Mladíci si po debakli v Nitre napravili chuť. Detve nedopriali prvý triumf

Hokejisti slovenskej "dvadsiatky" na domácom ľade zdolali hráčov Detvy 4:1 v utorkovom stretnutí 8. kola Tipsport ligy.

03.10.2017 20:00
Marek Švarc Foto: ,
Marek Švarc z HK Orange 20 (vpravo).

Mladíci sa prvýkrát dostali do vedenia v úvode prvej tretiny zásluhou Vladimíra Vybirala. Na jeho zásah dokázali hostia odpovedať tesne pred prvou sirénou – presadil sa Rastislav Gašpar. O rozhodujúci gól zápasu sa postaral v druhom dejstve Peter Marcinek, v tretej tretine poistili úspech domácich Erik Smolka a druhým presným zásahom v stretnutí Vybiral.

Zverenci Ernesta Bokroša si víťazstvom napravili chuť po minulotýždňovom debakli od Nitry, v aktuálnej sezóne dosiahli štvrtý triumf. Detva sa naďalej trápi, keď po deviatich odohraných zápasoch má na konte jediný bod.

HK Orange 20 – HC 07 Orin Detva 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

• Góly: 7. V. Vybiral (Čacho, Vašaš), 28. Marcinek, 51. Smolka (Zeleňák, Tamáši), 60. V. Vybiral (Švarc, Vašaš) – 19. R. Gašpar (Babinec)
  • Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lokšík, Goga – Gegáň, Krajčík, 161 divákov
  • HK Orange 20: Durný – Fereta, Hedera, Dlapka, Švarc, Zeleňák, Matejovič, Krempaský, Hílek – Mesaroš, Kundrik, N. Jaško – Vašaš, Čacho, V. Vybiral – Bjalončík, Tamáši, Musliu – Marcinek, Václav, Smolka
  • HC 07 Orin Detva: Larose – Gachulinec, M. Šimon, F. Fekiač, Sládok, Strukoff, Macejko, Vyskoč – Babinec, R. Gašpar, Žilka – Milý, Ščurko, L. Novák – Videlka, Matúš Chovan, Halás – Ondris, Murček, M. Surový – Michalek
Viac na túto tému: #HK Orange 20 #HC 07 Detva #Tipsport Liga