágy, 211 divákov
Detva: Hackett – Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, Vyskoč, Gachulinec – Belluš, Surovka, Sitnikov – J. Milý, Matúš Chovan, J. Žilka – Videlka, Murček, L. Ščurko – Róth, M. Surový, E. Piačka
Nitra: Foltán – T. Milam, Mezei, Rais, J. Milam, Rýgl, Ordzovenský, Miroslav Pupák, Korím – M. Paulovič, Krištof, T. Mikúš – Kutálek, M. Slovák, Blackwater – H. Ručkay, J. Ručkay, Macík – Csányi, Šiška, Lantoši

Hlasy

Josef Turek, tréner Detvy: „My sme odohrali najlepší zápas, odkedy som v tíme. Hrali sme výborne v strednom pásme a súperovi sme ponúkli šance len v oslabení. Prvú tretinu sme prehrali 0:2, ale verili sme, že so zápasom ešte môžeme niečo urobiť. V druhej tretine sme nevyužili presilovú hru o dvoch hráčov. V tretej tretine nás nakopol rýchly gól a otočili sme zápas. Hráči veľmi chceli a vrhali sa do striel. Chcem pochváliť aj brankára Hacketta, ktorý chytal naozaj fantasticky a podržal naše mužstvo v dôležitých okamihoch.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Nám to prvé dve tretiny vychádzalo až príliš jednoducho. Do tretej tretiny sme išli v úplnej pohode, prvý gól v oslabení nás až tak veľmi nerozhodil, ale ten druhý bol obrovskou ranou pre našu psychiku. Potom sa hral hokej, v ktorom nebolo vidno, že hral prvý s posledným. Domáci hrali dobre a my sme už nemali na hokejkách taký pokoj, aby sme dokázali streliť víťazný gól.“

Trenčín doma nedal šancu Žiline

Domáci hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili jednoznačne 5:0 nad hráčmi MsHK Doxxbet Žilina. Za „vojakov“ sa presadili dvakrát Tibor Varga a Peter Sojčík, jeden gól zaznamenal Marek Hecl. Trenčín figuruje na 4. mieste v tabuľke, Žiline patrí 7. priečka.

HK Dukla Trenčín – MsHK Doxxbet Žilina 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Góly: 10. T. Varga, 29. M. Hecl (T. Varga, Marcel Hossa), 39. Sojčík (Radivojevič, Starosta), 57. Sojčík (O. Mikula, Radivojevič), 59. T. Varga (Bačík, Smolka)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Stano – Krajčík, Šefčík, 1683 divákov
Trenčín: M. Valent – Starosta, Bačík, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, Pač, Deveaux – Bezúch, Sojčík, Radivojevič – Marcel Hossa, Sádecký, M. Hecl – O. Mikula, J. Švec, T. Varga – D. Hudec, Smolka, Gašparovič
Žilina: Mikoláš – Hatala, Kozák, Michal Roman, Andersons, Mendrej, Juraško – Stupka, R. Hruška, Konečný – Handlovský, Holovič, Klimenta – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Dolinajec, Ondruš, Rogoň

Hlasy trénerov

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Prístup kabíny bol veľmi dobrý. Teší ma, že sme potvrdili výkony z Košíc a proti Novým Zámkom. Veľkou oporou je nám Michal Valent. Komplexne sme mu všetci pomohli a víťazstvo nás veľmi teší.“

Petr Rosol, tréner Žiliny: „V utorok sme boli v útoku absolútne bezzubí. Neospravedlňujú nás ani absencie útočníkov. Prvý a tretí gól sme súperovi ponúkli po hrubých chybách. Domáci boli po celý zápas lepší a zaslúžene vyhrali.“

Bystrica uspela v Košiciach v nájazdoch

Hokejisti HC ‘05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili na ľade HK Košice 5:4 po samostatných nájazdoch. Hostia sa dostali v prvej tretine do dvojgólového vedenia zásahmi Miloša Bubelu a Tomáša Surového, domáci v druhej tretine vyrovnali zásluhou Eduarda Šedivého a Martina Dudáša.

Tretia tretina priniesla po dvoch góloch na oboch stranách, Košičania zmazali manko 47 sekúnd pred koncom. O víťazovi napokon rozhodli nájazdy, hrdinom sa stal Guillaume Asselin. „Barani“ majú na vedúci HK Nitra už iba jednobodové manko, Košice figurujú na 5. priečke.

HC Košice – HC ‘05 Banská Bystrica 4:5 po sn (0:2, 2:0, 2:2 – 0:0, 0:1) Góly: 22. Šedivý (Suja, Miklík), 39. Dudáš (L. Nagy, Miklík), 52. Miklík (Suja, L. Nagy), 60. Suja (Čížek, Miklík) – 10. Bubela (Brittain, Delisle), 20. T. Surový (Asselin, Faille), 49. Bortňák (Kabáč), 55. I. Ďatelinka (Lamper), rozhodujúci sam. nájazd Asselin
Vylúčení: 3:9 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc st., Baluška – Stanzel, Marušin, 4158 divákov
Košice: Habal – Šedivý, Čížek, Dudáš, B. Kessel, Pulli, Matejka, M. Novotný, Ovčačík – L. Nagy, Suja, Miklík – Jenčík, Marek Hovorka, Kafka – Šoltés, Boltun, Hričina – Koyš, Š. Petráš, Vrábeľ
Banská Bystrica: Lassila – Kubka, I. Ďatelinka, Pretnar, V. Mihálik, Delisle, Trecapelli, Gabor, Sedlák – Hrnka, T. Surový, Lamper – Hohmann, Bubela, Brittain – Skalický, Faille, Asselin – Bortňák, Češík, Kabáč

Hlasy

Marcel Šimurda, tréner Košíc: „Videli sme výborné stretnutie, dovolím si tvrdiť, že malo parametre play off z každej stránky. Išlo to až do samostatných nájazdov, ktoré sme nezvládli, ale myslím si, že naši chlapci podali výborný a bojovný výkon. Doťahovali sme stav zápasu, takže im ďakujem za výkon a verím, že máme na čom stavať do play off.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Myslím si, že sme videli divácky atraktívny zápas z oboch strán. Mali sme dobrý začiatok, viedli sme 2:0, škoda druhej tretiny, v ktorej sme na pár momentov vypadli z rytmu. Veľmi sa mi páčila naša hra v tretej tretine, aj keď súper vyrovnal, išli sme za víťazstvom. Škoda vyrovnávacieho gólu pri power play, v predĺžení sme mali niekoľko veľmi dobrých šancí. Obaja brankári chytali veľmi dobre, v nájazdoch sme boli šťastnejší, ale myslím si, že za výkon sme si zaslúžili bod navyše.

Zvolen doma s hladkým víťazstvom

Hokejisti HKM Zvolen si na vlastnom ľade poradili 5:2 s hráčmi MHk 32 Liptovský Mikuláš. Hostia išli do vedenia v prvej tretine zásluhou Matúša Sukeľa, domáci však ešte v tej časti otočili vývoj a neskôr si vypracovali náskok 4:1. V závere oba tímy pridali po góle. Zvolen figuruje na 3. priečke tabuľky s dvojbodovým mankom na lídra HK Nitra, L. Mikuláš na diaľku bojuje o play-off proti HC Nové Zámky.

HKM Zvolen – MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Góly: 6. Špirko (Hraško, MacIntyre), 15. O. Steen (Flick, Špirko), 23. Ross (Coffman, Kytnár), 50. Flick (Špirko, O. Steen), 59. Coffman (O. Steen) – 6. M. Sukeľ, 57. M. Bača (Lištiak, Uhrík)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Kalina – Bogdaň, Kollár, 1018 divákov
Zvolen: MacIntyre- Ross, Zeleňák, J. Kováčik, Ulrych, Hraško, Ťavoda, Dubeň, Martin Ďaloga – Flick, O. Steen, Coffman – Michal Chovan, Kytnár, Šišovský – Obrdžálek, Špirko, Matis – Kelemen, V. Fekiač, T. Török
Liptovský Mikuláš: Hollý – Kurali, R. Suchý, Nemec, Gründling, Nádašdi, Mezovský, Pacalaj, Moravčík – Žiak, M. Sukeľ, Vybiral – Rudolf Huna, Langhammer, A. Laco – Kriška, Piatka, J. Sukeľ – M. Bača, Uhrík, Lištiak

Hlasy

Peter Mikula, tréner Zvolena: „Rátali sme s tým, že Mikuláš nebude hrať otvorený hokej, bude vychádzať najmä z defenzívy a z protiútokov robiť problémy. Myslím si, že aj v prvej tretine boli také náznaky, keď mali ešte viac fyzických síl. Cez presilovky sme sa dostali do zápasu a v podstate práve to rozhodlo o zápase. Lepšie sme korčuľovali, kombinovali, nie síce totálne aktívne, no po fiasku v Žiline dúfam, že nám toto víťazstvo pomôže. Kvalita oboch mužstiev sa prejavila.“

Marek Uram, tréner L. Mikuláša: „My sme pohoreli na zbytočných fauloch. Vedeli sme, že Zvolen hrá najkrajší útočný hokej, v tejto sezóne sú jeho hráči nesmierne silní v presilovkách a, žiaľ, tri sme z nich inkasovali, a to rozhodlo o zápase.“

Poprad v Nových Zámkoch nezískal ani bod

Domáci hokejisti HC Nové Zámky zvíťazili 2:1 nad hráčmi HK Poprad. Hostia sa dostali do vedenia v prvej tretine zásahom Patrika Svitanu. Novým Zámkom sa podarilo vyrovnať v druhej tretine gólom Michala Nováka a o troch bodoch pre domácich rozhodol v záverečnej časti hry Eduard Šimun.

Novozámčania sa víťazstvom dostali v tabuľke na 8. miesto, ktoré zaručí účasť v play-off. Dve kolá pred koncom majú jednobodový náskok pred Liptovským Mikulášom.

HC Nové Zámky – HK Poprad 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 33. M. Novák (Husák), 50. Šimun (Saulietis) – 18. Svitana (König, Štrauch) Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Goga – Kacej, Orolin, 528 divákov
Nové Zámky: S. Baroš – M. Novák, Husák, M. Hruška, Plášil, Salija, M. Jass, Ondrušek, Šimek – V. Škoda, L. Jurík, Hřebejk – Zbořil, Šimun, Saulietis – R. Varga, Šille, Fábry – Lorraine, Š. Novotný, Dubec
Poprad: Ivanov – König, Bdžoch, Petran, McDowell, Dinda, Š. Fabian – Svitana, M. Nagy, Štrauch – Buc, Heizer, D. Brejčák – Abdul, Matej Paločko, D. Bondra – L. Hvila, Ježek, Koky

Viac na túto tému: #HC Košice #HK Nitra #HC 05 Banská Bystrica #HC 07 Orin Detva