Štefanský šláger vyhrala Bystrica, východoslovenské derby pre Poprad

Majstrovská Banská Bystrica zdolala vedúci Trenčín 3:2 v šlágri utorňajšieho 30. kola hokejovej Tipsport ligy.

26.12.2017 18:57 , aktualizované: 20:53
Peter Frühauf, Radek Dlouhý, Micha Kabáč Foto: ,
Trenčania Peter Frühauf a Radek Dlouhý pred Michalom Kabáčom z Banskej Bystrice.

Stredoslováci viedli od 6. minúty gólom Tomáša Surového, no hosťujúci „vojaci“ ešte do prestávky stihli zlepenými gólmi Branka Radivojeviča a Jozefa Šveca otočiť na 2:1 vo svoj prospech.

Akim Aliu v 30. min vyrovnal a zdalo sa, že duel smeruje do predĺženia, ale tri a pol minúty pred sirénou tretej tretiny rozhodol kanadský krídelník domácich Guillaume Asselin. Banská Bystrica ťahá šnúru šiestich víťazstiev.

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

• Góly: 6. T. Surový (Brittain, Hrnka), 30. Aliu (Giľák, Asselin), 57. Asselin (Giľák, Faille) – 16. Radivojevič (T. Varga, Ölvecký), 17. J. Švec (Sojčík, R. Dlouhý)
  • Vylúčení: 0:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Stano – Synek, Rojík, 2841 divákov
  • Banská Bystrica: Lassila – Kubka, I. Ďatelinka, Delisle, M. Rosandič, Aliu, Sedlák, M. Róth, Košecký – Hrnka, T. Surový, Brittain – Hohmann, Bubela, M. Bartánus – Giľák, Faille, Asselin – Kabáč, Češík, Gabor
  • Trenčín: Hiadlovský – Pač, Frühauf, Holenda, Cebák, Bohunický, Adam Themár, L. Ďurkech – Radivojevič, Ölvecký, T. Varga – Marcel Hossa, Bulík, Bezúch – Sojčík, – O. Mikula, R. Dlouhý, Sojčík – J. Švec, J. Pardavý ml. – Špankovič

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: „Bol to typický playoffový zápas, slabšie sme sa rozbiehali, dostali sa do vedenia, no Trenčínu sme dovolili dvakrát skórovať. Od polovice zápasu sme sa zlepšili, vytvorili si tlak, šance. Trenčín dobre bránil, vytláčal nás do rohov, bol nebezpečný aj v brejkoch. Hráči dreli, odmenou im bolo víťazstvo.“

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Zápas sa vyvíjal dobre, rozhodla chyba, ktorá by sa nám nemala stávať, mali sme puk na palici, no nasledoval reverz a Bystrica sa dostala do zakončenia.“

Matej Giľak, útočník B. Bystrice s dvoma asistenciami: „Rozhodla bojovnosť, dobre sme korčuľovali, napádali súpera. Mne chutí každý zápas v Bystrici, hrám na sto percent. Prispel som asistenciami, bol to v podstate môj životný zápas, mám dobrých spoluhráčov, rozumiem si s nimi, takže veľká spokojnosť.“

Nitra doma inkasovala päť gólov

Hokejisti Nitry neuspeli v domácom stretnutí, keď podľahli Žiline 3:5.

Hostia v úvodnej päťminútovke druhej tretiny otočili na 2:1 gólmi Tomáša Klimentu a Michala Švihálka, ale Nitra dokázala vďaka Matúšovi Raisovi v 28. min vyrovnať. Ešte do konca tretiny sa však dokázal v 35. min presadiť Peter Húževka a tento gól žlto-zelených napokon bol víťazný, v záverečnej časti pridali hostia ďalšie dva, z nich jeden v oslabení.

Žilina triumfovala po dvoch nezdaroch, Nitra prehrala druhý raz z ostatných troch duelov.

HK Nitra – MsHK Doxxbet Žilina 3:5 (1:0, 1:3, 1:2)

• Góly: 20. M. Slovák (trestné strieľanie), 28. Rais (Krištof), 57. M. Paulovič (Krištof, Mezei) – 22. Klimenta (Handlovský, T. Pospíšil), 26. Švihálek (Stupka, Mendrej), 35. Húževka (Váňa), 51. M. Tvrdoň (Handlovský), 55. Rogoň
  • Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše M. Versteeg (Nitra) 10 min za hrubosť, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kubuš, Fridrich – Výleta, Gegáň, 2779 divákov
  • Nitra: M. Laco – Rais, Mezei, Milam, Ordzovenský, M. Versteeg, Rýgl, Michal Pupák, Korím – M. Paulovič, Krištof, Rzavský – Macík, M. Slovák, Blackwater – Kovacs, J. Ručkay, J. Šiška – Fominych, Timotej Šille, Csányi
  • Žilina: T. Tomek – L. Kozák, Juraško, Martin Mazanec, Poulin, Mendrej, Chaloupka, Michal Roman, Meliško – Klimenta, Handlovský, T. Pospíšil – M. Tvrdoň, R. Hruška, J. Jurík – Švihálek, Holovič, Stupka – Váňa, Húževka, Rogoň

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Jednoznačne nám chýba agresivita. Je to taká slovná hračka: máme veľa hráčov, ktorí sa chcú zahrať, ale nie je ich toľko, čo chcú vyhrať. Ani naši zámorskí hráči to nepochopili. Máme tam hráča ako Judd Blackwater, ktorému som povedal, že som rozčarovaný z toho, že hrá na umelecký dojem a nie na víťazstvo. Takých hráčov máme oveľa viac. Štve ma, že hráčom to povieme, ale necítim z nich, že by to chceli zmeniť. V tomto je sezóna taká zvláštna. Vždy keď má niektorý hráč formu, tak sa zraní a nemáme adekvátnu náhradu na doplnenie.“

Petr Rosol, tréner Žiliny: „Tak mne sa určite ten zápas hodnotí dobre, pretože sme uhrali tri body. V prvej tretine, ktorá bola nemastná neslaná a nebolo veľa šancí ani na jednej strane, sme umožnili súperovi po zlom striedaní vybojovať si trestné strieľanie. Od druhej tretiny sme si povedali, že budeme hrať agresívny hokej s agresívnym forčekingom. Dostávali sme domácich pod tlak a to sa nám vyplatilo. V tretej tretine sme z toho dali dva góly a vďaka efektivite, ktorú sme mali abnormálne úspešnú, sme získať tri body.“

Poprad zdolal v derby Košice

Hokejisti Popradu zvíťazili 4:2 vo východoslovenskom derby proti Košiciam.

Úvodný gól strelil v 16. min domáci Dávid Buc a druhý pridal 18 sekúnd po začiatku druhej tretiny Andreas Štrauch. Hosťujúci Jakub Suja 53 sekúnd po štarte tretej časti zápas zdramatizoval, no Radomír Heizer v 48. minúte zvýšil opäť na rozdiel dvoch gólov a Poprad si už záver duelu postrážil napriek ďalšiemu gólu Suju.

Kamzíci zvíťazili v riadnom hracom čase v treťom stretnutí po sebe.

HK Poprad – HC Košice 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

• Góly: 16. Buc (Svitana, D. Brejčák), 31. Štrauch (Dinda), 48. Heizer (Mc Dowell, D. Brejčák), 57. Abdul (D. Bondra, Dinda) – 41. Suja (Šedivý), 52. Suja (Jenčík)
  • Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše Martin Dudáš (Košice), 5+DKZ, presilovky a oslabenia: 0:1, rozhodovali: Jonák, Lokšík – Krajčík, Gajan , 3268 divákov
  • Poprad: Corbeil – McDowell, D. Brejčák, Petran, P. König, Dinda, Ježek, Krempaský – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Buc, Heizer, Lichanec – D. Bondra, Vartovník, Abdul – Vašaš, Bjalončík, Hvila – Matúš Paločko
  • Košice: Habal – Čížek, B. Kessel, Šedivý, Dudáš, Michalčin, Pulli – Suja, Marek Hovorka, Kafka – Šoltés, Pacan, Spilar – Jenčík, Boltun, Hričina – Š. Petráš, Vrábeľ, T. Klíma – Koch

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Ja chcem dnes vyzdvihnúť bojovný výkon chalanov. Je to pokračovanie série zápasov, kde hráme oduševnene a so srdcom. Chcem vyzdvihnúť dnešnú návštevu a podporu. Diváci boli našim šiestym hráčom na ľade. Chalani im to vrátili fantastickým výkonom proti silným Košiciam.“

Milan Jančuška, tréner Košíc: „Bol to vyrovnaný zápas. O dnešnom víťazstve Popradu rozhodlo veľa vylúčených hráčov, mali sme aj slabšie úseky hry. Škoda najmä tých situácií v prečísleniach, ktoré sme nezvládli. Som veľmi nahnevaný, v ďalších zápasoch to musí vyzerať inak.“

Nové Zámky zvíťazili v Liptovskom Mikuláši po predĺžení

Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili 4:3 po predĺžení na ľade Liptovského Mikuláša.

Blysol sa útočník hostí Eduard Šimun, ktorý zaznamenal všetky tri góly svojho tímu v riadnom hracom čase. Hostia priebežne viedli už 2:0, no domáci vyrovnali vďaka dvom využitým presilovkám. Rozhodujúci gól dal 33 sekúnd pred koncom predĺženia Michal Novák.

Nové Zámky zvíťazili tretí raz v rade a dostali sa pred svojho aktuálneho súpera na 8. miesto v tabuľke.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC Nové Zámky 3:4 po predĺžení (0:1, 2:2, 1:0 – 0:1)

• Góly: 33. Langhammer (R. Suchý, Kurali), 34. Števuliak (J. Tabaček, Langhammer), 52. Rudolf Huna (M. Sukeľ, B. Rapáč) – 6. Šimun (Zbořil, Saulietis), 27. Šimun (Saulietis, Zbořil), 37. Šimun, 65. M. Novák (Š. Novotný, Lantoši)
  • Vylúčení: 1:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Kalina – Bogdaň, M. Kollár, 1000 divákov
  • Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Pacalaj, Gründling, Kurali, R. Suchý, J. Tabaček, Mezovský, Nádašdi, M. Moravčík – Rudolf Huna, Langhammer, Števuliak – B. Rapáč, Piatka, A. Laco – Kriška, M. Sukeľ, J. Sukeľ – Žiak, Lištiak, Vybiral
  • Nové Zámky: Baroš (60. Foltán) – Látal, Salija, Michal Novák, Plášil, M. Jass, Milan Hruška, Vidovič, Šimek – Lantoši, Š. Novotný, Cetkovský – Zbořil, Šimun, Saulietis – Gratton, V. Škoda, Lorraine – Hřebejk, R. Varga, Fábry

Pavol Paukovček, tréner Liptovského Mikuláša: „O zápase rozhodla druhá tretina, kde sme dostali súpera pod tlak. Podarilo sa nám dať dva góly, potom sme kuriózny dostali. V predĺžení sme dostali gól, ktorý nebudem komentovať.“

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: „Budem stručný. Neviem, čo si mám o tomto zápase myslieť, preto ho nebudem ani komentovať.“

Zvolen získal u suseda všetky body

Hokejisti Zvolena zvíťazili v regionálnom súboji 5:2 nad Detvou.

Druhý tím tabuľky si išiel v súboji s posledným po pohodlné víťazstvo, v 46. min po góle Tomáša Bokroša viedol už 4:0. Domáci sa však nevzdali a dvoma gólmi Miroslava Macejka a Edmunda Piačku v 50. min, ktoré delilo iba deväť sekúnd, znížili na 2:4. Záver si hráči spod Pustého hradu postrážili a poistku pridal sekundu pred koncom Rastislav Špirko.

HC 07 Orin Detva – HKM Zvolen 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)

• Góly: 50. Milý (Macejko, Žilka), 50. Piačka (Videlka, Murček) – 16. Coffman (J. Kováčik, Obdržálek), 40. Andersons (V. Fekiač), 44. Šišovský (Michal Chovan, Špirko), 46. T. Bokroš (Matis, Kytnár), 60. Špirko (Michal Chovan, Hraško)
  • Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše Abramov (Detva) 10 min za hrubosť, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Müllner – Korba, Jobbágy, 1215 divákov
  • Detva: Hackett – Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, D. Jendroľ, Utkin – Ščurko, Surovka, J. Tibenský – Milý, Matúš Chovan, Žilka – Videlka, Gašpar, Piačka – M. Surový, Murček, Abramov
  • Zvolen: M. Šimko – Hraško, Drgoň, Ross, J. Kováčik, Ťavoda, T. Bokroš, Andersons, Wharton – Michal Chovan, Špirko, Šišovský – Obdržálek, O. Steen, Coffman – Síkela, Kytnár, Matis – V. Fekiač, L. Jurík, Martin Ďaloga
Viac na túto tému: #Dukla Trenčín #HK Nitra #MsHK Žilina