Nitra rozdrvila Zvolen, Košice padli v nájazdoch, prvý bod Detvy

Hokejisti Nitry na vlastnom ľade deklasovali hráčov Zvolena 6:1 v nedeľňajšom stretnutí 2. kola slovenskej Tipsport ligy.

10.09.2017 18:41 , aktualizované: 19:55
Michal Valent, Poprad, Trenčín Foto: ,
Zákrok brankára Trenčína Michala Valenta v zápase proti Popradu.

Hostia držali krok so súperom až do záverečného dejstva, keď v prvej tretine na gól Anthonyho Lucianiho odpovedal Matúš Matis. V prostrednej časti diváci gól nevideli, v tretej hneď päť. Druhý a rozhodujúci zásah Nitry strelil Tomáš Mikúš, vzápätí sa dvakrát presadil Matej Paulovič a demontáž Zvolena dokonali Michal Krištof a Judd Blackwater.

„Corgoni“ nadviazali na triumf v Banskej Bystrici z úvodného kola, Zvolen nebodoval ani vo svojom druhom ligovom zápase v sezóne 2017/2018.

HK Nitra – HKM Zvolen 6:1 (1:1, 0:0, 5:0)

• Góly: 5. Luciani (Blackwater, J. Kováčik), 47. T. Mikúš (Krištof, Rais), 50. Paulovič (Friedmann, Šiška), 51. Paulovič, 55. Krištof (Paulovič), 57. Blackwater (Friedmann) – 9. Matis
  • Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Stano – Šefčík, Junek, 3033 divákov
  • Nitra: Hartzell – Rais, Mezei, J. Kováčik, Pupák, M. Hruška, Ordzovenský, F. Kuzma, Korím – Paulovič, Krištof, Šiška – Luciani, Blackwater, T. Mikúš – H. Ručkay, Šille, Kutálek – Šumpf, Friedmann, Rzavský
  • Zvolen: M. Šimko – Ross, Hraško – Wharton, T. Bokroš, Ivan, Drgoň, Andersons – Michal Chovan, Coffman, Dziurzynski – Asuchak, Kytnár, Obdržálek – Rajsov, L. Jurík, Matis – Síkela, V. Fekiač, Kelemen – T. Török

Víťazstvo Trenčína zariadil Bezúch

Dukla Trenčín triumfovala na ľade Popradu 3:2. Do vedenia sa dostali v 6. min domáci zásluhou Matúša Paločka. Hostia však o 13 sekúnd vyrovnali, keď sa presadil Tibor Varga a o ďalších 23 sekúnd vyhrávali po góle Radka Dlouhého. Prvé dejstvo napokon skončilo nerozhodne – Peter Lichanec skóroval v oslabení.

O triumfe hostí rozhodol necelé tri minúty pred koncom duelu Juraj Bezúch. Trenčín je v lige zatiaľ 100-percentný, Poprad si pripísal prvú prehru v ročníku 2017/2018.

HK Poprad – HK Dukla Trenčín 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)

• Góly: 6. Matúš Paločko (Heizer), 15. Lichanec (König) – 6. T. Varga (Michal Hlinka, Cebák), 7. Dlouhý (Bezúch, Gašparovič), 58. Bezúch (Ölvecký, Radivojevič)
  • Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Kubuš, Baluška – Tvrdoň, Stanzel, 1208 divákov
  • Poprad: Corbeil – McDowell, Š. Fabian, D. Brejčák, König, Dinda, Zadražil, Ignatov, D. Šterbák – Vandas, Heizer, Matúš Paločko – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Abdul, Matej Paločko, D. Bondra – Lichanec, Ježek, Bogoslovski
  • Trenčín: Valent – T. Starosta, Romančík, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Pač, Briestenský – Radivojevič, Ölvecký, O. Mikula – Michal Hlinka, Bulík, T. Varga – Bezúch, Dlouhý, Gašparovič – Sojčík, Švec, D. Hudec

Banská Bystrica zdolala doma Žilinu

Hokejisti majstrovskej Banskej Bystrice si pripísali v novom ročníku prvé víťazstvo. V stretnutí tímov, ktoré v prvom kole prehrali po predĺžení, zdolali Žilinu 3:1.

Banskobystričania viedli v prvej polovici druhej tretiny už dvojgólovým rozdielom, keď sa po góloch Miloša Bubelu v 22. min a Jána Brejčáka v 28. min dostali do vedenia 3:1. V strhujúcom závere Žilina vyrovnala, no 118 sekúnd pred koncom rozhodol o troch bodoch pre domácich Dalibor Bortňák.

Žilina dala všetky tri góly z presiloviek. Na stredoslovenské derby bolo pod Urpínom zvedavých 2188 divákov.

HC'05 iClinic Banská Bystrica – MsHK Doxxbet Žilina 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

• Góly: 16. Bortňák (Dame-Malka), 22. Bubela (Brittain, Hohmann), 28. J. Brejčák (Faille), 59. Bortňák (Lamper, Belluš) – 18. Holovič (Poulin, Húževka), 55. Handlovský (Klimenta, P. Mikuš), 57. Klimenta (Handlovský, P. Mikuš)
  • Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše Brittain (B. Bystrica) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, T. Orolín – Rojík, M. Orolín, 2188 divákov
  • Banská Bystrica: J. Lukáš – Kubka, I. Ďatelinka, Sedlák, Dame-Malka, Gélinas, V. Mihálik, Andrisík, J. Brejčák – M. Lunter, Faille, Bartánus – Lamper, Bortňák, Belluš – Hohmann, Bubela, Brittain – Češík, Tamáši, Gabor – Róth
  • Žilina: Tomek – Hatala, P. Mikuš, Juraško, Poulin, Harant, Roman, Váňa, Meliško – Pitt, Martindale, Handlovský – J. Jurík, Húževka, Švihálek – Stupka, Holovič, R. Konečný – Klimenta, Ondruš, Rogoň

Liptovský Mikuláš zlomil Košice v nájazdoch

Hokejisti Košíc na vlastnom ľade podľahli hráčom Liptovského Mikuláša 2:3 po samostatných nájazdoch. Domáci otvorili skóre v úvode zápasu, keď sa v presilovke presadil Tomáš Klíma. Začiatok druhej tretiny patril pre zmenu hosťom – na priebežných 1:1 vyrovnal Lukáš Paukovček. Rovnovážny stav vydržal iba 135 sekúnd, „oceliarov“ poslal do vedenia Petr Kafka.

Liptákom sa podarilo opäť odpovedať zásluhou Maroša Piatku. V záverečnom dejstve ani v následnom predĺžení nedokázalo skórovať ani jedno mužstvo.

V nájazdovej lotérii sa viac darilo hosťom, keď rozhodujúce trestné strieľanie premenil bývalý hráč Košíc Gabriel Spilar.

HC Košice – MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 0:0 – 0:0, 0:1)

• Góly: 3. Klíma (Martin Bača, Kessel), 26. Kafka (Pacan, Čížek) – 24. Paukovček (Suchý), 32. M. Piatka (B. Rapáč, Kabáč), rozhodujúci sam. nájazd Spilar
  • Vylučení: 1:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Štefik – Kollár, Smrek, 3 056 divákov
  • Košice: Lundström – Pulli, Čížek, Martin Bača, Kessel, Dudáš, Šedivý, Koch, Matejka – L. Nagy, Hovorka, Kafka – Šoltés, Pacan, Klíma – M. Novotný, Suja, Hričina – Jenčík, Boltun, Bicek
  • Liptovský Mikuláš: Košarišťan – J. Tabaček, Pacalaj, Kurali, Suchý, Nadašdi, Mezovský, Devečka, Matej Bača – Spilar, M. Sukeľ, M. Uram – B. Rapáč, Paukovček, Kriška – Števuliak, Langhammer, J. Sukeľ – A. Laco, M. Piatka, Kabáč

Detva v prvom domácom zápase bodovala

Hokejisti Detvy odohrali v svoj historický prvý domáci zápas v Tipsport Lige. S vlaňajším nováčikom Novými Zámkami prehrali 2:3 po predĺžení.

Prvým autorom gólu Podpoľancov v ročníku sa stal Juraj Milý, ktorý 43 sekúnd pred koncom prvej tretiny vyrovnal na 1:1. Do vedenia poslal Detvu v 29. min Martin Šimon, no Nové Zámky dokázali ešte v druhej tretine vyrovnať a v predĺžení strhli zápas na svoju stranu. Dva body pre zeleno-čiernych zariadil v 62. min český legionár Adam Zbořil.

HC 07 Orin Detva – HC Nové Zámky 2:3 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)

• Góly: 20. Milý (Žilka, Sládok), 29. M. Šimon (M. Surový, Halás) – 18. Schultz (Plášil, R. Špirko), 37. Plášil (Zbořil), 63. Zbořil (Plášil, Dubinin)
  • Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Müllner, Kalina – Korba, R. Gavalier, 984 divákov
  • Detva: A. Nagy – Gachulinec, M. Šimon, Fekiač, Sládok, Strukoff, M. Macejko, Fedosov, Huňady – Videlka, R. Gašpar, Ščurko – Milý, Matúš Chovan, Žilka – M. Surový, Murček, Halás – Ondris, Srnka, J. Petro
  • Nové Zámky: V. Kováč – Kovačevič, Plášil, Prapavessis, Salija, Martin Chovan, Deyl, D. Rehák, Šimek – Schultz, R. Špirko, R. Varga – Zbořil, Š. Novotný, Cetkovský – Tibenský, Dubinin, Lantoši – B. Fábry, Surovka, Dubec – D. Rehák