Olympionici z Bystrice rozobrali Košice. Na Liptove sa k nim pridal Sukeľ

Hráči úradujúceho slovenského šampióna HC '05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili v piatkovom zápase 40. kola Tipsport ligy 2017/2018 pred vlastnými fanúšikmi nad HC Košice 5:2.

26.01.2018 20:06
HOKEJ-TL: Banská Bystrica - Košice Foto: ,
Martin Dudáš z HC Košice (vľavo) a Patrik Lamper z HC ´05 iClinic Banská Bystrica (vpravo).

„Barani“ sú naďalej lídrom tabuľky. Domáci si zásahmi budúceho olympionika Patrika Lampera vypracovali dvojgólový náskok, ktorý v úvode tretej časti síce skorigoval Jakub Suja, no Banská Bystrica v ďalšom priebehu získala vedenie 5:1.

Konečnú podobu výsledku dal 57. minút hosťujúci Gabriel Spilar.

HC '05 iClinic Banská Bystrica – HC Košice 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)
Góly: 19. Lamper (Brittain, T. Surový), 34. Lamper (Češík), 43. Gabor (Bortňák), 54. Faille (Bortňák), 55. T. Surový – 42. Suja (Spilar, Jenčík), 57. Spilar (Suja, Jenčík)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Hejduk, Mrkva – Rampír (všetci ČR), Smrek (SR), 2763 divákov
Banská Bystrica: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Sedlák, G. Gélinas, M. Rosandič, Mihálik, Košecký – Lamper, T. Surový, Brittain – Hohmann, Bubela, Bartánus – Giľák, Faille, Asselin – Gabor, Češík, Bortňák – Kabáč
Košice: Lundström – Dudáš, B. Kessel, Ovčačík, Šedivý, Pulli, Michalčin, Koch – L. Nagy, Pacan, Miklík – Jenčík, Suja, Spilar – Šoltés, Boltun, Kafka – Š. Petráš, Vrábeľ, Hričina – Martin Novotný

Hlasy trénerov

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: „Bol to veľmi dobrý rýchly hokej, s viacerými šancami. Podržal nás brankár Lassila, jasný výsledok odporuje tomu, že to bol ťažký zápas. Sme radi za každý bod, toto je pre nás dôležité víťazstvo, vyžaduje si, aby sme ho potvrdili aj v ďalších zápasoch.“

Marcel Šimurda, tréner Košíc: „Prehrali sme po víťaznej šnúre, je to hokej, zápas sme jednoducho nezvládli. Šance sme nepremieňali, chýbalo športové šťastie. Súpera sme si teoreticky rozobrali, no zápas sme nezvládli. Nevyužívali sme šance, snažili sme sa síce až do konca, no bohužiaľ, odchádzame bez bodu.“

Patrik Lamper, strelec dvoch gólov B. Bystrice: „Prvú tretinu na nás Košičania vybehli, potom sme už mali zápas vo svojej moci. Zápas bol z oboch strán výborný, aj kŕče do nôh po ňom dostávam. Dva moje góly potešili, dnes mi to tam padalo, dúfam, že to bude aj naďalej takto pokračovať.“

Liptoský Mikuláš získal tri body

Liptovský Mikuláš síce prehrával v domácom zápase so Zvolenom po druhej tretine 1:3, podarilo sa mu však získať všetky tri body. Liptáci sa v piatok ujali vedenia presným zásahom budúceho olympionika Matúša Sukeľa, ale hostia gólmi Rastislava Špirka, Tomáša Töröka a Matúša Matisa získali náskok.

Za domáci tím vyrovnal dvoma presnými zásahmi Richard Rapáč a tri body pre nich zariadil v 55. min Jakub Langhammer. Až tri zo štyroch gólov zaznamenal Liptovský Mikuláš v presilovkách.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 4:3 (1:2, 0:1, 3:0)
Góly: 6. M. Sukeľ (Koyš, Tabaček), 43. R. Rapáč (Rudolf Huna, Suchý), 49. R. Rapáč (Kriška, Suchý), 55. Langhammer (Koyš, Tabaček) – 10. Špirko (Síkela, Ťavoda), 16. T. Török, 22. Matis (Hraško)
Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše: Uhrík (Liptovský Mikuláš) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Müllner – M. Korba, Stanzel, 850 divákov
Liptovský Mikuláš: Košarišťan (22. J. Hollý) – Nemec, Tabaček, Pacalaj, Suchý, Nádašdi, Mezovský, Matej Bača, Nitriansky – Rudolf Huna, Langhammer, Števuliak – B. Rapáč, Paukovček, R. Rapáč – Kriška, M. Sukeľ, Koyš – A. Laco, Uhrík, J. Sukeľ
Zvolen: M. Šimko – Hraško, Ťavoda, Ross, Drgoň, J. Kováčik, Bokroš, Ulrych, Zeleňák – Matis, Špirko, Síkela – Obdržálek, O. Steen, Coffman – Martin Ďaloga, Kytnár, Šišovský – Dubeň, V. Fekiač, T. Török

Nové Zámky si z Popradu vezú dva body

Hokejisti Nových Zámkov vyhrávali na ľade Popradu trikrát o jeden presný zásah, napokon pod Tatrami získali dva body za triumf 4:3 po samostatných nájazdoch. Na presné zásahy Štěpána Hřebejka, Kasparsa Saulietisa a Lukáša Juríka za domácich postupne reagovali Andreas Štrauch, Radomír Heizer a Marcel Petran.

Drámu v prospech hostí rozuzlil legionár Kaspars Saulietis v štvrtej sérii nájazdov.

HK Poprad – HC Nové Zámky 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 2:2, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 14. Štrauch (Svitana), 30. Heizer (Fabian, Petran), 32. Petran (Buc, Heizer) – 7. Hřebejk (M. Jass, Fábry), 30. Saulietis (Ondrušek, Husák), 31. L. Jurík (Zbořil), rozhodujúci sam. nájazd Saulietis
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Kalina – Jobbágy, Gajan, 1044 divákov
Poprad: Corbeil – McDowell, D. Brejčák, Petran, Fabian, Davydov, Ježek, Korenko, P. König – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Buc, Heizer, Abdul – D. Bondra, Vartovník, Hvila – Matúš Paločko, Matej Paločko, Kroták
Nové Zámky: Baroš – Husák, Salija, Michal Novák, Plášil, M. Hruška, M. Jass, Kuzma – R. Varga, Š. Novotný, Škoda – Zbořil, Šimun, Šille – Hřebejk, L. Jurík, Fábry – Saulietis, Ondrušek, D. Rehák

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Zápas bol smolný, dali sme si dva vlastné góly. A tie tyčky… Neviem čo si mám myslieť o niektorých verdiktoch, som z toho v šoku. Súper mal na trestných strieľaniach lepších hráčov, dali dva góly, my len jeden. Verím, že sa šťastie prikloní v ďalších zápasoch na naše hokejky.“

Miroslav Mach, tréner Nových Zámkov: „Do zápasu sme vstúpili dobre, chceli sme hrať zo zaistenej obrany. V druhej tretine nás súper na 10 minút zatlačil, ale brankár nás zachránil. Tretia tretina bola vyrovnaná a v nájazdoch sme dali dva góly.“

Detva doma nestačila na Nitru

Hokejisti Nitry zvíťazili na ľade Detvy 3:2 a prepracovali sa na druhú pozíciu v tabuľke súťaže. Detva pred vlastnými fanúšikmi viedla od 8. min gól Juraja Milého, no ešte pred prvou sirénou vyrovnal Marek Slovák.

V druhej tretine súrodenci Jakub a Henrich Ručkayovci zabezpečili pre tím spod Zobora dvojgólový náskok, za Detvu potom už len skorigoval Ladislav Ščurko.

HC 07 Orin Detva – HK Nitra 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Góly: 8. Milý (R. Gašpar, Šimon), 46. Ščurko (Murček) – 20. Marek Slovák (Blackwater, Lantoši), 26. J. Ručkay (H. Ručkay, Macík), 37. H. Ručkay (Krištof)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Goga – Synek, Rojík
Detva: Hackett – Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Gachulinec, Šimon, Macejko, D. Jendroľ, Vyskoč – Belluš, Surovka, Sitnikov – Milý, R. Gašpar, Žilka – Videlka, Murček, Ščurko – Jakubík, M. Surový, Piačka
Nitra: M. Laco – Rýgl, Rais, Milam, Ordzovenský, Mezei, Michal Pupák, M. Versteeg, Korím – Kovacs, Krištof, Paulovič – Lantoši, Marek Slovák, Blackwater – Macík, J. Ručkay, H. Ručkay – Rzavský, Šiška, Csányi

Pavel Igríni, tréner Detvy: „Myslím si, že prehra s tak kvalitným súperom nie je hanba. Naši chlapci podali fantastický výkon. Bolo tam veľa bojovnosti a chcenia. Naše mužstvo malo svoju identitu, za čo som chlapcom aj poďakoval a musíme ísť ďalej.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Bol to ťažký zápas, ako každý, ktorý sa skončí výsledkom o gól. Domáci ukázali veľké nasadenie, no my sme dokázali otočiť z 0:1 na 3:1. V závere to domáci ešte zdramatizovali, ale my sme aj vďaka fantastickému Lacovi zápas vyhrali.“

Žilina doma otočila duel s Trenčínom

Hokejisti Žiliny si vybojovali všetky tri body za domáci triumf 2:1 na Duklou Trenčín. „Vlci“ prehrávali od 8. minúty presným zásahom Ondreja Mikulu, no brankár Tomáš Tomek potom zatiahol „roletu“ a góly dávali už iba Žilinčania. Na 1:1 vyrovnal v 33. min obranca Lukáš Kozák a tri body pre nich zariadil Marek Tvrdoň.

MsHK Doxxbet Žilina – HK Dukla Trenčín 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Góly: 33. L. Kozák (T. Pospíšil, Tvrdoň), 36. Tvrdoň (L. Kozák) – 8. Mikula (Ölvecký)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Bohunický (Trenčín) 10 min za bitku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Snášel – Bogdaň, Gavalier, 1003 divákov
Žilina: T. Tomek – L. Kozák, P. Mikuš, Juraško, Andersons, Hatala, Martin Mazanec, Mendrej, Michal Roman – Tvrdoň, R. Hruška, T. Pospíšil – Klimenta, Holovič, Konečný – Švihálek, Ondruš, J. Jurík – Stupka, Húževka, Rogoň
Trenčín: T. Hiadlovský – Frühauf, Romančík, Holenda, Cebák, Bačík, Bohunický, Pač – Marcel Hossa, Ölvecký, Bezúch – T. Varga, Sádecký, Sojčík – Mikula, Dlouhý, Marek Hecl – J. Švec, Pardavý, D. Hudec – Deveaux

Petr Rosol, tréner Žiliny: „Prvú tretinu sme nemali dobrú, ale potom sme si v kabíne k tomu niečo povedali. Hráči sa potom viac držali na puku, boli agresívnejší, z čoho plynuli súperove fauly a dve presilovky sa nám podarilo využiť. Disciplinovaný výkon podporený výborným gólmanom rozhodol o tom, že sme získali tri body.“

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Prvá tretina bola podľa našich predstáv, mali sme v nej dobrý pohyb, ale počet našich strelených gólov za posledné zápasy je veľmi nízky, a to rozhodlo aj o našej prehre. Spokojnosť s druhou a treťou tretinou z našej strany určite nemôže byť a preto sme zápas so Žilinou nemohli zvládnuť. Musíme si rýchlo vstúpiť do svedomia a hrať celých 60 minút.“

Viac na túto tému: #HC Košice #HC 05 Banská Bystrica #Patrik Lamper