Bystrica v šlágri zdolala Nitru, po čiernom týždni Trenčína je opäť na čele

, 14.01.2018 19:21
Cason Hohmann, Peter Orzdovenský
Útočník Banskej Bystrice Cason Hohmann, autor hetriku a jednej asistencie, pred Petrom Ordzovenským z Nitry. Autor: ,

Hokejisti HC'05 iClinic Banská Bystrica triumfovali v nedeľňajšom šlágri 37. kola Tipsport Ligy nad HK Nitra 6:3 a dostali sa na čelo tabuľky. Na druhú priečku poskočil Zvolen, ktorý vyhral v Nových Zámkoch 4:1. Tretia Dukla Trenčín prehrala doma s Liptovským Mikulášom 1:2.

Nitrania sa síce dostali do vedenia v 3. min gólom Mateja Pauloviča, ale v ďalšom priebehu hry sa presadzovali už hlavne Banskobystričania.

Už v prvej sekunde piatej minúty vyrovnal Guillaume Gélinas s prispením brankára Nitry Nathana Lawsona, ktorému za chrbát prešiel puk odrazený od zadného mantinelu.

Druhú tretinu potom Bystričania vyhrali troma gólmi, ktoré strelili v priebehu štyroch minút a vyhnali Lawsona z bránky. Záver si už pohodlne postrážili, celkovo troma gólmi sa zaskvel americký útočník Cason Hohmann a pridal aj jednu asistenciu.

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – HK Nitra 6:3 (1:1, 3:0, 2:2)

• Góly: 5. G. Gélinas, 25. Hohmann (Bartánus, I. Ďatelinka), 28. I. Ďatelinka (T. Surový, Hohmann), 29. Hohmann (M. Rosandič), 41. Hohmann (trestné strieľanie), 52. Bubela (Bartánus, A. Sedlák) – 3. M. Paulovič (Krištof, Rais), 52. Lantoši (Marek Slovák, Blackwater), 55. M. Paulovič (Rýgl, Blackwater)
  • Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Lauff – Korba, M. Smrek, 2710 divákov
  • Banská Bystrica: Ján Lukáš – Kubka, I. Ďatelinka, Delisle, M. Rosandič, A. Sedlák, G. Gélinas, Gabor, Košecký – Lamper, T. Surový, Brittain – Hohmann, Bubela, Bartánus – Giľák, Faille, Asselin – Kabáč, Češík, Bortňák
  • Nitra: Lawson (28. Foltán) – Rýgl, Rais, Milam, Ordzovenský, M. Versteeg, Michal Pupák, Korím – Macík, Krištof, M. Paulovič – Kovacs, Marek Slovák, Blackwater – Lantoši, J. Ručkay, H. Ručkay – Rzavský, Šille, Csányi

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: „Bol to pre nás veľmi dôležitý zápas. Nitra potvrdila dobrú fazónu z predchádzajúcich zápasov, veľmi dobre korčuľovala, hlavne v prvej tretine, kde sme mali veľké problémy, no podržal nás brankár. V druhej tretine sme sa zlepšili, dali sme v nej rýchle góly, čo nám pomohlo. Dostali sme sa do vedenia 6:1, no prišli chyby a zbytočne sme súpera takmer dostali do zápasu. Dnes sme boli vysoko efektívni, Nitra hrala dobre, je to dôležité víťazstvo.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Inkasovali sme do stavu 4:1 dva vlastné góly a ďalšie dva po obrovských individuálnych chybách. Inak to bol hokej hore – dole. My sme sa trápili, na rozdiel od domácich, v koncovke. S gólmi prichádza ľahkosť a bez nich začína hokej pôsobiť upracovane. Musím teda priznať, že Bystrica bola lepšia a zaslúžene vyhrala“

Cason Hohmann, autor hetriku Banskej Bystrice: „Bolo to o tímovom výkone, nie iba o mne. Vynechal som päť zápasov pre zranenie, ale už som sa cítil dnes na ľade dobre, mal som veľkú chuť na góly. Je to už dlhý čas, čo som vsietil naposledy hetrik, takže som rád, že sa mi to podarilo v takomto dôležitom zápase.“

Matej Paulovič, autor dvoch gólov Nitry: „O výsledku rozhodol náš výpadok v druhej tretine, keď sme počas päťminútovky inkasovali trikrát a razom bolo 4:1 pre domácich. Mali sme potom šance na dotiahnutie sa, ale nevyužili sme ich, nepadlo nám to tam. Presadili sme sa až v závere, ale to bolo neskoro. Určite by som dva góly vymenil za víťazstvo. Chceli sme v Banskej Bystrici bodovať a priblížiť sa k prvej trojke.“

Zvolen zvíťazil na ľade Nových Zámkov

Hokejisti HKM Zvolen triumfovali nad ľade Nových Zámkov 4:1.

Hostia sa už v prvej tretine dostali do dvojgólového náskoku, keď sa presadili Petr Obdržálek a Rastislav Špirko. Za domácich znižoval v druhej tretine Branislav Fábry. Zvolenčania poistili svoje víťazstvo v záverečnej časti, keď sa druhýkrát v zápase presadili Špirko aj Obdržálek.

Nové Zámky nevyhrali už v štvrtom dueli v rade a so ziskom 37 bodov sú stále v tabuľke na 9. mieste mimo pozícii zaručujúcich účasť v play-off. Zvolen ostal v kontakte so špicou tabuľky a má na konte 79 bodov.

HC Nové Zámky – HKM Zvolen 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

• Góly: 35. Fábry (Šimun, Šille) – 12. Obdržálek (Drgoň, Steen), 19. Špirko (Puliš), 49. Špirko (Šišovský, Puliš), 59. Obdržálek (Ross, Steen)
  • Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Kubuš – Orolin, Výleta, 834 divákov
  • Nové Zámky: Baroš – Husák, Salija, Michal Novák, Plášil, M. Jass, Šimek, Látal – R. Varga, Š. Novotný, Cetkovský – A. Zbořil, Šimun, Saulietis – Šille, Škoda, Fábry – Tužinský, Dominik Rehák, Ondrušek
  • Zvolen: Nieminen – Ross, Drgoň, J. Kováčik, T. Bokroš, Hraško, Ťavoda, Wharton – Obdržálek, Steen, Coffman – Šišovský, Špirko, Puliš – Martin Ďaloga, V. Fekiač, Matis – Dubeň, Síkela, Kelemen

Miroslav Mach, tréner Nových Zámkov: „Dnes sme dostali tri góly v oslabení. Súper bol silný na puku. My sme veľa šancí nemali a súper vyhral zaslúžene.“

Peter Mikula, tréner Zvolena: „Mali sme dobrý vstup do zápasu, po prvej tretine sme viedli 2:0. Myslím si, že hra sa nám darila, medzihra bola výborná. V druhej tretine nám to súper trošku sťažil gólom a začal sa tlačiť dopredu. Na moje prekvapenie, keď som v tretej tretine čakal väčší tlak súpera, dostali sme hru pod kontrolu. Myslím, že sme boli hokejovejší aj po taktickej stránke a víťazstvo sme si zaslúžili.“

Košice sa trápili s Detvou, ale o gól zvíťazili

Poslednému tímu hokejovej Tipsport extraligy z Detvy nechýbalo veľa, aby bodoval v treťom zápase po sebe. V nedeľu nestačil na Košice len o jediný gól, keď podľahol 3:4. Košice strelili v úvode druhej tretiny dva góly v priebehu 36 sekúnd, no nováčik sa nečakane nezlomil.

V 36. min vyrovnal Miroslav Macejko v presilovej hre na 2:2, následne poslal Košičanov do vedenia Peter Boltun, ale po góle Michaila Kukleva v 43. min bolo stav opäť nerozhodný (3:3). Víťazný zásah domácich dosiahol v 46. min Kanaďan David Pacan.

HC Košice – HC 07 Orin Detva 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)

• Góly: 23. Boltun (T. Klíma, Pulli), 24. L. Nagy (Spilar, Dudáš), 39. Boltun (Vrábeľ), 46. Pacan (Spilar, Šedivý) – 31. Belluš (Videlka, Murček), 36. Macejko (Šimon, Videlka), 43. Kuklev (Videlka, Surovka)
  • Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin, Štefik – Gajan, R. Gavalier, 3178 divákov
  • Košice: Habal – B. Kessel, Dudáš, Čížek, Šedivý, Pulli, Koch, M. Novotný, Michalčin – L. Nagy, Pacan, Spilar – Jenčík, Marek Hovorka, Kafka – Š. Petráš, Suja, Šoltés – Vrábeľ, Boltun, T. Klíma
  • Detva: Hackett – Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, D. Jendroľ, Gachulinec – R. Gašpar, Surovka, Sitnikov – Milý, Matúš Chovan, Belluš – Videlka, Murček, Ščurko – Žilka, J. Tibenský, M. Surový

Žilina uspela v súboji s Popradom

Hokejisti MsHK Doxxbet Žilina triumfovali na vlastnom ľade nad Popradom 4:2.

Ako prvý sa v zápase presadil už v 4. minúte domáci Radim Hruška. Hostia však v priebehu troch minút otočili skóre gólmi Samuela Mlynaroviča a Dávida Buca. Žiline však stačila iba jedna minúta a Lukáš Handlovský postaral o vyrovnanie. Ďalších gólov sa diváci dočkali až v tretej tretine. Víťazstvo „vlkov“ zabezpečili Tomáš Pospíšil a Rastislav Konečný.

Pre „kamzíkov“ ide po štyroch víťazstvách o prvú prehru vo vzájomných zápasoch v tejto sezóne. Žilina zaokrúhlila svoj bodový zisk na 50, kým Poprad ostal na 67 bodoch.

MsHK Doxxbet Žilina – HK Poprad 4:2 (2:2, 0:0, 2:0)

• Góly: 4. R. Hruška (Juraško), 11. Handlovský (Pospíšil, L. Kozák), 41. Pospíšil (Handlovský), 51. Konečný (Stupka) – 7. Mynarovič (McDowell, Buc), 10. Buc
  • Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Stabo – Kacej, Krajčík, 801 divákov
  • Žilina: T. Tomek – L. Kozák, Martin Mazanec, Juraško, Andersons, Michal Roman, Chaloupka, Mendrej, Hatala – Handlovský, Holovič, Pospíšil – M. Tvrdoň, R. Hruška, J. Jurík – Švihálek, Húževka, Klimenta – Stupka, Konečný, Rogoň
  • Poprad: Corbeil – McDowell, D. Brejčák, Petran, Davydov, Dinda, Krempaský, Romaňák – Svitana, Mlynarovič, Hvila – Lichanec, Heizer, Buc – Matúš Paločko, Vartovník, D. Bondra – Vašaš, Bjalončík, Matej Paločko

Trenčín doma podľahol Liptovskému Mikulášu

Hráči Dukly Trenčín prežili temný týždeň, po prehre s Detvou v piatok nestačili v nedeľňajšom zápase 37. kola ani na ďalší z tímov zo spodnej časti tabuľky. Hokejistom Liptovského Mikuláša podľahli 1:2.

Hostia išli do vedenia v 7. min, keď Rudolf Huna využil presilovku. Už v 12. min dokázal vyrovnať Ondrej Mikula, no „vojaci“ už ďalší gól nepridali. Víťazný gól strelil v 58. minúte Richard Rapáč. Dukla klesla v tabuľke súťaže na tretie miesto.

HK Dukla Trenčín – MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

• Góly: 12. O. Mikula (Dlouhý, Cebák) – 7. Rudolf Huna (J. Sukeľ, R. Rapáč), 58. R. Rapáč (R. Suchý, Paukovček)
  • Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše Radivojevič – J. Nemec obaja 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Babic – Šefčík, Soós, 2181 divákov
  • Trenčín: M. Valent – Holenda, Bohunický, Frühauf, Cebák, Starosta, Romančík, Adam Themár – O. Mikula, Dlouhý, Marek Hecl – Bezúch, Marek Ružička, Sojčík – Radivojevič, Ölvecký, T. Varga – Gašparovič, Pardavý ml., Deveaux – J. Švec
  • Liptovský Mikuláš: J. Hollý – J. Nemec, Gründling, Pacalaj, R. Suchý, Nádašdi, Mezovský, Moravčík – Rudolf Huna, Langhammer, Števuliak – J. Sukeľ, Paukovček, R. Rapáč – Kriška, M. Sukeľ, Lištiak – A. Laco, Piatka, Uhrík