Po výhrach prišla studená sprcha. Mladíci vzdorovali majstrovi len v 1. tretine

Hokejisti Banskej Bystrice na vlastnom ľade deklasovali hráčov slovenskej "dvadsiatky" 8:2 vo štvrtkovom stretnutí 5. kola slovenskej Tipsport ligy.

21.09.2017 20:22
Dalibor Bortňák, David Hílek Foto: ,
Dalibor Bortňák z Banskej Bystrice padá po súboji s Dávidom Hílekom z HK Orange 20.

Zverenci Ernesta Bokroša dokázali úradujúcemu majstrovi vzdorovať iba v prvej tretine – dokonca sa ujali vedenia gólom Viliama Čacha. Domáci však ešte pred prvou sirénou vyrovnali – presadil sa Adam Sedlák.

Bystričania zlomili súpera v druhej polovici prostrednej časti, keď v priebehu 10 minút postupne skórovali Miloš Bubela, Alex Tamáši, Josh Brittain a opäť Sedlák s Brittainom. V záverečnej tretine pridala Banská Bystrica ďalšie dva góly, keď presne trafili Gilbert Gabor a Mário Lúšňák, na priebežných 2:7 znížil Erik Smolka.

Ústrednou postavou duelu sa stal americký útočník Cason Hohmann, ktorý asistoval pri piatich zásahoch domácich. Doteraz v štyroch kolách mal na konte len jednu presnú prihrávku na gól.

HK Orange účinkujúci aj v druhej najvyššej súťaži prehral po dvoch cenných skalpoch účastníkov Tipsport ligy: Žiliny a Nových Zámkov. Banská Bystrica sa posunula na priebežné druhé miesto v ligovej tabuľke o skóre za vedúcim Trenčínom, ktorý má zápas k dobru.

HC '05 iClinic Banská Bystrica – HK Orange 20 8:2 (1:1, 5:0, 2:1)

• Góly: 18. A. Sedlák (Hohmann), 30. Bubela (Hohmann, Dame-Malka), 30. Tamáši, 32. Brittain (Hohmann, Bubela), 34. A. Sedlák, 40. Brittain (Hohmann, Košecký), 49. Gabor (Tamáši), 54. M. Lunter (Bubela, Hohmann) – 6. Čacho (Vašaš), 51. Smolka (Šmída, Václav)
  • Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Snášel – Výleta, Tvrdoň, 2016 divákov
  • Banská Bystrica: J. Lukáš – Kubka, I. Ďatelinka, A. Sedlák, J. Brejčák, Dame-Malka, V. Mihálik, G. Gélinas, Košecký – M. Lunter, T. Surový, Faille – Lamper, Bortňák, Belluš – Hohmann, Bubela, Brittain – Gabor, Tamáši, Andrisík
  • HK Orange 20: Durný – Dlapka, Hílek, Zeleňák, Švarc, Kuna, Matejovič, Krempaský, Hedera – Marcinek, N. Jaško, Mesaroš – Vašaš, Čacho, V. Vybiral – Václav, Šmída, Smolka – Múčka, Bjalončík, Musliu
1. Trenčín 4 3 1 0 0 0 0 13:5 11