Novozámčania zdolali majstra, Žilina natiahla čiernu sériu

Hokejová Tipsport Liga mala v nedeľu na programe štyri zápasy 23. kola.

26.11.2017 19:04
Žilinský brankár Tomáš Tomek inkasoval v... Foto: SITA, Ivan Fleischer
KOšice žilina Žilinský brankár Tomáš Tomek inkasoval v Košiciach päť gólov.

Majster prekvapujúco stratil body

Nové Zámky po kvalitnom defenzívnom výkone zdolali úradujúceho majstra z Banskej Bystrice 2:1 po predĺžení.

Po bezgólovej prvej tretine otvorili skóre v 31. min Novozámčania gólom skúseného Milana Hrušku v presilovej hre. V závere druhého dejstva vyrovnal a poslal duel do predĺženia Mário Lunter.

Rozhodujúci gól strelil v 65. min útočník Eduard Šimun. Domáci hokejisti triumfom nad úradujúcim majstrom prerušili sériu piatich prehier.

HC Nové Zámky – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 2:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)

• Góly: 31. Milan Hruška (A. Salija), 65. Šimun (Plášil) – 38. M. Lunter (T. Surový, Kubka).

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Babic – Gegáň, A. Nagy

• Nové Zámky: Foltán – Plášil, A. Salija, Michal Novák, M. Jass, Šimek, Milan Hruška, Štumpf, Trávniček – Zbořil, Š. Novotný, Cetkovský – B. Fábry, V. Škoda, Dubec – Róbert Varga, Šimun, Lantoši – A. Tužinský, Dominik Rehák, K. Jass
  • Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, I. Ďatelinka, A. Sedlák, J. Brejčák, Gründling, V. Mihálik, P. Valent, Košecký – Lamper, T. Surový, M. Lunter – Hohmann, Bubela, M. Bartánus – Brittain, Faille, Asselin – Belluš, Češík, M. Róth

Žilinčania natiahli sériu prehier

Košice zdolali Žilinu 5:2, pre hostí to bola piata prehra za sebou.

„Oceliari“ zvíťazili vďaka výbornej druhej tretine, ktorú ovládli 4:1. Domáci viedli v 30. min už 4:0 zásluhou presných zásahov Mareka Hovorku, Ladislava Nagya, Petra Boltuna a Petra Kafku, ktorý skóroval v oslabení.

Žilinčania strelili svoj gól v 31. min z hokejky Tomáša Klimentu. Ešte v prostrednej časti hry zveľadil náskok Košíc druhým gólom v zápase Kafka.

V záverečnej tretine stanovil rezultát útočník Žiliny Lukáš Handlovský.

HC Košice – MsHK Doxxbet Žilina 5:2 (1:0, 4:1, 0:1)

• Góly: 13. Marek Hovorka (Kafka), 22. L. Nagy (Dudáš, Spilar), 27. Boltun (Spilar), 30. Kafka (B. H. Kessel, Marek Hovorka), 37. Kafka (Pacan, Marek Hovorka) – 31. Klimenta (P. Mikuš), 49. Handlovský (R. Hruška, Mendrej).

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lokšík, Štefik – Gajan, Gavalier, 3374 divákov

• Košice: Habal – E. Šedivý, Dudáš, Gernát, B. H. Kessel, M. Bača, Pulli, Matejka, Michalčin – L. Nagy, Pacan, Spilar – J. Suja, Marek Hovorka, Kafka – Šoltés, Boltun, Hričina – Š. Petráš, Vrábeľ, T. Klíma
  • Žilina: T. Tomek – Juraško, P. Mikuš, Chaloupka, Poulin, Michal Roman, Harant, Mendrej, Meliško – Klimenta, R. Hruška, Handlovský – J. Jurík, Švihálek. R. Tomas – Stupka, Holovič, M. Tvrdoň – Rogoň, F. Ondruš, E. Švec

O výhre Liptákov rozhodol Koyš

Hráči Liptovského Mikuláša zvíťazili v Detve 1:0. O triumfe hostí rozhodol sedem minút pred koncom mladý útočník Patrik Koyš vo svojom prvom zápase za Liptovský Mikuláš po výmene z Košíc.

Detva neuspela v treťom zápase po sebe a v ligovej tabuľke je so ziskom jedenástich bodov na poslednom 10. mieste. Liptovský Mikuláš má 29 bodov a je ôsmy.

HC 07 Orin Detva – MHk 32 Liptovský Mikuláš 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

• Gól: 53. P. Koyš (R. Suchý, Paukovček).

Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Orolin – Bogdaň, M. Korba, 464 divákov

• Detva: Verbickij – Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, M. Šimon, D. Jendroľ – Videlka, Surovka, Ščurko – Milý, Murček, Tibenský – L. Novák, Gašpar, M. Surový – Utkin, Huňady, Abramov – Matúš Chovan
  • Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Nádašdi, Luža, J. Tabaček, Moravčík, Pacalaj, R. Suchý, J. Nemec, Nitriansky – Kriška, M. Sukeľ, M. Uram – Rudolf Huna, Langhammer, J. Sukeľ – B. Rapáč, Paukovček, P. Koyš – Števuliak, Piatka, A. Laco

Poprad prehral vo Zvolene

Hráči HKM Zvolen zvíťazili pred vlastnými fanúšikmi nad HK Poprad 4:2.

Podtatranci po druhej tretine viedli 2:1 gólmi Samuela Mlynaroviča a Petra Königa, za domácich sa presadil v presilovke Milan Kytnár.

Zvolen otočil duel v priebehu 59 sekúnd tretej tretiny, keď skórovali Nicholas Rory Ross a Tomáš Bokroš. Víťazstvo domácich spečatil 55 sekúnd pred treťou sirénou Timothy James Coffman.

Zvolenčania triumfovali tretíkrát po sebe a v tabuľke im patrí piata priečka so ziskom 46 bodov. Poprad má o šesť bodov menej a je šiesty.

HKM Zvolen – HK Poprad 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

• Góly: 8. J. Kováčik (Michal Chovan) , 48. Ross (O. Steen, Drgoň), 49. T. Bokroš (J. Kováčik, Michal Chovan), 60. Coffman (Obdržálek, O. Steen) – 3. Mlynarovič (Svitana), 23. P. König (Š. Fabian, Rapáč).

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Jonák – Rojík, Šefčík, 1512 divákov

• Zvolen: M. Šimko – Ross, Drgoň, J. Kováčik, Hraško, Wharton, Ťavoda, Andersons, T. Bokroš – Obdržálek, O. Steen, Coffman – Michal Chovan, M. Kytnár, Šišovský – Síkela, L. Jurík, Matis – Martin Ďaloga, V. Fekiač, T. Török
  • Poprad: Corbeil – McDowell, D. Brejčák, P. König, Š. Fabian, Ježek, Davydov, Dinda – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Rapáč, Heizer, Buc – Abdul, Vartovník, D. Bondra – Matúš Paločko, Lichanec, Kroták – L. Hvila
Viac na túto tému: #HC Košice #HC Nové Zámky #Tipsport Liga