Bystrica triumfovala v Nitre a dostala sa na čelo, Trenčín padol v predĺžení

V priamom súboji o 1. miesto v tabuľke slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2017/2018 hráči HC '05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili 4:1 na ľade HK Nitra v zápase nedeľňajšieho 46. kola.

11.02.2018 18:59
Matej Češík, Nathan Lawson Foto: ,
Banskobystričan Matej Češík ohrozuje brankára Nitry Nathana Lawsona.

Rozhodujúcou fázou duelu bola druhá tretina: v 25. minúte strelil rozdielový gól Marek Bartánus a štyri sekundy pred jej koncom zvýšil na rozdiel dvoch gólov Ján Brejčák. Nitra prehrala druhý duel za sebou a prepustila prvú priečku v tabuľke svojmu nedeľňajšiemu súperovi – má horšie skóre.

HK Nitra – HC '05 iClinic Banská Bystrica 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

• Góly: 18. Blackwater – 6. Gabor, 25. Bartánus (Hohmann, Tamáši), 40. J. Brejčák (Bartánus), 48. Skalický (Trecapelli)
  • Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše Mezei 5+DKZ za napadnutie – J. Brejčák 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Stano – M. Smrek, Korba, 3492 divákov
  • Nitra: Lawson – T. Milam, Mezei, J. Milam, Ordzovenský, Rýgl, M. Versteeg, Korím – J. Ručkay, Bradley, H. Ručkay – Kovacs, M. Slovák, Blackwater – Csányi, Šiška, Kutálek – Rzavský
  • Banská Bystrica: Lukáš – A. Sedlák, Košecký, Kubka, V. Mihálik, Pretnar, Trecapelli, Delisle, J. Brejčák – Giľák, Bortňák, Brittain – Hohmann, Tamáši, Bartánus – Skalický, Faille, Asselin – Gabor, Češík, Kabáč

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Nám v dnešnom zápase ako sa hovorí trochu došiel benzín. V niektorých momentoch už sme nemali čo ponúknuť. Tím môžem pochváliť za prácu v oslabení, kde obetavo bránili. Na to, aby sme mohli pomýšľať na výhru, by sme museli byť v útoku ďaleko viac produktívni. Hra, ktorú sme predviedli bola na súpera akým je Bystrica málo.“

Rastislav Paľov, tréner Banskej Bystrice: „Videli sme dobrý hokej, bolo vidieť, že hrá prvý s druhým. Obe mužstvá chceli predviesť svoju hru. Som rád, že sme vybojovali po vysokej prehre v Poprade tri body. Ukázali sme dobrý výkon, dokázali sme sa zmobilizovať, tím sa dal dokopy a predviedli sme tímový výkon. Chcem sa poďakovať brankárovi, ktorý nás podržal a takisto hráčom, ktorí boli na oslabeniach, že sme neinkasovali gól. Rovnako patrí vďaka aj našim fanúšikom, ktorí prišli do Nitry.“

Poprad doma zdolal Žilinu po predĺžení

Domáci hokejisti HK Poprad zvíťazili 3:2 po predĺžení nad hráčmi MsHK Doxxbet Žilina „Kamzíci“ sa v 36. min dostali do vedenia gólom Daniela Brejčáka, hostia zmazali manko o dve minúty zásahom Michala Šviháleka. Na gól Patrika Svitanu v závere tretej časti odpovedal Rastislav Konečný, no Brejčák v predĺžení rozhodol o triumfe Popradčanov. Žilina figuruje v tabuľke na 7. mieste, Popradu patrí 6. priečka.

HK Poprad – MsHK Doxxbet Žilina 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0)

• Góly: 36. D. Brejčák (Štrauch, König), 45. Svitana (König, Štrauch), 61. D. Brejčák (Svitana) – 38. Švihálek (Konečný, Juraško), 59. Konečný (Holovič, Švihálek)
  • Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: Klimenta (Žilina) 10 min za inzultáciu rozhodcov, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Lokšík – Bogdaň, Jobbágy, 816 divákov
  • Poprad: Corbeil – König, D. Brejčák, Petran, McDowell, Dinda, Š. Fabian, Krempaský, Davydov – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Buc, Heizer, Matúš Paločko – Abdul, Matej Paločko, D. Bondra – Hvíla, Ježek, Miškovec
  • Žilina: T. Tomek – Kozák, Hatala, Michal Roman, Juraško, P. Mikuš, Andersons, Martin Mazanec – Tvrdoň, Húževka, Klimenta – J. Jurík, Holovič, Konečný – Rogoň, Švihálek, Stupka – Mendrej, Ondruš, Dolinajec

Nové Zámky zo Zvolena bez bodov

Domáci hokejisti HKM Zvolen zvíťazili 6:3 nad hráčmi HC Nové Zámky. Prvá tretina patrila domácim, utvorili si dvojgólový náskok. Novozámčania v druhej časti zmazali manko, no Zvolenčania v tretej tretine skórovali trikrát a už neinkasovali. Dva góly si pripísali Zvolenčania Rastislav Špirko a Milan Kytnár a aj hosťujúci Štěpán Hřebejk.

HKM Zvolen – HC Nové Zámky 6:3 (3:1, 0:2, 3:0)

• Góly: 2. Špirko (Puliš, Šišovský), 12. Obdržálek (Kytnár, Ross), 17. Kytnár (Coffman, Obdržálek), 42. Matis (Ťavoda), 53. Špirko (Šišovský), 56. Kytnár (Obdržálek, Coffman) – 4. Hřebejk (M. Hruška, L. Jurík), 23. Saulietis (Škoda), 32. Hřebejk (Zbořil, L. Jurík)
  • Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc st., Štefik – Šefčík, Kollár, 1030 divákov
  • Zvolen: MacIntyre – Ross, Drgoň, J. Kováčik, Hraško, Ťavoda, Ulrych, Zeleňák, T. Bokroš – Obdržálek, Kytnár, Coffman – Šišovský, Špirko, Puliš – Martin Ďaloga, V. Fekiač, Matis – Síkela, Dubeň
  • Nové Zámky: Baroš – M. Novák, Plášil, M. Hruška, M. Jass, Salija, Husák, Šimek – Zbořil, Šimun, Fábry – R. Varga, L. Jurík, Hřebejk – T. Šille, Škoda, Lorraine – Saulietis, Ondrušek, Dominik Rehák

Peter Mikula, tréner Zvolena: Aj tento zápas bol z našej strany zbytočne utrápený. Začali sme dobre i vďaka tomu, že nám súper daroval presilovky. Viedli sme 3:1, ale znovu sme si nejakými vecami skomplikovali situáciu v druhej tretine a súper vyrovnal. Pracovali potom už aj nervy, no nemôžem chlapcom uprieť vôľu a snahu zápas vyhrať, čo sa napokon aj podarilo. Štvrtý náš gól utlmil súpera a nás naopak upokojil. Zápas sme si potom kontrolovali. Chýbala nám však medzihra, presnosť prihrávok, viac vyhratých osobných súbojov. Máme teda na čom pracovať.

Miroslav Mach, tréner N. Zámkov: Začali sme tento zápas hrozne. Boli sme nedisciplinovaní, mali sme v prvej tretine až dvanásť trestných minút, výkon bol z našej strany zlý. V druhej tretine sme sa zdvihli, vyrovnali sme, žiaľ rozhodol štvrtý gól súpera v tretej tretine. Z nášho pohľadu tak trochu smolný, neviem, či tam nebolo zakázané uvoľnenie. Tento gól však rozhodol, pretože bolo to o tom, kto ho dá, tak ten vyhrá. V mužstve máme menšiu virózu, takže nám prestávka teraz príde vhod.

Milan Kytnár, dvojgólový strelec a kapitán Zvolena: Bol to dôležitý zápas pre nás. Chceli sme ho vyhrať a ísť do prestávky dobre naladení. V prvej tretine sme hrali veľa presiloviek, takže veľa hráčov sa nedostalo do hry a tempa, čo sa nám vypomstilo v druhej tretine. V tretej sme našťastie dali góly, upokojili sa a zápas sme vyhrali. Dôležité bolo, že som si dobre rozumel s novými spoluhráčmi v útoku a presadil som sa, za čo som rád.

Triumf Košíc v Detve

Hokejisti Detvy doma podľahli hráčom Košíc 1:2. Strelecké trápenie východniarov prelomil až v 39. min pokusom od modrej čiary obranca Eduard Šedivý, poistku pridal v 54. min Richard Jenčík. Detva skorigovala výsledok sekundu pred koncom zásluhou Mária Rótha. Košice natiahli svoju víťaznú sériu na tri stretnutia.

HC 07 Orin Detva – HC Košice 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

• Góly: 60. Róth (M. Surový) – 39. Šedivý (Spilar), 54. Jenčík (Spilar, Dudáš)
  • Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, T. Orolín – Gajan, Rób. Gavalier, 511 divákov
  • Detva: Hackett – Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, Vyskoč, Gachulinec, D. – Belluš, Surovka, Sitnikov – Milý, M. Surový, Róth – Videlka, Jakubík, Ščurko – Andrisík, Piačka, Jendroľ
  • Košice: Habal – Dudáš, Ovčačík, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, Michalčin – Jenčík, Pacan, Spilar – Kafka, Klíma, Miklík – Šoltés, Boltun, Hričina – M. Novotný, Š. Petráš, Hudák

Marcel Šimurda, tréner Košíc: „Chalani dnes do bodky splnili všetko to, čo sme si povedali pred stretnutím, hrali sme jednoducho a bojovne. Všetko bolo podložené výborným výkonom nášho brankára. Dôležité bolo, že sme rýchlo otáčali hru smerom dopredu, súper sa nedokázal udržať v našom obrannom pásme. Išli sme si za svojim cieľom a získali sme dôležité tri body.“

Pavel Igríni, tréner Detvy: „V dnešnom zápase sme podali znovu veľmi zodpovedný výkon. Myslím si, že môžeme byť spokojní, škoda toho neskorého gólu, ale Košiciam sme boli rovnocenným súperom. Chýbalo nám 5 útočníkov, herná koncepcia sa zmenila po odchode Jakubíka, ktorý hral dnes vynikajúci zápas. Musím pochváliť všetkých hráčov, majú svoje opodstatnenie. Nehráme zlý hokej, tak ako povedal Miklík, že akým spôsobom môžeme byť na poslednom mieste, tiež sa tomu čudujem.“

Liptovský Mikuláš zdolal Trenčín v predĺžení

Domáci hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili 3:2 po predĺžení nad hráčmi HK Dukla Trenčín. Dukla sa gólom Branka Radivojeviča v 43. min ujala vedenia 2:1, no v 46. min vyrovnal v presilovke strelou od modrej čiary Ján Tabaček a napokon sa predlžovalo.

Hrdinom sa stal Patrik Števuliak, ktorý v 64. min trafil presne k žŕdke. Liptáci majú dvojbodové manko na HC Nové Zámky a 8. miesto, ktoré zaručí účasť v play-off.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Trenčín 3:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)

• Góly: 19. J. Sukeľ (J. Tabaček, Gründling), 46. J. Tabaček (Števuliak, Paukovček), 64. Števuliak (Nádašdi, Paukovček) – 29. Bačík (T. Varga, Bezúch), 43. Radivojevič (Sojčík)
  • Vylúčení: 9:10 na 2 min, navyše: Kriška 10 min za hrubosť, Gründling (obaja Liptovský Mikuláš) 10 min za inzultáciu rozhodcov, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Fridrich – Synek, Stanzel, 750 divákov
  • Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Moravčík, J. Tabaček, Nemec, Gründling, Nádašdi, Mezovský, M. Bača, Nitriansky – A. Laco, Paukovček, R. Rapáč – Rudolf Huna, Langhammer, Števuliak – Kriška, Piatka, J. Sukeľ – Vybiral, Uhrík, Žiak
  • Trenčín: M. Valent – Bačík, L. Romančík, Pač, Frühauf, Bohunický, Holenda, Deveaux, J. Švec – Radivojevič, Pardavý, Bezúch – Marcel Hossa, Sádecký, T. Varga – Mikula, Dlouhý, M. Hecl – D. Hudec, Sojčík, Gašparovič

Juraj Halaj, tréner Liptovského Mikuláša: „Odohrali sme veľmi dobrý zápas. V druhej tretine sme mali trošku navrch, kde sme si vypracovali aj dobré šance. Zápas napokon mohol vyhrať jeden alebo druhý tím, nakoniec sme to boli my. Ďakujem mojim chlapcom za predvedený výkon.“

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Dnes to malo od ideálneho výkonu ďaleko, čo bolo vidieť aj na výsledku. To, čo sme si povedali v kabíne vôbec neplatilo. Na slová sa hokej nehrá.“

Viac na túto tému: #HK Nitra #HC 05 Banská Bystrica