Košice viedli na Liptove už 2:0, za 90 sekúnd už prehrávali. Trenčín stratil bod

Hokejisti Liptovského Mikuláša zvíťazili v stretnutí 11. kola Tipsport ligy 2017/2018 nad Košicami 5:3. Základ svojho víťazstva položili v druhej tretine, keď dokázali otočiť stav stretnutia z 0:2 na 3:2 v priebehu 90 sekúnd.

13.10.2017 19:36
Liptovský Mikuláš Foto: ,
Radosť hráčov Liptovského Mikuláša.

Jakub Langhammer 38 sekúnd po góle Mareka Urama vyrovnal v 29. min na 2:2 a na 3:2 upravil o ďalších 52 sekúnd Dušan Devečka. Ďalšie dva góly pridali Liptáci na začiatku tretej tretiny, keď Andrej Laco poslal svoj tím do vedenia 5:2 len 40 sekúnd po druhom góle Mareka Urama.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC Košice 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
Góly: 29. Uram (M. Sukeľ, Košarišťan), 29. Langhammer (Kriška, R. Suchý), 30. D. Devečka, Uram), 42. Uram (Kriška, M. Sukeľ), 43. A. Laco – 19. Pacan (P. Koyš, Martin Bača), 22. Martin Bača (B. Kessel, P. Koyš), 52. Jenčík (Suja, Boltun)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, R. Müllner – M. Orolín, Stanzel, 850 divákov
Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Kurali, R. Suchý, Nádašdi, Matej Bača, J. Tabaček, Pacalaj, D. Devečka, Moravčík – B. Rapáč, Paukovček, Števuliak – Kriška, M. Sukeľ, Uram – Spilar, Langhammer, Piatka – J. Sukeľ, Lištiak, A. Laco
Košice: Habal (43. Škorvánek) – Čížek, Pulli, Martin Bača, B. Kessel, Dudáš, E. Šedivý, Koch, Matejka – Hričina, Marek Hovorka, Kafka – L. Nagy, Pacan, P. Koyš – Jenčík, Suja, Boltun – D. Šoltés, Vrábeľ, T. Klíma

Trenčín natiahol víťaznú sériu

Víťazná séria hokejistov Dukly Trenčín trvá aj po piatkovom stretnutí, v ktorom zdolali HK Poprad 3:2 po predĺžení. Trenčania boli na pokraji svojej prvej prehry v ročníku, ale minútu a 45 sekúnd pred koncom tretej tretiny vybojoval predĺženie Tibor Varga. Nájazdy nepripustil 43 sekúnd pred koncom predĺženia Peter Sojčík a ukončil sedemzápasovú šnúru výhier Popradčanov.

HK Dukla Trenčín – HK Poprad 3:2 po predlžení (0:0, 1:0, 1:2 – 1:0)
Góly: 28. Dlouhý, 59. T. Varga (Cebák, Frühauf), 65. Sojčík (O. Mikula) – 49. J. Majdan (Davydov, Š. Fabian), 50. Svitana (Abdul)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali Baluška, D. Konc – Šefčík, Beniač, 3259 divákov
Trenčín: M. Valent – Starosta, L. Romančík, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Adam Themár, Jakubec – Radivojevič, Ölvecký, Bezúch – Sojčík, Bulík, T. Varga – O. Mikula, Dlouhý, Gašparovič – J. Švec, J. Pardavý ml., D. Hudec
Poprad: Ivanov – Davydov, Š. Fabian, P. König, D. Brejčák, Jáchym, McDowell, Dinda, Zadražil – J. Majdan, Heizer, Ježek – Svitana, Mlynarovič, Abdul – Matúš Paločko, Matej Paločko, Bogoslovskij – D. Bondra, Lichanec, Martančík

Nitra vyhrala vo Zvolene po nájazdoch

Hokejisti Nitry vyhrali na ľade Zvolena 4:3 po samostatných nájazdoch. Vicemajster ukončil štvorzápasovú sériu prehier. Nitrania boli blízko aj k zisku troch bodov, po druhej tretine viedli 3:1. Peter Hraško v drese Zvolena v 34. min vyrovnal na 1:1, no už o minútu americký krídelník Matt Cope strhol opäť vedenie na stranu tímu spod Zobora. Navyše 22 sekúnd pred druhou sirénou zvýšil na 3:1 Tomáš Mikúš.

V záverečnej päťminútovke riadneho hracieho času si Zvolen vynútil dvoma gólmi predĺženie. Zápas dospel až do nájazdov, v ktorých rozhodol Matej Paulovič.

HKM Zvolen – HK Nitra 3:4 po sn (0:0, 1:3, 2:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 34. Hraško (Coffman), 57. Obdržálek (L. Jurík, Hraško), 58. Drgoň (Coffman (Ross) – 24. Krištof (Paulovič, Cope), 35. Cope (Paulovič, Mezei), 40. T. Mikúš (Kutálek, Luciani), rozhodujúci nájazd Paulovič
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Kalina, Snášel – Gajan, M. Smrek
Zvolen: Climie – Andersons, Hraško, Ross, Drgoň, Wharton, Ťavoda, Dubeň, T. Bokroš – Obdržálek, L. Jurík, Šišovský – Matis, Steen, Coffman – Martin Ďaloga, J. A. Immonen, T. Török – Ondris, V. Fekiač, Jakubík
Nitra: M. Laco – J. Kováčik, Mezei, Milam, Ordzovenský, Pupák, M. Versteeg, Korím – Paulovič, Krištof, Cope – Luciani, Blackwater, T. Mikúš – H. Ručkay, Kutálek, J. Ručkay – Štumpf, Šille, Rzavský

Detva nebodovala ani v Nových Zámkoch

Hokejisti Detvy zostávajú aj po stretnutí v Nových Zámkoch bez víťazstva, na ľade svojho súpera prehrali 1:3. Zápas mali Novozámčania pod kontrolou a už prvú tretinu vyhrali gólmi Eduarda Šimuna a Artursa Saliju 2:0.

Detvania na začiatku druhej časti síce znížili, ale poistku domácich pridal Branislava Fábry. Novozámčania preskočili v tabuľke Žilinčanov a posunuli sa na 8. priečku.

HC Nové Zámky – HC 07 Orin Detva 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Góly: 7. Šimun (Surovka, S. Kovačevič), 12. Salija, 38. B. Fábry (Prapavessis, R. Špirko) – 25. Halás (Videlka)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Jonák – Kacej, Synek, 1242 divákov
Nové Zámky: V. Kováč – M. Jass, Plášil, Prapavessis, Salija, S. Kovačevič, M. Hruška, Hain – K. Jass, Dubinin, Rajenko – Zbořil, R. Špirko, Cetkovský – R. Varga, Šimun, Surovka – Lantoši, Klenko, B. Fábry
Detva: Larose (12. A. Nagy) – Martin Chovan, Kuklev, Gachulinec, Macejko, M. Šimon, Sládok, Jendroľ – Videlka, Ščurko, Halás – Milý, R. Gašpar, Žilka – Babinec, Matúš Chovan, Murček – Ondris, Srnka, M. Surový

Viac na túto tému: #Dukla Trenčín #HC Košice