Za päť minút viedol 3:0. Majster zdolal Košice, uspela aj Dukla

Hokejisti HC ‘05 iClinic Banská Bystrica zdolali na vlastnom ľade HC Košice 5:3 vo štvrtkovom stretnutí 22. kola Tipsport ligy.

23.11.2017 20:17 , aktualizované: 20:49
HOKEJ-TL: Banská Bystrica - Košice Foto: ,
Martin Dudáš z HC Košice (vľavo) a Patrik Lamper z HC ´05 iClinic Banská Bystrica (vpravo).

Domáci vybehli na „železiarov“ hneď v úvode stretnutia, keď už v piatej minúte vyhrávali 3:0 a poslali hosťujúceho brankára Vladislava Habala na striedačku. V bránke ho nahradil Stanislav Škorvánek.

Ten si udržal nepriestrelnosť do polovice stretnutia, keď Banskobystričania znova odskočili hosťom na rozdiel troch gólov. Košice, za ktorých premiérovo nastúpil obranca Martin Gernát, už dokázali iba skorigovať, keď sa v závere druhej časti presadil Blake Kessel.

V domácom drese najviac zažiarili Tomáš Surový (1+2), Josh Brittain (2+1) a Guilaume Asselin (0+3). „Barani“ získali už 46 bodov a v tabuľke sa priblížili k svojmu štvrtkovému súperovi už iba na jeden bod.

HC ´05 Banská Bystrica - HC Košice Fotogaléria - 8 fotiek Všetky fotky
Josh Brittain (HC ´05 iClinic Banská Bystrica)...

Tipsport liga – 22. kolo

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – HC Košice 5:3 (3:2, 2:1, 0:0)

• Góly: 3. Brittain (Asselin, T. Surový), 5. T. Surový (A. Sedlák), 5. Faille (Brittain, Asselin), 27. M. Lunter, 30. Brittain (T. Surový, Asselin) – 8. Pacan (J. Suja, E. Šedivý), 13. L. Nagy (E. Šedivý), 38. B. H. Kessel (Marek Hovorka).

Vylúčení: 3:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Hradil, Šír – Tosenovjan, Kollár, 2532 divákov

• Banská Bystrica: Lassila – Kubka, I. Ďatelinka, A. Sedlák, J. Brejčák, Gründling, V. Mihálik, M. Róth, Košecký – Lamper, T. Surový, M. Lunter – Hohmann, Bubela, M. Bartánus – Brittain, Faille, Asselin – Belluš, Češík, Gabor
  • Košice: Habal (5. Škorvánek) – E. Šedivý, Dudáš, Gernát, B. H. Kessel, M. Bača, Pulli, Matejka, Michalčin – L. Nagy, Boltun, Hričina – J. Suja, Marek Hovorka, Kafka – P. Koyš, Pacan, T. Klíma – Š. Petráš, Vrábeľ, M. Novotný

Mikuláš sa vytrápil s dvadsiatkou

Liptovský Mikuláš zvíťazil doma nad tímom HK Orange 20 3:2 po samostatných nájazdoch. Skóre otvoril v druhej časti hry hosťujúci útočník Niki Jaško. Liptáci skórovali až v tretej tretine, keď sa presadili Branislav Rapáč a Marek Uram.

Hosťom sa podarilo vyrovnať v poslednej minúte, keď zápas poslal do predĺženia Vojtech Zeleňák. V samostatných nájazdoch rozhodol svojím druhým gólom v dueli Branislav Rapáč.

Liptáci nadviazali na svoje nedeľňajšie víťazstvo v Nových Zámkoch a práve tohto súpera preskočili v tabuľke, keď sa dostali na ôsme miesto zaručujúce účasť v play-off. Naopak, mladíci sa naďalej trápia a zaznamenali jedenástu prehru v sérii.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Orange 20 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0, 1:0)

• Góly: 42. B. Rapáč (J. Sukeľ, Paukovček), 46. M. Uram (M. Sukeľ, Kriška), rozhodujúci. sam. nájazd B. Rapáč – 33. Jaško (Marcinek, Mesaroš), 60. Zeleňák (Smolka, Kelemen).

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Lauff, Orolín – Gavalier, Bogdaň

• Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Nádašdi, Luža, J. Tabaček, Moravčík, J. Nemec, R. Suchý, Nitriansky, Pacalaj – Kriška, M. Sukeľ, M. Uram – Spilar, Langhammer, Piatka – B. Rapáč, Paukovček, J. Sukeľ – Števuliak, Lištiak, A. Laco
  • HK Orange 20: Kostelný – Pupák, Krempaský, A. Leško, Hílek, Zeleňák, Fereta, Matejovič, Hedera – Vašaš, Bjalončík, Václav – Marcinek, Jaško, Mesaroš – Čacho, Tamaši, V. Vybiral – Kelemen, Kundrik, Smolka

Dukla zvýšila náskok

Žilina nestačila doma na lídra súťaže z Trenčína. Skóre otvoril v úvode druhej tretiny hosťujúci útočník Marcel Hossa. Žiline sa podarilo streliť prvý gól Trenčínu až v treťom vzájomnom tohtosezónnom dueli, keď sa v záverečnej tretine presadil Michal Švihálek.

Hostia však dokázali vsietiť ešte štyri góly. Za „vojakov“ si dva góly pripísal Marcel Hossa a kapitán Branko Radivojevič dosiahol tri asistencie.

Trenčín zvýšil svoj náskok na čele tabuľky na deväť bodov, keď získal už 56 bodov.

MsHK Doxxbet Žilina – HK Dukla Trenčín 2:5 (0:0, 0:1, 2:4)

• Góly: 44. Švihálek (Chaloupka, J. Jurík), 59. Holovič (Tvrdoň, Harant) – 22. Marcel Hossa (T. Varga, Radivojevič), 45. Ölvecký (Bezúch, Radivojevič), 47. J, Pardavý ml. (D. Hudec, Sojčík), 58. Sojčík (Radivojevič), 60. Marcel Hossa (Holenda, T. Varga).

Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Marek Páč (Trenčín) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Konc st. – Gajan st., Stanzel, 821 divákov

• Žilina: T. Tomek – Juraško, P. Mikuš, Chaloupka, Poulin, Hatala, Harant, Váňa, Michal Roman – Klimenta, R. Hruška, Handlovský – J. Jurík, Švihálek. R. Tomas – Stupka, Holovič, Tvrdoň – Rogoň, F. Ondruš, E. Švec
  • Trenčín: M. Valent – L. Romančík, Starosta, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Pač, J. Švec – Radivojevič, Ölvecký, Bezúch – Marcel Hossa, Bulík, T. Varga – O. Mikula, R. Dlouhý, M. Hecl – Sojčík, J. Pardavý ml., D. Hudec
Viac na túto tému: #HC Košice #Tipsport Liga