Nitra vyhrala u majstra, nováčik siahal na body v Košiciach

Hokejisti Banskej Bystrice na vlastnom ľade prehrali s hráčmi Nitry 2:3 po predĺžení v úvodnom zápase slovenskej Tipsport ligy 2017/2018.

08.09.2017 19:54 , aktualizované: 22:39
Košice, Detva, hokej Foto: ,
Nováčik z Detvy odolával v Košiciach dve tretiny.

Do vedenia sa dostali hostia, keď sa v polovici duelu presadil kanadský útočník Anthony Luciani. Úradujúci majster vyrovnal v treťom dejstve zásluhou ďalšieho kanadského legionára Josha Brittaina.

Domácim sa podarilo priebežne otočiť stav stretnutia 110 sekúnd pred sirénou – skóroval Branislav Kubka.

„Barani“ však vzápätí neustrážili Judda Blackwatera a ten poslal zápas do predĺženia. V ňom súboj finalistov ostatného ročníka TL rozhodol v prospech Nitry svojím druhým gólom Luciani. Ten sa stal hrdinom hostí, keď si okrem dvoch zásahov pripísal aj asistenciu.

Hokejisti Dukly Trenčín začali novú sezónu víťazstvom. V súboji dvoch mužstiev, ktoré v predošlom ročníku hrali baráž o zotrvanie v najvyššej súťaži, zdolali Liptovský Mikuláš 4:1.

Rozhodujúcou pasážou zápasu bol záver prvej tretiny, keď najprv hosťujúci Branislav Rapáč vyrovnal v 16. min na 1:1, no už o dve minúty sa vojaci dostali do dvojgólového trháku. V presilovke poslal v 17. min Trenčín do vedenia Peter Ölvecký a o minútu neskôr sa presadil aj Tibor Varga.

Poprad vyhral v Žiline 2:1. Domáci otvorili skóre v úvode duelu zásluhou Michala Juraška. „Kamzíci“ sa však nevzdali a necelú minútu pred koncom stretnutia vyrovnal Michael Vandas. Hostia napokon dokonali obrat, keď po 58 sekundách predĺženia skóroval Samuel Mlynarovič.

Hokejisti Nových Zámkov doma deklasovali hráčov Zvolena 5:1. Skóre otvoril v úvode duelu Arturs Salija. Na jeho zásah nadviazala v druhom dejstve trojica domácich hráčov – Róbert Lantoši, Jiří Cetkovský a Štěpán Novotný.

V záverečnej časti zveľadil náskok Nových Zámkov Adam Zbořil, hostia napokon dosiahli aspoň čestný úspech vďaka Petrovi Hraškovi.

Nováčik súťaže HC 07 Detva prehral na ľade HC Košice v piatkovom stretnutí úvodného kola tesne 0:1. Jediný gól zápasu strelil v 53. min ľavý krídelník druhého útoku východniarov Tomáš Klíma.

Historicky prvý zápas klubu spod Poľany v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži si prišlo do košickej Steel Arény pozrieť 4327 divákov.

Tipsport liga – 1. kolo

HC '05 iClinic Banská Bystrica – HK Nitra 2:3 po predĺžení (0:0, 0:1, 2:1 – 0:1)

• Góly: 53. Brittain, 59. Kubka (Lamper) – 38. Luciani (Šiška, Krištof), 59. Blackwater (Luciani), 62. Luciani (Blackwater).

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Stano – Šefčík, Kollár, 2548 divákov

• Banská Bystrica: Lassila – Kubka, I. Ďatelinka, Sedlák, Dame-Malka, Gélinas, V. Mihálik, J. Brejčák – M. Lunter, Faille, Bartánus – Lamper, Bortňák, Belluš – Hohmann, Bubela, Brittain – Češík, Tamáši, Gabor – Róth
  • Nitra: Hartzell – Rais, Mezei, J. Kováčik, Pupák, M. Hruška, Ordzovenský, F. Kuzma, Korím – Paulovič, Krištof, Šiška – Luciani, Blackwater, T. Mikúš – H. Ručkay, Šille, Kutálek – Šumpf, Friedman, Rzavský

HK Dukla Trenčín – MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)

• Góly: 13. Bezúch (Ölvecký, Radivojevič), 17. Ölvecký (T. Starosta, Michal Hlinka), 18. T. Varga (Pač, Michal Hlinka), 50. Michal Hlinka – 16. B. Rapáč (Suchý, Langhammer).

Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše Radivojevič (Trenčín) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: Jonák, Štefík – Kacej, Tvrdoň, 1965 divákov

• Trenčín: Valent – T. Starosta, Romančík, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Pač, Švec – Radivojevič, Ölvecký, O. Mikula – Marcel Hossa, Michal Hlinka, T. Varga – Bezúch, Dlouhý, Gašparovič – Sojčík, Bulík, D. Hudec
  • Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Tabaček, Pacalaj, Kurali, Suchý, Nádašdi, Mezovský, Devečka, M. Bača – M. Uram, M. Sukeľ, J. Sukeľ – Kriška, Paukovček, B. Rapáč – Števuliak, Langhammer, Piatka – A. Laco, Kapáč, Uhrík

MsHK Doxxbet Žilina – HK Poprad 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1)

• Góly: 3. Juraško (Klimenta) – 60. Vandas (Svitana, König), 61. Mlynarovič (Svitana).

Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Lokšík – Krajčík, Junek

• Žilina: Tomek – Hatala, P. Mikuš, Juraško, Poulin, Harant, Roman, Váňa, Meliško – Pitt, Martindale, Handlovský – J. Jurík, Húževka, Švihálek – Stupka, Holovič, R. Konečný – Klimenta, Ondruš, Rogoň
  • Poprad: Corbeil – McDowell, Š. Fabian, D. Brejčák, König, Ježek, Zadražil, Ignatov, Dinda – Vandas, Heizer, R. Rapáč – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Abdul, Matej Paločko, D. Bondra – Matúš Paločko, Lichanec, Bogoslovskij

HC Nové Zámky – HKm Zvolen 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

• Góly: 1. Salija, 22. Lantoši (Salija, Tibenský), 34. Cetkovský (Zbořil, Š. Novotný), 38. Š. Novotný (Salija), 46. Zbořil (Prapavessis, Cetkovský) – 56. Hraško (Ross, L. Jurík).

Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše Martin Ďaloga (Zvolen) za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, J. Konc – Výleta, Orolin

• Nové Zámky: V. Kováč – Kovačevič, Plášil, Prapavessis, Salija, Martin Chovan, Deyl, Šimek – Schultz, R. Špirko, R. Varga – Zbořil, Š. Novotný, Cetkovský – Tibenský, Dubinin, Lantoši – B. Fábry, Surovka, Dubec – D. Rehák
  • Zvolen: Climie – Wharton, Hraško – Ross, Ťavoda, Ivan, Drgoň, M. Novák – Michal Chovan, Coffman, Obdržálek – Dziurzynski, Kytnár, Matis – Rajsov, L. Jurík, Asuchak – Martin Ďaloga, Síkela, Kelemen – T. Török

HC Košice – HC 07 Orin Detva 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

• Gól: 53. Klíma.

Vylúčení: 12:14, navyše: Bača 5+10+DKZ – Sládok 5+10+DKZ, Ščurko 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Orolín – Bogdáň, Jobbágy, 4327 divákov

• Košice: Lundström – Pulli, Čížek, M. Bača, Kessel, Dudáš, Šedivý, Koch, Matejka – Hovorka, L. Nagy, Kafka – Šoltés, Pacan, Klíma – M. Novotný, Suja, Hričina – Jenčík, Boltun, Bicek
  • Detva: A. Nagy – Gachulinec, M. Šimon, Fekiač, M. Macejko, Strukoff, Sládok, Fedosov, Huňady – Videlka, R. Gašpar, Ščurko – Milý, Matúš Chovan, Žilka – M. Surový, Murček, Halás – Ondris, Srnka, J. Petro
Viac na túto tému: #HK Nitra #HC 05 Banská Bystrica #Tipsport Liga