Mladíci uchmatli majstrovi bod. Padli až po nájazdoch

24.10.2017 20:10
Banská Bystrica - Salzburg
Hokejisti Banskej Bystrice. Autor: ,

Hokejisti majstrovskej Banskej Bystrice zvíťazili nad domácimi hráčmi HK Orange "20" 3:2 po samostatných nájazdoch v utorňajšom stretnutí 14. kola slovenskej Tipsport ligy.

Za domácich sa v prvej tretine presadil Kroni Musliu, no „baranom“ sa v druhej časti hry podarilo otočiť skóre zásluhou dvoch gólov obrancu Jána Brejčáka. „Dvadsiatka“ dokázala vyrovnať v záverečnej tretine, keď svoj premiérový gól v sezóne zaznamenal Radoslav Mesaroš. V samostatných nájazdoch rozhodol o triumfe favorita kanadský útočník Éric Faille.

Mladíci si pripísali už siedmu prehru v sérii, kým Banská Bystrica sa ziskom dvoch bodov dostala na druhé miesto v tabuľke pred Košice, no tie majú jeden zápas k dobru.

HK Orange „20“ – HC '05 Banská Bystrica 2:3 po sn (1:0, 0:2, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 12. Musliu (Tamáši, Smolka), 43. Mesaroš (Smolka, Tamáši) – 31. a 40. J. Brejčák, rozhodujúci sam. nájazd Faille
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 0:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Smetana, Fridrich – Orolín, Németh, 242 divákov
HK Orange 20: Durný – Hílek, Hedera, Zeleňák, Fereta, Dlapka, Švarc, M. Krempaský, Matejovič – Marcinek, Kundrik, N. Jaško – Vašaš, Čacho, V. Vybiral – Musliu, Tamáši, Smolka – Mesaroš, Šmída, Václav
Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, I. Ďatelinka, M. Sersen, J. Brejčák, G. Gélinas, V. Mihalik, Grundling, A. Sedlák – Faillé, T. Surový, M. Lunter – Belluš, Češík, Lamper – Hohmann, Bubela, M. Bartánus – Róth, P. Valent, Andrisík