Líder prišiel o dvojgólový náskok, majstra však zlomil. Košice nezaváhali

V atraktívnom zápase 21. kola Tipsport ligy získali tri body domáci hokejisti Dukly Trenčín, hráčov úradujúceho majstra z Banskej Bystrice zdolali 4:2.

19.11.2017 18:43 , aktualizované: 19:48
Marek Hecl, Teemu Lassila Foto: ,
Dvojgólový strelec Trenčína Marek Hecl sleduje puk v bránke Teemuho Lassilu z Banskej Bystrice.

Trenčania sa dostali do vedenia v 14. min, keď v presilovke skóroval Marek Hecl. Ten istý hráč o minútu zvýšil na 2:0. Hostia v tretej tretine zmazali manko zásahmi Bubelu a Mihálika, napokon však odišli bez bodového zisku – na opačnej strane udreli Tibor Varga a do prázdnej bránky Peter Sojčík.

Banská Bystrica naďalej je na 3. mieste, na vedúci Trenčín už má desaťbodové manko.

HK Dukla Trenčín – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)

• Góly: 14. M. Hecl (Sojčík, Marcel Hossa), 15. M. Hecl (Pač), 52. T. Varga, 60. Sojčík – 41. Bubela (Hohmann, M. Bartánus), 51. V. Mihálik (Gründling, T. Surový)
  • Vylúčení: 1:3 na 2 min, navyše Lamper (B. Bystrica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: O. Hejduk, Ulehla – Blümel, Šefčík (všetci ČR), 3636 divákov
  • Trenčín: M. Valent – L. Romančík, Starosta, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Pač, Špankovič – Radivojevič, Ölvecký, Bezúch – Marcel Hossa, Bulík, T. Varga – O. Mikula, J. Pardavý ml., M. Hecl – Sojčík, Švec, D. Hudec
  • Banská Bystrica: Lassila – Kubka, I. Ďatelinka, A. Sedlák, J. Brejčák, Gründling, V. Mihálik, P. Valent, Košecký – Lamper, T. Surový, M. Lunter – Hohmann, Bubela, M. Bartánus – Brittain, Faille, Asselin – Belluš, Češík, Gabor

Liptáci s jednoznačným triumfom

Hokejisti Lipovského Mikuláša zvíťazili na ľade Nových Zámkov 4:0. Skóre v druhej tretine otvoril Lukáš Paukovček, v tretej sa do streleckej listiny zapísali Jakub Langhammer, Matúš Sukeľ a Maroš Piatka.

Liptákom s 24 bodmi patrí v tabuľke 9. miesto, Novozámčania sú na 8. priečke a majú 26 bodov. Liptáci uťali sériu šiestich zápasov bez víťazstva. V každom z troch vzájomných dueloch Liptovského Mikuláša a Nových Zámkov v tejto sezóne uspeli hostia a po 60 minútach.

HC Nové Zámky – MHk 32 Liptovský Mikuláš 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)

• Góly: 27. Paukovček (B. Rapáč), 41. Langhammer (Piatka, Pacalaj), 44. M. Sukeľ (Kriška), 56. Piatka
  • Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Cetkovský 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, Milan Hruška 10 min za hrubosť – A. Laco 10 min za hrubosť, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Kubuš – Kacej, Synek, 948 divákov
  • Nové Zámky: V. Kováč – M. Jass, A. Salija, Michal Novák, Plášil, Šimek, Milan Hruška, Štumpf, Trávniček – Zbořil, Š. Novotný, Cetkovský – Moňa, R. Špirko, Rajenko – Róbert Varga, V. Škoda, Lantoši – B. Fábry, Rehák, k. Jass
  • Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Nádašdi, Luža, J. Tabaček, Moravčík, J. Nemec, R. Suchý, Nitriansky, Pacalaj – Kriška, M. Sukeľ, M. Uram – Spilar, Langhammer, Piatka – B. Rapáč, Paukovček, J. Sukeľ – Števuliak, Lištiak, A. Laco

Košice si poradili s Popradom

Hokejisti Košíc zvíťazili na domácom ľade nad hráčmi Popradu 3:1. Skóre otvoril v presilovke domáci Petr Kafka, no hostia stihli vyrovnať ešte pred prvou sirénou, keď sa presadil Aleš Ježek.

Úvod druhej tretiny patril „oceliarom“, ktorých do vedenia poslal po samostatnom úniku Marek Hovorka. V tretej tretine poistil vedenie domácich obranca Eduard Šedivý, a tak sa aj v treťom vzájomnom stretnutí týchto súperov v sezóne zrodilo víťazstvo Košíc. V zápase sa gólom a dvoma asistenciami zaskvel domáci útočník Kafka.

Poprad klesol v tabuľke na 6. miesto, Košice si udržali 2. miesto a na lídra z Trenčína majú šesťbodové manko.

HC Košice – HK Poprad 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

• Góly: 7. Kafka (E. Šedivý, J. Suja), 22. Marek Hovorka (Matejka, Kafka), 51. E. Šedivý (Marek Hovorka, Kafka) – 20. Ježek (Š. Fabian, Buc)
  • Vylúčení: 9:6 na 2 min, navyše: Dudáš 10 min za hrubosť – Lichanec 10 min za hrubosť, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, D. Konc st. – Jobbágy, Korba, 4527 divákov
  • Košice: Habal – Pulli, B. H. Kessel, Matejka, Michalčin, E. Šedivý, Dudáš – L. Nagy, Boltun, Hričina – J. Suja, Marek Hovorka, Kafka – P. Koyš, Pacan, T. Klíma – Š. Petráš, Vrábeľ, M. Novotný
  • Poprad: A. Ivanov – P. König, D. Brejčák, Ježek, Š. Fabian, Dinda, Jáchym, McDowell, Matej Paločko – Svitana, Mlynarovič, Buc – Šitikov, Heizer, L. Hvila – Abdul, Vartovník, D. Bondra – Štrauch, Lichanec, Kroták

Zvolen v derby zdolal Detvu

Domáci hokejisti HKM Zvolen zvíťazili jednoznačne 6:2 nad hráčmi HC 07 Orin Detva v regionálnom derby. Domáci po II. tretine viedli o päť gólov (6:1): postupne skórovali Petr Obdržálek (dvakrát), Viktor Fekiač, Oscar Steen, Peter Šišovský a Timothy Coffman. Zásahy hostí dosiahli Frederik Fekiač a Jozef Tibenský. Zvolen je v tabuľke na 4. mieste, Detva na 10. pozícii.

HKM Zvolen – HC 07 Orin Detva 6:2 (2:1, 4:0, 0:1)

• Góly: 1. Obdržálek (Coffman, Ross), 20. Obdržálek (O. Steen, Coffman), 23. V. Fekiač (T. Török, Martin Ďaloga), 27. O. Steen (Obdržálek, Ross), 32. Šišovský (J. Kováčik, M. Kytnár), 37. Coffman (Obdržálek) – 9. F. Fekiač (Milý, Ščurko), 58. J. Tibenský (Surovka, Matúš Chovan)
  • Vylúčení: 5:4, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Štefik – Výleta, Tvrdoň, 2693 divákov
  • Zvolen: Nieminen – Ross, Drgoň, J. Kováčik, Hraško, Wharton, Ťavoda, Andersons, T. Bokroš – Obdržálek, O. Steen, Coffman – Michal Chovan, M. Kytnár, Šišovský – Síkela, L. Jurík, Kelemen – Martin Ďaloga, V. Fekiač, T. Török
  • Detva: Verbickij – Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, M. Šimon, D. Jendroľ, Miroslav Macejko – J. Tibenský, Surovka, Piačka – Milý, Murček, Ščurko – Videlka, Gašpar, M. Surový – Utkin, Matúš Chovan, Abramov

Nitra získala tri body na ľade Žiliny

Hokejisti Nitry zvíťazili na ľade Žiliny 4:2. Favorizovaní hostia položili základ svojho úspechu v úvodných dvoch tretinách, po nich viedli 3:1. Góly Nitranov strelili Matej Paulovič, Tomáš Mikúš, Jameson Milam a Michal Krištof, za domácich skórovali Marcel Holovič a Michal Švihálek. Nitra sa vyšvihla na 5. miesto tabuľkového poradia, Žilina figuruje na 7. pozícii.

MsHK Doxxbet Žilina – HK Nitra 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

• Góly: 23. Holovič (J. Jurík), 48. Švihálek – 15. M. Paulovič (Milam, Mezei), 24. T. Mikúš (Rýgl), 31. Milam (Blackwater, Ordzovenský), 53. M. Krištof (T. Mikúš, M. Paulovič)
  • Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, P. Jonák – Gegáň, Junek, 873 divákov
  • Žilina: T. Tomek – Juraško, P. Mikuš, Chaloupka, Poulin, Hatala, Harant, Mendrej, Michal Roman – Klimenta, R. Hruška, Handlovský – J. Jurík, Švihálek. R. Tomas – Stupka, Holovič, Rogoň – Dolinajec, F. Ondruš, E. Švec
  • Nitra: Lawson – Rýgl, Mezei, Milam, Ordzovenský, M. Versteeg, Korím, Michal Pupák – M. Paulovič, M. Krištof, T. Mikúš – Kutálek, Blackwater, J. Šiška – Miroslav Pupák, Timotej Šille, Csányi – D. König, Ondrušek, Fominych
Viac na túto tému: #Dukla Trenčín #HC 05 Banská Bystrica #Marek Hecl