Nový tréner, staré výsledky, Detva zasa dostala nakladačku. Surový 3+2

Hokejisti Liptovského Mikuláša na vlastnom ľade zdolali hráčov Detvy 6:2 v nedeľňajšom úvodnom stretnutí 14. kola slovenskej Tipsport ligy.

22.10.2017 17:54
Liptovský Mikuláš Foto: ,
Radosť hráčov Liptovského Mikuláša.

Nový hlavný tréner Detvy Ivan Dornič má za sebou neúspešnú premiéru na lavičke nováčika. V súboji posledných dvoch tímov tabuľky od začiatku nebolo pochýb o domácom víťazstve.

V liptovskom drese sa darilo najmä Martinovi Kriškovi a a Marekovi Uramovi, keď obaja prispeli k jednoznačnému víťazstvu gólom a dvoma asistenciami.

Detva stále čaká na prvé víťazstvo pri svojej premiérovej účasti v najvyššej súťaži. Podpoľanci vydolovali z 15 zápasov iba 1 bod a so skóre 18:61 sa krčia na dne tipsportligovej tabuľky aktuálne s mankom 16 bodov na Žilinu. Liptáci sa priebežne posunuli práve pred Žilinčanov na ôsme miesto, tí však majú ešte nedeľňajší domáci zápas s Košičanmi k dobru.

Hokej – Tipsport liga 2017/2018 – 14. kolo – nedeľa:

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC 07 Orin Detva 6:2 (2:0, 1:0, 3:2)
Góly: 6. Spilar (M. Uram, Kriška), 13. Števuliak (Spilar, Luža), 40. Kriška (M. Uram, M. Sukeľ), 41. M. Sukeľ (Kriška), 42. B. Rapáč (Rudolf Huna, Paukovček), 54. M. Uram (J. Tabaček) – 43. Ščurko (Videlka, Milý), 59. L. Novák (J. Tibenský, Murček)
Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 2:1 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolín, Mullner – Stanzel, Gegáň, 950 divákov
Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Nádašdi, Luža, D. Devečka, R. Suchý, J. Tabaček, Moravčík, Pacalaj – Kriška, M. Sukeľ, M. Uram – B. Rapáč, Paukovček, Rudolf Huna – Spilar, Langhammer, Števuliak – A. Laco, Piatka, J. Sukeľ
Detva: A. Nagy – Gachulinec, Kuklev, Martin Chovan, Macejko, M. Šimon, D. Jendroľ, D. Jendroľ, F. Fekiač – Milý, Ščurko, Videlka – L. Novák, Murček, J. Tibenský – J. Žilka, R. Gašpar, Halás – Ondris, Matúš Chovan, Abramov – M. Surový

Bystrica prerušila sériu Nových Zámkov

Hokejisti majstrovskej Banskej Bystrice na vlastnom ľade zdolali hráčov Nových Zámkov vysoko 8:3. „Barani“ rozhodli o svojom víťazstve štyrmi gólmi už v prvej tretine, keď sa dvakrát presadil Tomáš Surový. Domáci kapitán zavŕšil hetrik počas druhej tretiny, pridal aj dve asistencie. Vydarený zápas odohral aj ďalší domáci útočník Mário Lunter, keď ku gólu pribalil tri asistencie.

Banská Bystrica vyhrala už siedmy zápas na domácom ľade v sérii, v priebežnej tabuľke je tretia. Nové Zámky si pripísali prvú prehru po štyroch víťazstvách a figurujú na šiestom mieste.

HC'05 iClinic Banská Bystrica – HC Nové Zámky 8:3 (4:1, 2:1, 2:1)
Góly: 3. Češík (Lamper), 11. T. Surový (M. Lunter, G. Gélinas), 11. M. Lunter (Faillé, T. Surový), 14. T. Surový (M. Lunter, Faillé), 28. Hohmann (M. Lunter, V. Mihalik), 33. T. Surový, 48. M. Bartánus (Faille, T. Surový), 48. M. Bartánus (Hohmann, Bubela) – 5. R. Špirko (Rajenko, V. Škoda), 22. Salija (Zbořil), 52. Salija
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 3:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, R. Lauff – R. Gajan. st., Rojík, 2522 divákov
Banská Bystrica: Lassila – Kubka, I. Ďatelinka, M. Sersen, J. Brejčák, V. Mihalik, G. Gélinas, Michal Hudec, A. Sedlák – Faillé, T. Surový, M. Lunter – Belluš, Češík, Lamper – Hohmann, Bubela, M. Bartánus – Róth, P. Valent, Andrisík
Nové Zámky: V. Kováč (14. P. Romančík) – M. Jass, Plášil, Prapavessis, Salija, S. Kovačevič, Milan Hruška, Michal Novák, Hain – V. Škoda, R. Špirko, Rajenko – Zbořil, Š. Novotný, Cetkovský – Róbert Varga, Šimun, K. Jass – Lantoši, Dubinin, B. Fábry

Trenčín dovŕšil obrat v Nitre v predĺžení

Hokejisti Nitry na vlastnom ľade podľahli hráčom Trenčína 3:4 po predĺžení. „Corgoni“ viedli v 35. min po zásahu kanadského obrancu Mitcha Versteega už o tri góly, ale ani to im pred vyše trojtisícovou návštevou nestačilo na víťazstvo.

Výraznou mierou sa na obrate Trenčína podieľal útočník Michal Hlinka, ktorý si pripísal dva góly a zdvojnásobil tak svoje doterajšie gólové konto v prebiehajúcej sezóne. Rozhodujúci zásah v predĺžení si pripísal hosťujúci útočník Juraj Bezúch.

Nitra prehrala už piaty domáci zápas v sérii a nepomohlo jej ani angažovanie staronového trénera Antonína Stavjaňu. V neúplnej tabuľke vicemajster je až na siedmom mieste, Trenčín figuruje na čele ako suverénny líder.

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 3:4 pp (1:0, 2:1, 0:2 – 0:1)
Góly: 8. T. Mikúš (Blackwater, H. Ručkay), 33. Csányi (J. Ručkay, Rzavský), 35. M. Versteeg (Rzavský) – 37. Michal Hlinka (Frühauf, Bulík), 43. Marek Hecl (Holenda, O. Mikula), 45. Michal Hlinka (T. Varga), 63. Bezúch (Holenda, Ölvecký)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Smetana, V. Baluška – P. Šefčík, A. Nagy, 3033 divákov
Nitra: Lawson – Rýgl, Mezei, Milam, Ordzovenský, M. Versteeg, Kuzma, Michal Pupák, Korím – M. Paulovič, Krištof, Kutálek – H. Ručkay, T. Mikúš, Blackwater – Csányi, J. Ručkay, Rzavský – Štumpf, Ondrušek, Timotej Šille
Trenčín: M. Valent – Starosta, Adam Themár, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, D. Trška, J. Švec – Sojčík, Ölvecký, Bezúch – Michal Hlinka, Bulík, T. Varga – O. Mikula, R. Dlouhý, Marek Hecl – J. Gašparovič, J. Pardavý ml., D. Hudec

Poprad doma podľahol Zvolenu

Hokejisti Popradu na vlastnom ľade podľahli hráčom Zvolena 1:4. Hostia išli do vedenia v 9. min gólom Timothyho Coffmana, no domácim sa podarilo vyrovnať v závere prvej tretiny po zásahu Andreasa Štraucha.

Víťazný gól stretnutia strelil v 38. minúte hosťujúci obranca Adam Drgoň, ale o svojom triumfe hostia definitívne rozhodli až dvoma gólmi v závere tretej tretiny.

Zvolen sa víťazstvom bodovo dotiahol na Poprad a zásluhou lepšieho skóre ho predstihol a nahradil na 4. mieste. Popradčania prehrali štvrtý zápas v sérii, dosiahli v nich dovedna len 3 góly.

HK Poprad – HKM Zvolen 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Góly: 20. Štrauch (P. König, Mlynarovič) – 9. Coffman (Obdržálek), 38. Drgoň (Coffman, O. Steen), 56. Ťavoda (V. Fekiač), 60. V. Fekiač (Šišovský)
Vylúčení: 7:10 na 2 min, presilovky: 0:1 oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc st., Stano – Jobbágy, Korba, 1193 divákov
Poprad: A. Ivanov – Jáchym, Š. Fabian, P. König, I. Davydov, D. Šterbák, McDowell, Zadražil – D. Bondra, Heizer, Lichanec – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Matúš Paločko, Matej Paločko, Martančík – Olejník, Vartovník, Ježek
Zvolen: M. Šimko – Ross, Drgoň, Wharton, Hraško, T. Bokroš, Ťavoda, Dubeň, Andersons – Obdržálek, O. Steen, Coffman – Matis, M. Kytnár, Šišovský – T. Török , L. Jurík, Kelemen – Martin Ďaloga, V. Fekiač, L. Dubeň

Víťazstvo Košíc v Žiline, rozhodla prvá tretina

Hokejisti Žiliny na vlastnom ľade podľahli hráčom Košíc 2:3. Košice rozhodli o svojom víťazstve už v prvej tretine, keď sa dvakrát presadil Peter Boltun a jedným gólom prispel Richard Jenčík. Žilinčanom sa v záverečnej časti hry podarilo už iba znížiť na rozdiel gólu, keď sa presadil útočník Juraj Jurík.

Košice si tretím víťazstvom v sérii udržali druhé miesto v tabuľke, kým Žilina klesla na deviate miesto mimo priečky zaručujúce postup do playoff.

MsHK Doxxbet Žilina – HC Košice 2:3 (1:3, 0:0, 1:0)
Góly: 15. R. Konečný (J. Jurík, Poulin), 49. J. Jurík (Martindale) – 6. Boltun (L. Nagy, E. Šedivý), 12. Jenčík (Marek Hovorka, Kafka), 17. Boltun (D. Šoltés, E. Šedivý)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:1 oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák, V. Goga – Kacej, Krajčík, 761 divákov
Žilina: T. Tomek – Juraško, P. Mikuš, Chaloupka, Poulin, Michal Roman, Harant, Hatala, Mendrej – Kučkin, Klimenta, Handlovský – J. Jurík, Martindale, Švihálek – Stupka, Holovič, R. Konečný – Rogoň, Ondruš, E. Švec
Košice: Habal – E. Šedivý, Dudáš, Martin Bača, V. Čížek, Pulli, H. B. Kessel, Koch, Matejka – L. Nagy, Boltun, Hričina – Jenčík, Marek Hovorka, Kafka – T. Klíma, Pacan, Koyš – D. Šoltés, Suja, Vrábeľ

Viac na túto tému: #HC 07 Orin Detva #MHk 32 Liptovský Mikuláš