Vzdorovali dve tretiny. Mladíci prehrali v Poprade

19.10.2017 20:12
Poprad Orange 20
Aleš Ježek z HK Poprad a Patrik Marcínek z HK Orange 20 v súboji o puk. Autor: ,

Hokejisti HK Poprad zvíťazili na vlastnom ľade nad HK Orange "20" 5:2 vo štvrtkovom stretnutí 13. kola najvyššej slovenskej súťaže Tisport ligy 2017/2018.

Domáci viedli po prvej tretine gólom Dávida Bondru, ale v druhom dejstve využili mladí slovenskí reprezentanti dve presilové hry a presnými zásahmi Patrika Marcineka a Alexa Tamášiho otočili stav vo svoj prospech.

V poslednej minúte druhej tretiny vyrovnal popradský útočník Lukáš Vartovník. Záverečná časť hry bola už jednoznačne v réžii favorizovaných „kamzíkov“, ktorí strelili tri góly;postupne skórovali Matúš Paločko, Peter König a Radomír Heizer.

Poprad má po štrnástich odohraných zápasoch na konte 27 bodov a v tabuľke je na tretej priečke, hráči HK Orange 20 získali dosiaľ 12 bodov.

Tipsport liga – 13. kolo

HK Poprad – HK Orange „20“ 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

• Góly: 11. D. Bondra (Jáchym, Olejník), 40. Vartovník (Lichanec, Š. Fabian), 42. Matúš Paločko (Lichanec, McDowell), 54. P. König (Mlynarovič, Svitana), 55. Heizer (J. Majdan, Vartovník) – 23. Marcinek (Kundrik, Durný), 27. Tamáši (Smolka, Krempaský).

Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Snášel – Gajan, Jobbágy, 556 divákov

• Poprad: Ivanov – Davydov, Š. Fabian, P. König, D. Brejčák, Jáchym, McDowell, Dinda, Zadražil – Ježek, Heizer, Lichanec – Svitana, Mlynarovič, J. Majdan – Matúš Paločko, Matej Paločko, D. Bondra – Olejník, Vartovník, Martančík
  • HK Orange 20: Durný – Dlapka, Hedera, Zeleňák, Fereta, Krempaský, Švarc, Kuna, Hílek – Mesaroš, Kundrik, N. Jaško – Václav, Čacho, V. Vybiral – Vašaš, Tamáši, Smolka – Marcinek, Bjalončík, Šmída