Chválili ho Šatan i Ramsay. Top strelec súťaže má len 22 rokov

Hrdinom šlágra nedeľňajšieho 16. kola hokejovej Tipsport Ligy Nitra - Košice sa stal 22-ročný krídelník Matej Paulovič. Štyrmi gólmi vystrieľal domácim cenné víťazstvo 4:2.

30.10.2017 17:58
Paulovič Nitra Foto: ,
Matej Paulovič strelil do siete Košíc štyri góly.

„Využil som, že sa párkrát ku mne odrazil puk,“ vravel skromne odchovanec Topoľčian, člen reprezentácie do 20 rokov, ktorá pred necelými tromi rokmi získala bronz na majstrovstvách sve­ta.

Ako sa vám zaspávalo po takom zápase?

Normálne. Najviac ma tešilo, že sme koncom týždňa vyhrali oba zápasy a v tabuľke sa dvíhame. Je pravda, že štyri góly som dal medzi mužmi prvý raz, predtým možno niekedy za žiakov. Teraz to vyšlo nášmu útoku a mne, nabudúce možno niekomu inému.

Koľko gratulácií ste dostali?

Veľmi veľa, niekoľko desiatok.

Nitra po dvoch tretinách prehrávala 1:2. Aké pokyny dostalo mužstvo v druhej prestávke, že tak ožilo?

Prvú tretinu sme mali slabšiu, podržal nás brankár, v druhej sa hra vyrovnala. Do tretej sme šli s tým, že zabojujeme o víťazstvo. Pomohlo nám, že sme rýchlo vyrovnali a vzápätí sa ujali prvý raz vedenia.

Ktorý z vašich štyroch gólov bol pre vývoj zápasu najdôležitejší?

Asi ten na 3:2. Po ňom sme prvý raz viedli. Najtesnejší náskok sme ubránili a v závere ho prikrášlili gólom do prázdnej bránky.

Padla po vašom hetriku na ľad nejaká šiltovka?

Nevšimol som si, myslím, že ani nie.

Na tri góly vám proti Košiciam prihral center Michal Krištof. Taká je deľba práce – on prihráva, vy zakončujete?

Proti Košiciam to tak vyšlo, v ďalších zápasoch si možno úlohy vymeníme. Hráme spolu od začiatku sezóny, na ľade sa vidíme. Teší nás, že sme dostali pozvánku do reprezentácie na Nemecký pohár.

Z akých situácií dávate najviac gólov?

Zrejme z dorážok. Číham na ne pred bránkou, tam je môj priestor, v ktorom sa najčastejšie pohybujem.

S trinástimi gólmi ste sa dostali na čelo tabuľky strelcov. Na koľko si trúfate?

Nechcem si určovať nejaké strelecké méty. Sezóna je dlhá, dúfam, že mi to pôjde aspoň tak ako doteraz.

Nitriansky útočník Matej Paulovič oslavuje... Foto: SITA, Martin Havran
Matej Paulovič Nitriansky útočník Matej Paulovič oslavuje jeden zo svojich štyroch gólov do siete Košíc.

Mali ste hokejový vzor?

Ani nie. Všímal som si však hokejistov, ktorí robili dobré veci, snažil som sa od nich niečo naučiť.

Vyskúšali ste si dorastenecké a juniorské súťaže vo Švédsku a v USA. Neuvažovali ste o pokračovaní kariéry v zahraničí?

Nejaké ponuky som mal, pomohlo mi to jazykovo, no vrátil som sa, lebo som si chcel ukončiť stredoškolské štúdium na gymnáziu v Topoľčanoch. Úspešne som zmaturoval, uľavilo sa mi, už sa môžem venovať naplno hokeju. V tejto sezóne som prišiel do Nitry z Nových Zámkov, som veľmi spokojný.

Cenu pre najlepšieho hráča vám odovzdal tréner reprezentácie Craig Ramsay. Aj vám niečo povedal?

Zagratuloval mi. Generálny manažér Miroslav Šatan ma pochválil za dobrý zápas.

V úvode sezóny ste v stretnutí proti Česku vo vašej premiére v národnom tíme strelili víťazný gól. Pridáte ďalšie na Nemeckom pohári?

Jednu cennú skúsenosť zo slovenskej reprezentácie už mám. Rád by som pomohol ďalším gólom, no ešte viac by ma potešili naše víťazstvá.

Viac na túto tému: #HK Nitra #Tipsport Liga #Matej Paulovič